Archiv pro rubriku: zvířata

Chovatelské stanice nabízejí roztomilá a mladá štěňátka

Koukáte se po novém společníkovi ze zvířecí říše? Když už byste opravdu chtěli psa s průkazem původu, se kterým byste se rádi účastnili psích výstav, učiníte nejlépe, když navštívíte konkrétní chovnou stanici. Jen tak budete mít záruku v tom, že pochází z prověřeného rodu. O chystaných přírůstcích se mnohdy dozvíte zprávy z chovné stanice, proto si můžete štěně včas vybrat a zamluvit.

Líbí se vám pes bullmastif, buldoček, popřípadě pejsek mops?

Která psí plemena jsou u lidí nejvíce žádané? S jistotou můžeme říci, že sem můžeme zařadit bullmastif štěňata, francouzský buldoček štěňata, anebo oblíbená mops štěňata. Rasa bullmastif byla původně vyšlechtěna v hlídací plemeno, a tak musí mít rozhodnou výchovu. Pakliže ho náležitě vycvičíte, už navždy vás bude bezmezně bránit a bude vám stoprocentně vděčný. Francouzský buldoček a mops jsou plemena menší velikosti, jež mají veselou, přítulnou a přátelskou povahu. I přes svoji umíněnost jsou lehce vychovatelní. Teď už je jen na vaší volbě, zda zvítězí francouzský buldoček, mops, případně bullmastif, štěňata těchto psů jsou prostě rozkošná.

Mad Bull Farm, chovatelská stanice, jež nabízí mops štěňata a francouzský buldoček štěňata

Jestli prahnete po malém štěněti s průkazem původu, radíme vám oslovit chovnou stanici Madbull Farm, která vznikla již roku 1992 a její psi si dodnes vozí ocenění z tuzemských i světových výstav. Dnes jsou ihned k mání francouzský buldoček štěňata, hravá, rozpustilá a zdravá štěňata přišla na svět před několika týdny. Můžete oslovit chovnou stanici Madbull Farm a zjistit si podmínky prodeje a předání štěněte.

Máme pro vás připraveny i mops štěňata, která jsou neskutečně půvabná. Zmíněné rasy si snadno zvykají na každou domácnost a její členy, a to i na malé děti. Rovněž mopsi ze stanice Madbull Farm patří mezi světové šampiony.

Stavba jezírka

Pokud se rozhodnete pro stavbu jezírka na zahradě, existují dvě možnosti – buď z fólie, nebo plastového výlisku – těch je v současné době na trhu mnoho různých tvarů i velikostí z odolného materiálu.

Nejvhodnějším obdobím pro výstavbu fóliového jezírka je počátek léta, jelikož je stabilnější a teplejší počasí a tím se lépe pracuje s fólií (je ohebnější). I zasazené rostliny se do zimy hezky stabilizují. Výběr fólie se odvíjí od toho, co od jezírka budete očekávat. Pro malé okrasné jezírko postačí fólie o síle 0,5 až 1 mm pro hloubku do cca 80 cm. Pro větší jezírka a koupací jezírka je nejvhodnější fólie o síle 1,5 mm.

Dalším důležitým krokem při stavbě jezírka je výběr filtrace. Ta odstraní jak mechanické nečistoty, tak i choroboplodné zárodky, jelikož je většina vybavena ultrafialovou lampou.

Péče o zahradní jezírko

Zejména na jaře je nutné se o jezírko dobře postarat. Odstranit spadané listí a odumřelé rostliny, vyčistit bahno ze dna jezírka. Dále je nutné zkontrolovat, zda v jezírku není nadbytek živin, aby nedošlo k rozmnožení řas. Vhodné je též vyměnit část vody v jezírku.

V létě je vhodné protrhat rychle rostoucí rostliny a zejména v horkých dnech sledovat hladinu vody. Pokud je to nutné, doplňujte hladinu jezírka na stálou výšku. Důležité je také hlídat cirkulaci vody, stav filtru a čerpadla.
Zahradní nářadí aneb co budete potřebovat k obstarání své zahrady

Na podzim se jezírko začíná vracet do klidu. V této době je nutné opět vyčistit jezírko od spadaného lupení, od zvadlých částí rostlin. Pokud na zimu vyjímáte filtr a čerpadlo, je vhodné to udělat právě na podzim. Filtr a čerpadlo řádně vyčistěte a uložte na vhodné místo.

V zimě jezírko zvláštní péči nepotřebuje. Pokud v něm chováte celoročně ryby, kontrolujte, aby jezírko celé nezamrzlo.

ZAJÍMAVÉ INFORMACE O SUCHOZEMSKÉ ŽELVĚ

ožná právě vy máte doma dítě, které je alergické například na zvířecí srst. A třeba velmi touží po malém zvířátku. Chlupatý mazlíček nepřipadá v úvahu, avšak potěšit svého potomka můžete koupí úžasného tvora – suchozemské želvy. Jedná se o zvíře, které je zvyklé na kontakt s lidmi a chovat jej doma může každý zájemce, včetně alergiků. Spoustu užitečných a zajímavých informací o možnostech prodeje, ale také o vhodném chovu suchozemských želv snadno naleznete na webu euzelva.cz. Zjistíte například, jak želvu kvalitně krmit, správně koupat nebo jak vlastně vybavit terárium…

ZAJÍMAVÉ INFORMACE O SUCHOZEMSKÉ ŽELVĚ

ZAJÍMAVÉ INFORMACE O SUCHOZEMSKÉ ŽELVĚ

Sympatický zvířecí kamarád

Proč chovat právě suchozemskou želvu? Mytologie praví, že želva je od nepaměti symbolem dlouhověkosti, síly a odolnosti. Působí klidným dojmem a je úžasné ji v teráriu pozorovat. Je schopna přežít také venku (na zahrádce či ve venkovní ubikaci). Avšak jaké existují správné způsoby jejího chovu si každý zájemce musí předem zjistit. Na webu euzelva.cz snadno a rychle najdete odpověď na každou otázku, která vás v souvislosti se životem a chovem suchozemských želv bude zajímat.

Za dobrou péči se vám zvíře odmění

Budete-li o svou želvu správně pečovat, bude skvěle prospívat a vy se z ní můžete dlouho těšit a radovat. Na webu jsou veškeré informace, které chovatelé suchozemských želv jistě velmi přivítají, přehledně a jasně řazeny (v různých kategoriích). Velice jednoduše tedy zjistíte, jak správně o svou želvu pečovat… To znamená, jaká strava je pro toto zvíře ideální, jak želvu koupat, jakou snese teplotu nebo co dělat, v případě jejího onemocnění…

Vyměňte si své zkušenosti

Výborné je, že kromě řady důležitých informací lze na webu najít také poradnu, na niž se může každý chovatel suchozemské želvy kdykoliv (online) obrátit se svým dotazem. Návštěvníkům webových stránek je k dispozici i pestrá fotogalerie, včetně videa apod. Říká se, že teorie je jedna věc – a praxe druhá. Proto je báječné, že si v rámci diskusního fóra mohou nadšení chovatelé mezi sebou vyměnit zkušenosti a vlastní zážitky z chovu želv.

ZPŮSOBY CHOVU SUCHOZEMSKÉ ŽELVY

Mít doma živého tvora ze zvířecí říše není dnes nic neobvyklého. Výjimkou nejsou ani velmi oblíbené suchozemské želvy. Je však důležité správně a zodpovědně o ně pečovat, neboť jen tak bezbranné zvíře nebudeme zbytečně trápit, a naopak bude dobře prospívat. Hledáte-li užitečné informace, které se týkají jak prodeje, tak i chovu suchozemských želv, neváhejte navštívit web euzelva.cz, který se přímo specializuje na tuto zajímavou problematiku.

Zvířecí kamarád pro vaše dítě

Snad každé dítě touží mít doma zvířátko, o které by mohlo pečovat. Chcete-li svým potomkům udělat radost, pořiďte jim právě suchozemskou želvu. Při péči o tohoto živého tvora se děti naučí zodpovědnosti, vypěstují si ke zvířeti správný vztah a také se dozvědí nové informace. Spolu s nimi můžete zabrousit na web euzelva.cz, kde zjistíte vše podstatné, rozhodnete-li se pořídit si domů báječné zvíře, jakým želva bezesporu je! Díky radám, které jsou součástí tohoto webu, se například dozvíte, jak želvu ideálně krmit, jak ji koupat nebo čím vybavit terárium, případně venkovní ubikaci. Zkrátka, co si ve vztahu k želvám můžete, nebo nemůžete dovolit.

Snadná orientace na webu

Žádný strach, že se v pestré záplavě zajímavostí o chovu suchozemské želvy ztratíte. Na webu se každý návštěvník velice jednoduše a rychle zorientuje. Veškeré podrobnosti ze života želv jsou přehledně a jasně řazeny i označeny. Snadno tedy zjistíte, jak správně o svou želvu pečovat, ale i to, jaké vlastně existují druhy suchozemských želv apod.

Můžete se obrátit na poradnu

Všem chovatelům suchozemských želv vychází web euzelva.cz vstříc i možností zeptat se na to, co je zajímá – v online poradně. Zájemcům je na webu k dispozici také bohatá fotogalerie, zajímavé video apod. Velmi se osvědčilo i hojně navštěvované diskusní fórum, které umožňuje všem nadšeným chovatelům suchozemských želv podělit se s ostatními o své zkušenosti nebo zážitky.

Ideální zvíře pro alergiky

Pokud jsou vaše děti alergické na zvířecí chlupatou srst, suchozemská želva je ideálním řešením tohoto problému. A proto jsou želvy tak populární u dětí i dospělých. Neznamenají žádné zdravotní potíže, a vůbec jsou to úžasní tvorové, kterým vzájemný kontakt s lidmi prospívá.

Veterinární péče o domácí mazlíčky

Trápí něco Vašeho domácího mazlíčka? Pokud ano, nejlepší volbou je zajít přímo do našich ordinací. Veterinární ordinaci jsme založili již v roce 2003 na ulici Brněnská ve Šlapanicích. V současné době, od roku 2007 je nově otevřená naše druhá ordinace v Brně – Slatině.

Veterinární péče o domácí mazlíčky

Veterinární péče o domácí mazlíčky

Náš skvělý vyškolený tým je připraven ošetřit nejen Vaše psy, kočky, ale i drobné savce, plazy a exotické ptáky. Neustále se snažíme obě pracoviště vybavovat novými moderními přístroji a nástroji, abychom mohli poskytovat stále kvalitnější péči a přesnější diagnostiku. Kromě vyšetření a určení diagnózy poskytujeme v rámci komplexní péče také stříhání a kosmetické úpravy psů a koček v ordinaci ve Slatině. Dále nabízíme využití našeho speciálního internetového obchodu s krmivy pro psy a kočky.

K Vašim službám je k dispozici i veterinární pohotovost Brno. Pohotovost slouží k zajištění péče u akutních případů nebo pokud by mohl být vážně narušen zdravotní stav zvířete. Ošetření je nutno objednat telefonicky. Příjezd doktora do ordinace je maximálně do hodiny. Pohotovost je otevřená do 22:00 hodin, po předchozí domluvě i nonstop.

Mazlíčkům poskytujeme služby jako preventivní a běžné vyšetření, porodnictví, označování zvířat, poradenství, stomatologie, diagnostika, diagnostika přístrojová, diagnostika laboratorní, chirurgie, euthanasie, ortopedie a pohotovostní ošetření. Dále můžou klienti využít parkování přímo před ordinací a možnost platby kreditní kartou.

Dáváme přednost individuálnímu a šetrnému přístupu ke zvířatům. U nás budete Vy i Váš miláček spokojeni. Veterina Brno je tu pro Vás.

Kontakt:
Adresa: Brněnská 63, Šlapanice 664 51

Telefon: +420 544 245 020
Mobil: +420 723 523 960

Dobrovolníci mise Scientologické církve Nižnij Novgorod vzdělávají lidi o drogách

Nižnij Novgorod, Rusko • 4. ledna 2014

Dobrovolníci mise Scientologické církve Nižnij Novgorod jsou odhodlaní vzdělávat lidi o drogách po celý rok. Dobrovolníci napojení na Misi Scientologické církve Nižnij Novnogorod jsou venku v ulicích i v mrazivém lednu ruské zimy. Dobrovolníci ze Scientologické církve distribuují mezi veřejnost výtisky vzdělávacích brožurek, aby pomohli místní mládeži dozvědět se pravdu o drogách a vyhnout se epidemii zneužívání heroinu, kterou Viktor Ivanov, ředitel Federálního úřadu pro kontrolu narkotik a předseda Protidrogového výboru v Rusku, popsal jako „draka, který devastuje naši mládež“.

Průzkum veřejného mínění tiskové agentury AP a společnosti pro marketingový průzkum GfK, který byl zveřejněn v roce 2013, ukazuje, že téměř 9 z 10 Rusů (87%) vidí zneužívání drog jako „velmi vážný“ problém současného Ruska a 55% by ho popsalo jako „extrémně závažný“.

Heroin zabíjí 80 Rusů denně nebo 30.000 za rok a podle Úřadu OSN pro drogy a kriminalitu je 70 tun afgánského heroinu spotřebováno právě v Rusku. Pravda o drogách je vzdělávací a preventivní iniciativa podporovaná Scientologickou církví.

Dobrovolníci navázaní na Misi Scientologické církve Nižnij Novnogorod berou své aktivity protidrogové prevence velmi vážně, protože vědí, že když se k mladým lidem dostane pravda o drogách — faktické informace o tom, co drogy jsou a jak působí — jejich konzumace klesne úměrně tomu.

Scientologická církev vydala na celém světě brožuru Scientologie: Jak pomáháme — pravda o drogách, Vytvoření světa bez drog, aby vyšla vstříc poptávce po více informacích o protidrogově osvětových a preventivních iniciativách, které podporuje.

Text brožury a více informací najdete na

http://www.scientology.org/how-we-help/truth-about-drugs/educational-film.html#slide9

Cílem 100 minutového dokumentu Pravda o drogách – vzdělávacího program jsou skuteční lidé, skutečné příběhy, které se zaměřují na 11 nejčastěji zneužívaných látek.

Zakladatel Scientologie L. Ron Hubbard napsal:

„Život na této planetě narazil na překážku, která znemožňuje jakýkoli rozsáhlý pokrok společnosti – drogy a další biochemické látky. Tyto substance mohou dostat lidi do stavu, který nejenže zabraňuje fyzickému zdraví a ničí ho, ale který může také zabránit jakémukoli stabilnímu pokroku v mentální nebo duchovní sféře.“

Scientologické církev vytvořila celosvětovou sítě organizací pro rehabilitaci drogově závislých,která se jmenuje Narconon

Scientologické organizace v Ruské federaci

Scientologické mise v Ruské federaci

Kompletní historie vývoje a kodifikaci Scientologie lze nalézt v mnoha knihách, na více než 15.000 stránkách odborných časopisů a více než 3000 záznamech přednášek. Dohromady tyto práce představují výzkum života, který provedl L. Ron Hubbard a během kterého popsal cesty a způsoby, jak si lidé mohou zvýšili své duchovní schopnosti.

Vyměňte nevědomost za vědomosti, pochybnosti za jistotou a utrpení za radost.

Scientologie v Mexiku

Levné granule pro psy

Levné granule pro psy mohou být i kvalitní, důkazem toho je náš široký sortiment levných granulí pro psy.

Pokud nám situace nedovoluje vybírat granule podle kvality, ale rozhoduje cena, máme možnost krmit levnými granule. Nemyslíme tím nekvalitní granule ze supermarketu, ty u nás nenajdete, ale granulemi, kde se cena snížila např. levným obalem, nákupem v kamionovém množství apod.

Speciálně tvarované granule pro zdravé dásně a zuby. Zeleninové granule s přírodními látkami a spoustou vitaminů. Rýžové granule pro lehčí trávení. Kompletní krmivo pro dospělé psy. NOVÉ šťavnaté polovlhké granule, plné bílkovin, skvělé na žvýkání. Křupavé polštářky, zdroj vybraných druhů přírodní vlákniny na podporu dobrého zdraví, plněné jemnou masitou náplní. Speciálně tvarované granule pro zdravé dásně a zuby. Pokud bude psovi podáváno správné množství krmiva, jeho tělesná hmotnost zůstane stálá a pes bude dostatečně nasycen. Větší granule podněcují psa je žvýkat.