Archiv pro rubriku: zdraví

Clip in vlasy dovedou váš účes do dokonalosti

Není žádným tajemstvím, že téměř každá žena je nespokojená se svými vlasy. Nejčastějším problémem je délka nebo hustota, a to hlavně v dnešní době, kdy je veliký tlak z médií a různých módních časopisů, kde všechny dámy mají božsky dlouhé a husté vlasy. Jak udělat takovou ženu, co má krátké a řídké vlasy šťastnou? Je tu jednoduché řešení! Jde o clip in vlasy, kterým se také jinak říká vlasy na sponkách. Prameny vlasů jsou připevněny na silikonové sponky, které mají ochrannou a protiskluzovou funkci. Díky těmto sponám jednoduše prameny přicvaknete k vlastním vlasům. Nejlepší na tom je, že se nemusíte rozčilovat s dlouhou procedurou připevňování, clip in máte nasazené během 5 minut, a to klidně i v pohodlí vašeho domova, nemusíte tak utrácet další peníze za prodlužování v salonu!

krásná slečna s clip in vlasyClip in vlasy se dají nejčastěji sehnat jako asijské clip in vlasy remy. Kvalita remy znamená, že jsou vlasy seřazeny podle směru růstu, tedy od kořínků po konečky. Vlasy se vám díky technice remy nebudou zacuchávat. Ne každý prodejce vám nabízí pravé REMY vlasy, někteří míchají dohromady lidské a umělé vlasy, které se často zacuchávají a kvalita je mizerná. Pokud nechcete zrovna tyto asijské vlasy, ProfiBeauty vám jako jediný prodejce nabízí i středoevropské clip in vlasy, které zhotovují přímo na zakázku. Jak je známé, středoevropské vlasy jsou ten nejlepší vlasový materiál, který jde k prodlužování vlasů vůbec použít.

Clip in hair vám zaručují bezchybný výsledek, díky tomu, že to jsou 100% lidské vlasy, budete se správně zvoleným odstínem vypadat naprosto přirozeně. Není žádný problém najít si svůj odstín, délku, typ vlasů nebo cenovou kategorii. ProfiBeauty nabízí nespočet odstínů, délek, vlnitostí nebo jsou k dispozici i levné clip in vlasy, což jsou vlasy ve výprodeji. Jsou k dostání třeba krásné clip in ombre, clip in melírované nebo třeba indické vlasy clip in.

Pokud hledáte třeba jen nějaké vlasy na speciální příležitost, je pro to vhodný třeba clip in culík, z něhož se dají krásně tvořit různé společenské účesy. Samotný culík vypadá ve vlasech nádherně. Z vašeho krátkého a prostého ohonu se stane dlouhý a hustý culik, který oslní každého. Pro ženy, které chtějí být výjimečné jsou k dispozici také clip in ofiny. Pokud nemáte problém s délkou, ale potřebujete svým vlasům dopřát krásný objem, vyzkoušejte třeba clip in příčesky nebo clip in pásy, pomocí nichž budete vypadat jako filmová hvězda.

clip in v detailu

Všechny clip in vlasy v ProfiBeauty mají upravenou šířku pásů, které skvěle padnou na velikost každé hlavy, nejširší pásy jsou nad ušima vytvarované, aby byly pro každého pohodlné. Máte také záruku udávané délky a váhy. Vždy je udána průměrná délka vlasů (neměří se pouze nejdelší vlas), váha je brána bez obalu a sponek.

Jestliže se vám líbí rychlý a snadný způsob nasazování clip in, ale nenadchly vás silikonové sponky, je tu i jiné řešení. Slyšely jste už o flip in vlasech? Jde také o asijské vlasy kvality remy, ale už to nejsou vlasy na sponkách, nýbrž vlasy na gumiččce! Nemusíte se bát, že by vám gumička ve vlasech nedržela, sklouzávala nebo dokonce praskla, je velice pevná, odolná, nikde netlačí a je dělaná vždy v odstínů vlasů, aby dokonale splynula s vlasy. Flip in vlasy vám nabízí jedině společnost ProfiBeauty, jejíž kamenná prodejna se nachází na Vinohradech, v Praze 2, kde vám ochotný personál vždy rád poradí s vhodným typem vlasů a s odpovídajícím odstínem.

Jaké jsou důsledky hluku

Denně jsme vystaveni hluku. Ať už se jedná o hluk na pracovišti, komunikacích nebo ve volném čase například při návštěvě koncertu. Náš sluch je neustále zatěžován.

Jaké jsou důsledky hluku

Jaké jsou důsledky hluku

Sluch je v provozu ve dne i v noci a nemá nikdy pauzu. Sluch nemůže být nikdy vypnutý. Tato neustálá zátěž může způsobit nevratná poškození sluchu a vést až k hluchotě. Zvýšený hluk má negativní dopad nejen na sluch, ale způsobuje stres. Hluk působí podvědomě a může způsobovat poruchy koncentrace, střevní a gastro onemocnění či zvýšení krevního tlaku, který může být příčinou srdečního infarktu.

Permanentní hluk na pracovišti způsobuje u zaměstnanců často stres. Stresové situace vedou ke snížení schopnosti koncentrace a vytváří rizikový zdroj. To může mít negativní vliv na pracovní výkon a bezpečnost práce.

Každý zaměstnanec pracující v prostředí, kde hluk přesahuje 85 dB, je povinen používat vhodnou ochranu sluchu. Správný výběr ochrany sluchu pro danou činnost je nezbytný. Mezi základní ochranné pracovní pomůcky chránící sluch patří jednorázové ušní zátky, opakovaně použitelné ušní zátky, ochrana sluchu s náhlavním obloukem a pasivní a aktivní sluchátková ochrana sluchu.

Mezi nejkvalitnější ochranu sluchu patří produkty značky uvex.

Při výběru nejvhodnějších pomůcek na ochranu sluchu se neváhejte poradit s pracovníky společnosti  UVEX Safety CZ, k.s. z Rychnova nad Kněžnou.

 

Pro zrychlení metabolismu jsou nejlepší levné tablety na hubnutí Andropharmia Slim

Leckterý způsob směřující k rychlému snížení hmotnosti vede k takzvanému jo-jo efektu, při kterém se shozená kila zase rychle vrátí. Můžeme důvěřovat nějakému zdravému menu? Kterému z dietologů se dá věřit tak, aby hubnutí nemělo zničující dopad na náš organismus? Prověřená receptura s jídelníčkem na šedesát dní spolu s tabletami Andropharmia Slim jsou skutečnou perlou na přehlceném trhu s „účinnými“ metodami a „opravdu zaručenými“ preparáty. Můžete si třeba recepty a zdravý jídelníček na hubnutí zadarmo stáhnout z webových stránek Sbohem-nadvaho.cz. Specialisty sepsaný jídelníček na hubnutí pojímá i seznam komodit, a tak se vůbec nemusíte trápit nijakým přemýšlením, jaké potraviny se k dietě hodí.

Pro zrychlení metabolismu jsou nejlepší levné tablety na hubnutí Andropharmia Slim

Pro zrychlení metabolismu jsou nejlepší levné tablety na hubnutí Andropharmia Slim

Teď máte usnadněné nákupy díky uschovanému výčtu vhodných produktů. Podpůrné tablety na hubnutí Andropharmia Slim jsou vynikající díky náplni, kdy je důležitým dílem caralluma, chaluha bublinatá a ještě garnicie kambodžská. Při nadměrném ukládání tukových zásob a pro snížení nadváhy se používá caralluma. Přípravek můžou využívat diabetici díky jeho schopnosti regulace krevního cukru. Tělesnou hmotnost ovlivňuje zdravá štítná žláza, v tabletách Andropharmia Slim obsažená chaluha svým vysokým obsahem jódu působí na správné fungování štítné žlázy. Garnicie kambodžská k tomu přivádí pocit sytosti, k čemuž se dají zmenšovat díly přijatého jídla.

Zmíněné látky pracují v prostředku na hubnutí Andorpharmia Slim takovým způsobem, aby se účelně využily veškeré uložené tuky a při tom se svižně spalovaly při veškerém pohybu. Zřetelné snížení hmotnosti tablety na hubnutí Andropharmia Slim přivodí po 4 týdnech užívání, ale každý musí počítat s individuálním výsledkem. Zmíněné tablety na hubnutí Andropharmia Slim nemají veškeré vedlejší účinky, naopak díky tabletám Andropharmia Slim dojde k optimalizaci metabolických funkcí.

Šťastné rozpoznání svého já, ošklivé krize středního věku a vleklé deprese pomůže vyřešit řízený koučink

Všichni se během života potkáváme s různými strachy. Může mezi ně patřit strach o své bližní, přiřazujeme sem také strach z nemocí a neutuchající strach o zdraví své a bližních, rozličné deprese, ale i sžíravé krize středního věku. Lidi tyto příznaky často řeší medikacemi, docházejí za psychology, stávají se závislí, útěkům od reality, bývají vzteklejší, jsou nepříjemní, někdy se i sebepoškozují. A to většinou nekončí dobře. Máme spásnou možnost, opírající se základní porozumění vlastní síle, pochopení svého ega, svých vlastností, nakonec dochází k získání vlastní sebejistoty.

krize středního věku

krize středního věku

Různé programy Moje síla dovedou u klientů udělat optimální předpoklad pro osobní rozvoj. Všichni klienti během lekcí dosáhnou zlepšené duševní a fyzické kondice, díky níž se stanou imunní vůči různým životním zkouškám, osudovým úskalím, přemůžou strachy, při tom naleznou způsob, jak se chovat k ostatním bez podlézání. Během řízeného koučinku lektoři v každém naleznou pravdivou osobnost, která umí přijímat i dávat, v nezdaru nalezne poučení, nepoloží ji krize středního věku, zdolá deprese, zprotiví se jí závislosti, bude citlivější, prožije si vlastní tužby a sny a bude se radovat z každého nového jitra.

V nabízených programech Moje síla si každý najde ideální kurz dle svých požadavků. Roční programy jsou zpracovány pro klienty, již si přejí věnovat se rozvoji osobní síly soustavně s viditelným progresem v krátké době. Průběžné programy jsou určeny k prvotní ochutnávce a zorientování se. V našich pobytových programech jsou zahrnuty jednorázové intenzivní lektorské kurzy. Na individuálním růstu v souvislosti s osobními potřebami pracují koučink Moje síla a individuální programy.

Recenze kontaktních čoček Dailies Total1

V dnešní recenzi bych se chtěl věnovat kontaktním čočkám Dailies Total1 90 čoček, které vyrábí společnost Alcon. Jedná se o jednodenní kontaktní čočky, které jako jedny z prvních na trhu začaly využívat proměnný obsah vody. Čočky se skládají ze silikon-hydrogelu, který má velmi dobrou propustnost pro kyslík. Na povrchu čoček naleznete materiál tvořený téměř 100% vodou. Díky vynikající lubricitě se minimalizuje tření mezi čočkou a víčky oka. Lubricita zůstává zachována až po 14 hodin nošení.

 Focus DAILIES All Day Comfort Toric (90ks)

Dlouho jsem vybíral kvalitní čočky, který by byly dostatečně pohodlné a na tolik komfortní, že bych na ně nemusel myslet a mohl na ně při celodenní aktivitě zcela zapomenout. Jsem rád, že jsem našel Dailies Total1, které můj požadavek plně splňují. Za několik let nošení kontaktních čoček jsem vyzkoušel několik druhů od různých výrobců. Pokud je porovnám s Dailie, nedosahovaly zkoušené čočky takovýchto kvalit. Total1 jsem začal prvně nosit v letních měsících, kdy jsem trpěl alergií a nemohl jsem nosit měsíční čočky, na které jsem byl dříve zvyklý.

Od prvního nasazení až do konečného vyjmutí z oka čočky přesně plní svou funkci a dělají čest svému výrobci. Na čočkách se mi líbí, že zakřivení dokonale kopíruje tvar oka. Ani při prudkých pohybech a sportování nemění svou polohu a plnohodnotně se přizpůsobují aktuálním potřebám nositele.

Ze svých zkušeností mohu plně potvrdit, co je uvedeno na obalu čoček a to, co deklaruje výrobce v popisu produktů, přesně odpovídá. Oči jsou velmi dobře zvlhčovány v optimálních dávkách, prostupnost kyslíku je reálně znatelná. Čočky se snadno aplikují i vyjímají z očí.

Na Dailies oceňují i to, že ani celodenním užití nemám oči unavené a mohu je nosit i ve večerních hodinách při setkání s přáteli. Jedinou nevýhodou čoček je vyšší cena, která je však jednoznačně vykoupena větší kvalitou. Kromě ceny jsem nenašel jiné nedostatky.

Čočky doporučuji k vyzkoušení každému, kdo chce pohodlné a ničím nerušené nošení kontaktních čoček.

Bezpečnostní obuv nejvyšší kvality

Bezpečnostní obuv uvex 1 chrání a zároveň podporuje lidské tělo v jeho individuálním pohybu. Ergonomická lehká konstrukce nabízí perfektní vyváženost mezi ochranou a komfortem.

Bezpečnostní obuv nejvyšší kvality

Bezpečnostní obuv nejvyšší kvality

Na základě nejnovějších poznatků z fyziologických výzkumů a pokrokových technologií je redukováno zatížení pohybového aparátu plynoucí z pracovních činností a zároveň je zajištěna optimalizace příjemného pocitu uživatele při používání obuvi uvex 1.

Nižší hmotnost obuvi snižuje zatížení těla a tím redukuje jeho opotřebení a riziko úrazu. Vícevrstvý tlumící systém uvex 1 složený z dvojvrstvé PU podešve a komfortní stélky s optimálním útlumem špičky i paty chrání celý pohybový aparát.

Základem pro bezpečnou práci bez úrazu je permanentní stabilita. Do podešve integrovaná konstrukce zajišťuje stabilitu, držení tvaru a zvýšenou odolnost proti podvrtnutí a nárazu.

Svršek obuvi vyrobený z jednoho kusu materiálu z mikrovláken beze švů a kovových prvků nabízí pohodlné nošení bez otlaků. Anatomický tvar, flexibilní systém výměnných vložek pro změnu „objemu obuvi“ a individuálně nastavitelný upínací systém zajišťují maximální komfort nošení, při kterém všechno dobře „sedí“.

Perfektní pocit pohody poskytuje uvex climazone. Velkoplošná perforace, vysoce prodyšná svrchní vrstva i podšívka a komfortní stélka, to vše zabraňuje přehřívání a redukuje nepříjemné pocení.

Nejmodernější bezpečnostní pracovní obuv uvex 1 na český trh dodává společnost UVEX Safety CZ, k.s. z Rychnova nad Kněžnou. UVEX Safety CZ, k.s. je dodavatelem nejen ochranné pracovní obuvi, ale i kompletního sortimentu ochranných pracovních pomůcek špičkové kvality značky uvex na český trh.

 

Postele z masivu od kvalitního moravského výrobce

Postele z masivu

Postele z masivu

Také máte rádi kvalitní nábytek a chcete postele z masívu? Můžeme vám doporučit solidního výrobce, jehož zboží si lze objednat na e-shopu postelezmasivu.com. Oblíbené postele z masivu si můžete nechat přivézt a namontovat i v sobotu a neděli po celé ČR i SR. Celý článek je zde:
Postele z masívu od kvalitního českého výrobce

Všechny díly postele z masivu jsou vyrobeny z kvalitního masívního dřeva a při velice jednoduché montáži do sebe pevně zapadnou a drží bez jakéhokoliv spojovacího materiálu.

Mnoholetá tradice z výrobců postelí z masívu dělá dobré a prověřené dodavatele stylových postelí. Zakázková výroba postelí z masívu Vám umožní přizpůsobit postel Vašim konkrétním požadavkům a náš osobní přístup Vám usnadní celý nákup. Vytváříme a vybíráme pro Vás ty nejlepší designy postelí z masívu, které Vám můžeme upravit podle Vašich požadavků nebo vyrobit i Vámi dodaný design postele.

Postele z masivu patří mezi nejprodávanější postele na trhu. Masivní dřevo je pevné, proto jsou postele z masivu stabilní a zaručují dlouhou životnost. Všechny naše postele z masivu naleznete v přehledných kategoriích – rozdělené dle rozměrů. U vybraných typů postelí z masivu si můžete vybrat také typ a barvu dekoru.

Domácí posilovna

S koncem roku přichází čas, kdy  lidé bilancují předchozí rok a život. Sami si pak dávají spoustu předsevzetí do dalšího roku. I vy to znáte určitě. Zhubnu, přestanu kouřit a další. Prvním krokem právě bývá uvědomit si že je něco špatně a je potřeba to změnit. V tomto článku vám nepomůžeme s tím jak přestat kouřit, ale pokusíme se nastínit, co lze udělat pro vaše zdraví.

Domácí posilovna

Domácí posilovna

Zdraví je to nejdůležitější

Postupem času a věku na to člověk přijde, ale kolikrát už může být pozdě. Obezita je problémem, který je kolem nás a je to generační nemoc. Je potřeba najít v sobě kousek vůle a začít s tím něco dělat, jelikož to nese velké zdravotní problémy. A pokud tedy patříte mezi ty, kteří chtějí se sebou něco dělat, v následujících řádcích se dočtete, jak může být jednoduché i posilovat doma.

Jak začít?

Začátky jsou těžké u čehokoli. Na internetu se dočtete o nejlepších radách a zázračných nápojích, ale ve výsledku je to opravdu o pohybu. A chození do posiloven může být občas velmi trapné a nepříjemné. Proto je ideální začít s treninkem doma. Můžete si najít na internetu spoustu videí a instruktáží, ale stejně se vždy dočtete, že nejlepším způsobem je anearobní cvičení. Takže volba padne na klasický rotoped. Ale je možné zvolit i variantu běhu na místě.

Posilování doma

Pro ty, kteří mají zájem svá těla pěkně vyrýsovat je možné pořídit i posilovací stroje domů. Investice do takového stroje může být větší, ale jistě se vám vrátí v podobě ušetřených peněz za posilovnu. Pokud ovšem nemáte místo nebo se vám zdá investicie přílíš vysoká udělejte si radost vánočním dárkem v podobě činek. Při správném cvičení nahradí i posilovací stroje.

Sportovní vybavení jako vánoční dárek

Pokud nepatříte mezi nadšence kteří by chtěli své tělo trávit posilování, ale přesto byste chtěli začít, doporučujeme zvolit pro lepší a efektivnější cvičení kvalitní podložku na jógu nebo gymnastický míč a overball. I tímto můžete udělat radost jako vánočním dárkem pro přítelkyni nebo kamarádku. Ženy jistě ocení, nežli posilovací stroj nebo činky, balanční pomůcky, které pomohou tvarovat  postavu zejména zadeček a stehna.

Začněte nejen v novém roce aktivně a dejte svému tělu vědět, že s ním i do budoucna počítáte a shoďte přebytečná kila.

 

Nechutné deprese a protivné krize středního věku se mohou oddálit díky projektu Moje síla

Nulový zájem o práci, utkvělá představa ztráty mužství a libida, dostavující se krize středního věku, deprese a psychická zátěž. To jsou obrazy, jimiž se často se zaobírá leckterý muž. Kde se dá objevit ztracený význam lidského bytí? Jak se dá zvládnout nervové napětí, negativní myšlenky, deprese, pocity, že nevíme kudy kam a život nemá cenu? Moderní projekt Moje síla je výtečným východiskem pro chlapy, kteří se stále hledají, neumějí se uplatnit, zaobírají se spiritualitou. Projekt byl vytvořen také pro muže, kteří chtějí být v ideální kondici, chtějí mít naplněnou životní energii a jasné myšlení.

Nechutné deprese

Nechutné deprese

Obracíme se i na ty, kdo se chce odlišit, či nenachází nový životní styl, touží po něčem větším, než je do této doby potkalo. Odborný koučing je vstupní branou těm, kdo řeší komplikovanou životní situaci, případně poradí těm, kdo dychtí po osobní změně. Jelikož nám je důvěrná i spiritualita, a proto je koučing programu Moje síla orientován jak na duševní pohodu, tak rovněž na fyzický vývoj. Tyto mety jsou dosaženy díky programům projektu Moje síla.

Roční program je vytrvalostní a zaměřuje se na Sílu Těla a Sílu Mysli. Profesionální koučing plánu Chci změnu je soustředěn hlavně na Sílu Srdce. Profesionální koučing Cest poznání a růstu Síly je pořádán při Pobytových programech za hranicemi Česka. Sportovní činnosti jako thajský box, běh nebo free diving doplňují lekce duševního zdokonalování, koučing emočních projevů a koučing sebepoznání. Do Průběžného programu se zájemci o koučing můžou přihlásit kdykoliv během roku, přednášky probíhají v Praze. Při sportovních aktivitách si odpočinete u relaxačních cvičení. V tomto programu je koučing zaměřen na trénink mozku, mozek vede Síla Myšlenky. Individuální program je ušit každému podle jeho potřeb tak, aby si zasportoval, či povolilo duševní napětí, uměl vyřešit krizové momenty, dosáhl harmonie a pohody.

Vyplácí se nepodceňovat doporučená i povinná očkování, ani očkování na dovolenou

Cestování mimo naši zemi s sebou přináší spoustu zajímavých zážitků, barevných fotek, pracovní zkušenosti a obvykle i zcela nové přátele. Skutečně málokdo si ovšem nepotřebuje zpět domů přivést nepříjemnou, či hůř neléčitelnou chorobu. Exotické krajiny jsou pro běžného turistu nebezpečné zejména kvůli bakteriím a virům, jež se v České republice nevyskytují. Právě proto jsou kupříkladu ve středozápadní Africe některá očkování nikoliv doporučená, ale povinná. Doporučujeme před cestováním do exotických končin konzultaci, kterou vám poskytne očkovací centrum Praha, či kupříkladu očkovací centra v Královéhradeckém a Pardubickém kraji.

povinná očkování

povinná očkování

Tato specializovaná pracoviště se zaměřují jak na povinná očkování, tak na očkování doporučená a zároveň na očkování do ciziny. Očkovací plán před vycestováním mimo republiku, kde je očkování kupříkladu proti žluté zimnici povinné, je potřeba navrhnout už pár měsíců před samotnou cestou. Poradna cestovní medicíny zajišťuje zájemcům nejen očkování do ciziny, ale zařídí rovněž medikamenty, vybaví cestovní lékárničku, případně předepíše antibiotika, antimalarika, léky proti střevním obtížím. Poradna nezapomíná ani na vystavování mezinárodních očkovacích průkazů. V poradně jsou rovněž k dostání extrémní repelenty, ale dostanete tu rovněž praktická doporučení a užitečné rady na cesty.

Očkovací centrum je nikoliv pouze skvělým pomocníkem před cestou za hranice země, delším pobytem v cizině, ale rovněž klíčovým bodem při očkování proti závažným chorobám. Klientům se podávají očkování proti klíčové encefalitidě, černému kašli, dětské obrně, meningokoku, pásovému oparu, pneumokoku, planým neštovicím, rakovině děložního čípku, tetanu, vzteklině nebo kupříkladu záškrtu. Velmi nepříjemná je také žloutenka, očkuje se proti žloutence typu A a B. Očkovací centrum však poskytuje také komplexní vyšetření imunity.

Není nutné jezdit do zdraví prospěšných lázní, stačí opakovaně používat léčivé produkty z obchodu Velba.cz

V zemích, kde není moře, není jednoduché udržovat dýchací aparát, pokožku a pohybové ústrojí podobné lidem žijícím u moře, nebo v horských oblastech. Ne všichni si můžou dopřávat vícero ročních pobytů v lázních. Velba.cz přináší snadno dostupné řešení pro každého jednotlivce i velké lázeňské domy, kam se řadí výrobky z minerální a bylinné sféry.

Dosud nedoceněná přírodní sůl z mrtvého moře s nadpřirozenými schopnostmi účinkuje v lázeňství i kosmetice

Životadárná přírodní sůl z mrtvého moře s nadpřirozenými schopnostmi má blahodárné účinky na každý organismus. Přirozeným vypařováním mořské vody a krystalizací obsažené soli se získává blahodárná sůl z mrtvého moře. Zahrnuté uzdravující minerální soli se nejdříve prosuší, nechtěný mix bahna a písku se nakonec vytřídí. Životadárná sůl z mrtvého moře je obvykle sypkého skupenství bílé barvy s dalším využitím v kosmetickém, lázeňském i lékařském odvětví.

Uzdravující nahřívací polštářek pro vaši duševní a fyzickou pohodu

Nahřívací polštářek nebo-li bylinný termofor, s ozdravným zeleným čajem, voňavou levandulí, či povzbuzující mátou, litseou cubebou proti únavě, s citrusy i dětský nahřívací polštářek Bambino uleví bolavým partiím, bolestem svalů, kloubů, ale i páteře a beder, jistojistě ukonejší roztržité myšlenky, rozhodně zklidní bolavé tělo a nepokojnou psyché. Léčivý nahřívací polštářek se přesně dle instrukcí nejdříve nahřeje v mikrovlnce, pak se položí na bolestivou oblast, pro kterou je nahřívací polštářek vyroben. Zároveň do ovzduší pronikají obsažené účinné silice, a tím velmi pozitivně působí rovněž na další smyslové orgány. Životadárný nahřívací polštářek si určitě nalezne své nezastupitelné místo jak v domácím prostředí, tak například v lázních a relaxačním centru.

Přírodní, jednorázový rašelinový obklad znamená mnohem víc než prostá bahenní koupel

Ozdravnou tepelnou léčbu, při níž se sníží napětí ve svalu, detoxikaci organismu a celkovému povolení těla, najisto zaručí kvalitní jednorázový rašelinový obklad. A proto každý uzdravující jednorázový rašelinový obklad v sobě má nutné huminové a fulvo kyseliny, které se díky působení nosiče tepla perfektně uvolňují a spolehlivě pracují proti nepříjemným bolestem kloubů a svalů.

Alena Račanová Pelhřimov – Scientologie pomáhá

Alena Račanová seznamuje v Pelhřimově lidi se Scientologií. Dnešní Scientologie je nejrychleji rostoucí náboženství na planetě. V posledním desetiletí vyrostla z 1100  na 3700 scientologických církví, misí a skupin.

Scientologii tvoří velké množství znalostí, které vychází z jistých základních pravd. Těmi nejdůležitějšími z nich jsou:

Člověk je nesmrtelná duchovní bytost.
Jeho zkušenost sahá za hranici jednoho života.
Jeho schopnosti jsou neomezené, i když si to nyní neuvědomuje.

Zde je zisk jedné matky potom, co paní Alena Račanová použila své znalosti Scientologie, aby zlepšila stav dítěte po nemoci.

Chtěla bych tímto poděkovat paní Aleně Račanové za pomoc s naším synem. Jeho psychický, ale i fyzický stav se běkem krátké doby velice zlepšil. Jeho nálada je taková, jako bývala před nástupem nemoci. Je veselý, zpívá si, běhá, skotačí, mazlí se. Je také komunikativnější, chodí sám ven, což jednu dobu vůbec nedělal. Tím, že se zlepšil jeho psychický i fyzický stav, tím se zlepšil i můj psychický stav i celé naší rodiny. Za to všechno moc děkuju.
Máma

 

Cílem Scientologie je:  „civilizace bez šílenství, bez zločinců a bez válek, kde schopní mohou prosperovat a poctiví lidé mohou mít práva a kde je člověk svobodný, aby mohl dosáhnout k větším výškám“.

Od roku 1954, kdy byla ustavena první Scientologická církev, se náboženství rozrůstalo. Církev má v současné době přibližně 10 milionů členů a prostřednictvím svých církví, misí a skupin je zastoupena ve více než 170 zemích světa.
……………………………………………………………………………………..
Zisk z kurzu Anatomie lidské mysli dodávaného v Dianetických centrech.

Díky kurzu Anatomie lidské mysli jsem udělala své poznatky a měla jsem možnost podívat se na život z jiného úhlu pohledu. Uvědomila jsem si důležitost komunikace s ostatními,kterou jsem dosud praktikovala ve velice nepatrné míře. Pochopila jsem, že je v životě nesmírně důležité opravdově se zajímat o druhé lidi o jejich problémy, vědět o nich co nejvíce, aby jim mohl člověk pomoci,když to skutečně potřebují. Nyní už vím, že není dobré unikat před něčím mlčením či přehlížením. Uvědomila jsem si velkou míru zodpovědnosti, kterou má každý z nás a chci díky informacím zde získaným působit na lidi kolem sebe a předávat poznatky dále. Jsem šťastná, že jsem si rozšířila své vědění a děkuji za to hlavně Alence, protože na mě velice dobře zapůsobila už při prvním setkání. Díky Tobě. M.Š.

Ořech jako alternativa Viagry

V Malajsii nový lék byl schválen Ministerstvem zdravotnictví a byl odměněn zlatou medaili za nejlepší vynález v malajské výstavě moderních lékařských technologií a vynálezů.

V brzké době možná Viagra bude ne jediným pomocníkem v boji proti erektilní dysfunkci. To říká skupina vědců z lékařské fakulty univerzity v Malajsku, kteří vyvíjeli nový lék k léčbě poruch erekce N-Hanz. Tyto tablety obsahují výtažek z vlašských ořechů a podle vědců jsou mnohem bezpečnější než jejich farmaceutický protějšek a hlavní obchodní rival Viagra, a to zejména pro muže, kteří trpí hypertenzí a cukrovkou. Možná bude volně prodejný přípravek a nebude potřeba vyhledávat kde koupit Viagru bez předpisu.

Dva a půl roku malajští vědci pracovali na svém senzačním vynálezu, a 45 respondentů, kteří se výzkumu zúčastnili, byli velmi spokojeni s účinkem. Jedna tableta N-Hanz se rovná cca čtyř kilogramům zralých vlašských ořechů, účinek (zlepšení a podpora erekce, viz léky na erektilní dysfunkci) trvá asi 5 hodin. Účinná látka nového přípravku N-Hanz je organická sloučenina aminokyselina arginin. Po užíti tablety se absorbuje do krevní plazmy a mění se na oxid dustantý (NO), výrazně rozšiřuje cévy a stejně jako Viagra zvyšuje průtok krve do penisu, čímž zlepšuje erekci přírodním způsobem.

Přípravek proti erektilní dysfunkci N-Hanz byl schválen Ministerstvem zdravotnictví Malajsie a získal zlatou medaili za nejlepší vynález v malajské výstavě moderních lékařských technologií a vynálezů. Ale masová výroba N-Hanz na prodej jen se diskutuje mezi lékaři, tedy na světový trh ořechový zázrak na erekci vstoupí ne dříve než za pár let. Ale když se to stane, bude mít perfektní alternativu k Viagře.

Zbavte se menstruačních bolestí. Jak na to?

Každá žena si tím aspoň jednou za život projde. Menstruační bolesti dokážou znepříjemnit život během okamžiku a někdy na ně nezabírají žádné babské rady. Až 75 % žen trápí menstruační bolesti, většinou jde o mladé ženy do 25 let. Bolest může být zaznamenána v oblasti hlavy, zad a podbřišku, někdy se dostaví i nevolnost. Nejčastěji k ní dochází v prvních dnech menstruačního cyklu, může trvat jeden den, ale i týden. A jak se ji účinně zbavit?

Cvičení

Premenstruační syndrom může ženy pěkně potrápit a znepříjemnit den. Některým ženám uleví relaxování, některým zase pohyb. Pro některé ženy mají blahodárné účinky drahé kameny. V knihách i na internetu lze vyčíst mnoho cviků, které zmírní menstruační křeče. Nejvyhledávanějším cvičením je jóga, která dokonale nahradí i relaxování. Cvičení doplnění o příjemnou vůni, nejlépe šalvějí, a klidnou hudbou bude naprosto skvělou volbou pro neoblíbené dámské dny. Kromě zmírnění bolesti je jóga velmi účinným cvičením pro zlepšení kvality celkového života.

Vápník a hořčík

Kromě klasických tabletek proti bolestem jsou osvědčené také vitamíny. Vitamínové doplňky jsou volně k zakoupení v lékárnách, drogeriích i obchodech s potravinami v podobě šumivých tablet nebo klasických tobolek. Nejdoporučovanější proti bolestem jsou vápník a hořčík, které můžete získat z oříšků, listové zeleniny, luštěnin, špenátu, máku nebo sezamu. Pokud doplňky stravy užíváte pravidelně, předcházíte návratu bolestivé menstruace a bez zábran si tak může každá žena užívat své dny na plno.

Léčivé kameny

Od nepříjemných menstruačních křečí mohou překvapivě pomoci drahé kameny. Sama Země nám jich poskytla hned několik. Mezi takové malé zázraky patří například opál, citrín, gagát, magnezit, labradorit nebo měsíční kámen. Vybírat si můžete také kameny podle znamení. Všechny tyto léčivé kameny ulevují od menstruačních bolestí a křečí. Za zmínku stojí také červený jaspis, který působí blahodárně v oblasti břicha a může dokonce pomoci při nepravidelných měsíčkách. Pro skvělé utlumené bolesti se dá použít třeba také měsíční kámen. Hledáte-li spíše univerzální kámen pro bolesti různého původu, doporučujeme ametyst. A jak kameny používat? Můžeme je svírat v ruce, provádět masáž nebo je nosit na krku.

Léky proti bolesti

V současné době existuje plno volně prodejných léků, které tyto problémy odstraní. Vybírat můžete z různě silných prášků proti bolesti. Nejčastěji se doporučuje maximálně 3-4 tablety denně. Bohužel léky neuleví od bolesti okamžitě, nějakou chvíli trvá, než se léky vstřebají do organismu. Průměrně lze pocítit úlevu cca po 30 minutách. Tato doba je jenom orientační, neboť léky jsou vyráběny z různých látek, které se rozpouštějí po jiné době a u každého člověka je proces trávení individuální.

Geopatogenní zóny – jak je najdeme a proč se jim vyhýbat?

Někdo na ně věří, někdo ne… není teď řeč o mimozemšťanech ani o posmrtném životě, ale o geopatogenních zónách. Že jste o nich ještě neslyšeli? Geopatogenní zóny mohou za naše špatné sny, nálady, nemoci. Tyto pásy ovlivňují jak psychické, tak fyzické zdraví člověka, zvířat, ale také život rostlin.

Lidé, kteří se vystavují těmto zónám jen krátkodobě nebo přicházejí do kontaktu se slabou zónou, mohou pociťovat špatné nálady, neklidné spaní nebo zdlouhavou léčbu nemoci. Ti, kteří jsou geopatogenním zónám vystavení větší část dne nebo dokonce v ní spí, mohou zpozorovat zhoršení zdravotního stavu, v krajních mezích jim může hrozit vážnější onemocnění, které se i po „odrušení“ nevhodných míst může nadále vracet.

Odkud se berou?

Geopatogenní zóny vycházejí ze samotné Země, jsou způsobeny vlněním vznikající uvnitř planety. První zmínky o těchto nepříznivých oblastech můžeme nalézt již ve staré Číně! Už před 4000 lety měli lidé pocit, že jejich život je ovlivňován rušivými elementy na různých místech, kterým se snažili vyhýbat. A jak je vůbec našli? Na geopatogenní zóny neboli dračí žíly či dráždivé zóny jsou citlivá zejména zvířata, malé děti nebo rostliny.

Pokud máte psa, můžete snadno vypozorovat, že na některá místa si nelehá nebo nesedá. Na vině můžou být právě tyto rušivé „pásy“. Naproti tomu kočky tyto místa vyhledávají a hoví si v nich. Pozorovat nemusíte jen zvířata, ale také květiny.  Máte-li v květináči několik stejných květin a některým se ze záhadného důvodu nedaří, a přitom podmínky mají totožné, opět mohou být na vině geopatogenní zóny.

O malých dětech je známo, že jsou citlivé a velice vnímavé. Pokud vaše děti v postýlce neustále pláčou, nemohou spát nebo je často nacházíte schoulené a spící na jednom určitém místě ba dokonce v rohu, doporučujeme na zkoušky přemístit dětskou postýlku na jiné místo. Podobné poznatky vychází také z oboru zvaný  esoterika.

Lze dráždivé zóny odstranit?

Dračí žíly nelze bohužel ničím odstranit, ale můžete jejich dopady zmírnit. Nejlepším řešením je upravit domácnost dle výskytu těchto míst, tedy přesunout nábytek na bezproblémová místa. Pokud nemáte moc prostoru a možností, můžete vyzkoušet jiné přírodní síly, například léčivé kameny, které se postarají aspoň o částečné odrušení. Matička Země nám jich poskytla opravdu pestrou škálu a kromě ochranné funkce v nich najdeme sílu léčitelskou a povzbuzující. Každý kámen má jiné účinky a výhody, můžete tedy experimentovat, přemisťovat, zkoušet různé tvary a velikosti, dokud nebudete naprosto spokojeni.  Vyzkoušet také můžete křišťály Feng Shui, které odstraňují negativní energii v místnosti, nechají ji prostoupit světlem a přivedou do vašeho života harmonii.

Jaké existují typy povlečení?

Existuje lepší místo na světě než je postel? Pro některé lidi ne a stejně jak je pro ně důležité místo, kam se každý večer vydávají do říše snů, tak i povlečení jenž je neoddělitelnou součástí každé postele. Na povlečení kladou stejný důraz jako třeba na dekorační látky.  Jaké existují druhy povlečení a jejich výhody či nevýhody? V následujícím příspěvku si představíme 3 základní typy.

 

Bavlněné povlečení

Bavlněné povlečení je jedno z největších stálic mezi povlečením. I přes to, že trh zahlcují stále nové materiály, si bavlněné povlečení drží poměrně vysokou popularitou. Je velmi příjemné na dotek, na pokožku působí jako měkká látka. Vyznačuje se také velkou prodyšností a savostí. Také ho seženete za nízkou cenu. Snad jedinou nevýhodou je nutnost žehlení. Sehnat můžete také speciální de luxe verzi, která je vyrobena z balvny o vyšší gramáži, což předvídatelně znamená, že je také dražší než povlečení z obyčejné bavlny.

Saténové povlečení

Saténové povlečení patří mezi to nejkvalitnější. Je vyrobeno z vysoce kvalitní bavlny s jemným leskem na povrchu. Látka je také marcerována. Vyznačuje se velkou jemností a hebkostí na dotek. V zimě vás příjemně zahřeje a naopak v létě zase ochladí. Je dostupné také v tkz. nežehlivé verzi. Je velmi kvalitní, ale budete si za něj muset už trochu více připlatit.

Flanelové povlečení

Flanelové povlečení je vyráběno ze 100% bavlny. Zajímavostí  je, že flanelové povlečení je vyráběno z hustě tkané látky o vysoké gramáži, která je upravena tkz. pročesáním. Má podobné vlastnosti jako bavlna a je stějně tak velmi jemné a hebké na dotek. Charakteristickým rysem je jeho hřejivost, takže v zimních večerech ho oceníte nejvíce. K flanelu se většinou také vyrábí stejně tak hřejivé prostěradla. Jedinou nevýhodou je nejspíš jeho poměrně náročněšjí údržba.

 

 

Vločkuju, vločkuješ, vločkujeme aneb Proč jíst vločky

Do mléka, jogurtu nebo jako přísada při pečení – vločky jsou využitelné i tam, kde se nezdá. Mnozí však při představě ovesných vloček kroutí očima  „Ne… ty opravdu už znovu ne, vloček bylo dost, nyní si dám pro změnu müsli´´. Ale zkoušeli jste křupavé vločky? Křupavé vločky bývají jednou z oblíbených přísad do cereálních směsí. Vybírat můžete hned z několika druhů, přičemž všechny jsou nejčastěji vyráběny běžnou napařovací technikou. Z čeho tedy můžete vybírat, když se chcete zdravě stravovat?

Ovesné vločky

Hlavní surovinou je oves setý. Tyto vločky mají vysoký podíl vlákniny a nízké procento cukru a sodíku, čímž přispívají k udržení normálního krevního tlaku. Skvěle se hodí do směsí s oříšky, semínky a sušeným ovocem. Ovesné vločky celkově jsou jedny z nejpoužívanějších v jídelníčku sportovců a aktivních lidí. Důvodem je velký obsah bílkovin, vlákniny, vitamínů a minerálů.

Pšeničné vločky

Pšeničné vločky jsou vyráběny bez tuku a obsahují ještě více vlákniny, než ovesné. Její vysoký podíl přispívá ke správnému střevnímu pochodu v těle. Vločky jsou charakteristické svou příjemnou oříškovou chutí, díky které stačí směsi lehce doladit dalšími přísadami, například čokoládou nebo skořicí. Pšeničné vločky můžete zakoupit v různě velkých baleních, jsou celkem syté, a tak budete mile překvapeni jejich malou spotřebou.

Pohankové vločky

Pohanka je jednou z velmi oblíbených surovin ve zdravé výživě. V minulosti byla součástí každodenní stravy a není se čemu divit, je to významný zdroj rutinu, který léčí hemeroidy nebo křečové žíly. Rovněž je doporučována lidem s větší psychickou nebo fyzickou zátěží – jsou synonymem pro zdravý život. Pohanka neobsahuje žádný lepek, je tedy vhodná i pro celiaky. Pohankové vločky jsou také bohatým zdrojem vlákniny.

Jáhlové vločky

Jáhly jsou velice dobře stravitelné a společně s pohankou jsou tyto potraviny využívány v kuchyni již desítky let. Tento bohatý zdroj vitamínů, převážně skupiny A a B, neobsahuje lepek, za to je to skvělý zdroj draslíku, fosforu, hořčíku, vápníku a železa. Křupavé jáhlové lupínky můžete smíchat s oříšky, ovocem nebo jen bílým jogurtem, možnosti k vytvoření výživných snídaní máte neomezeně.

Ječné vločky

Ječné vločky jsou složením velice podobné pšeničným, avšak obsahují více proteinů. Pokud vás trápí častá chuť na sladké, pomůže vám zrovna ječmen, neboť je výborným zdrojem pomalu se uvolňujících sacharidů. Vláknina působí blahodárně jako prevence proti zácpě, rakovině tlustého střeva a tvorbě žlučových kamenů. Jemná oříšková chuť, která je typická pro obilné vločky, umožňuje značné využití při vaření i pečení.

Scientologické kurzy – Scientologická církev

Scientologické kurzy – Scientologická církev dodává zájemcům o sebezlepšení Scientologické kurzy, které rozvíjí vztyhy jedince s ostatními a zvyšují pochopení jedince jak funguje lidská mysl a jak zlepšit stavy a kondice v životě.

Nezáleží jaké potíže v životě máte a s jak velkým problémem se v životě setkáváte. Scientologie nabízí na obtížné situace odpovědi a postupy, které jdou krok po kroku ke zvládnutí problému, aby se váš život zlepšil a aby se zlepšili životy těch kteří jsou kolem vás.

Zapište se na Scientologické kurzy a získejte nástroje na překonání libovolných životních těžkostí aby jste dosáhli šťastnějšího a plnějšího života. Nezáleží na tom jaká situace vás tíží, scientologie s tím může něco udělat.

Spojené státy americké

Spojené státy americké (anglicky United States of America, zkratka USA) je federativní prezidentská republika v Severní Americe, rozkládající se od Atlantského po Tichý oceán. Na souši sousedí s Kanadou a Mexikem. Díky exklávě Aljaška sahá území USA i k břehům Severního ledového oceánu (Beringova úžina je dělí od území Ruska) a na některé tichomořské ostrovy (zejména Havaj). Spojené státy se skládají z 50 států, 1 federálního území s hlavním městem a sídlem prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu (District of Columbia), a celkově 14 zámořských území, z nichž 5 je obydlených (Portoriko, Severní Mariany, Guam, Americké Panenské ostrovy, Americká Samoa).

Původní obyvatelstvo (Indiáni a Eskymáci) osídlilo americký kontinent pravděpodobně z Asie. Pro současnou evropskou civilizaci byl tzv. Nový svět objeven výpravou Kryštofa Kolumba roku 1492, i když již předtím přistáli u břehů Ameriky Vikingové okolo roku 1000 (Leif Eriksson).

V dalších stoletích se Severní Amerika stala cílem kolonizačních snah Španělska (Mexiko, Florida, území západně od Mississippi), Nizozemska (část východního pobřeží), Francie (Kanada, povodí Mississippi) a v malé míře i Švédska (Nové Švédsko). Pro historii budoucích Spojených států měla největší význam anglická kolonizace atlantského pobřeží. Od roku 1664 se Británie postupně zmocnila nizozemských a části francouzských osad v Severní Americe a do roku 1773 vytvořila na pobřeží 13 kolonií (Massachusetts, New Jersey, New York, Rhode Island, Connecticut, New Hampshire, Pennsylvania, Delaware, Virginia, Maryland, North Carolina, South Carolina, Georgia), základ budoucích USA.

Sebeanalýza a Hubbardova tabulka lidského hodnocení

Kniha Sebeanalýza je kompletní příručka pro kohokoli, kdo chce zlepšit své schopnosti a zvýšit potenciál své úspěšnosti. Máte pocit, že se můžete v něčem zlepšit. Chtěli by jste zlepšit svojí paměť, schopnost si vybavovat nebo reakční dobu. Přišlo by vám vhod mít více životní energie, aby jste byli schopní překonat více překážek.

Sebeanalýza

Sebeanalýza

Používáním jednoduchých, snadno osvojitelných technik Sebeanalýzy, pokud budete investovat  chvilku každý den může zvýšit potenciál svého úspěchu, vybudovat vaší sebejistotu a omezit stres. Pokud budete schopnější dosavadní překážky vám za čas přijdou docela malé a vy budete schopní přijmout nové větší výzvy a dosahovat vašich vílů rychleji. Váš úspěch závisí na vašich schopnostech – naučte se je pomocí Sebeanalýzy využívat naplno.

Autorem knihy Sebeanalýza je L. Ron Hubbard, který je široce známý jako jeden z nejvlivnějších autorů dvacátého století. Knih L. Rona Hubbarda koluje po světě více než 160 milionů výtisků, byly přeloženy do více než 70 jazyků. Jako zakladatel Dianetiky a Scientologie svými filozofickými objevy pomohl lidem po celém světě dosáhnout většího pochopení sebe sama i ostatních.

Hubbardova tabulka lidského hodnocení

Hubbardova tabulka lidského hodnocení

L. Ron Hubbard se narodil v roce 1910 v Nebrasce v USA do rodiny důstojíka Amerického námořnictva. Navštěvoval univerzitu George Washingtona a podnikl řadu expedic a cest po celém světě. Během druhé světové války byl L. Ron Hubbard v námořnictvi spojených států kde velel lodi která se plavila jak v Pacifiku tak i v Atlantiku.

Díla L. Ron Hubbarda na téma člověka, mysli a ducha dnes tvoří desítky milionů publikovaných slov, zaznamenaných v mnoha Scientologických a Dianetických knihách, kurzovních materiálech, brožurách, DVD, rukopisech ve více než 3 000 nahraných přednáškách.

Jaké jsou cíle Dianetiky?
Každý člověk je do menší nebo větší míry zasažen nějakou úzkostí, nutkáním, potíží se soustředit a pod. Cílem Dianetiky je učinit osobu bystřejší a více schopnou, takže je svobodnější vést šťastné a konstruktivní životy. Díky Dianetice se jedinec zbaví různých nutkání, úzkostí, obav, nervozity a stane se více sebou. Hlavním cílem Dianetického procesingu je osoba, která již více nemá svou vlastní reaktivní mysl, nazývaná v Dianetice „Clear“. Reaktivní mysl způsobuje, že se jedinec v určitých situacích nechová rozumě. Jsou to zejména situace, kdy člověk prožívá domělou nebo skutečnou ztrátu. Může se jednat třeba o ztrátu partnera, zaměstnání, oblíbené věci, domácího zvířete a pod. Lidé v okamžicích ztráty jsou obvykle otřeseni a nemohou se soustředit a pokračovat v činnostech, které je ale potřeba dle zdravého rozumu podniknout.

Co je Scientologie?
Cílem Scientologie je rozvoj lidských schopností. Díky Scientologii se lze s rozvojem schopností jedince dostat mnohem dále, než by jste si vůbec dokázali představit. Existuje řada lidí, kteří nechtějí aby se lidé zlepšovali a stali se schopnějšími. Scientologie je široce napadána o očerňována. Ti útočí na Scientologii a očerňují ji si nepřejí aby jste se stali schopnějšími. Poznejte sami co je Scientologie a co díky ní můžete dosáhnout. Stačí si koupit knihu, DVD, brožůru a přečíst si jí, aby jste pochopili co je opravdu Scientologie.

 

 

Shamballa náramky – i pro muže

Co to znamená Shamballa náramek? Jaké jsou Shamballa náramky?

Tyto náramky jsou skvělé, už jenom jako módní kousek a vytváří silný osobní status jeho nositele, jako jeden z mála náramků jej můžou nosit i muži. Jde o tkané, pletené náramky do kterých jsou svázány speciální prvky jako kameny drahokamy, polodrahokamy, sklo a kovy.

Náramky mají i svůj duchovní význam. Právě pro posílení duchovního významu, se do těchto náramku vplétají drahé a léčivé kameny a také kovy s duchovními vlastnostmi.

Ať už si vyberete Shamballa náramek, který vám bude pomáhat na vaší duchovní cestě, v léčení a meditaci, nebo prostě pouze jako elegantní náramek, správně vybraný jistě uspokojí všechny vaše požadavky.

Každá barva náramku má svůj význam. Nějaké shrnutí si v rychlosti můžete přečíst právě zde:

Černý Shamballa náramek

Černé Shamballa náramky jsou nejprodávanější náramky v současném trendu těchto náramků.
Černá znamená absenci jakékoliv jiné barvy a je často spojována s tajemstvím, strachem, zlem, smrtí a obavami z neznámého. To obvykle má negativní konotaci (černá komedie, „černá smrt“, černé myšlenky). Černá ale především znamená sílu a autoritu, je považována za velmi formální, elegantní a prestižní barvu.
Černé Shamballa náramky jsou obvykle z černých skleněných korálků, existují ale i s černými drahými kameny, jako je například onyx.

Bílý Shamballa náramek

Je bílý nebo jasný, protože odráží všechny barvy duhy. Naše oči to interpretují jako bílou barvu.
Bílá nebo jasná je barva pro nové začátky, nadšení, jasnost účelu, duchovních vhledů a inspirace. To je důvod, proč jsou třeba bílé diamanty vždy považovány za romantickou volbu pro zásnubní prsteny.
Bílá je barva čistoty, nevinnosti a pravdy. Takže kdo nosí diamantový nebo křišťálový Shamballa náramek, vládne noci a světu snů, je nositelem nového života, plodnosti, nových začátků a nekonečné naplněné lásky.

Modrý Shamballa náramek

Spojena s krční čakrou, je modrá barva nositelem růstu a léčení. Podporuje schopnost komunikace, moudrosti a tvůrčího vyjádření. Modrá je spojena s důvěrou, plánováním a organizací.
Takže pokud máte pocit, že potřebujete nějakou pomoc při léčbě nebo péči o své tvůrčí a komunikační schopnosti, je modrý Shamballa náramek pro vás ten pravý!
Modré Shamballa náramky jsou často vyrobeny s použitím polodrahokamů, jako je achát, akvamarín, safír, topaz nebo dokonce lapis lazuli, častěji však jsou vyrobeny z barevných skleněných kamínků, které jsou cenově dostupnější.

Zelený Shamballa náramek

Je spojen se zelenou čakrou, jež se vztahuje ke středu hrudníku a spojením s přírodou vede k rovnováze a harmonii. Zelená znamená obnovu, růst, odpuštění a přijetí v lásce a vztazích. Zelená je nositelem harmonie.
Zelené Shamballa náramky jsou většinou vyrobeny z drahokamů, jako avanturín, granát, achát, smaragd, malachit. Tradičně je zelené čakře přiřazen malachit, spojený s hojností, láskou a bezpečím.

Žluté a zlaté Shamballa náramky

Jsou spojeny s čakrou solar plexus, centrem slunečního svitu. Žlutá a zlatá jsou barvy spojené s účelem, osobní silou vůle, optimismem a sebevědomím. Ty přicházejí prostřednictvím zvýšení inteligence, myšlení, jasnozřivosti a účelnosti, které proudí solar plexem.
Drahý kámen, spojený s čakrou solar plexus je citrín, který je nejčastěji používaným polodrahokamem pro žluté Shamballa náramky. Velmi vzácně jsou i náramky se žlutým diamantem.

Červený Shamballa náramek

Červená je spojena s kořenovou čakrou, nalézající se na základně vaší páteře. Červený náramek je tak spojen s emocemi, vášní a sexualitou. Přináší pocit bezpečí, uzemnění, stability a opory.
Červené Shamballa náramky mohou být vyrobeny z polodrahokamů, jako rubín, granát, spinel nebo rodolit. Velmi módní a řadou celebrit nošené jsou náramky z tzv. pave krystalů.

Fialový Shamballa náramek

Sedmá čakra je korunní čakra na temeni hlavy, odpovídající fialově zbarveným paprskům. Je spojena s blažeností a spiritualitou, vyvážením všech aspektů sebe rovnováhy – mentální, emocionální a duchovní. Říká se, že fialové paprsky podporují všechno „vědění“, inspiraci, moudrost a vědomí vašeho vyššího já. Fialové Shamballa náramky se vyrábějí například z ametystu.

Tmavomodrý Shamballa náramek

Tmavě modré či také indigo barva se vztahuje na nápadité, intuitivní aspekty našeho života. Spojeny s čakrou čela nebo také obočí, světelné paprsky vycházející ze zdrojů tmavomodré, podporují intuici, seberealizaci, vnímání a duševní schopnosti. Takže pokud chcete zvýšit vaši schopnost žít život v dobré předtuše nebo mít důvěru ve svůj vnitřní hlas, pak jděte do toho a noste spoustu tmavomodré v Shamballa náramku.

Oranžový Shamballa náramek

Oranžová barva je spojena s podbřiškem, sakrální čakrou, která je o pocitech, intimitě a smyslnosti. Oranžový Shamballa náramek je spojen s emocemi touhy a intimity, vyrovnává kreativitu, napomáhá uvolnění stresu a bloků ve vašem životě, které brání vašim prožitkům a radosti.

Vlasová kosmetika – péče o vlasy v zimě

Zima nám dává pořádně zabrat a neplatí to jen o vlasech, které se v zimě zblázní a je mnohem těžší se o ně postarat. Nedostatkem sluníčka přijímáme méně vitaminu D a tak nejenže s ubýváním čísel na teploměru se nám zhoršuje nálada, ale také se vysušuje pokožka a vlasy. Vhodná vlasová kosmetika může pomoci, alespoň v jednom směru.

IMG_8841

Co se to s těmi vlasy děje?

Zima nás v péči o tělo opravdu zaměstnává na plný úvazek. Chceme-li tedy nějak vypadat. Časté střídání teplot, ze zimy do tepla, z tepla do zimy, má za následek větší namáhání vlasů. Největším problém je lámání vlasů způsobené právě extrémně nízkou teplotou. Zmrzlé vlasy jsou mnohem náchylnější k lámaní, ovšem ani v zahřátém prostoru nemáte vyhráno. Suchý vzduch vycházející z topení vlasy vysušuje a tím se zvyšuje riziko lámání popřípadě třepení. Kvalitní vlasová kosmetika vám může účinně pomoci při problémech s lámáním a třepením vlasů. Vlasy také elektrizují, pod čepicí se mastí a účes nedrží. V zimě si už nestačí vlasy pravidelně umývat. Pomoci může vlasová kosmetika ideálně určena pro typ vašich vlasů.

Vlasová kosmetika proti lámání a třepení

K lámání vlasů dochází nejčastěji špatnou péčí, častým fénováním, žehlením nebo barvením. Roztřepené vlasy jsou charakteristické porušenou strukturou vlasu, jsou bez lesku, života a vitality. O takové vlasy je třeba zvlášť pečovat. Vlasová kosmetika by v takovém případě měla zahrnovat kromě šamponu a kondicionéru také speciální masku. Tu stačí ve většině případů aplikovat jednou týdně. Vaše vlasová kosmetika na zimu by měla obsahovat i různé přípravky na doplnění vitaminů. Jsou převážně ve spreji a neoplachují se, takže jejich aplikace je jednoduchá a rychlá.

Typy na zimu

Nenamáhejte vlasy zbytečným barvením, fénováním, žehlením nebo lakováním. Na vlasy v zimě patří jen správná vlasová kosmetika jinak místo pomoci vlasům ještě více uškodíte. Nejvhodnější pro zimní období je přírodní vlasová kosmetika, která neobsahuje takové množství chemických látek.

Vlasová kosmetika na jednom místě

Šampony, kondicionéry, masky, séra, styling a další přípravky najdete v pohodlí domova na jednom místě a to www.a-vlasy.cz.  Veškerá vlasová kosmetika známých a kvalitních značek pro zaručenou krásu vlasů i v zimě.

Dopřejte svým dětem Vysoké Tatry i wellness pobyty v lázních

Češi, objevte znovu Slovensko!

Vzpomínáte si ještě, jak jste s rodiči navštívili Vysoké Tatry? A co vaše děti? Kolikrát jste s nimi byli v Tatrách a dopřály jim nezapomenutelné pocity z krásy velehor a únavy po prošlapaném dni? Je čas napravit to. Využijte prosluněné dny babího léta a navštivte Slovensko. Udělejte něco pro své zdraví a pokud máte děti, tak i pro ně. Babí léto je ideálním časem k pobytu na horách, k poznávací turistice, nebo k pobytu v lázních. Vezměte děti do Vysokých Tater na Štrbské Pleso do rodinného Hotelu Solisko, nebo navštivte wellness v Bardějovských lázních. Na výběr máte i některé ze zařízení největší hotelové sítě na Slovensku SOREA, která má hotely ve Vysokých i Nízkých Tatrách, na Spiši i Liptově, ale i v dalších regionech Slovenska, ve kterých můžete spojit kvalitní turistiku s koupáním. V síti SOREA tvoří právě zahraniční klientela více než 40% všech turistů a suverénně mezi nimi vedou Češi.

IMG_4289

Dobrou kuchyni se švédskými stoly, pěkné výhledy na lázeňské domy, posezení v rozlehlém parku, či procházky po okolních horách, ale především lázeňské a wellness pobyty nabízejí Bardějovské lázně. Babí léto je ideálním časem k pobytu v lázních – není až tak horko jako v pravém létě a kvalita všech služeb je stejná. Podzimní čas ocení hlavně starší lidé, ale i návštěvníci se srdečně-cévními onemocněními, ale i lidé s nadváhou a pohybovými obtížemi. Ze všech slovenských lázní mají Bardejovské nejširší indikační zaměření. Léčí se zde onkologické nemoci, nemoci oběhového a trávicího ústrojí, nemoci z poruchy látkové výměny a žláz s vnitřní sekrecí, netuberkulózní nemoci dýchacích cest, nemoci z povolání, onemocnění ledvin a močových cest, nemoci pohybového ústrojí a ženské nemoci. Lázně však už nejsou jen pro dlouhodobě nemocné, nebo na prevenci. Každý si zde může užívat denně otevřený komplex Wellness Spa v hotelu Ozón, kde je bazén otevřen denně v době 11.00-21.00 h. a saunový svět v době 13.00-21.00 h. Ve středu až neděli jsou přístupné i fitness, masáže a solárium. Bardejovské lázně jsou v současnosti jedněmi z nejlépe vybavených léčebných zařízení, kde se snoubí bohatá jedinečná tradice a moderní léčebné postupy. Patří k nejoblíbenějším, nejnavštěvovanějším a počtem 907 používaných lůžek k největším slovenským lázním.

Jedním z nejkrásnějších míst ve Vysokých Tatrách je Štrbské Pleso, které je bezkonkurenčně nejoblíbenějším místem na procházky ve Vysokých Tatrách. Kolem plesa vede 2,2 km dlouhý udržovaný chodník, který vyhovuje i vozíčkářům, starým lidem, malým dětem i matkám s kočárky. Celá trasa vede po rovině a poskytuje nádherné výhledy. Vedle jezera je vybudována i kyslíková dráha se šesti stanovišti z dřevěno-kovových konstrukcí sportovního náčiní. Jejich použití je zdarma. Štrbské Pleso je i základnou pro nenáročné i náročné túry. Nejmenším dětem stačí na únavu procházka po Plese, pro zdatnější do 10 let je oblíbeným cílem túr Chata pod Soliskem, Popradské pleso, Jamské pleso či vodopád Skok. Teenageři zvládnou i výstup na Chatu pod Rysy, či túry na Batizovské pleso nebo Ostrvu. Dospělí a dospívající využívají Štrbské Pleso jako základnu pro výstupy na Kriváň, Rysy a Solisko. Ideální je, když rodina s dětmi ve vysokohorském prostředí na Štrbském Plese i bydlí. Nejen alergici, ale každý ocení vzduch plný kyslíku a vůně jehličnanů.

Pro rodiny s dětmi nabízí atraktivní ubytování rodinný Hotel Solisko, situovaný přímo na břehu Štrbského plesa. V případě nepříznivého počasí je k dispozici wellness a fitness zóna. Restaurace hotelu s názvem ,,Al Lago“ nabízí speciality vynikající mediteránské kuchyně, doplněnou o tradiční slovenská jídla, která uspokojí každého. Vyberou si i děti, mají zde na výběr i italskou pizzu, špagety, různé těstoviny a v sezóně i domácí hamburgery. Hotel Solisko má k dispozici 26 pokojů, z toho 5 DeLuxe a jeden bezbariérový. Sousední pokoje propojené dveřmi umožňují vytvoření ,,rodinných dvoupokojů“, v případě potřeby se dají využít i přistýlky. Hned vedle jídelny je místnost na hraní, kde mají děti k dispozici hračky. Samozřejmostí je v celém hotelu WiFi připojení zdarma. Z terasy hotelové restaurace je to k vodě jen pár metrů a je z ní úchvatný výhled na štíty. Rodiny s dětmi si mohou udělat celodenní výlet do akvaparků, k dispozici mají v 25 km vzdáleném Popradu Aquacity, nebo to mají 48 km do Tatralandie při Liptovském Mikuláši. Pro děti je velkou atrakcí i zubačka z Tatranské Štrby na Štrbské Pleso, nebo tramvaj ze Štrbského Plesa do Popradu.

Vyhledávanými ubytovacími zařízeními v síti hotelů SOREA jsou i letos wellness hotely a hotelové komplexy se službami pro rodiny s dětmi. Síť nabízí ubytování v hotelech s certifikátem „Zařízení přátelské k dětem a rodinám“ v atraktivních tatranských lokalitách, na Spiši, v Piešťanech a Bratislavě. Akce se vztahují na děti v závislosti na jejich věku a druhu ubytování. Pro milovníky turistiky jsou nejatraktivnější Vysoké Tatry. Nedaleko Hotelu *** SOREA Hrebienok ve Starém Smokovci je pozemní lanovka na Hrebienok, která je výchozím bodem náročných i středně náročných horských túr. Přímo u lanovky na Skalnaté Pleso, s přestupem na lanovku na Lomnický štít, je zas zrekonstruovaný Hotel *** SOREA URAN v centru Tatranské Lomnice. Značnou oblibu si získaly wellness balíčky s relaxačními procedurami, zejména po vydatné túře. Hotel SOREA *** Trigan na Štrbském Plese má jedinečný Wellness svět regenerace a odpočinku. V Hotelu *** SOREA TITRIS se děti mohou zabavit na 36 metrovém tobogánu v AQUA RELAX centru a dospělí si užít vodní atrakce, masážní trysky, bohatý animační program, hudební večery. Centrum relaxu, zábavy a současně léčbu dýchacích onemocnění mohou turisté vyzkoušet pod Lomnickým štítem, v Tatranských Matliarech, s ubytováním v Hotelu *** / ** SOREA Hutník I. / II. V nabídce je bowling centrum, fitcentra, tělocvična, pingpongová místnost, kulečníková stoly, tenisové kurty, minigolfové a volejbalové hřiště, či pohádkové dětské koutky s animátorem.

Region Vysoké Tatry nabízí i více než 300 km značených cyklotras a 30 top tratí. Stačí si vyfotit QR kód do svého mobilu a zájemce se dozví podrobnosti trasy. Přímo u hotelu *** SOREA Hutník zase začíná turistická stezka na Chatu u Zeleného plesa. Další tipy na výlety jsou Šalvějový pramen na Skalnatém plese, Kopské sedlo, Kežmarské žlaby, nebo trasa Tatranská Lomnica – Skalnaté pleso – Lomnický štít. Hotel *** SOREA TITRIS v blízkosti muzea TANAPu je ideálním výchozím bodem pro vysokohorské túry ze Skalnaté doliny, Huncovské kotlinky, do Doliny bílé vody, do masivu Lomnického a Kežmarského štítu, na výlety do Belianské jeskyně, Javoriny a Ždiaru.

Více informací je na:www.kupele-bj.sk ,www.hotelsolisko.sk , www.sorea.sk

Olomoucký region – kraj plný památek

Zvažujete pořízení nemovitosti v Olomouckém regionu? Tento region je bohatý na přírodní krásy a také možnosti k práci. Proto je vhodný pro společnosti i osoby hledající pracovní poměr, pro studenty a také rodiny s dětmi. Centrem Olomouckého kraje je olomoucký okres, jež má největší rozlohu v tomto regionu. Patří do něj města s památnými stavbami (psala se zde historie) i vojenský prostor Libavá a další přírodní prostranství. Město Olomouc je především univerzitní centrum uprostřed Moravy. Poctili ji svými návštěvami například Bedřich Smetana a Antonín Dvořák. V sousedství ležící Prostějov má tradičně jako druhé jméno město módy.

Byty v lokalitě Olomouc se objevují k prodeji a k pronájmu. Jsou to objekty na osobní a též podnikatelské využití. Například byty všech dispozic, ale také rodinné domky, chalupy, sady, administrativní prostory, prostory pro skladování, výrobní haly atd.

Hodinový stroj s orlojem stojí kromě města Olomouc též v městě Prostějov. A nabídka bytů v lokalitě Prostějov je běžně pestrá. Prostějov obestírá zajímavá příroda a nabídky pro bohatý cestovní ruch, vč. sportovního vyžití. Navštěvované jsou kupříkladu turistické trasy.

V těchto okresech jsou také přírodní památky, kupř. Zbrašovské aragonitové jeskyně. Dějinné pamětihodnosti, jež stojí za navštívení, jsou např. zřícenina hradu Helfštýn a zámek Konice. Jsou tu též lázně ve městě Skalka a lázně v Teplicích n. Bečvou.

Odvětví průmyslu jsou zaměřena na např. potravinářský průmysl, strojírenský průmysl (vč. leteckých motorových dílů), textil a elektroprůmysl. Kvůli velkým příležitostem využití nejen dovolených existují pracovní příležitosti též v cestovním ruchu. Celkově jsou pracovní nabídky v Přerově a okresech v okolí příhodné.

Přečtěte si také:

Scientologie v České republice a ve světě
Scientologie v Německu
Scientologie – vše o Scientologii
Kto napáda Scientológiu?

Hledáme nové bydlení a zaměstnání online

IMG_8821

hledá zaměstnání – inzerce

Víte, že na webu lze dneska nalézt již takřka cokoliv? Od vybavení obývacího pokoje, přes letní dovolenou, až po luxusní bydlení nebo nové zaměstnání? Stačí pouze vědět, kde hledat. O tom, kde vybrat novou vanu do koupelny anebo židle do kuchyně tento článek pojednávat nebude. My vám na následujících řádcích poradíme, jak je možné najít své vysněné bydlení a práci. Tak tedy vzhůru na to!

Hledání nového bytu nebo domu na webu vám ušetří spoustu času, který lze dost dobře investovat někam jinam a o to efektivněji. Bohatá a denně aktualizovaná nabídka rodinných domů, menších i luxusních bytů, podnikatelských prostor, rekreačních chat a chalup je zveřejněna na portálech, které jsou doplněny několika nástroji, s nimiž je hledání skutečně snadné a rychlé.

Drtivá většina těchto portálů obsahuje také pole pro vyhledávání, do kterého stačí napsat konkrétní druh reality, o kterou se budete zajímat nebo si vybrat z několika kategorií, do kterých jsou zvlášť rozřazeny domy, byty nebo chalupy, či jiné reality. Jestliže se vám některá z vyfiltrovaných nemovitostí zalíbí, není nic jednoduššího, než ji zařadit do oblíbených a kdykoli později se k dané realitě vrátit.

Jestliže máte o konkrétní domek, či byt vážný zájem, domluvte se na setkání s realitním makléřem, který má realitu na starosti či majitelem dané nemovitosti. Během schůzky se nebojte zeptat na všechno, co vás o dané nemovitosti zajímá. Další kroky jsou poté již jen na vašem zvážení.

Co se týká samotného postupu při hledání nového zaměstnání, ten je značně podobný postupu výše uvedenému. Stačí objevit nějaký webový portál, na kterém jsou pravidelně uveřejňovány a neustále aktualizovány pracovní nabídky, zadat obor, pro který máte kvalifikaci, lokalitu, ale třeba též minimální platové podmínky. Potom již pouze procházíte vybrané nabídky a vybíráte tu, která bude odpovídat vašim požadavkům. Constitution of the Czech Republic

Sportovní výživa a doplňky Viridian jsou kvalitní a chrání životní prostředí

Pokud se věnujete sportu a chcete udělat něco dobrého pro svou výživu a zdraví, a zároveň podpořit charitu a čistotu životního prostředí, sáhněte po značce Viridian. Jde o britského výrobce, zabývajícího se sportovní výživou, doplňky stravy a vitamíny. Zaměřuje se na kvalitu a čistotu svých výrobků a zároveň podporuje ochranu našeho životního prostředí a charitu. Drtivá většina produktů splňuje velmi náročná kritéria pro kvalitu označovanou KOSHER. Takže kromě zlepšení vlastního zdraví a výkonnosti budete mít i lepší pocit, že jste podpořili správnou věc.

IMG_0133

Viridian pro běhání – buďte fit

 

Aminokyseliny a spalovače tuků

Doplňky Viridian nejen pro sportovce jsou všechny stoprocentně bioaktivní, nepoužívají se žádná škodlivá aditiva, kapsle mají rostlinný původ. Téměř polovina výrobků je označena za stoprocentně organické. Složky pocházejí z čistých zdrojů, dodržují se taková pravidla, že se nepoužijí žádné genetické modifikace, ozařování ani tablety. Od této značky si můžete pořídit aminokyseliny Viridian, obsahující všechny potřebné esenciální i semiesenciální aminokyseliny, nezbytné pro fungování lidského těla, nejen u sportovců. Velmi oblíbené jsou spalovače tuků s obsahem zeleného čaje.Hubnout lze i přírodní cestou.

Vitamíny a minerály Viridian

Pro organismus každého člověka jsou nezbytné vitamíny a minerály. Viridian jich nabízí opravdu mnoho na výběr. Dostatek chrání před nemocemi, posiluje organismus a pomůže k vyšší výkonnosti. Vybrat si můžete nejrůznější typy a balení. Nejen pro sportovce, ale třeba i pro těhotné a kojící ženy. Iontové nápoje Viridian zahrnují koncentrát pro výrobu iontového nápoje s unikátním složením, samozřejmě bez umělých barviv a sladidel. Mezi špičkové výrobky této značky patří i superpotraviny. Ty obsahují velké množství minerálů, vitaminů, antioxidantů, dodávají energii, povzbuzují imunitu, detoxikují a zvyšují sílu.

Alergie a naše tělo

ALERGIE
Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému organizmu na faktor, který je normálně neškodný. Imunitní systém je vysoce komplexní obranný mechanizmus, který nám umožňuje bojovat s infekcemi. Funguje na principu identifikace “vetřelců”, po níž aktivizuje bílé krvinky, které s cizí příměsí v organizmu bojují.
U některých lidí ale dochází k chybné identifikaci netoxického subjektu jako cizí příměsi a bílé krvinky reagují tak, že způsobí organizmu více škody, než napadený “vetřelec”. Veškeré alergické reakce jsou proto samy o sobě chorobami. Mezi nejběžnější z nich patří ucpání nosních dutin, kašel, sípání, svědění, kopřivka a další vyrážky, bolest hlavy a únava.

Látky, které vyvolávají alergické reakce, jsou nazývány alergeny. Téměř každá látka může pravděpodobně u někoho vyvolat alergickou reakci, avšak k nejobvyklejším alergenům patří prach, pyl, některé kovy (zvláště nikl), některé složky kosmetických přípravků, lanolin, zvířecí chlupy, hmyzí jed, některé běžné léky jako je např. penicilin a aspirin, některé potravinářské přísady – kyselina benzoová nebo oxid siřičitý a chemikálie obsažené v mýdlech a pracích prášcích. Mnozí lidé jsou alergičtí na plísně.
Plísně se vyskytují po celém domě a na jakémkoliv dalším temném a vlhkém místě. Udrží se při životě i volně ve vzduchu, v zemi nebo na odumřelém listí i jiném organickém materiálu. Mohou mít jak zničující, tak prospěšné účinky. Využitelné jsou např. při výrobě sýra, hnojení zahrady a urychlování tlení spadaného listí a dal-
šího odpadu.
Spóry plísní jsou především v létě a v časném podzimu přenášeny vzduchem. V teplých podnebných pásmech se ve vzduchu vyskytují po celý rok. Alergickou reakci může vyprovokovat sečení trávy, sklizeň obilí nebo jen chůze vysokou travou. Ohroženi jsou lidé, kteří se zabývají opravami starého nábytku.
Alergické reakce mohou vyvolat i potraviny. K nejobvyklejším alergenům z potravinářské oblasti patří čokoláda, mléčné výrobky, vejce, mořští živočichové, jahody a pšenice. Potravní alergie a potravní nesnášenlivost není jedno a totéž. V případě potravní nesnášenlivosti není postižený schopen potravu správně strávit a zpracovat nejčastěji z důvodu absence určitého enzymu nebo skupiny enzymů. Potravní alergie však propuká, až když imunitní systém postiženého vytvoří reakci protilátek na přijatou potravinu. Potravní nesnášenlivost může vést k alergii, pokud se částečkám nestráveného jídla podaří proniknout do krevního řečiště a vyvolat reakci. Některé alergické reakce na jídlo se dostaví ihned poté, co sníme první sousto. Vysoce alergenní potraviny je takto snadné identifikovat a vyřadit z jídelníčku. Obtížněji se již dohledává příčina opožděné reakce. Dráždivý kašel nebo škrábání v krku mohou být rovněž znamením potravní alergie. Nikdo neví, proč jsou někteří lidé alergičtí na určité látky. Alergie se však v rodinách šíří a jepravděpodobné, že u dětí, které nebyly kojeny, existuje výraznější náchylnost k rozvoji alergie. Celý problém má samozřejmě i svoji emocionální stránku – stres a zlost často přispějí ke zhoršení stavu, zvláště pokud imunitní systém, nefunguje správně.
Při alergii je nutné dbát na zvýšený příjem vitamínů a minerálů. Důležité jsou vápník a hořčík, dále Vitamin C, Vitamin B12 a Komplex skupiny vitaminů B. Dále můžete užívat Koenzym Q10, Mangan, Draslík, Vitamin A, Vitamin E – který spolupracuje s Vitaminem C a Vitamin D. Z minerálů také Zinek, jeho užití by však nemělo být překročeno o 100 mg ze všech zdrojů.

Přečtěte si také:
Scientologie v Evropě
Scientology Churches europe
Scientologický kurz
Scientology Tokyo
Scientology Fakten
Scientologie

Lidé hledají morální pravidla, nalézají je ale?

Morálka je nepsaný soubor chování se, podle toho v jaké společnosti člověk vyrůstal. V různých kulturách jsou jiné morální kodexy, které v drtivé většině kultur vycházejí z náboženských nebo filozofických směrů, jemiž se daná oblast ubírala. Každý soubor morálních pravidel bez výjimky slouží pouze a jenom k tomu, aby jsme se tu nesežrali a společnost byla schopná fungovat. Morálka je součástí hodnotového systému té které společnosti.

Kdo myslíte, že by dodržoval zákony kdyby nebyla morálka ani etiketa? Pak by vás mohl kdokoliv a kdykoliv umlátit. Kdyby se mu líbilo něco co máte nebo jen tak z dlouhé chvíle.

Koncepce státu, spravedlnosti a lidských práv mají hluboké kořeny v nejstarších antických filosofických teoriích Platóna a zvláště Aristotela a postupný vývoj k jejich dnešním liberalistickým pojetím vedl především přes ideje myslitelů jako Locke, Hobbs, Rousseau či Smith.

Než půjde vaše dítě do školky či školy a začne se od vás pomalu odpoutávat, a samo fungovat v kolektivu dalších dětí, měli by ho rodiče naučit nejen to, jak se zavazuje tkanička a koho zdravit, ale také morální principy, jež bude potřebovat pro život.

Společenský kodex je nutno vyučovat a procvičovat ve školách, zvláště v základních.

Společenský kodex by měl obsahovat pravidla pro chování člověka při komunikaci s jinými lidmi i se společností.

Nelze oddělit dobro od zla, ale musíme je rozlišovat.

Dobrý lituje, že ublížil, špatný – že pomohl.

Konáme-li podle svého svědomí, probouzíme svědomí i v druhých.

Existuje brožurka Cesta ke štěstí – rozumný průvodce pro lepší život.” Je to první nenáboženský morální kodex, založený zcela na zdravém rozumu – byl napsán L. R. Hubbardem – pro ilustraci malý citát:

“Člověk si může někdy připadat jako list ve víru větru, který ho žene přes špinavou ulici, či jako zrnko písku, které někde uvízlo. Ale nikdo neřekl, že život je něco klidné a uspořádané, není. Člověk není ani odvátý list, ani zrnko písku – každý si může do větší či menší míry nakreslit svou vlastní cestu a kráčet po ní. ”

L. Ron Hubbard

Kuchařská show v Fort Harrisonu ve prospěch místních dětí

Kuchařská show v Fort Harrisonu ve prospěch místních dětí
| Spojené státy • 30. června 2013 |

Jedinečná benefiční akce ve prospěch místních Dobrovolníků Clearwateru se konala v prostorách centra Fort Harrison Scientologické církve.

Pět kuchařů, pět chodů a pět vín – taková byla nabídka, kterou si nenechalo ujít 85 hostů, kteří se 9. června zúčastnili benefiční kuchařské show v centru Fort Harrison Scientologické církve. Na celé akci se vybralo 7.000 dolarů pro místní Dobrovolníky Clearwateru.

Show, kterou spoluorganizoval časopis Tampa Bay Magazine, se konala v Křišťálovém tanečním sále centra Fort Harrison, jehož šéfkuchař Zoltan Vajna a jeho zástupce Nico Roth byli mezi kuchaři, kteří prezentovali své kuchařské umění.

Místní Dobrovolníci Clearwateru jsou neziskovou organizací založenou v roce 1994 za účelem zlepšení života v obci Clearwater a okrese Pinellas. Mezi jejich charitativní akce patří Hledání velikonočních vajec v parku Coachman, Zimní země divů v Clearwateru a modní přehlídka Fashions. Dále pomáhají sponzorovat řadu akcí včetně osvěty o lidských právech, jež podporuje Scientologická církev. Vybrali více jak 100.000 dolarů a věnovali více jak 50 tun potravin a hraček potřebným dětem a jejich rodinám.

Ve Fort Harrisonu se pořádají charitativní koncerty, večeře, setkání místní komunity a každoroční sváteční oběd ve prospěch komunity okresu Pinellas.

Jedna z prvních vegetariánských restaurací v Praze

Restaurace Góvinda jsou známé po celém světě svými chutnými a výživnými vegetariánskými pokrmy. Naše restaurace v Soukenické ulici existuje již od roku 1995 a patří mezi první vegetariánské restaurace v Praze.

Ve dvoupodlažní budově v čistém, klidném a nekuřáckém prostředí uprostřed rušného velkoměsta, v blízkosti pražských kulturních památek, největších městských nákupních center a řeky Vltavy, můžete ochutnat rozličné druhy indických specialit a lahodná jídla nejrozmanitějších chutí starodávné indické kuchyně. Nabízíme bohaté a pestré menu složené z nejrůznějších chodů, velký výběr netradičních sladkostí a navíc – přídavky zdarma. Za poslechu meditativní hudby se můžete nejen výborně najíst, ale také příjemně uvolnit a relaxovat. Využijte jedinečnou možnost zakusit fascinující atmosféru východní kultury prastaré Indie. V přízemí budovy si pak v orientálním obchůdku můžete na památku a pro radost pořídit dárky jak pro sebe tak pro své blízké.

Přijďte zažít chuť jiného světa…