Archiv pro rubriku: zdravý životní styl

Trápí vás bolest nohou? Vyzkoušejte zdravotní obuv

Ať už si to připouštíme nebo ne, nohy patří k nejvíce namáhaným částem těla. A ať už pracovní dobu strávíme stáním nebo chozením (třeba kadeřnice nebo obsluha v restauracích by mohla říct své), svým nohám dáváme zabrat. A nejen jim. Ti, co mají ploché nohy – ať už od narození nebo kvůli špatné obuvi – vědí, jaké trable může tato vada přinést: bolesti v kotnících, ploskách, kyčlích i zádech. Pokud se o svou obuv začnete starat až při prvních problémech, bude už pozdě. Důležitá je totiž už prevence.

Vyberte si správné zdravotní boty

Sandálky, pantofle nebo i boty s plnou špičkou a patou by měly splňovat nároky, které na dobré boty klademe. A nezáleží na tom, zda je nosíme jen krátkou chvíli nebo celý den a zda budete obouvat pánskou nebo dámskou nožku.

zdravotní obuv

Základem dobrého obutí je správná velikost: noha by v botě neměla volně „plandat“, ani ji nijak „přečuhovat“. Měla by nabídnout dostatek prostoru v prstové části – díky správnému střihu. Stélka by měla být pružná a anatomicky správně tvarovaná. Zdravotní obuv by měla bát dobře odvětraná – ať už díky prodyšnému materiálu (useň – kůže nebo textilie) nebo vhodně umístěným průřezům. Pro celodenní nošení je vhodná antibakteriální úprava. Bota by měla být prostě komfortní.

Zdravotní obuv musí splňovat tyto podmínky:

 • Pružná špička
 • Správná velikost a střih
 • Podpatek nižší než 4 cm
 • Bota musí dýchat

Zdravotní pantofle mohou být i velká paráda

Na vzhledu boty záleží. A my to dobře víme. A víme, že čistě bílá obuv nebude vyhovovat každému. Zejména zdravotní obuv dámská musí splňovat i nároky estetické. Proto španělská firma Primavera – Luver přišla s revoluční obuví na pružině, která nejen odlehčuje patám, ale vypadá prostě senzačně. Ať už si vyberete jednu ze zářících barev nebo zvolíte tradičnější bílou a černou. A na své si přijdou i profese.

Nemusejí to být jen servírky, které potřebují vhodnou obuv. Jsou to i kuchaři a další personál z gastro-provozu, který potřebuje vhodnou obuv uzpůsobenou těmto profesím. Je odolná proti působení zvýšené vlhkosti a olejům. A samozřejmě bezpečnost. Díky speciální podrážce se nemusíte bát, že uklouznete na každé kapce oleje.

Rozličné golfové hole a všelijaké bagy pro vás připravil jedinečný golf shop Golfprovsechny.cz

Není snadné koupit si značkové golfové hole a další potřebnou výbavu. Původní golf shop Golfprovsechny.cz se orientuje na prodej výbavy na golf, což si pochvalují laici i zběhlí golfisté. Veškerý golfový sortiment je na skladě v prodejně, a proto jsou golfové sety, golfové hole, bagy i další výstroj ihned expedovány z kamenné prodejny v Ropici. Pokud potřebujete golfové hole, bagy, rukavice na golf, případně golfové míčky, vozíky a ostatní golfové vybavení, golf shop Golfprovsechny.cz je k vašim službám. Na skladě je pouze značkové zboží prověřených distributorů Callaway Golf, případně také Titleist, Clicgear, Taylormade Golf, Jucad, Mottocady, Footjoy, jež ocení všichni hráči golfu.

shop Golfprovsechny.cz

shop Golfprovsechny.cz

Všechny produkty, které si v internetové prodejně Golf pro všechny.cz objednáte, jistojistě bude nejpozději do druhého pracovního dne vyexpedováno. Značkový golf shop garantuje včasnou dodávku, v opačném případě zákazník obdrží slevu na následující objednávku dvě stě korun. Díky tomuto faktu se golf shop Golfprovsechny.cz přiřazuje k nejuznávanějším mezi českými hráči golfu. Uvedený golf shop si váží všech zákazníků, trvale se snaží o nízké ceny, chystají se výjimečné akce pro věrné klienty a zajímavé slevy. A tak je golf shop Golfprovsechny.cz prospěšný pro všechny golfové nadšence.

Jednotliví golfoví nadšenci by se měli věnovat aktualitám zmiňovaným na webu Golfprovsechny.cz, protože při splnění daných podmínek můžou koupit golfovou výstroj za velmi příznivé ceny. Stejně tak jsou všichni golfisté zváni do naší V. I. P. asociace Golf Brothers, která je ovšem otevřená pro všechny golfisty. Pozitiva členství na sebe nenechají dlouho čekat. Hraní golfu není pouhou výsadou jednotlivců, všichni si mohou golf zahrát.

Než založíme zahradu – realizace zahrad

Jak si rozmyslet a rozčlenit vaši zahradu? Zde je pár základních postupů, jak na to. Realizace zahrad totiž není jen bezmyšlenkovité osázení prostoru kolem domu, stavba terasy, altánu a zrytí kousku země.  Realizace vaší zahrady by měla postupovat logicky a po předem daných krocích. Aby vaše zahrada byla moderní funkční plochou, která dotváří váš životní prostor, je třeba zpracovat si, nebo nechat si zpracovat od odborníka, plán výsadeb. To by mělo, pokud možno, být prvním tímto postupným krokem. Nejlépe je nahrubo odkrokovat pozemek, tyto míry přenést na papír a – kreslit. Nakreslit si několik variant. Nejlépe bude, když se na těchto náčrtech bude podílet každý člen vaší domácnosti. Předejdete tím chaosu a změnám v průběhu vytváření vaší zahrady.

založíme zahradu - realizace zahrad

založíme zahradu – realizace zahrad

Po prvotní spokojenosti s vaším návrhem, je možno přistoupit k přesnému a podrobnému půdorysnému projektu, který se nazývá plán výsadeb.  V tomto kroku je již vhodné, najít si odbornou realizační firmu, zabývající se těmito plány profesionálně.  Pokud si nepřejete firmu na svém pozemku, udělejte si co nejpodrobnější náčrt v měřítku. V tomto plánu výsadeb je třeba mít zahrnuty veškeré objekty na zahradě. Např. všechny záhony, okrasné jezírko, trávník, altán, pergolu, terasu, vlastní dům, cestičky na zahradě, apod. I když se rozhodnete pro postupnou realizaci vaší zahrady, je dobré tento plán výsadeb a staveb na zahradě mít hotov před započetím prací. Zahrada kolem domu je takový oblek domu, který může podtrhovat a doplňovat váš životní prostor. Dobrý plán výsadeb zohledňuje také interiér domu a nechá interiér jaksi prostupovat do exteriéru. Vaše zahrada pak slouží jako přirozený prostor, který navyšuje obývanou plochu domu. Samostatným prvkem a důležitým tématem je terasa. Právě terasa je tou spojnicí mezi interiérem a vaší zahradou. A tady se dostáváme k tomu, proč je dobré oslovit odborníka. Při dobře zvolené dispozici zahrady, dosáhnete kýženého efektu, o kterém se zmiňuji výše. Tato spojnice mezi domem a zahradou není důležitá z jen z hlediska estetického, ale také ryze praktického. Většinou totiž navazuje na další položku v našem plánu výsadeb a tou jsou cestičky v zahradě. Je totiž velmi důležité, nechodit z bodu A do bodu B obloukem, ale je třeba vše rozmyslet tak, aby cesty mezi objekty byly co nejkratší. Tyto cestičky (koridory) se navrhují tak, aby vypadaly pěkně, ale aby také byly funkčním prvkem v zahradě (obloučky jsou jistě fajn, ale važte kroky!).  Takovéto koncepční rozčlenění zahrady nám již samo „vyplivne“ prostory, vhodné pro námi zamýšlené dominanty zahrady – skalky, drobné vodní plochy, potůčky, bylinkové záhony, plochy pro realizace trávníků, atd. A tady je to už jen na naší fantazii, nebo potřebách, jak se zbylou plochou naložíme.

Dolce Gusto pro snadnou přípravu kávy

Rádi chodíte do kaváren a dopřáváte si kvalitní kávu? Víte, že si ji můžete mít i doma a že její přípravu zvládne i školák chodící do první třídy základní školy? Nevěříte? Tak vyzkoušejte Dolce Gusto a uvidíte, že se do této kávy zamilujete.

Představujeme systém Dolce Gusto

Návrhu kávovaru se věnovalo několik desítek odborníků na přípravu kávy. Výsledek je snadno ovladatelný přístroj, který dokáže automaticky připravit skvělou kávu. Kávovar za vás hlídá a nastavuje tlak v kapslích pro přípravu silného espresa či pro napěňování mléka pro Latte Macchiato. Všechny kávovary nabízí optimální tlak 15 barů, který je nezbytný pro přípravu kávy. Přesvědčte se i vy, že doma lze připravit stejně dobrou kávu, jako v kavárně.

Předností přístrojů jsou i velmi malé rozměry a stylový design. Na rozdíl od běžných presovačů si tak nemusíte lámat hlavu s tím, zda se vám kávovar vejde do vašeho malého bytu. Kávovar má obdobné rozměry jako klasická varná konvice. Neubírá tedy drahocenný prostor na kuchyňské lince, kterou tak budete moci lépe využít pro přípravu pokrmů.

Kávové kapsle Dolce Gusto kromě přípravy klasického espressa, zvládají i vynikající horkou čokoládu, pěnivé Latte Macchiato, mléčné cappucino či skvělý čaj. Za jednu cenu tak získáte multifunkčního kávového pracanta.

 

Výhody používání kávovaru na kapsle

 • uživatelský komfort při přípravě kávy
 • prakticky nulové nároky na údržbu a čištění
 • malé rozměry v kombinaci se stylovým designem
 • široká škála chutí a druhů kávy
 • možnost přípravy nekávových nápojů – čokolády či čaje
 • nízká cena přístroje
 • možnost přípravy kávy bez kofeinu – vhodné pro těhotné a pro ty, co nemohou trofejní

Bezpečnostní obuv nejvyšší kvality

Bezpečnostní obuv uvex 1 chrání a zároveň podporuje lidské tělo v jeho individuálním pohybu. Ergonomická lehká konstrukce nabízí perfektní vyváženost mezi ochranou a komfortem.

Bezpečnostní obuv nejvyšší kvality

Bezpečnostní obuv nejvyšší kvality

Na základě nejnovějších poznatků z fyziologických výzkumů a pokrokových technologií je redukováno zatížení pohybového aparátu plynoucí z pracovních činností a zároveň je zajištěna optimalizace příjemného pocitu uživatele při používání obuvi uvex 1.

Nižší hmotnost obuvi snižuje zatížení těla a tím redukuje jeho opotřebení a riziko úrazu. Vícevrstvý tlumící systém uvex 1 složený z dvojvrstvé PU podešve a komfortní stélky s optimálním útlumem špičky i paty chrání celý pohybový aparát.

Základem pro bezpečnou práci bez úrazu je permanentní stabilita. Do podešve integrovaná konstrukce zajišťuje stabilitu, držení tvaru a zvýšenou odolnost proti podvrtnutí a nárazu.

Svršek obuvi vyrobený z jednoho kusu materiálu z mikrovláken beze švů a kovových prvků nabízí pohodlné nošení bez otlaků. Anatomický tvar, flexibilní systém výměnných vložek pro změnu „objemu obuvi“ a individuálně nastavitelný upínací systém zajišťují maximální komfort nošení, při kterém všechno dobře „sedí“.

Perfektní pocit pohody poskytuje uvex climazone. Velkoplošná perforace, vysoce prodyšná svrchní vrstva i podšívka a komfortní stélka, to vše zabraňuje přehřívání a redukuje nepříjemné pocení.

Nejmodernější bezpečnostní pracovní obuv uvex 1 na český trh dodává společnost UVEX Safety CZ, k.s. z Rychnova nad Kněžnou. UVEX Safety CZ, k.s. je dodavatelem nejen ochranné pracovní obuvi, ale i kompletního sortimentu ochranných pracovních pomůcek špičkové kvality značky uvex na český trh.

 

Postele z masivu od kvalitního moravského výrobce

Postele z masivu

Postele z masivu

Také máte rádi kvalitní nábytek a chcete postele z masívu? Můžeme vám doporučit solidního výrobce, jehož zboží si lze objednat na e-shopu postelezmasivu.com. Oblíbené postele z masivu si můžete nechat přivézt a namontovat i v sobotu a neděli po celé ČR i SR. Celý článek je zde:
Postele z masívu od kvalitního českého výrobce

Všechny díly postele z masivu jsou vyrobeny z kvalitního masívního dřeva a při velice jednoduché montáži do sebe pevně zapadnou a drží bez jakéhokoliv spojovacího materiálu.

Mnoholetá tradice z výrobců postelí z masívu dělá dobré a prověřené dodavatele stylových postelí. Zakázková výroba postelí z masívu Vám umožní přizpůsobit postel Vašim konkrétním požadavkům a náš osobní přístup Vám usnadní celý nákup. Vytváříme a vybíráme pro Vás ty nejlepší designy postelí z masívu, které Vám můžeme upravit podle Vašich požadavků nebo vyrobit i Vámi dodaný design postele.

Postele z masivu patří mezi nejprodávanější postele na trhu. Masivní dřevo je pevné, proto jsou postele z masivu stabilní a zaručují dlouhou životnost. Všechny naše postele z masivu naleznete v přehledných kategoriích – rozdělené dle rozměrů. U vybraných typů postelí z masivu si můžete vybrat také typ a barvu dekoru.

jak jezdit na kole rychleji

Rychleji na kole?

Nejste fyzicky zdatní a rádi by, jste jezdili na kole i delší výlety? Třeba s kamarády se sportovněji zdatnými kamarády? Nebo máte zdravotní omezení, které vám neumožňuje jezdit delší trasy? V dnešní době, již to není problém a řešení je celkem snadné. Představte si klasické jízdní kolo a k tomu si přidejte elektrický pohon. A máte elektrokolo, produkt který v poslední dekádě zažívá prodejní vzestup, a začíná být celkem běžným dopravním prostředkem. Elektrokola, tak jak je známe z dnešní doby jsou velice podobná jako klasická kola a věřte, že jsou modely kde je problém ten rozdíl najít. Jízda na takovém elektrickém kole je stejná jako na normálním, ale připočítejte si k vaší výdrži a sile 250w které dokáží makat třeba i 100km.  Kopce. které jste dřív neměli šanci vyjet již nebudou problém.

jak jezdit na kole rychleji

jak jezdit na kole rychleji

A co zápory?

A jaké jsou nevýhody takového kola na elektriku? Zodpovědně musím říci že u dnešních elektrokol klady převažují nad zápory. Ale abychom byli objektivní ty největší zápory si řekneme. Takže asi největší je cena. Kvalitní značkové elektrokolo  se pohybuje od 30 000 výše. Další nevýhodou je váha, která je průměrně od 20-25 kg. A taková poslední nevýhoda je závislost na elektřině,  prostě se musí po každým určitým počtu kilometrů nabýt baterie na našem kole.

Někdo si dá na kolo i tryskový pohon, jiný si najme tahače, který před kolem běhá a cyklistu táhne na laně. Ideální je ale moderní tryskový pohon, něco jako raketový pohon. Může to bouchnout, ale rychlost to generuje opravdu moc velkou.

Dbáte na to, aby byly vaše čakry v klidu?

Slovo čakra neboli v českém překladu kruh či kolo můžeme nazvat energetickým centrem, které se nachází zejména podél páteře. Pro hinduisty představuje také symbol slunce. Čakry nejsou samostatné jednotky, nýbrž vzájemně propojený systém, jehož jednotlivé body jsou na sobě závislé.

 1. čakra: Muladhara – nalézá se v nejnižších místech páteře a vyzařuje červenou barvu. Hlavním smyslem je čich a jako živel působí země.
 2. čakra: Svadhistana – nachází se v úrovni pohlavních orgánů a září oranžovou barvou. Hlavním smyslem je čich a jako živel působí voda.
 3. čakra: Manipura – působí v oblasti pupku a její barva je žlutá. Ovládaným smyslem je zrak a jako živel působí oheň.
 4. čakra: Anahata – je umístěna v oblasti srdečního centra a její barva je zelená. Hlavním smyslem je hmat a jako živel je uvedena vzduch.
 5. čakra: Višuddhi – nachází se v dolní části krku a její barva je světle modrá. Mezi hlavní smysly patří sluch a jako živel působí vzduch.
 6. čakra: Adžna – nalézá se na na čele a její barva je modrá. Je uváděna také jako lidský, šestý smysl.
 7. čakra: Sahasrára – je umístěna na temeni hlavy a její barva je fialová.

Uvádí se, že člověk má 7 základních čaker a zhruba 35 vedlejších. Jejich průměrná velikost je okolo 10 cm, avšak při růstu duchovních hodnot se rozšiřují a jejich barvy vyzařují pestřejšími barvami. Z každé čakry pak proudí specifický energie, který se může měnit v závislosti na samotném otáčení čakry. Jaké tedy máme čakry?

Specifickou vlastností, kterou čakry harmonizace disponují je jejich otáčení. Otáčejí se buďto doprava nebo doleva a při samotném otáčení dochází k uvolnění energie. Častým problémem ke kterému dochází je jejich blokace, při které z čaker nemusí proudit žádná energie. Tyto tkz. blokády jsou středobodem následných problémů, které mohou způsobit tvorbu negativní energie.

Právě proto je důležité praktikovat různá cvičení, které vám pomohou je uvolnit. Důležité je praktikovat tyto metody v prostředí, které pro vás bude klidné a harmonické. Mohou vám pomoct například čakrové svíčky nebo čakrové šperky. Při cvičení čaker můžete také využít například energie REIKI, kyvadla nebo pozorováním aury, což je však složitější proces.

Léto je tady. Kam vyrazit na kole?

Horké, letní slunce rozpustilo své pálivé třásně a připravilo nám tak výtečné podmínky k poznávání české kotliny zpoza cyklistické sedlo. Pokud se řadíte mezi vášnivé cyklisty, určitě této příležitosti budete chtít využít a v koutu duše už přemýšlíte, kdy vytáhnete svá jízdní kola a kam že se to vydáte. V tomhle článku jsme pro vás připravili několik zajímavých míst, které určitě stojí námahu v podobě našlapaných kilometrů.

Cyklostezka Ohře

Cyklostezka Ohře vede od státní hranice po bývalé železniční trati za krásou města Chebu s hradem a černou věží nebo třeba podhradím s románskou hradní architekturou. V údolí můžete spatřit na jedné straně masív Krušných hor a na straně druhé tabule Slavkovského lesa. Následné cestování nás přivede na hrad Loket. Cyklostezka Ohře je 100km výkladní skříní při které uvidíte hrady, zámky, rozhledny, navazující naučné stezky, muzea a nádhernou přírodu.

Rychlebky (Rychlebské stezky)

Jedna z nejatraktivnějších destinací pro ty, kteří milují kombinaci adrenalinu a nádherné přírody. Rychlebky se vyznačují upravenou, úzkou trasou pro trail při kterém si vychutnáte opravdu exkluzivní pohledy do přírody. Pokud se tedy řadíte mezi majitele kvalitního dirt kola nebo budete chtít oprášit vaše horská kola, Rychlebské stezky jsou pro vás skvělá volba.

Baťův kanál

Jedna z nejnavštěvovanějších cyklostezek se nachází ve zlínském kraji. Ta konkrétně vede podél břehů Baťova kanálu a pokud budete chtít, můžete si ,,odskočit´´ na vyhlídkovou plavbu na jedné z lodí. Trasa začíná poblíž Kroměříže a končí u Hodonína. Celkově je dlouhá 80km.

Moravské vinařské stezky

Naprosto unikátní trasa, při které pochopíte proč je Morava tak malebnou a vítanou destinací pro všechny přijíždějící. Jedná se o důmyslně rozvrženou síť několika desítek cyklostezek, které vedou od Znojma až po Slovácko neboli okres Uherské Hradiště. Můžeme zaručit, že návštěva místních vinných sklípků zaručí tu nejlepší zábavu!

 

Extrémně lehká běžecká bota Nike Flyknit Racer

Nike Flyknit Racer je unisex běžecká bota, která je navržena tak, aby poskytovala pohodlí a podporu při běhu bez přidání další váhy samotné boty. Bota byla vytvořena na základě zkušeností a podnětů od profesionálních běžců, takže si v ní běh opravdu užijete. Konstrukce boty Nike Flyknit Racer maximalizuje výkon a zároveň je velmi flexibilní. Jednotka Nike Zoom v přední části podešve a mezipodešev Phylon zajistí lehkost a požadované odpružení.

Popis boty Nike Flyknit Racer

nike flyknit racerJednodílný, bezešvý svršek je vyroben z polyesterových vláken. Bota má integrovaná místa s excelentní prodyšností, eleasticitou a podporou. Tah Flywire lanek se reguluje tkaničkami, díky tomu je noha maximálně zabezpečena a obepnuta. Tenký jazyk napomáhá ventilaci i komfortu. Vysunovací poutko v patě umožňuje pohodlné nazutí i vyzutí boty.  Reflexní prvky jsou dobře viditelné i za šera. Tlakem lisovaná Phylon mezipodešev poskytuje lehké odpružení.

V přední části mezipodešve jsou kvůli nízkému profilu a odpružení umístěny Nike Zoom jednotky. Waflová podešev s pro závod jedinečným vzorem diamantu poskytuje odolnost a potřebnou trakci. Pod prstní částí podešve jsou výstupky zvyšující trakci, komfort v přední části boty a přilnavost. Flexibilní drážky a výřezy, rozmístěné diagonálně v podešvi zvyšují pružnost, a tím hladší a efektivnější výkon. Karbonová guma BRS 1000 podél patní části podešve je maximálně rezistentní proti oděru, který je v této oblasti obrovský.

Klady a zápory běžecké boty Nike Flyknit Racer

Klady

Pohodlí
S Nike Flyknit Racer, budete mít maximální pohodlí, které zajistí váš dobrý pocit při běhu. Již při pohledu na běžecké boty, je zřejmé, že jsou pohodlné a pokud to myslíte s během vážně je to jedna z hlavních věcí, které byste měli při nákupu nové běžecké obuvi zvážit.

Nízká váha
Nike Flyknit Racer je opravdu lehká běžecká bota. Váží pouhých 160 gramů. To je taky důvod, proč je tak často používána běžci, kteří chtějí zvýšit svůj výkon i rychlost. Ve srovnání s jinými běžeckými botami, tato bota je jednou z nejlehčích a vidíte ji velmi často na nohách profesionálních běžců na delší i kratší tratě.

Zápory

Větší sklon od paty ke špičce
Běh s tímto vyšším sklonem nemusí každému běžci vyhovovat. Někteří mají raději běžecké boty s menším nebo žádným sklonem od paty ke špičce, protože jsou tak blíže k povrchu a mohou jej lépe vnímat.
Cena
Pokud se podíváte po současné nabídce běžeckých bot, je opravdu možné najít i levnější řešení samozřejmě s horšími parametry. Pokud tedy neběháte často je cenová relace pro vás jistě také důležitá. Jestliže však chcete běhat více a dále se zlepšovat, je cenová relace této boty adekvátní jejímu zpracování a vlastnostem. Cena začíná již od 3000,- Kč např. zde: Nike Flyknit Racer.
Vlhkost
Jednou z nevýhod u bot Nike Flyknit Racer je v tom, že díky úspoře své váhy a konstrukci snadněji propustí vlhkost. Jestliže se tedy chystáte vyběhnout na nějakou delší trať je dobré si zjistit jaké bude počasí.

 

Je tedy běžecká bota Nike Flyknit Racer pro vás vhodná?

526628-404-dCena – ve srovnání s ostatními běžeckými botami jsou o něco dražší, nicméně jsou i jiné ještě více finančně náročné modely.
Podpora chodidla a kontrola pronace – Nike Flyknit Racer je neutrální běžecká bota, která je vhodná zejména pro lidi s nízkou nožní klenbou. Zároveň je vhodná pro lidi s neutrální pronací.
Terén – s těmito botami se můžete pustit na traťě se štěrkem, na silnice nebo lehký nezpevněný terén.
PoužitíTato neutrální běžecká obuv vám může pomoci zlepšit váš výkon v běhu. Je vhodná pro využití při tréninkovém běhu, kdy se s jejich pomocí můžete dostat na další úroveň. Ideální pro trénink rychlosti nebo také na marathony.
OdolnostNike Flyknit Racer má odolnou vnější podešev. To je důvod, proč se nemusíte starat zda se podešev snadno poškodí. Bota používá odolné frakce, které zajistí také to, že nebudete klouzat.
Hmotnost – běžecká bota jak již bylo dříve řečeno váží pouze 160 gramů, což je důvod proč je tolik oblíbená mezi běžci. Díky nízké váze se vám v ní poběží lépe a budete mít více energie na sportovní výkon.

 

Shrnutí recenze Nike Flyknit Racer

Nike Flyknit Racer je neutrální běžecká bota, která vychází vstříc potřebám lidí s neutrálním pronací. Tato bota je lehká, což je důvod, proč je velmi vhodná pro použití nejen při běžném tréninku, ale také pro trénink rychlých technik. Mnoho běžců oceňuje výkon této obuvi a také  výhody, které poskytuje, jako je pohodlí, odpružení, citlivost, stabilita a mnoho dalších.Jestliže již máte s tímto modelem obuvi nějakou zkušenost, budeme rádi pokud se s námi o ně podělíte.

Velký výběr z modelové řady Nike Flyknit Racer najdete na našem e-shopu: Mujbeh.cz – nike flyknit racer

Zbavte se menstruačních bolestí. Jak na to?

Každá žena si tím aspoň jednou za život projde. Menstruační bolesti dokážou znepříjemnit život během okamžiku a někdy na ně nezabírají žádné babské rady. Až 75 % žen trápí menstruační bolesti, většinou jde o mladé ženy do 25 let. Bolest může být zaznamenána v oblasti hlavy, zad a podbřišku, někdy se dostaví i nevolnost. Nejčastěji k ní dochází v prvních dnech menstruačního cyklu, může trvat jeden den, ale i týden. A jak se ji účinně zbavit?

Cvičení

Premenstruační syndrom může ženy pěkně potrápit a znepříjemnit den. Některým ženám uleví relaxování, některým zase pohyb. Pro některé ženy mají blahodárné účinky drahé kameny. V knihách i na internetu lze vyčíst mnoho cviků, které zmírní menstruační křeče. Nejvyhledávanějším cvičením je jóga, která dokonale nahradí i relaxování. Cvičení doplnění o příjemnou vůni, nejlépe šalvějí, a klidnou hudbou bude naprosto skvělou volbou pro neoblíbené dámské dny. Kromě zmírnění bolesti je jóga velmi účinným cvičením pro zlepšení kvality celkového života.

Vápník a hořčík

Kromě klasických tabletek proti bolestem jsou osvědčené také vitamíny. Vitamínové doplňky jsou volně k zakoupení v lékárnách, drogeriích i obchodech s potravinami v podobě šumivých tablet nebo klasických tobolek. Nejdoporučovanější proti bolestem jsou vápník a hořčík, které můžete získat z oříšků, listové zeleniny, luštěnin, špenátu, máku nebo sezamu. Pokud doplňky stravy užíváte pravidelně, předcházíte návratu bolestivé menstruace a bez zábran si tak může každá žena užívat své dny na plno.

Léčivé kameny

Od nepříjemných menstruačních křečí mohou překvapivě pomoci drahé kameny. Sama Země nám jich poskytla hned několik. Mezi takové malé zázraky patří například opál, citrín, gagát, magnezit, labradorit nebo měsíční kámen. Vybírat si můžete také kameny podle znamení. Všechny tyto léčivé kameny ulevují od menstruačních bolestí a křečí. Za zmínku stojí také červený jaspis, který působí blahodárně v oblasti břicha a může dokonce pomoci při nepravidelných měsíčkách. Pro skvělé utlumené bolesti se dá použít třeba také měsíční kámen. Hledáte-li spíše univerzální kámen pro bolesti různého původu, doporučujeme ametyst. A jak kameny používat? Můžeme je svírat v ruce, provádět masáž nebo je nosit na krku.

Léky proti bolesti

V současné době existuje plno volně prodejných léků, které tyto problémy odstraní. Vybírat můžete z různě silných prášků proti bolesti. Nejčastěji se doporučuje maximálně 3-4 tablety denně. Bohužel léky neuleví od bolesti okamžitě, nějakou chvíli trvá, než se léky vstřebají do organismu. Průměrně lze pocítit úlevu cca po 30 minutách. Tato doba je jenom orientační, neboť léky jsou vyráběny z různých látek, které se rozpouštějí po jiné době a u každého člověka je proces trávení individuální.

Geopatogenní zóny – jak je najdeme a proč se jim vyhýbat?

Někdo na ně věří, někdo ne… není teď řeč o mimozemšťanech ani o posmrtném životě, ale o geopatogenních zónách. Že jste o nich ještě neslyšeli? Geopatogenní zóny mohou za naše špatné sny, nálady, nemoci. Tyto pásy ovlivňují jak psychické, tak fyzické zdraví člověka, zvířat, ale také život rostlin.

Lidé, kteří se vystavují těmto zónám jen krátkodobě nebo přicházejí do kontaktu se slabou zónou, mohou pociťovat špatné nálady, neklidné spaní nebo zdlouhavou léčbu nemoci. Ti, kteří jsou geopatogenním zónám vystavení větší část dne nebo dokonce v ní spí, mohou zpozorovat zhoršení zdravotního stavu, v krajních mezích jim může hrozit vážnější onemocnění, které se i po „odrušení“ nevhodných míst může nadále vracet.

Odkud se berou?

Geopatogenní zóny vycházejí ze samotné Země, jsou způsobeny vlněním vznikající uvnitř planety. První zmínky o těchto nepříznivých oblastech můžeme nalézt již ve staré Číně! Už před 4000 lety měli lidé pocit, že jejich život je ovlivňován rušivými elementy na různých místech, kterým se snažili vyhýbat. A jak je vůbec našli? Na geopatogenní zóny neboli dračí žíly či dráždivé zóny jsou citlivá zejména zvířata, malé děti nebo rostliny.

Pokud máte psa, můžete snadno vypozorovat, že na některá místa si nelehá nebo nesedá. Na vině můžou být právě tyto rušivé „pásy“. Naproti tomu kočky tyto místa vyhledávají a hoví si v nich. Pozorovat nemusíte jen zvířata, ale také květiny.  Máte-li v květináči několik stejných květin a některým se ze záhadného důvodu nedaří, a přitom podmínky mají totožné, opět mohou být na vině geopatogenní zóny.

O malých dětech je známo, že jsou citlivé a velice vnímavé. Pokud vaše děti v postýlce neustále pláčou, nemohou spát nebo je často nacházíte schoulené a spící na jednom určitém místě ba dokonce v rohu, doporučujeme na zkoušky přemístit dětskou postýlku na jiné místo. Podobné poznatky vychází také z oboru zvaný  esoterika.

Lze dráždivé zóny odstranit?

Dračí žíly nelze bohužel ničím odstranit, ale můžete jejich dopady zmírnit. Nejlepším řešením je upravit domácnost dle výskytu těchto míst, tedy přesunout nábytek na bezproblémová místa. Pokud nemáte moc prostoru a možností, můžete vyzkoušet jiné přírodní síly, například léčivé kameny, které se postarají aspoň o částečné odrušení. Matička Země nám jich poskytla opravdu pestrou škálu a kromě ochranné funkce v nich najdeme sílu léčitelskou a povzbuzující. Každý kámen má jiné účinky a výhody, můžete tedy experimentovat, přemisťovat, zkoušet různé tvary a velikosti, dokud nebudete naprosto spokojeni.  Vyzkoušet také můžete křišťály Feng Shui, které odstraňují negativní energii v místnosti, nechají ji prostoupit světlem a přivedou do vašeho života harmonii.

5 tipů, jak mít lepší den

Většina z nás nemá ráda ranní vstávání. Jsme protivní, rozespalí, nic se nám nechce a tento pocit odeznívá až v průběhu dopoledne. Jestli toho máte už dost, vyzkoušejte pozměnit svou ranní rutinu. Jednoduše si hned ze startu zacvičte, naučte se snídat, najděte si  eshop, kde prodávají horská kola, kupte si jedno a díky tomu si provětráte hlavu a uděláte něco pro své zdraví!

Ranní rozcvička

Každý z nás zažil ty málo podařená rána – vstali jste z postele, vypili si svou první kávu a celí rozlámaní došli do práce/školy. Stejně dobře, jako hrnek kávy poslouží i ranní rozcvička. Nemusíte skákat panáka jako na prvním stupni základní školy, bohatě postačí pár základních cviků, které vás nakopnou do dalšího dne, například dřepy, zkracovačky nebo kliky. Nezapomínejte však, že není záměrem se tzv. „zřídit“, ale naopak probudit tělo. Pokud nejste sportovně založení nebo ze zdravotních důvodů nemůžete moc cvičit, můžete vyzkoušet jógu.

Vydatná snídaně

Než vyrazíte ven z domova, posnídejte. Většina lidí spěchá, nestíhá, a tak prostě po ránu nejí. Lékaři a odborníci nás neustále zahlcují informacemi o tom, jak je snídaně důležitá, ale stejně snídá jen 48 % Čechů. Pokud se chcete po ránu cítit lépe, nebýt jako přejetí náklaďákem a mít více energie, začněte jíst! Vyčleňte si v ranním rozpise 10 minut pro lehkou snídani a hned váš den bude veselejší. Jogurt, müsli, ovoce, celozrnné pečivo s domácími pomazánkami – možnosti máte neomezené. Zapomeňte však na snídání za pochodu, ranní půst a nezdravé, instantní jídlo.

Vyměňte auto a MHD za kolo

A teď upřímně… jak daleko to máte do práce? Kilometr, dva, tři nebo pět? Nebuďte líní a udělejte něco pro své zdraví. Vyměňte auto/MHD za jízdní kolo. Můžete to brát jako ranní rozcvičku a oproti jiným variantám cestování nebudete mít šanci usnout, naopak vás kolo probudí k životu. Pokud budete jezdit po hladké vozovce, postačí vám silniční kolo nebo městské kolo, které může být doplněno praktickým košíkem. Chcete-li si cestu do práce zkrátit přes les nebo park, je pro vás vhodné trekingové kolo. Odolná konstrukce, odpružení a úzká vidlice si poradí na silnici i v terénu. Samozřejmě na hlavě nesmí chybět helma na kolo.

Pitný režim a strava

Pijte, jezte, pijte a jezte! Samozřejmě, co nejvíce zdravě a bez přítomnosti alkoholu. Pravidelný pitný režim nám pomáhá zevnitř i zvenku. Pokud budete „zapomínat“ pít, budete dehydrovaní, nastoupí bolest hlavy a závrať. Obdobně je tomu i s jídlem. Doporučuje se jíst pravidelně a v malých porcích. Nezapomínejte na snídani, svačiny, oběd a večeři. Uvidíte, že se spokojeným žaludkem a dostatkem tekutin vám půjde vše od ruky.

Udělejte si radost

Dokazujte si, že se máte rádi a nezanedbávejte se. Udělat si radost můžete téměř kdekoliv – ráno, při pauze na oběd, během práce nebo po ní. Kupte si to, po čem již dlouho toužíte nebo na co zrovna máte chuť! Že je to dražší? No a co! Rozmazlujte se, vždyť ten život je tak krátký. Tak kdy jindy, než teď? Nemusí jít však jen o velké a drahé položky, radost si můžete udělat i uvařením oblíbeného jídla, uvolněním si večer pár minut pro sebe nebo vytažením oblíbeného kousku z vašeho šatníku, který skladujete na slavnostní chvíle.

Plánujte

Pro všechny, kterým připadají jejich dny chaotické, je jen jedna rada: sestavit si plán. Kupte si malý diář, kde si budete psát, co všechno musíte za daný den udělat, vyzvednout, kde máte být. Při správné organizaci za chvíli zjistíte, že to, co jste včera skoro nestihli, vám dneska zabere mnohem méně čase. Ať už si zapíšete pracovní nebo domácí povinnosti, jakmile najdete svůj systém a řád, vše půjde hladce. Pokud vám připadá diář zbytečný, můžete plánovat v myšlenkách, ale znáte to, co není napsáno, jako by nebylo, vždycky totiž na něco zapomenete.

Usmívejte se

Úsměvem zpříjemníte den nejen sobě, ale všem ostatním. Musí jít však o přirozený úsměv, nenuťte se k tomu, jinak od sebe lidi jenom odeženete. Nikdo přece nechce vypadat jako klaun a děsit děti na ulici. Pokud máte náladu pod psa, vzpomeňte si na radostné chvíle s dětmi, s kamarádkou nebo s partnerem. Myslete na to, co budete dělat v budoucnu, kam pojedete na dovolenou, co si koupíte nového na sebe nebo kam vyrazíte a uvidíte, za chvíli úsměv přijde sám.

Jaké existují typy povlečení?

Existuje lepší místo na světě než je postel? Pro některé lidi ne a stejně jak je pro ně důležité místo, kam se každý večer vydávají do říše snů, tak i povlečení jenž je neoddělitelnou součástí každé postele. Na povlečení kladou stejný důraz jako třeba na dekorační látky.  Jaké existují druhy povlečení a jejich výhody či nevýhody? V následujícím příspěvku si představíme 3 základní typy.

 

Bavlněné povlečení

Bavlněné povlečení je jedno z největších stálic mezi povlečením. I přes to, že trh zahlcují stále nové materiály, si bavlněné povlečení drží poměrně vysokou popularitou. Je velmi příjemné na dotek, na pokožku působí jako měkká látka. Vyznačuje se také velkou prodyšností a savostí. Také ho seženete za nízkou cenu. Snad jedinou nevýhodou je nutnost žehlení. Sehnat můžete také speciální de luxe verzi, která je vyrobena z balvny o vyšší gramáži, což předvídatelně znamená, že je také dražší než povlečení z obyčejné bavlny.

Saténové povlečení

Saténové povlečení patří mezi to nejkvalitnější. Je vyrobeno z vysoce kvalitní bavlny s jemným leskem na povrchu. Látka je také marcerována. Vyznačuje se velkou jemností a hebkostí na dotek. V zimě vás příjemně zahřeje a naopak v létě zase ochladí. Je dostupné také v tkz. nežehlivé verzi. Je velmi kvalitní, ale budete si za něj muset už trochu více připlatit.

Flanelové povlečení

Flanelové povlečení je vyráběno ze 100% bavlny. Zajímavostí  je, že flanelové povlečení je vyráběno z hustě tkané látky o vysoké gramáži, která je upravena tkz. pročesáním. Má podobné vlastnosti jako bavlna a je stějně tak velmi jemné a hebké na dotek. Charakteristickým rysem je jeho hřejivost, takže v zimních večerech ho oceníte nejvíce. K flanelu se většinou také vyrábí stejně tak hřejivé prostěradla. Jedinou nevýhodou je nejspíš jeho poměrně náročněšjí údržba.

 

 

Není povlečení jako povlečení

Koupě povlečení není až tak rychlá záležitost. Chcete-li se v něm cítit pohodlně a mít sladěný design, určitou chvíli zabere rozhodování o volbě materiálu, vzoru nebo třeba zapínání. Spánek je jedna z nejdůležitějších částí dne a podle toho, jak se vyspíme, se pak odvíjí celý náš den. Pro všechny, kteří si chtějí vybrat to nejlepší povlečení, jsme napsali tento článek, kde se dozvíte, jaké materiály lze najít a jaké jsou jejich přednosti.

Základní čtyři typy povlečení, které můžeme na trhu najít, jsou bavlněné, saténové, flanelové a krepové. Každé z nich má své výhody, na které se teď blíže podíváme.

Bavlněné povlečení

Klasické povlečení, které mají doma téměř všichni. Bavlna ranforce, která se používá při výrobě ložního prádla, je příjemná a hladká na povrch. Látka z těchto vláken dokáže udržet teplo, ale zároveň i ochladit. Pokud se vám to zdá jako nesmysl, vzpomeňte si na ten příjemný chladivý pocit, když přetočíte peřinu/polštář na druhou stranu. Právě díky přizpůsobení se okolnímu prostředí je ložní prádlo vhodné k celoročnímu užívání.

Saténové povlečení

Povlečení bavlněný satén je velice luxusně vyhlížející látka, zejména díky jejímu hladkému a lesklému povrchu. Na trhu můžete nalézt několik typů saténového povlečení, jedním z nich je i bavlněný satén ze 100% bavlny. Ačkoliv se zdá, že tento materiál není potřeba žehlit, opak je pravdou. Většina saténového ložního prádla, která lze na trhu zakoupit, je žehlivá. Satén je vhodný pro dlouhovlasé ženy a muže, neboť zabraňuje zacuchávání vlasů, zatímco spíte. Obdobně jako bavlna je látka velice přizpůsobivá, umí tedy zahřát i ochladit.

Flanelové povlečení

Co se vám vybaví při slově „flanel“? Hřejivá košile alá dřevorubec? Nestyďte se, nám taky! Na chvíli však zapomeňte a mějte mysl otevřenou, zejména co se týče flanelového povlečení. Tento vysoce hřejivý materiál využijete zejména v mrazivé zimě a na místech, kde se dostatečně nevytápí. Spokojeně a pohodlně vyspat se můžete i na chalupě. Výběr motivů je opravdu pestrý, nemusíte se tedy obávat, tartanový vzor mít doma nemusíte.

Krepové povlečení

Krepové povlečení je vlastně bavlna, ale ne ledajaká. Tento typ látky je specifický vlnitým povrchem, který se nežehlí, a právě proto si toto povlečení rychle našlo své příznivce. I přes povrchovou úpravu stále disponuje všemi výhodami bavlny, zejména celoroční použití. Dejte si však pozor při výběru, některé lůžkoviny se tváří jako kvalitní, ale kolem bavlny jen rychle prošly! Umělý krep může být některým lidem velice nepříjemný na dotek.

 

Každý materiál má jiné přednosti, záleží jen na vás, co vám nejlépe bude vyhovovat. Nezapomínejte však povlečení pravidelně měnit a prát! Každá výměna vám navíc umožňuje zkoušet stále jiné materiály i barvy, nebojte se experimentovat i v maličkostech.

Vločkuju, vločkuješ, vločkujeme aneb Proč jíst vločky

Do mléka, jogurtu nebo jako přísada při pečení – vločky jsou využitelné i tam, kde se nezdá. Mnozí však při představě ovesných vloček kroutí očima  „Ne… ty opravdu už znovu ne, vloček bylo dost, nyní si dám pro změnu müsli´´. Ale zkoušeli jste křupavé vločky? Křupavé vločky bývají jednou z oblíbených přísad do cereálních směsí. Vybírat můžete hned z několika druhů, přičemž všechny jsou nejčastěji vyráběny běžnou napařovací technikou. Z čeho tedy můžete vybírat, když se chcete zdravě stravovat?

Ovesné vločky

Hlavní surovinou je oves setý. Tyto vločky mají vysoký podíl vlákniny a nízké procento cukru a sodíku, čímž přispívají k udržení normálního krevního tlaku. Skvěle se hodí do směsí s oříšky, semínky a sušeným ovocem. Ovesné vločky celkově jsou jedny z nejpoužívanějších v jídelníčku sportovců a aktivních lidí. Důvodem je velký obsah bílkovin, vlákniny, vitamínů a minerálů.

Pšeničné vločky

Pšeničné vločky jsou vyráběny bez tuku a obsahují ještě více vlákniny, než ovesné. Její vysoký podíl přispívá ke správnému střevnímu pochodu v těle. Vločky jsou charakteristické svou příjemnou oříškovou chutí, díky které stačí směsi lehce doladit dalšími přísadami, například čokoládou nebo skořicí. Pšeničné vločky můžete zakoupit v různě velkých baleních, jsou celkem syté, a tak budete mile překvapeni jejich malou spotřebou.

Pohankové vločky

Pohanka je jednou z velmi oblíbených surovin ve zdravé výživě. V minulosti byla součástí každodenní stravy a není se čemu divit, je to významný zdroj rutinu, který léčí hemeroidy nebo křečové žíly. Rovněž je doporučována lidem s větší psychickou nebo fyzickou zátěží – jsou synonymem pro zdravý život. Pohanka neobsahuje žádný lepek, je tedy vhodná i pro celiaky. Pohankové vločky jsou také bohatým zdrojem vlákniny.

Jáhlové vločky

Jáhly jsou velice dobře stravitelné a společně s pohankou jsou tyto potraviny využívány v kuchyni již desítky let. Tento bohatý zdroj vitamínů, převážně skupiny A a B, neobsahuje lepek, za to je to skvělý zdroj draslíku, fosforu, hořčíku, vápníku a železa. Křupavé jáhlové lupínky můžete smíchat s oříšky, ovocem nebo jen bílým jogurtem, možnosti k vytvoření výživných snídaní máte neomezeně.

Ječné vločky

Ječné vločky jsou složením velice podobné pšeničným, avšak obsahují více proteinů. Pokud vás trápí častá chuť na sladké, pomůže vám zrovna ječmen, neboť je výborným zdrojem pomalu se uvolňujících sacharidů. Vláknina působí blahodárně jako prevence proti zácpě, rakovině tlustého střeva a tvorbě žlučových kamenů. Jemná oříšková chuť, která je typická pro obilné vločky, umožňuje značné využití při vaření i pečení.

Výběr léčivých kamenů podle zvěrokruhu, Díl č.1

Výběr léčivých kamenů podle zvěrokruhu, Díl č.1

Pokud patříte mezi okruh lidí, které zajímá esoterika a její účinky, tak nejspíš také znáte léčivé kameny jenž dokážou posílat velké dávky pozitivních vibrací a energie. Lidé se však často ptají, jaký vliv na ně májí znamení ve zvěrokruhu. Rozhodla jsem se tedy napsat tento článek, kde ve zkratce popíšu jednotlivé znamení a přiřadím k němu vhodné znamení, dle tabulky uznávaných odborníků. Jedná se o první díl, v němž se zaměřím na první šestici znamení. Přeji příjemné počtení.

Beran

Pro znamení Beran je typickým poznávacím rysem planeta Mars. To způsobuje, že má přirozeně největší sklon k houževnatému  jednání, vedení příkladem a okamžitému jednání. Je inovativní a snaží se být vždy tam, kde se tvoří něco nového. To je také důvod, proč je prvním znamením zvěrokruhu = zobrazení nového počátku, avšak nikoliv jen pouze v materialní rovině ale také v té vyšší. Pokud beran zjistí, že se v jeho okolí dějou věci, které nejsou v pořádku, neváhá je řešit. Mezi jeho obrovské ctnosti patří odvaza, statečnost a organizační schopnosti.

Doporučené léčivé kameny: Ametyst, Avanturín, Citrín, Lapis Lazuli, Jadeit, Jaspis, Karneol, Kunzit, Rubín nebo Topaz.

Býk

Planeta země je pro každou živou bytost základem života a znamením jistoty a spolehlivosti. Býk jakožto člen zemského znamení si je dobře vědom, že i z těch nejhezčích a nejromantičtějších představ nebude nic, chybí-li peněžní podpora. Z tohoto důvodu se snaží nashormáždit značně velký majet z ,,pozemského života,, , jenž mu otevře dveře k užívání života V práci býva nekompromisní a neústupný, pokud si vytyčí cíl, kterého chce dosáhnout. Být rozhodný a akčí je jeho významnou schopností, protože ví, že stejně jako Země vdechuje všem bytostem život, tak i on dokáže svým jednáním dát věci do pohybu. Miluje přepych, krásu a drahé věci.

Doporučené léčivé kameny: Azutit, Mogui, Kunzit, Kyanit, Malachit, Růženín, Safír, Smaragd, Tygří oko, Turmalín.

Blíženci

Pro tohle znamení je symbolem planeta Merkur a i z tohoto důvodu se mu přezdívá „posel bohů“. Jeho přirozeností je vyzkoušet věci všech možných druhů. Je to učenlivé, pozorné a vnímavé znamení, které nepohrdne žádnou příležitostí se přiučit něco nového. Blíženci jsou však podobně jako naše prvotní myšlenky, stejně tak nestálí a měnitelní. Častokrát jsou přívržencí temnějších a protichůdných směrů, aby se pak přesvědčili, o tom, který směr je ten správný. Lidé z něj vždy cití vysokou vzdělanost a moudrost. Někdy může být jeho vzdělání trochu povrchní, ale vždy udělá dojem o svém komplexním přehledu a znalostech poskládaných do jednoho celku.

Doporučené léčivé kameny: Achát, Apofylit, Citrín, Chryzopras, Chryzokol, Kalcit, Křišťál s turmalínem, Turmalín zelený, Safír, Topaz.

Rak

Lidé ve znamení Raka jsou často typičtí svou rozporuplnou povahou, jenž je plná citů a emocí, které jsou kombinované s praktickým přístupem k životu a rodině. Dalším typyckým rysem pro znamení Raka je symbol matky, jenž způsobuje, že dokáže mít zvýšené schopností v zajištění a péči o rodinu. Pokud tedy nemá rodinu, věnuje se alespoň co nejvíce svým příbuzným. Emoce a cit jsou pro tohle znamení to nejzásadnější. Pokud jich však má nedostatek nebo naopak přemíru, tak dochází k velkým výkyvům nálady a značné podrážděnosti. Pro svou empatičnost, cit a schopnost se starat o své nejbližší je častokrát velmi oblíbený u dětí a nejmladších jedinců.

Doporučené léčivé kameny: Achát mechový, Achát stromečkový, Beryl, Chryzopras, Jantar, Měsíční kámen, Rubín, Tyrkys.

Lev

Jako největší charakteristický rys znamení lva se jednoznačně vyjímá jeho tendence se vciťovat do role vládce „z boží milosti“ a touží tak řídit blaho a utrpení svého okolí. Za jeho největší přednosti je často označováno příjemné vystupování, inteligence, vytrvalost a cílevědomost díky které může prožít úspěšný život. Schopnosti kvalitně organizovat události a láska k věcem jsou také jeho doménou. V pracovních podmínkách pak má pozici silného a spolehlivého jedince, v němž ostatní zaměstnanci vidí oporu.

Doporučené léčivé kameny: Mogui, Citrín, Granát, Jantar, Karneol, Kunzit, Obsidián, Onyx, Rubín, Tyrkys.

Panna

Na znamení Panny působí zejména energie vodního živlu, která vní probouzí vysoký cit pro analytiku a konstruktivitu. Pokud se v jejím okolí najde něco nekvalitního, zanedbaného nebo zničeného, tak tam se snaží Panna uplatnit své schopnosti, aby vše systematicky opět vrátila do správných mezí a hranic, protože je posledná velkou touhou po pořádku, čistotě a dokonalém prostředí. Panna je velmi spolehlivé znamení, na které se mohou s naprostou jistotou a klidem spolehnout její přátelé a okolí. Její energie dokáže spolehlivě a s rozvahou pečovat o svěřené majetky nebo věci. Na Pannu působí zejména planetu Merkur, která v ní naopak obvykle podporuje stud se svým smyslem pro umění a kreativitu.

Doporučené léčivé kameny: Akvamarín, Ametyst, Beryl, Heliotrop, Kalcit, Nefrit, Sluneční kámen, Tyrkys.

Přečtěte si také:

Komedie a vše kolem nich

Pořiďte dětem pohádkový film na DVD

 

Chybí vám klidný a harmonický spánek? Vyzkoušejte Feng Shui.

Spánek je pro každého z nás neoddělitelná součást života. Proto je značně důležité věnovat pozornost místu, kde pravidelně usínáme a zda by nás zde nemohlo něco vyrušovat. To že se po probuzení necítíme ve své kůži, máme špatný pocit a nemáme ponětí čím to může být, má své příčiny, které vám pomůžeme odbourat. Tradiční čínské učení Feng Shui vám pomůže udělat z vaší ložnice oázu klidu, harmonie a pozitivní energie.

Volba barvy dle Feng Shui

Na harmonický a klidný spánek mají výrazný podíl také barvy. Ke kvalitnímu odpočinku jsou doporučené tlumené odstíny béžové, šedé, modré, zelené či světle hnědé. Výbornou volbou je také fialková nebo světle růžová, což je také výtečná volba, když vybíráte hebká prostěradla. Naopak výrazné, zářivé nebo světlé barvy sice dokážou podpořit vaši aktivitu a hodí se tak do pracoven nebo denních místností, ale spánek mohou výrazně narušit.

Barva 1

Barva 2

 

Volba postele dle Feng Shui

Druh postele

Okolo vašeho těla by měl být dostatečný prostor k proudění energie. Doporučenou postelí je tedy taková, pod kterou budete mít volný prostor. Čím větší prosto bude mezi vaší postelí a zemí, tím lépe. Zkuste se tedy vyhnout nízké posteli nebo posteli s přihrádkami, což je nejhorší možná varianta.

 Postel a její umístění

Umístění postele hraje ve Feng Shui významnou roli. Měla by být umístěna tak, aby vaše hlava byla a abyste měli dostatečný přehled o oknech a dveřích. Dodá vám to patřičný pocit vnitřního klidu. Zásadním pravidlem je postel neumisťovat naproti dveřím! Zde totiž proudí síla Jang, která by vám mohla významně narušovat harmonický spánek. Naopak k proudění pozitivní energie je důležitý volný prostor po stranách okolo postele.

Postel a umístění dle světových stran

Dle Feng Shui je při umístění postele důležitá její orientace podle světových stran. A to zejména směr vaší hlavy. Jako nejhorší umístění se uvádí orientace na severovýchod a na jih, přičemž tohle umístění může způsobit až noční můry a děsy. Lenost, únavu, ztrátu motivace a životní rovnováhy vám může přinést jihozápad. Naopak optimismus, klid a kreativitu vám může dodat  orientace na sever, východ, západ a jihovýchod.

Naplňujte účel ložnice

Ložnice je vaše svatyň, která vás má ochraňovat před vnější negací, stresem z práce, neposlušnými dětmi, ale zároveň také místo, kde načerpáte energii, nemusíte nic řešit a naberete síly do dalšího dne. Udržujte tedy ložnici jako místo, které je určeno zejména pro odpočinek, regeneraci těla, uzdravení z nemocí a osvěžení mysli.

Odstraňte negativní elementy

Možná by jste to neřekli, ale spánek vám nemusí narušit pouze výše uvedené příčiny, ale také špatné rozmístění nábytku, dekorace či doplňků o kterých by jste na první pohled neřekli, že mohou vyvolávat negativní energii. Nyní vám představíme předměty, kterým by se vaše ložnice měla vyhnout jelikož by mohly mít nepříznivý dopad na pozitivní energii.

 

 1. Fotografiím a obrazům s lidmi, jelikož osoby vás budou v noci sledovat, což by mohlo být nepříjemné
 2. Obrazům se smutnou či strašidelnou tématikou (hořící dům, temné zákoutí apod.)
 3. Otevřeným dveřím od nábytku
 4. Zrcadluv odrazném poli postele (směřující k posteli), protože symbolizuje vstup někoho dalšího do vašeho vztahu s partnerem (bere schopnost koncentrace a soustředění)
 5. Pracovním archům a velkým hromadám knih, která vám rovněž nedovolí klidně usnout
 6. Dalším odrazným plochám a elektronice s negativním zářením (TV, monitor, počítač, apod.)
 7. Motivy vody či postavené akvárium v ložnici, jelikož přináší finanční ztráty a krádeže
 8. Hranám nábytku, ostrým rohům a dekoracím orientovaných k vaší posteli

 Pořádek, čistota a vzdušnost

Vaše ložnice by měla být jako symbol Jin – klidná, tichá a měkká.  Vzdušnost zaručí neustálé proudění pozitivní energie. Proto také čím méně nábytku v ložnici budete mít, tím lépe uděláte.

 

Přečtěte si také:

Komedie a vše kolem nich

Pořiďte dětem pohádkový film na DVD

Shamballa náramky – i pro muže

Co to znamená Shamballa náramek? Jaké jsou Shamballa náramky?

Tyto náramky jsou skvělé, už jenom jako módní kousek a vytváří silný osobní status jeho nositele, jako jeden z mála náramků jej můžou nosit i muži. Jde o tkané, pletené náramky do kterých jsou svázány speciální prvky jako kameny drahokamy, polodrahokamy, sklo a kovy.

Náramky mají i svůj duchovní význam. Právě pro posílení duchovního významu, se do těchto náramku vplétají drahé a léčivé kameny a také kovy s duchovními vlastnostmi.

Ať už si vyberete Shamballa náramek, který vám bude pomáhat na vaší duchovní cestě, v léčení a meditaci, nebo prostě pouze jako elegantní náramek, správně vybraný jistě uspokojí všechny vaše požadavky.

Každá barva náramku má svůj význam. Nějaké shrnutí si v rychlosti můžete přečíst právě zde:

Černý Shamballa náramek

Černé Shamballa náramky jsou nejprodávanější náramky v současném trendu těchto náramků.
Černá znamená absenci jakékoliv jiné barvy a je často spojována s tajemstvím, strachem, zlem, smrtí a obavami z neznámého. To obvykle má negativní konotaci (černá komedie, „černá smrt“, černé myšlenky). Černá ale především znamená sílu a autoritu, je považována za velmi formální, elegantní a prestižní barvu.
Černé Shamballa náramky jsou obvykle z černých skleněných korálků, existují ale i s černými drahými kameny, jako je například onyx.

Bílý Shamballa náramek

Je bílý nebo jasný, protože odráží všechny barvy duhy. Naše oči to interpretují jako bílou barvu.
Bílá nebo jasná je barva pro nové začátky, nadšení, jasnost účelu, duchovních vhledů a inspirace. To je důvod, proč jsou třeba bílé diamanty vždy považovány za romantickou volbu pro zásnubní prsteny.
Bílá je barva čistoty, nevinnosti a pravdy. Takže kdo nosí diamantový nebo křišťálový Shamballa náramek, vládne noci a světu snů, je nositelem nového života, plodnosti, nových začátků a nekonečné naplněné lásky.

Modrý Shamballa náramek

Spojena s krční čakrou, je modrá barva nositelem růstu a léčení. Podporuje schopnost komunikace, moudrosti a tvůrčího vyjádření. Modrá je spojena s důvěrou, plánováním a organizací.
Takže pokud máte pocit, že potřebujete nějakou pomoc při léčbě nebo péči o své tvůrčí a komunikační schopnosti, je modrý Shamballa náramek pro vás ten pravý!
Modré Shamballa náramky jsou často vyrobeny s použitím polodrahokamů, jako je achát, akvamarín, safír, topaz nebo dokonce lapis lazuli, častěji však jsou vyrobeny z barevných skleněných kamínků, které jsou cenově dostupnější.

Zelený Shamballa náramek

Je spojen se zelenou čakrou, jež se vztahuje ke středu hrudníku a spojením s přírodou vede k rovnováze a harmonii. Zelená znamená obnovu, růst, odpuštění a přijetí v lásce a vztazích. Zelená je nositelem harmonie.
Zelené Shamballa náramky jsou většinou vyrobeny z drahokamů, jako avanturín, granát, achát, smaragd, malachit. Tradičně je zelené čakře přiřazen malachit, spojený s hojností, láskou a bezpečím.

Žluté a zlaté Shamballa náramky

Jsou spojeny s čakrou solar plexus, centrem slunečního svitu. Žlutá a zlatá jsou barvy spojené s účelem, osobní silou vůle, optimismem a sebevědomím. Ty přicházejí prostřednictvím zvýšení inteligence, myšlení, jasnozřivosti a účelnosti, které proudí solar plexem.
Drahý kámen, spojený s čakrou solar plexus je citrín, který je nejčastěji používaným polodrahokamem pro žluté Shamballa náramky. Velmi vzácně jsou i náramky se žlutým diamantem.

Červený Shamballa náramek

Červená je spojena s kořenovou čakrou, nalézající se na základně vaší páteře. Červený náramek je tak spojen s emocemi, vášní a sexualitou. Přináší pocit bezpečí, uzemnění, stability a opory.
Červené Shamballa náramky mohou být vyrobeny z polodrahokamů, jako rubín, granát, spinel nebo rodolit. Velmi módní a řadou celebrit nošené jsou náramky z tzv. pave krystalů.

Fialový Shamballa náramek

Sedmá čakra je korunní čakra na temeni hlavy, odpovídající fialově zbarveným paprskům. Je spojena s blažeností a spiritualitou, vyvážením všech aspektů sebe rovnováhy – mentální, emocionální a duchovní. Říká se, že fialové paprsky podporují všechno „vědění“, inspiraci, moudrost a vědomí vašeho vyššího já. Fialové Shamballa náramky se vyrábějí například z ametystu.

Tmavomodrý Shamballa náramek

Tmavě modré či také indigo barva se vztahuje na nápadité, intuitivní aspekty našeho života. Spojeny s čakrou čela nebo také obočí, světelné paprsky vycházející ze zdrojů tmavomodré, podporují intuici, seberealizaci, vnímání a duševní schopnosti. Takže pokud chcete zvýšit vaši schopnost žít život v dobré předtuše nebo mít důvěru ve svůj vnitřní hlas, pak jděte do toho a noste spoustu tmavomodré v Shamballa náramku.

Oranžový Shamballa náramek

Oranžová barva je spojena s podbřiškem, sakrální čakrou, která je o pocitech, intimitě a smyslnosti. Oranžový Shamballa náramek je spojen s emocemi touhy a intimity, vyrovnává kreativitu, napomáhá uvolnění stresu a bloků ve vašem životě, které brání vašim prožitkům a radosti.

Scientologie – je to sekta nebo církev?

Je Scientologie církev anebo sekta?

studenti Scientologického semináře Anatomie lidské mysli

studenti Scientologického semináře Anatomie lidské mysli

Scientologická církev byla založena v roce 1954. Od té doby se rozšířila do více než 160 zemí světa, kde bez omezení funguje. Země, kde jsou nějaké snahy Scientologii démonizovat a potlačit by dnes člověk spočítal na prstech jedné ruky. Je to tak 160:2 a zajímavé je, že média nejraději informují o té menšině. Raději informují o jedné jediné zemi, kde se nějaká zájmová skupina snaží Scientologii diskriminovat a mlčí o zbytku světa. Scientologie dokázala zaujmout lidi rozmanitých ras, národů, kultur, náboženství a postojů. Neexistuje sekta, která by dokázala něco podobného.

studenti Scientologie

studenti Scientologie

Sekty mají spíše omezený počet příznivců – řádově desítky až stovky. Žijí odloučeně a uzavřeně. Naproti tomu Scientologii dnes používají miliony lidí po celém světě. Scientologická centra nejsou ukrytá v nějakých odlehlých horách nebo opuštěných továrnách, ale nachází se v centrech důležitých měst světa jako je Washington, Londýn, Berlín, Řím, Madrid, Hamburk, Mnichov, Moskva, Brusel, Budapešť a další.

Scientologové často investují svůj čas a energii do programů na zlepšení společnosti. Také v České republice se angažují na poli protidrogové prevence – vytvořili osvětové webové stránky, rozdávají brožurky, organizují sportovní akce, které propagují život bez drog. Známá je také propagace lidských práv a videa propagující jednotlivá lidská práva Všeobecné deklarace lidských práv OSN. Sbory scientologických dobrovolníků pomáhali při každé větší katastrofě od 9/11 v New Yorku přes hurikán Katrina, tsunami zasažené Indii, povodních v Pákistánu až po zemětřesení v Japonsku a na Haiti, abych jmenoval jen některé.

Scientologové často investují svůj čas a energii do programů na zlepšení společnosti.

Scientologové často investují svůj čas a energii do programů na zlepšení společnosti.

Scientologie je velice tolerantní nauka. Scientologii může studovat kdokoliv včetně příslušníků jiných náboženství a ateistů. Scientologie s tím nemá problém. Heslem je, že pro člověka je pravda to, co on sám zpozoroval, že pravda je. Jinými slovy, člověk, který Scientologii studuje není vyzýván k tomu, aby „tomu uvěřil“, ale aby to prozkoumal a použil. Scientologie obsahuje souhrn objevů a pozorování L. Rona Hubbarda ohledně života, lidské mysli, duše a vesmíru. Člověk, který tuto teorii studuje, by měl pozorovat svět a lidi kolem sebe, aby viděl, „že to tak opravdu je.“ Měl by Scientologii použít, aby viděl, zda se tím dá něco zlepšit a někomu pomoci.

Nejčastější klamnou představu, kterou mají lidé díky senzacechtivým médiím, která běžně jen šíří neověřené výroky a nepodložená obvinění, je ta, že Scientologie „tahá z lidí peníze, aby se ti nahoře měli dobře.“ To je docela legrační tvrzení. Zakladatel Scientologie pan Hubbard dokázal vydělat peníze jako spisovatel. Scientologii k tomu opravdu nepotřeboval. Po jeho smrti v roce 1986 řídí Scientologickou církev členové scientologického náboženského řádu. To samo o sobě vylučuje nějaký milionářský život na jachtách a drahá auta. Scientologická církev se financuje sama z příspěvků lidí na služby a sponzorských darů. V řadě zemí byly před uznáním Scientologie vládou dlouhodobě sledovány její finanční toky a účetnictví. Žádná soukromá osoba nemá žádné peníze ze Scientologie. Všechny peníze jsou použity na provoz církve a její programy na zlepšení společnosti.

To dokazuje řada uznání Scientologie – např. v USA jako náboženství a všeobecně prospěšná organizace, Švédsko nebo Jihoafrická republika jako církev, Portugalsko jako nezisková a náboženská organizace, a mnohé další. Německé soudy uznaly scientologii jako
bona fide náboženství ve více než 40 případech. Dne 12. prosince 2003 uznal správní odvolací soud v Bádensku-Württembersku Scientologickou církev ve Stuttgartu za náboženskou organizaci, spadající pod ochranu německé Ústavy.

Evropský soud pro lidská práva dospěl 5. dubna 2007 k jednomyslnému zlomovému rozhodnutí ve prospěch scientologického náboženství, kterým potvrdil náboženskou svobodu scientologů a jejich náboženských společností ve všech 46 zemích, které podepsaly a ratifikovaly Evropskou úmluvu o ochraně lidských práv a základních svobod (ECHR), přijatou Radou Evropy v roce 1950.

……………………………………………………………

Osobní získ z kurzu Anatomie lidské mysli:

Kamarád přivedl L.Ř., která chtěla vědět, jak pomáhá Scientologie. Sama poznala a používala jiné metody léčení,  které ne vždy pomohly.
Kurz Anatomie lidské mysli mi otevřel oči. Našla jsem v něm odpovědi na pro mě důležité otázky. Zjistila jsem,  že mohu pomoci nejen sobě, ale i ostatním lidem. Objevila jsem spoustu mých nedostatků a vím, jak je alespoň částečně odstranit. Teď vím, jak mysl ovládá tělo a celý náš život. Jsou to poznatky, které jsem nenašla nikde v žádných knihách i když jsem jich přečetla možná stovky. Všude bylo jen „pozitivně mysli“, to byl flustrující pokus o štěstí…
Tento kurz a auditing (latinského audire-naslouchat, osoba auditor dává jednoduché otázky a naslouchá) mě znova nechal žít svůj život a stát se příčinou nad věcí ne efektem. Přála bych si, aby to věděli všichni !! Alenko,  děkuji moc. L.Ř.

Dopřejte svým dětem Vysoké Tatry i wellness pobyty v lázních

Češi, objevte znovu Slovensko!

Vzpomínáte si ještě, jak jste s rodiči navštívili Vysoké Tatry? A co vaše děti? Kolikrát jste s nimi byli v Tatrách a dopřály jim nezapomenutelné pocity z krásy velehor a únavy po prošlapaném dni? Je čas napravit to. Využijte prosluněné dny babího léta a navštivte Slovensko. Udělejte něco pro své zdraví a pokud máte děti, tak i pro ně. Babí léto je ideálním časem k pobytu na horách, k poznávací turistice, nebo k pobytu v lázních. Vezměte děti do Vysokých Tater na Štrbské Pleso do rodinného Hotelu Solisko, nebo navštivte wellness v Bardějovských lázních. Na výběr máte i některé ze zařízení největší hotelové sítě na Slovensku SOREA, která má hotely ve Vysokých i Nízkých Tatrách, na Spiši i Liptově, ale i v dalších regionech Slovenska, ve kterých můžete spojit kvalitní turistiku s koupáním. V síti SOREA tvoří právě zahraniční klientela více než 40% všech turistů a suverénně mezi nimi vedou Češi.

IMG_4289

Dobrou kuchyni se švédskými stoly, pěkné výhledy na lázeňské domy, posezení v rozlehlém parku, či procházky po okolních horách, ale především lázeňské a wellness pobyty nabízejí Bardějovské lázně. Babí léto je ideálním časem k pobytu v lázních – není až tak horko jako v pravém létě a kvalita všech služeb je stejná. Podzimní čas ocení hlavně starší lidé, ale i návštěvníci se srdečně-cévními onemocněními, ale i lidé s nadváhou a pohybovými obtížemi. Ze všech slovenských lázní mají Bardejovské nejširší indikační zaměření. Léčí se zde onkologické nemoci, nemoci oběhového a trávicího ústrojí, nemoci z poruchy látkové výměny a žláz s vnitřní sekrecí, netuberkulózní nemoci dýchacích cest, nemoci z povolání, onemocnění ledvin a močových cest, nemoci pohybového ústrojí a ženské nemoci. Lázně však už nejsou jen pro dlouhodobě nemocné, nebo na prevenci. Každý si zde může užívat denně otevřený komplex Wellness Spa v hotelu Ozón, kde je bazén otevřen denně v době 11.00-21.00 h. a saunový svět v době 13.00-21.00 h. Ve středu až neděli jsou přístupné i fitness, masáže a solárium. Bardejovské lázně jsou v současnosti jedněmi z nejlépe vybavených léčebných zařízení, kde se snoubí bohatá jedinečná tradice a moderní léčebné postupy. Patří k nejoblíbenějším, nejnavštěvovanějším a počtem 907 používaných lůžek k největším slovenským lázním.

Jedním z nejkrásnějších míst ve Vysokých Tatrách je Štrbské Pleso, které je bezkonkurenčně nejoblíbenějším místem na procházky ve Vysokých Tatrách. Kolem plesa vede 2,2 km dlouhý udržovaný chodník, který vyhovuje i vozíčkářům, starým lidem, malým dětem i matkám s kočárky. Celá trasa vede po rovině a poskytuje nádherné výhledy. Vedle jezera je vybudována i kyslíková dráha se šesti stanovišti z dřevěno-kovových konstrukcí sportovního náčiní. Jejich použití je zdarma. Štrbské Pleso je i základnou pro nenáročné i náročné túry. Nejmenším dětem stačí na únavu procházka po Plese, pro zdatnější do 10 let je oblíbeným cílem túr Chata pod Soliskem, Popradské pleso, Jamské pleso či vodopád Skok. Teenageři zvládnou i výstup na Chatu pod Rysy, či túry na Batizovské pleso nebo Ostrvu. Dospělí a dospívající využívají Štrbské Pleso jako základnu pro výstupy na Kriváň, Rysy a Solisko. Ideální je, když rodina s dětmi ve vysokohorském prostředí na Štrbském Plese i bydlí. Nejen alergici, ale každý ocení vzduch plný kyslíku a vůně jehličnanů.

Pro rodiny s dětmi nabízí atraktivní ubytování rodinný Hotel Solisko, situovaný přímo na břehu Štrbského plesa. V případě nepříznivého počasí je k dispozici wellness a fitness zóna. Restaurace hotelu s názvem ,,Al Lago“ nabízí speciality vynikající mediteránské kuchyně, doplněnou o tradiční slovenská jídla, která uspokojí každého. Vyberou si i děti, mají zde na výběr i italskou pizzu, špagety, různé těstoviny a v sezóně i domácí hamburgery. Hotel Solisko má k dispozici 26 pokojů, z toho 5 DeLuxe a jeden bezbariérový. Sousední pokoje propojené dveřmi umožňují vytvoření ,,rodinných dvoupokojů“, v případě potřeby se dají využít i přistýlky. Hned vedle jídelny je místnost na hraní, kde mají děti k dispozici hračky. Samozřejmostí je v celém hotelu WiFi připojení zdarma. Z terasy hotelové restaurace je to k vodě jen pár metrů a je z ní úchvatný výhled na štíty. Rodiny s dětmi si mohou udělat celodenní výlet do akvaparků, k dispozici mají v 25 km vzdáleném Popradu Aquacity, nebo to mají 48 km do Tatralandie při Liptovském Mikuláši. Pro děti je velkou atrakcí i zubačka z Tatranské Štrby na Štrbské Pleso, nebo tramvaj ze Štrbského Plesa do Popradu.

Vyhledávanými ubytovacími zařízeními v síti hotelů SOREA jsou i letos wellness hotely a hotelové komplexy se službami pro rodiny s dětmi. Síť nabízí ubytování v hotelech s certifikátem „Zařízení přátelské k dětem a rodinám“ v atraktivních tatranských lokalitách, na Spiši, v Piešťanech a Bratislavě. Akce se vztahují na děti v závislosti na jejich věku a druhu ubytování. Pro milovníky turistiky jsou nejatraktivnější Vysoké Tatry. Nedaleko Hotelu *** SOREA Hrebienok ve Starém Smokovci je pozemní lanovka na Hrebienok, která je výchozím bodem náročných i středně náročných horských túr. Přímo u lanovky na Skalnaté Pleso, s přestupem na lanovku na Lomnický štít, je zas zrekonstruovaný Hotel *** SOREA URAN v centru Tatranské Lomnice. Značnou oblibu si získaly wellness balíčky s relaxačními procedurami, zejména po vydatné túře. Hotel SOREA *** Trigan na Štrbském Plese má jedinečný Wellness svět regenerace a odpočinku. V Hotelu *** SOREA TITRIS se děti mohou zabavit na 36 metrovém tobogánu v AQUA RELAX centru a dospělí si užít vodní atrakce, masážní trysky, bohatý animační program, hudební večery. Centrum relaxu, zábavy a současně léčbu dýchacích onemocnění mohou turisté vyzkoušet pod Lomnickým štítem, v Tatranských Matliarech, s ubytováním v Hotelu *** / ** SOREA Hutník I. / II. V nabídce je bowling centrum, fitcentra, tělocvična, pingpongová místnost, kulečníková stoly, tenisové kurty, minigolfové a volejbalové hřiště, či pohádkové dětské koutky s animátorem.

Region Vysoké Tatry nabízí i více než 300 km značených cyklotras a 30 top tratí. Stačí si vyfotit QR kód do svého mobilu a zájemce se dozví podrobnosti trasy. Přímo u hotelu *** SOREA Hutník zase začíná turistická stezka na Chatu u Zeleného plesa. Další tipy na výlety jsou Šalvějový pramen na Skalnatém plese, Kopské sedlo, Kežmarské žlaby, nebo trasa Tatranská Lomnica – Skalnaté pleso – Lomnický štít. Hotel *** SOREA TITRIS v blízkosti muzea TANAPu je ideálním výchozím bodem pro vysokohorské túry ze Skalnaté doliny, Huncovské kotlinky, do Doliny bílé vody, do masivu Lomnického a Kežmarského štítu, na výlety do Belianské jeskyně, Javoriny a Ždiaru.

Více informací je na:www.kupele-bj.sk ,www.hotelsolisko.sk , www.sorea.sk

Olomoucký region – kraj plný památek

Zvažujete pořízení nemovitosti v Olomouckém regionu? Tento region je bohatý na přírodní krásy a také možnosti k práci. Proto je vhodný pro společnosti i osoby hledající pracovní poměr, pro studenty a také rodiny s dětmi. Centrem Olomouckého kraje je olomoucký okres, jež má největší rozlohu v tomto regionu. Patří do něj města s památnými stavbami (psala se zde historie) i vojenský prostor Libavá a další přírodní prostranství. Město Olomouc je především univerzitní centrum uprostřed Moravy. Poctili ji svými návštěvami například Bedřich Smetana a Antonín Dvořák. V sousedství ležící Prostějov má tradičně jako druhé jméno město módy.

Byty v lokalitě Olomouc se objevují k prodeji a k pronájmu. Jsou to objekty na osobní a též podnikatelské využití. Například byty všech dispozic, ale také rodinné domky, chalupy, sady, administrativní prostory, prostory pro skladování, výrobní haly atd.

Hodinový stroj s orlojem stojí kromě města Olomouc též v městě Prostějov. A nabídka bytů v lokalitě Prostějov je běžně pestrá. Prostějov obestírá zajímavá příroda a nabídky pro bohatý cestovní ruch, vč. sportovního vyžití. Navštěvované jsou kupříkladu turistické trasy.

V těchto okresech jsou také přírodní památky, kupř. Zbrašovské aragonitové jeskyně. Dějinné pamětihodnosti, jež stojí za navštívení, jsou např. zřícenina hradu Helfštýn a zámek Konice. Jsou tu též lázně ve městě Skalka a lázně v Teplicích n. Bečvou.

Odvětví průmyslu jsou zaměřena na např. potravinářský průmysl, strojírenský průmysl (vč. leteckých motorových dílů), textil a elektroprůmysl. Kvůli velkým příležitostem využití nejen dovolených existují pracovní příležitosti též v cestovním ruchu. Celkově jsou pracovní nabídky v Přerově a okresech v okolí příhodné.

Přečtěte si také:

Scientologie v České republice a ve světě
Scientologie v Německu
Scientologie – vše o Scientologii
Kto napáda Scientológiu?

Sportovní výživa a doplňky Viridian jsou kvalitní a chrání životní prostředí

Pokud se věnujete sportu a chcete udělat něco dobrého pro svou výživu a zdraví, a zároveň podpořit charitu a čistotu životního prostředí, sáhněte po značce Viridian. Jde o britského výrobce, zabývajícího se sportovní výživou, doplňky stravy a vitamíny. Zaměřuje se na kvalitu a čistotu svých výrobků a zároveň podporuje ochranu našeho životního prostředí a charitu. Drtivá většina produktů splňuje velmi náročná kritéria pro kvalitu označovanou KOSHER. Takže kromě zlepšení vlastního zdraví a výkonnosti budete mít i lepší pocit, že jste podpořili správnou věc.

IMG_0133

Viridian pro běhání – buďte fit

 

Aminokyseliny a spalovače tuků

Doplňky Viridian nejen pro sportovce jsou všechny stoprocentně bioaktivní, nepoužívají se žádná škodlivá aditiva, kapsle mají rostlinný původ. Téměř polovina výrobků je označena za stoprocentně organické. Složky pocházejí z čistých zdrojů, dodržují se taková pravidla, že se nepoužijí žádné genetické modifikace, ozařování ani tablety. Od této značky si můžete pořídit aminokyseliny Viridian, obsahující všechny potřebné esenciální i semiesenciální aminokyseliny, nezbytné pro fungování lidského těla, nejen u sportovců. Velmi oblíbené jsou spalovače tuků s obsahem zeleného čaje.Hubnout lze i přírodní cestou.

Vitamíny a minerály Viridian

Pro organismus každého člověka jsou nezbytné vitamíny a minerály. Viridian jich nabízí opravdu mnoho na výběr. Dostatek chrání před nemocemi, posiluje organismus a pomůže k vyšší výkonnosti. Vybrat si můžete nejrůznější typy a balení. Nejen pro sportovce, ale třeba i pro těhotné a kojící ženy. Iontové nápoje Viridian zahrnují koncentrát pro výrobu iontového nápoje s unikátním složením, samozřejmě bez umělých barviv a sladidel. Mezi špičkové výrobky této značky patří i superpotraviny. Ty obsahují velké množství minerálů, vitaminů, antioxidantů, dodávají energii, povzbuzují imunitu, detoxikují a zvyšují sílu.

ŽOS-EKO Vrútky nadále úspěšně zhodnocuje auta, akumulátory a oleje

Jedním z nejvýznamnějších podniků zabývajících se opotřebovanými vozidly, bateriemi a akumulátory a opotřebovanými oleji v Žilinském kraji je ŽOSEKO, s. r. o., Vrútky. Za první pololetí 2014 firma materiálově zhodnotila 313 osobních a nákladních automobilů a shromáždila 98 tun alkalických baterií a akumulátorů, 11 tun přenosných baterií a akumulátorů a 12 tun opotřebovaných olejů. Pro srovnání, za první pololetí 2013 v ŽOSEKO to bylo 372 osobních a nákladních automobilů, 84 tun alkalických baterií a akumulátorů, 7 tun přenosných baterií a akumulátorů a 10 tun opotřebovaných olejů. Od získání autorizace v roce 2005, do poloviny roku 2014, zhodnotili v ŽOSEKO, s. r. o., Vrútky 10 521 opotřebovaných osobních a nákladních vozidel. Kromě toho spolu vyzbierali 320 tun opotřebovaných olejů a 1829 tun alkalických baterií a akumulátorů. Přenosné baterie a akumulátory sbírají pouze od roku 2011 a do pololetí 2014 jejich vyzbierali 115 tun. Informovala o tom generální ředitelka společnosti ŽOS EKO, s. r. o., Vrútky Jana Antošová. ,, Zatímco počet sebraných autovraků za první pololetí mírně klesl, ostatní komodity narostly. Naše firma pokračuje v ekologickém zhodnocování odpadů na cenné druhotné suroviny pro další zpracování v průmyslu. Provozu máme vybaveny moderními zařízeními. Výjimečná v rámci Slovenska je hlavně chemická čistírna odpadních vod, takzvaná deemulgační stanice, která zajišťuje špičkové vyčištění vod od všech kapalin souvisejících s likvidací opotřebených vozidel v naší firmě. Při zpracování starých vozidel jsou hlavy motorů silně znečištěné ropnými látkami a jejich vyčištění používáme Hydromat. V něm při teplotě cca 80 stupňů dochází v alkalickém prostředí k očištění hlav motoru od ropných látek. Alkalické prostředí v Hydroma vytváří elektrolyt vyzískaný z alkalických baterií a akumulátorů, které firma recykluje. Tento způsob spojení dvou autorizovaných činností je v České republice ojedinělý a specifický pouze pro ŽOSEKO, „vysvětlila J. Antošová. Součástí odpadového hospodářství společnosti je i zařízení pro sběr a skladování odpadních olejů. Slouží ke sběru, shromažďování a skladování odpadních olejů od smluvních partnerů v rámci celé ČR. ŽOSEKO, kromě součástí z automobilů, má vytvořený také komplexní systém sběru opotřebovaných alkalických baterií a akumulátorů. Hlavním environmentálním přínosem je recyklace, resp. zpětné získávání druhotných surovin a využití jednotlivých složek z odpadu až na plánovaných cca 98%. Recyklované Ni Cd akumulátory a baterie jsou významnou surovinou pro výrobu niklu, jeho sloučenin a pro výrobu různých druhů legovaných ocelí. Společnost má v rámci ČR vytvořeno několik sběrných míst, z nichž přepravuje baterie a akumulátory do zpracovatelského závodu ve Vrútkách. ŽOSEKO Vrútky si neúčtuje za odvoz vraku poplatek 33 eur, jako jiné firmy. Naopak, odtahová služba ŽOSEKO bez poplatku staré auto odveze a ve firmě ekologicky zlikviduje. Odvoz autovraku zdarma platí pro celý Žilinský, Středočeský a Ústecký kraj. Navíc majitel na starém autě, které již dosloužilo, může vydělat 30 až 50 eur. Stačí telefonát například na číslo 0905205732 a je po starostech. Výše příspěvku za autovraků se vyplácí dohodou a závisí na jeho stavu a hmotnosti vozidla. Podmínkou, v souladu se zákonem, je nejméně 95 procentní celistvost vozidla. V ŽOSEKO vozidlo ekologicky rozeberou, karoserii rozstřihnout a jednotlivé suroviny dodají na další zpracování konečným zpracovatelům. Telefonní čísla ŽOSEKO na odtah autovraků:

tel. (+421) 0434205531
tel. (+421) 0434205533

tel. (+421) 0905205732
tel. (+421) 0905687776
tel. (+421) 0915823251
tel. (+421) 0918893743

Alergie a naše tělo

ALERGIE
Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému organizmu na faktor, který je normálně neškodný. Imunitní systém je vysoce komplexní obranný mechanizmus, který nám umožňuje bojovat s infekcemi. Funguje na principu identifikace “vetřelců”, po níž aktivizuje bílé krvinky, které s cizí příměsí v organizmu bojují.
U některých lidí ale dochází k chybné identifikaci netoxického subjektu jako cizí příměsi a bílé krvinky reagují tak, že způsobí organizmu více škody, než napadený “vetřelec”. Veškeré alergické reakce jsou proto samy o sobě chorobami. Mezi nejběžnější z nich patří ucpání nosních dutin, kašel, sípání, svědění, kopřivka a další vyrážky, bolest hlavy a únava.

Látky, které vyvolávají alergické reakce, jsou nazývány alergeny. Téměř každá látka může pravděpodobně u někoho vyvolat alergickou reakci, avšak k nejobvyklejším alergenům patří prach, pyl, některé kovy (zvláště nikl), některé složky kosmetických přípravků, lanolin, zvířecí chlupy, hmyzí jed, některé běžné léky jako je např. penicilin a aspirin, některé potravinářské přísady – kyselina benzoová nebo oxid siřičitý a chemikálie obsažené v mýdlech a pracích prášcích. Mnozí lidé jsou alergičtí na plísně.
Plísně se vyskytují po celém domě a na jakémkoliv dalším temném a vlhkém místě. Udrží se při životě i volně ve vzduchu, v zemi nebo na odumřelém listí i jiném organickém materiálu. Mohou mít jak zničující, tak prospěšné účinky. Využitelné jsou např. při výrobě sýra, hnojení zahrady a urychlování tlení spadaného listí a dal-
šího odpadu.
Spóry plísní jsou především v létě a v časném podzimu přenášeny vzduchem. V teplých podnebných pásmech se ve vzduchu vyskytují po celý rok. Alergickou reakci může vyprovokovat sečení trávy, sklizeň obilí nebo jen chůze vysokou travou. Ohroženi jsou lidé, kteří se zabývají opravami starého nábytku.
Alergické reakce mohou vyvolat i potraviny. K nejobvyklejším alergenům z potravinářské oblasti patří čokoláda, mléčné výrobky, vejce, mořští živočichové, jahody a pšenice. Potravní alergie a potravní nesnášenlivost není jedno a totéž. V případě potravní nesnášenlivosti není postižený schopen potravu správně strávit a zpracovat nejčastěji z důvodu absence určitého enzymu nebo skupiny enzymů. Potravní alergie však propuká, až když imunitní systém postiženého vytvoří reakci protilátek na přijatou potravinu. Potravní nesnášenlivost může vést k alergii, pokud se částečkám nestráveného jídla podaří proniknout do krevního řečiště a vyvolat reakci. Některé alergické reakce na jídlo se dostaví ihned poté, co sníme první sousto. Vysoce alergenní potraviny je takto snadné identifikovat a vyřadit z jídelníčku. Obtížněji se již dohledává příčina opožděné reakce. Dráždivý kašel nebo škrábání v krku mohou být rovněž znamením potravní alergie. Nikdo neví, proč jsou někteří lidé alergičtí na určité látky. Alergie se však v rodinách šíří a jepravděpodobné, že u dětí, které nebyly kojeny, existuje výraznější náchylnost k rozvoji alergie. Celý problém má samozřejmě i svoji emocionální stránku – stres a zlost často přispějí ke zhoršení stavu, zvláště pokud imunitní systém, nefunguje správně.
Při alergii je nutné dbát na zvýšený příjem vitamínů a minerálů. Důležité jsou vápník a hořčík, dále Vitamin C, Vitamin B12 a Komplex skupiny vitaminů B. Dále můžete užívat Koenzym Q10, Mangan, Draslík, Vitamin A, Vitamin E – který spolupracuje s Vitaminem C a Vitamin D. Z minerálů také Zinek, jeho užití by však nemělo být překročeno o 100 mg ze všech zdrojů.

Přečtěte si také:
Scientologie v Evropě
Scientology Churches europe
Scientologický kurz
Scientology Tokyo
Scientology Fakten
Scientologie

Kuchařská show v Fort Harrisonu ve prospěch místních dětí

Kuchařská show v Fort Harrisonu ve prospěch místních dětí
| Spojené státy • 30. června 2013 |

Jedinečná benefiční akce ve prospěch místních Dobrovolníků Clearwateru se konala v prostorách centra Fort Harrison Scientologické církve.

Pět kuchařů, pět chodů a pět vín – taková byla nabídka, kterou si nenechalo ujít 85 hostů, kteří se 9. června zúčastnili benefiční kuchařské show v centru Fort Harrison Scientologické církve. Na celé akci se vybralo 7.000 dolarů pro místní Dobrovolníky Clearwateru.

Show, kterou spoluorganizoval časopis Tampa Bay Magazine, se konala v Křišťálovém tanečním sále centra Fort Harrison, jehož šéfkuchař Zoltan Vajna a jeho zástupce Nico Roth byli mezi kuchaři, kteří prezentovali své kuchařské umění.

Místní Dobrovolníci Clearwateru jsou neziskovou organizací založenou v roce 1994 za účelem zlepšení života v obci Clearwater a okrese Pinellas. Mezi jejich charitativní akce patří Hledání velikonočních vajec v parku Coachman, Zimní země divů v Clearwateru a modní přehlídka Fashions. Dále pomáhají sponzorovat řadu akcí včetně osvěty o lidských právech, jež podporuje Scientologická církev. Vybrali více jak 100.000 dolarů a věnovali více jak 50 tun potravin a hraček potřebným dětem a jejich rodinám.

Ve Fort Harrisonu se pořádají charitativní koncerty, večeře, setkání místní komunity a každoroční sváteční oběd ve prospěch komunity okresu Pinellas.

Jedna z prvních vegetariánských restaurací v Praze

Restaurace Góvinda jsou známé po celém světě svými chutnými a výživnými vegetariánskými pokrmy. Naše restaurace v Soukenické ulici existuje již od roku 1995 a patří mezi první vegetariánské restaurace v Praze.

Ve dvoupodlažní budově v čistém, klidném a nekuřáckém prostředí uprostřed rušného velkoměsta, v blízkosti pražských kulturních památek, největších městských nákupních center a řeky Vltavy, můžete ochutnat rozličné druhy indických specialit a lahodná jídla nejrozmanitějších chutí starodávné indické kuchyně. Nabízíme bohaté a pestré menu složené z nejrůznějších chodů, velký výběr netradičních sladkostí a navíc – přídavky zdarma. Za poslechu meditativní hudby se můžete nejen výborně najíst, ale také příjemně uvolnit a relaxovat. Využijte jedinečnou možnost zakusit fascinující atmosféru východní kultury prastaré Indie. V přízemí budovy si pak v orientálním obchůdku můžete na památku a pro radost pořídit dárky jak pro sebe tak pro své blízké.

Přijďte zažít chuť jiného světa…

Loving Hut také v Praze

Loving Hut
Loving Hut International Vegan Restaurant & Café je mezinárodní síť veganských restaurací založená Nejvyšší Mistryní Ching Hai. Hlavním motem společnosti je mír, láska a harmonie mezi všemi bytostmi. Restaurace Loving Hut již dlouhou řadu let dokazují, že veganský způsob stravování není pouze etickou volbou, ale velice chutnou, zdravou, vyváženou a rozmanitou alternativou vzhledem k běžnému stravování.

V České Republice byla první restaurace Loving Hut otevřena v roce 2007 v Londýnské ulici v Praze. Brzy se stala oblíbenou a vyhledávanou. Další pražské pobočky pak na sebe nedaly dlouho čekat a v současné době se může z existence restaurece Loving Hut na svém území radovat město Plzeň. Děkujeme našim milým zákazníkům za to, že svou návštěvou restaurací Loving Hut umožňují růst a rozšiřování sítě těchto restaurací a dovolují tak i mnoha dalším poznat tuto stále více oblíbenou možnost.

Přidejte se k našim spokojeným a stálým zákazníkům i Vy!

Motto:
Všechny bytosti na planetě mohou žít mezi sebou a planetou v míru, lásce a harmonii.

Veškeré pokrmy v naší restauraci jsou proto čistě rostlinného původu tedy veganské. Vytváříme bezpečné a vhodné prostředí pro rodiny a zákazníky všeho věku. Všechny prostory v našich restauracích jsou nekuřácké a sortiment našich nápojů je bez alkoholu.

S konceptem šetrným k životnímu prostředí Vás zveme k ochutnání naší mezinárodní kuchyně, která nám všem umožňuje jíst jídlo nejen chutné, ale také přispívající k zdravějšímu a šetrnějšímu životnímu stylu, zatímco naše ekologická stopa je pro Zemi mnohem příznivější. Snažíme se, aby složky našich pokrmů a nápojů nebyly geneticky modifikované, snažíme se získávat ingredience od místních výrobců, abychom zákazníkům nabídli pokrmy zaručeně čerstvé a lahodné a abychom tak minimalizovali transport potravin.

Jsme součástí mezinárodního řetězce Loving Hut International Vegan Restaurant & Café jehož iniciátorkou je Nejvyšší Mistryně Ching Hai, humanitární aktivistka, umělkyně, duchovní učitelka, zastánkyně veganského stravování a soucitného způsobu života.

Restaurace řetězce Loving Hut se nově otevírají po celém světě a nabízejí všem vznešený způsob veganského stravování, které je v harmonii s přírodou na naší planetě. Loving Hut International je nejrychleji rostoucím řetězcem veganských restaurací na celém světě.

Na Vaší návštěvu se těší Tým Loving Hut

Zdravé mlsání

Sweet Secret of raw je první raw food cukrárna v České republice. Přinášíme vám přes sto druhů čerstvých dortů, sušenek, ovocných plátků, cereálií, sýrů a dalších raw pochutin. Vše je připravováno z čerstvých, čistě rostlinných surovin a s maximální šetrností a péčí. Naše výrobky neobsahují lepek, laktózu ani cukr – slazené jsou pouze sirupem z agáve nebo medem. Přejeme vám tedy „Zdravé mlsání celý den“.

O cukrárně

Sweet Secret of raw přichází na svět po roce provozu raw food restaurace Secret of raw v Praze na Žižkově. Zúročili jsme tak poznatky a zkušenosti získané během toho času a vytvořili další pobočku zaměřenou na převážně sladké dobroty, ale i další delikatesy.

 

O Raw Food

Raw food neboli vitariánství nebo také syrojedení je forma zdravého stravování, která má pozitivní dopad jak na vaše tělo, tak na vaší duši. Raw food znamená, že jídlo, kterým se živíme, nebylo uvařeno ani nijak tepelně upraveno nad 42 ˚C. Živiny a enzymy, které jsou vystavené teplotě nad 42 ˚C odumírají a jsou pro tělo pouze mrtvou potravou a tudíž zátěží.

Techniky asistů pomáhají zmírnit vyčerpání z maratonu

| Tokio, Japonsko • 7. prosince 2013 |

Scientologové v Tokiu pomohli běžcům v cíli Maratonu Ichikawa

Účastníkům Maratonu Ichikawa pomohla v říjnu 2013 jednoduchá technika, která zmírnila fyzické vypětí z 42 kilometrového závodu. Dobrovolní duchovní Scientologické církve Tokio si postavili „rehabilitační stanoviště“ v cíli závodu a pomáhali sportovcům speciální scientologickou technikou, která urychluje uzdravení a regeneraci.

Program Dobrovolných duchovních byl speciálně sestaven pro použití jak Scientology tak nescientology. Každý člověk, jakéhokoli vyznání a kultury se může vzdělat jako dobrovolný duchovní a použít tyto nástroje, aby pomohl své rodině a komunitě. A všichni to mohou udělat.

Scientologické asisty, které vyvinul zakladatel Scientologie L. Ron Hubbard, jsou nedílnou součástí programu dobrovolných duchovních Scientologické církve. Popis těchto technik je k vidění ve videu, které vysvětluje použití technik asistů a slouží jako úvod k internetovému kurzu, který je k dispozici na scientologických webových stránkách a stránkách Dobrovolních duchovních Scientologické církve, kde se může tyto techniky naučit každý.

Asisty jsou jedním z nástrojů pro život, které se dobrovolní duchovní učí. Vzdělání pro ně bylo kdysi dostupné pouze v scientologických církvích, misích a na turné dobrovolných duchovních. Od roku 2010 je ale všech 19 kurzů, z kterých se vzdělání dobrovolných duchovních skládá, dostupných na internetových stránkách Scientologické církve a Dobrovolných duchovních.

Vybaveni efektivní technologií na vyřešení potíží, Dobrovolní duchovní se řídí heslem: „Bez ohledu na to, o jaký problém se jedná, něco se s tím dá udělat.“

Program Dobrovolných duchovních překračuje hranice všech národů, kultur a náboženství. Je zde proto, aby pomáhal všem, kteří to potřebují.

Když vytvořil program Dobrovolných duchovních, napsal L. Ron Hubbard: „Pokud se někomu nelíbí zločin, krutost, nespravedlnost a násilí v této společnosti, může s tím něco udělat. Může se stát dobrovolným duchovním a pomoci ji zcivilizovat, přinést jí svědomí, laskavost, lásku a svobodu od utrpení tím, že jí vštípí důvěru, slušnost, čestnost a toleranci.“

Scientologie v České republice