Archiv pro rubriku: škola

Vaše děti zabaví soukromé školky Praha

Doma máte malé ratolesti, vy sama byste ráda vyměnila mateřskou dovolenou za práci, veškeré hlídání dětí obhospodařují i soukromé školky Praha. Pakliže vám prostá školka nevyhovuje, eventuálně nemají dost míst pro děti (z důvodu bydliště, neboť státní mateřské školy často upřednostňují místní děcka, proto je kapacita rychle vyčerpaná), ideálním řešením problému jsou soukromé školky Praha.

soukromé školky Praha

soukromé školky Praha

Privátní školka v Praze Pro Family je tu právě pro vás

Mezi vyhlášené MŠ v Česku patří soukromé školky Praha – Pro Family, s. r. o., které provozují instituce v okruhu Prahy. Inspekce v roce 2014 vystavila pro soukromé školky Praha – Family Pro – nejvyšší možné ohodnocení. To není pouhým měřítkem, co by vás mohlo přesvědčit, aby právě vaše děcka chodily do soukromé školky Praha. V prakticky situovaných šesti pražských soukromých školkách Pro Family si snadno vyberete právě tu, jaká je vám nejblíže.

soukromé školky Praha

soukromé školky Praha

Co všechno si představit pod cenou za vybrané soukromé školky Praha – Pro Family?

Při volbě soukromé školky Praha nevyvarujete se platbě školného, které činí zhruba 6100 Kč za měsíc při šesti hodinách za den. Dítěti se započítají jen absolvované hodiny ve školce, když vám tedy potomek dítě onemocní, nebudete muset nic platit. Zmíněná cena je kompletní a zahrnuje stravování dětí i zájmové aktivity, jaké děcka můžou absolvovat.

Naše mateřská školka v Praze Pro Family se vám garantuje za hlídání dětí, ale orientuje se také na jiné činnosti, kam se řadí kupříkladu divadlo, tenis, angličtinu, lekce plavání, lekce keramiky nebo tance. Děti ze soukromé školky Praha budou soběstačné, ještě se plně rozvine jejich talent.

Pro Family nesou nálepku výběrové soukromé školky Praha. Prostředí soukromé školky Praha patří mezi vyhlášené a dokonalé pro výchovu a vzdělávání všech dětí. Tato školka v Praze je zpřístupněna od 7 do 19 hod., proto i velmi vytížení rodiče vše stihnou.

Soukromá školka Praha Modřany – Ideální místo pro výchovu vašich dětí

Soukromá školka Čiperka pořád nabírá nové děti. Učitelský, logopedický a také zdravotnický personál, který má Soukromá školka Praha Modřany, poskytuje dětem vhodně strávený čas v dětském kolektivu a rovněž propracovaný výukový a zábavný program.

Soukromá školka Praha Modřany

Soukromá školka Praha Modřany

Soukromá školka Modřany nabízí bohatý program

Děti, kterým tato školka skýtá útočiště, si mohou vybrat z celé řady nabízených kroužků, jako je například výuka angličtiny, tenisu, plavání či třeba hry na flérnu. Trénována je rovněž jemná motorika při kurzech keramiky, při józe se naučí správně dýchat a držet tělo. Nechybí tu ani aktivity k posílení vztahu se zvířaty, jako jsou canisterapie a hipoterapie, metody ve spolupráci s psy a koňmi.

Soukromá školka Čiperka je ideální volbou pro rodiče a zejména děti

soukromá školka Modřany ale nemyslí výhradně na děti, ale myslí také na rodiče. Rodiče jsou ve školce Modřany pokaždé vítáni. Pokud se svými dětmi rozhodnete pro výlet u moře, můžete se k této aktivitě přidat. Kréda školky Modřany představuje zejména spolupráce s pedagogickým sborem a přátelská rodinná atmosféra. Vaše děti budou mít během školního roku možnost navštěvovat české památky, uvidí divadelní představení, podívají se do zoo, mohou jet i na hory.

Čiperka není jen tak ledajakou mateřskou školkou

Soukromá školka Modřany pečlivě, a přesto neotřele připravuje budoucí prvňáky na nástup do první třídy. Přichystán je tu výukový program, Poznej své tělo a měj ho rád pro předškoláky, kde se učí zdravověda, o vlastnostech lidského těla a péči o zdraví. Každoročně probíhá i šerpování budoucích prvňáků na vltavském parníku.

Utěrka, ozdoba Vaší kuchyně!

Už Vás nebaví při utírání nádobí používat staré roztrhané utěrky? Utěrky nemusí být jen nudnou součástí Vaší kuchyně. Podobně jako třeba záclony nebo ubrusy můžou také sloužit jako módní doplněk.  Máme pro vás pár super tipů, s kterýma to bude zábava! Na stránkách si můžete vybrat od klasické utěrky, přes vaflové utěrky až po bambusové.

Jaké jsou vlastnosti a výhody bambusových utěrek?

Pokud nejste milovníci chemických přípravků, vyzkoušejte bambusovou utěrku. Je antibakteriální a díky dutým bambusovým vláknům výborně saje, váže na sebe prach a je pachově neutrální. Díky této schopnosti můžeme tuto utěrku použit pro jakékoliv účely v domácnosti. Potřebujete setřít prach, umýt okna nebo utřít nádobí? Vůbec se nebojte, bambusová utěrka má dlouhou životnost, takže jí po použití jen vyperete a bude vypadat zase jako nová.

Vaflová utěrka

Jedná se o tkanou utěrku, která je tkaná do malých čtverečků. Může se stát, že Vás její vzhled na první pohled hned neoslní, ale uvidíte, že si ji brzy zamilujete. Díky svým zářivým barvám dokáže oživit každou kuchyň. Utěrky mají také výbornou savost, takže je můžete vyprat a vyžehlit.

Klasické, ale i přesto zajímavé

Pokud neradi zkoušíte nové věci a věříte v starou dobrou klasiku, určitě si vyberete i mezi klasickými utěrkami. Na výběr máte hned z několika tištěných motivů. Pokud rádi pečete, mohla by se Vám zalíbit právě roztomilá utěrka s růžovými dortíky.

Všechny utěrky lze zakoupit v různých barevných provedeních a ve výhodném balení (3ks).

Jak se naučit anglicky a čemu se vyhnout

Chcete se naučit anglicky, snadno a rychle? Tak pokud nemáte vrozený talent na jazyky asi vás zklameme… zas tak rychlé a snadné to není. Stojí to čas, občas i nervy, a nebudeme si nic nalhávat, i peníze.  Ale výsledek stojí za to! Na internetu si můžete přečíst články, zhlédnout svůj oblíbený americký film v originálním znění, a jako bonus se domluvíte na dovolené téměř ve všech koutech světa.

Angličtina se využívá nejen v osobním životě, ale také v pracovním. Díky dobré znalosti anglického jazyka můžete získat lepší pracovní nabídky a v dnešní době se už od každého očekává, že minimálně jeden jazyk ovládá.

Jak si tedy nejlépe zlepšit angličtinu nebo se ji od základů naučit? A kterým chybám se vyvarovat?

Vyrazte mezi lidi!

A nemyslíme tím, že si máte jít sednout s kamarády do hospody, ale zaplatit si kurz angličtiny. Proč? Protože pokud se budete učit sami doma, nikdy nezjistíte, co děláte špatně. Nejčastěji se dělají chyby ve výslovnosti. Existují sice programy a učebnice s CD, které vám předříkávají slovíčka i věty, ale CD vám nikdy neřekne, že špatně pokládáte přízvuk nebo vyslovujete. A s CD si také nikdy spontánně anglicky nepopovídáte.

Vybírejte pečlivě

Pokud se rozhodnete pro placený kurz, tak pozor – Není kurz jako kurz. Přečtěte si reference na internetu, srovnejte nabízené služby a cenu. Ne vždy to nejdražší, je to nejlepší. Vyberte si kurz, kde se dostane na teoretické znalosti, ale hlavně také na praxi a mluvení. Když jsem se já osobně rozhodovala, který kurz by pro mě byl ten nejvhodnější, zadala jsem do googlu angličtina Ostrava a vyjela mi poměrná široká nabídka jazykových škol. Rozhodněte se také, zda budete chtít navštěvovat kurz s více lidmi nebo dáte přednost individuální výuce, případně studium ve formě angličtina online.

Čím častěji, tím lépe

Anglicky se nenaučíte po dvou hodinách jednou týdně. Čím častěji budete docházet na kurz a učit se doma, tím dříve a lépe vám to půjde. Nezapomeňte, češtinu jste také slýchávali a učili se několik měsíců, než jste si troufli na první slovo „mama“. Pokud vycítíte, že již nějaké znalosti máte, můžete začít sledovat filmy bez českých titulků, ze srandy si pokecat anglicky s kamarádem jednou týdně u piva, nebo si můžete najít tzv. penfriends, se kterými si procvičíte psané slovo.

Nepodvádějte!

Jakmile budete zapsaní v kurzu, snažte se poctivě na něj docházet a domácí úkoly dělat pečlivě a bez podvádění. Neděláte to pro dobrou známku, aby na vás rodiče byli pyšní, děláte to pro sebe. Neberte angličtinu jako povinnost, ale jako nový koníček. Uvidíte, že jakmile se do toho dostanete a půjde vám to, začne vás to i bavit.

Nestyďte se

Nebojte se mluvit. Pokud se stydíte před ostatními, vyzkoušejte individuální kurz anglického jazyka, kde budete pouze sami s lektorem. Takový kurz nabízí například jazyková škola Ostrava. Vyučující je zde od toho, aby vám pomohl, ne aby se vám smál nebo si v duchu říkal, jak jste neschopní. Nemusíte se bát, na takový přístup nenarazíte. Každý nějak začínal, včetně vašeho nového učitele. Lektoři vám vycházejí vždy vstříc a rádi poradí i mimo čas výuky. Pokud byste i přes stydlivost preferovali výuku ve skupině, můžete „naverbovat“ své známé, příbuzné nebo kolegy z práce.

Teď již máte základní informace o tom, co očekávat a jak se nejlépe naučit angličtinu. Tak hurá do toho, čeká na vás celý svět!

Jak udělat dobré rozhodnutí a kde k němu najít informace

Možná i vy by jste nechtěli dělat akce, které se později vyjeví jako zbytečné, nevýznamné, čas beroucí, chybné a hloupé. Jak ale skutečně udělat dobré rozhodnutí a kde k němu najít informace. Informace je potřeba umět najít, vyhledat, sesbírat, v prvním kroku. Pak je potřeba být schopen jednotlivé informace vyhodnotit a použít jen ty, které jsou prověřené a správné. To není lehké v dnešní době, kdy se za účelem zisku používá šíření nepravdivých informací. Je to samozřejmě neetické, ale někteří obchodníci, banky, pojišťovny klidně neeticky používají nepravdivé informace, aby na obyčejných hloupých lidech pořádně vydělali. Nepravdivé informace jsou široce rozšířené. Kde ale nají informace pravdivé a skutečně platné? Asi neexistuje jediné místo, kde pravdivé informace najít. Je třeba být dosti inteligentní a obratný v práci s informacemi, aby člověk dokázal informace, které dostane prověřit co se pravdivosti a aktuálností týká. Pokud hledáte odpověď na některou konkrétní otázku, pro vaší životní situaci, tak na webu Infobáze.cz máte šanci mnoho různých informací a odpovědí na vaše otázky nalézt. Základem chytrých, dobrých, správných a smysluplných rozhodnutí jsou správné a dobře setříděné informace a schopnost člověka je zhodnotit, prověřit, pamatovat si je.  Co dělat, když máte horší paměť a informace si nepamatujete. Pomůže dianetika, Dianetika vám může pomoci zlepšit vaší paměť. Kupte si knihu Dianetika a vyzkoušejte na sobě principy v ní uvedené.

Jak se efektivně naučit anglicky?

Ať už s angličtinou začínáte úplně poprvé, nebo vám jen nic neuvízlo v hlavě ze školy, je to jedna ze schopností, která je vyžadována skoro všude. Může se zdát bezvýznamné učit se „na stará kolena“ cizí jazyk, světě div se, je to zrovna naopak. Platí to i pro mladé generace. Ať už budete chtít vyjet do zahraničí, nastoupit do práce, vyhledat něco na internetu nebo si zahrát počítačovou hru v angličtině, budete muset oprášit učebnici a vytasit své základní znalosti.

Je však něco jiného si jen číst v knize a stanout tváří v tvář cizinci. Ale jak si umět popovídat? Zeptat se na cestu? Kde najdeme nádraží nebo hotel? Ačkoliv se to může zdát mnoha lidem triviální, s těmito základy má problém stále čím dál více lidí, ať jde o starší ročníky, které se učily ve škole pouze rusky nebo o teenagery, kteří sotva vycházejí základní školu. Pokud nemáte v blízkosti někoho, kdo umí plynule hovořit anglicky, zřejmě se nikdy pohotově reagovat nenaučíte. Jak tedy na to?

Vyzkoušejte jazykovou školu! Kromě bohatší slovní zásoby si odnesete také rozšířené teoretické znalosti v oblasti gramatiky a neocenitelné zkušenosti. V ceně často máte podklady ke studiu, občerstvení po dobu konání kurzu nebo možnost výuky po internetu neboli e-learningový kurz. Pokud vás děsí vzpomínky na školní léta, tak se neobávejte a ihned na ně zapomeňte. Na třídu plnou cizích lidí určitě nenarazíte. Vybrané jazykové školy poskytují výuku ve skupince čítající maximálně pár lidí. Příkladem může být jazyková škola Ostrava nesoucí název 1StEnglish, která umožňuje učit se anglickému jazyku ve skupince nanejvýš o 5 lidech. Dostanete tak plnou pozornost lektora, a tím větší možnost zaměřit se na svůj výkon a zlepšení jazyka. Dalo by se tedy s nadsázkou říct, že slovní spojení angličtina Ostrava je synonymem kvality.

Vyjeďte do zahraničí! Je to jako s plaváním. Skočte do vody a naučte se to. Vycestovat nemusí ani daleko, stačí k sousedům do Německa, Polska. Pokud znáte aspoň teoretické základy a pár otázek, umíte o sobě něco v rychlosti říct, jednoduše neváhejte a jeďte. Udělejte si prodloužený víkend, projděte se po cizím městě, navštivte tamější hospůdky, zaskočte do obchodu. Zjistíte, na jaké úrovni jsou vaše komunikační schopnosti, a samotná situace vás popožene a donutí mluvit, vyhledávat správné fráze a zkoušet je. Ovšem pár dní většinou nestačí, doporučuje se delší doba, minimálně týden/dva týdny.

Vyhledávejte cizince! Jestli víte o nějakých akcích ve vašem městě, kam přijíždějí cizinci, máte velkou šanci. Může jít o sportovní akce nebo kulturní či historické slavnosti. Budete v prostředí, kdy neuslyšíte pouze češtinu a při troše štěstí se můžete seznámit a navázat kontakt s někým z cizí země. Pokud patříte k mladším ročníkům, můžete navštívit studentské akce pro vysokoškoláky, které se nejčastěji konají u kolejí a v místě ubytování studentů. Poznáte nové lidi, dozvíte se mnoho zajímavých informací a třeba i nové fráze a slovíčka.

Najděte si kamaráda! Dnešní doba nabízí nespočet možností nalezení zahraničních kamarádů. Vyzkoušet můžete speciální seznamky nebo sociální sítě jako Facebook. Ani netušíte, kolik lidí by chtělo mít tzv. kamarády na psaní, se kterými si procvičí angličtinu nebo jiný jazyk. Můžete si dopisovat ručně, elektronicky nebo vyzkoušet jaká je angličtina on line. Některé stránky jsou přímo určené k seznamování v rámci cizích zemí. Po seznámení se tak můžete také navštěvovat a ukazovat si svou rodnou zem s očí do očí.

Tropický les

Tropický les roste zejména v oblastech v blízkosti rovníku. V této oblasti jsou četné srážky díky častým dešťům a proto se v těchto blastech velmi daří všem rostlinám, které ke zdárnému růstu potřebují vodu a světlo. Tropický deštný les, též tropický deštný prales, je zalesněný biom s trvale teplým a vlhkým podnebím. Obvykle se uvádí jako dolní hranice celoročních srážek 2000 mm (v různých pojetích 1700–2500 mm). Podmínkou je, aby klima bylo vlhké skutečně celoročně, tzn. aby i v nejsušších měsících spadlo minimálně 60 mm srážek.

Vědci našli nový ráj na Zemi

Členem vědecké expedice se podařilo blízko ekvádorského pobřeží objevit neuvěřitelný přírodní ráj, který byl až dosud zcela nepoznaný a navíc ho obývají desítky nových živočišných druhů. Patří mezi ně zejména had, který požírá slimáky, salamandra, menší než guma na tužce, a asi 30 typů žab, které svá vajíčka nekladou do vody ale do stromů.

Expedice pod vedením organizace Reptile & Amphibian Ecology International (RAEI) zůstala velmi překvapená, když objevila tento nový ekosystém situován na hoře Cerro Pata de Pajara. Jedním z nejzajímavějších byl had živící se plži – slimáky. Jeho nejbližší příbuzný žije asi o 350 kilometrů dál – v Peru. Zvíře objevilo 15-leté děvče, které pomáhalo vědcům při hledání. Přírodovědců překvapily i žáby, které se zde našly. Tyto obojživelníci totiž kladou svá vajíčka do stromů a ne do vody, jak je to u žab běžné, aby tak pulci umožnily rozvinout se. V tomto případě však nejde o pulci ale o mini verzi jejich rodičů. A salamandra, kterou se vědcům také podařilo najít, je stejně exemplární kus. Zvíře je tak malé, že jen těžko překoná velikost gumy na tužce.

Veškerá tato nádhera však s sebou přináší i rizika. „Velmi se obáváme, že tyto druhy zmizí ještě dříve, než se vědě podaří jejich popsat,“ uvádí vedoucí expedice Paul S. Hamilton. „Dobrou zprávou je, že tato zvířata tam i nadále jsou a žijí, proto je ještě čas zachránit je před vyhynutím,“ dodal výkonný ředitel organizace RAEI Kerry Kriger. Tropický les je ohrožen pro klčovnie, těžbu dřeva, jakož i lov, navíc by tento ekosystém mohl zničit i prudký nárůst teplot.

 

 

Sebeanalýza a Hubbardova tabulka lidského hodnocení

Kniha Sebeanalýza je kompletní příručka pro kohokoli, kdo chce zlepšit své schopnosti a zvýšit potenciál své úspěšnosti. Máte pocit, že se můžete v něčem zlepšit. Chtěli by jste zlepšit svojí paměť, schopnost si vybavovat nebo reakční dobu. Přišlo by vám vhod mít více životní energie, aby jste byli schopní překonat více překážek.

Sebeanalýza

Sebeanalýza

Používáním jednoduchých, snadno osvojitelných technik Sebeanalýzy, pokud budete investovat  chvilku každý den může zvýšit potenciál svého úspěchu, vybudovat vaší sebejistotu a omezit stres. Pokud budete schopnější dosavadní překážky vám za čas přijdou docela malé a vy budete schopní přijmout nové větší výzvy a dosahovat vašich vílů rychleji. Váš úspěch závisí na vašich schopnostech – naučte se je pomocí Sebeanalýzy využívat naplno.

Autorem knihy Sebeanalýza je L. Ron Hubbard, který je široce známý jako jeden z nejvlivnějších autorů dvacátého století. Knih L. Rona Hubbarda koluje po světě více než 160 milionů výtisků, byly přeloženy do více než 70 jazyků. Jako zakladatel Dianetiky a Scientologie svými filozofickými objevy pomohl lidem po celém světě dosáhnout většího pochopení sebe sama i ostatních.

Hubbardova tabulka lidského hodnocení

Hubbardova tabulka lidského hodnocení

L. Ron Hubbard se narodil v roce 1910 v Nebrasce v USA do rodiny důstojíka Amerického námořnictva. Navštěvoval univerzitu George Washingtona a podnikl řadu expedic a cest po celém světě. Během druhé světové války byl L. Ron Hubbard v námořnictvi spojených států kde velel lodi která se plavila jak v Pacifiku tak i v Atlantiku.

Díla L. Ron Hubbarda na téma člověka, mysli a ducha dnes tvoří desítky milionů publikovaných slov, zaznamenaných v mnoha Scientologických a Dianetických knihách, kurzovních materiálech, brožurách, DVD, rukopisech ve více než 3 000 nahraných přednáškách.

Jaké jsou cíle Dianetiky?
Každý člověk je do menší nebo větší míry zasažen nějakou úzkostí, nutkáním, potíží se soustředit a pod. Cílem Dianetiky je učinit osobu bystřejší a více schopnou, takže je svobodnější vést šťastné a konstruktivní životy. Díky Dianetice se jedinec zbaví různých nutkání, úzkostí, obav, nervozity a stane se více sebou. Hlavním cílem Dianetického procesingu je osoba, která již více nemá svou vlastní reaktivní mysl, nazývaná v Dianetice „Clear“. Reaktivní mysl způsobuje, že se jedinec v určitých situacích nechová rozumě. Jsou to zejména situace, kdy člověk prožívá domělou nebo skutečnou ztrátu. Může se jednat třeba o ztrátu partnera, zaměstnání, oblíbené věci, domácího zvířete a pod. Lidé v okamžicích ztráty jsou obvykle otřeseni a nemohou se soustředit a pokračovat v činnostech, které je ale potřeba dle zdravého rozumu podniknout.

Co je Scientologie?
Cílem Scientologie je rozvoj lidských schopností. Díky Scientologii se lze s rozvojem schopností jedince dostat mnohem dále, než by jste si vůbec dokázali představit. Existuje řada lidí, kteří nechtějí aby se lidé zlepšovali a stali se schopnějšími. Scientologie je široce napadána o očerňována. Ti útočí na Scientologii a očerňují ji si nepřejí aby jste se stali schopnějšími. Poznejte sami co je Scientologie a co díky ní můžete dosáhnout. Stačí si koupit knihu, DVD, brožůru a přečíst si jí, aby jste pochopili co je opravdu Scientologie.

 

 

ZPŮSOBY CHOVU SUCHOZEMSKÉ ŽELVY

Mít doma živého tvora ze zvířecí říše není dnes nic neobvyklého. Výjimkou nejsou ani velmi oblíbené suchozemské želvy. Je však důležité správně a zodpovědně o ně pečovat, neboť jen tak bezbranné zvíře nebudeme zbytečně trápit, a naopak bude dobře prospívat. Hledáte-li užitečné informace, které se týkají jak prodeje, tak i chovu suchozemských želv, neváhejte navštívit web euzelva.cz, který se přímo specializuje na tuto zajímavou problematiku.

Zvířecí kamarád pro vaše dítě

Snad každé dítě touží mít doma zvířátko, o které by mohlo pečovat. Chcete-li svým potomkům udělat radost, pořiďte jim právě suchozemskou želvu. Při péči o tohoto živého tvora se děti naučí zodpovědnosti, vypěstují si ke zvířeti správný vztah a také se dozvědí nové informace. Spolu s nimi můžete zabrousit na web euzelva.cz, kde zjistíte vše podstatné, rozhodnete-li se pořídit si domů báječné zvíře, jakým želva bezesporu je! Díky radám, které jsou součástí tohoto webu, se například dozvíte, jak želvu ideálně krmit, jak ji koupat nebo čím vybavit terárium, případně venkovní ubikaci. Zkrátka, co si ve vztahu k želvám můžete, nebo nemůžete dovolit.

Snadná orientace na webu

Žádný strach, že se v pestré záplavě zajímavostí o chovu suchozemské želvy ztratíte. Na webu se každý návštěvník velice jednoduše a rychle zorientuje. Veškeré podrobnosti ze života želv jsou přehledně a jasně řazeny i označeny. Snadno tedy zjistíte, jak správně o svou želvu pečovat, ale i to, jaké vlastně existují druhy suchozemských želv apod.

Můžete se obrátit na poradnu

Všem chovatelům suchozemských želv vychází web euzelva.cz vstříc i možností zeptat se na to, co je zajímá – v online poradně. Zájemcům je na webu k dispozici také bohatá fotogalerie, zajímavé video apod. Velmi se osvědčilo i hojně navštěvované diskusní fórum, které umožňuje všem nadšeným chovatelům suchozemských želv podělit se s ostatními o své zkušenosti nebo zážitky.

Ideální zvíře pro alergiky

Pokud jsou vaše děti alergické na zvířecí chlupatou srst, suchozemská želva je ideálním řešením tohoto problému. A proto jsou želvy tak populární u dětí i dospělých. Neznamenají žádné zdravotní potíže, a vůbec jsou to úžasní tvorové, kterým vzájemný kontakt s lidmi prospívá.

Budějovické želvování

Budějovické želvování je týmová šifrovací hra, která se koná v centru Českých Budějovic každým rokem od roku 2011. Že nevíte, co to vlastně taková šifrovací hra je? Právě pro takové lidi je Budějovické želvování určeno – přijďte si na přelomu května a června užít netradičně strávený den v Českých Budějovicích.

Budějovické želvování

Budějovické želvování

Úkolem 2-5 členného týmu je projít sérií záludných šifer a splnit zábavné úkoly. Šifrou může být v podstatě cokoliv – od betonového těžítka po koblihu. Častěji jsou šifry ale tištěné na papír. Na startu dostanete první šifru a úkolem hry je najít cíl a dorazit do něj jako první tým. Řešením šifry bývá pozice dalšího stanoviště, kde si tým opět vyzvedne další šifru zpravidla po absolování nějakého lehkého úkolu na zvednutí nálady. Šifrou bývá nějaká slovní hříčka, vytváření asociací, hledání podezřelých slov v textu, využití standardních šifrovacích metod, jako je například morseovka a podobně. Další informace a pravidla hry jsou na webu: http://www.sifrovackacb.cz.Budějovické želvování je určeno především začátečníkům a mírně pokročilým týmům. Máme pro vás připraveno více kategorií, abyste si vybrali tu, na kterou se cítíte nejvíc: Děti, Rodiče s dětmi, Začátečníci a Experti.

Dětská hřiště pro sportovně-relaxační vyžití

Máte malé děti a chystáte se s nimi ven na dětské hřiště, vznikají pro Vás a Vaše děti aby se zabavily, pohrály si a třeba i mírně řečeno zasportovali. Výstavba dětských hřišť není jednoduchá, proto se tyto hřiště staví za nejpřísnějších podmínek tak, aby byly pro naše děti co nejbezpečnější, protože to je u druhu těchto staveb na prvním místě. Takové dětská hřiště se mohou skládat z nejrůznějších prvků a to průlezky, skluzavky, houpačky, žebříky, lanové sítě, pískoviště, lezecké stěny, také mohou být různé balanční prvky.

Dětská hřiště pro sportovně-relaxační vyžití

Dětská hřiště pro sportovně-relaxační vyžití

Většinou na každém dětském hřišti by měla být umístěna informační tabule, kde se dozvíte od jakého věku dítěte je hřiště určeno, je to velmi důležitá informace a je dobré dbát na tyto tabule a respektovat je, protože pokud bude na takovém hřišti dítě, kde je vstup povolen od 3 let a ono bude mít například 2 roky, nesete si plnou zodpovědnost za veškeré jeho činy a zodpovídáte za případný úraz dítěte. Hřiště bývají tvořeny nejrůznějšími druhy povrchu, travnaté, dřevěné, umělé pryžové povrchy v závislosti na podnebí a bezpečnosti vybudovaného hřiště. Některá hřiště mohou být i adrenalinová, které bývají určené pro odrostlejší děti po případě dospělým. Dalším prvkem, který se tam může objevit, jsou lezecké stěny nebo lanové dráhy. Lezeckých stěn je spousta tipů, třeba věž nebo blok a mohu být vyrobeny z přírodních materiálů nebo umělých a jsou i v různých velikostech, takže pokud se vydáte na takové hřiště, buďte opatrní, lezecké stěny vypadají jednoduše, ale opak je pravdou.

Přečtete si také:

Scientologie – vše o Scientologii, jak jsem poznal Scientologii
Scientologie v Africe
Co dělat, když ženu po rozchodu s bývalým přítelem přepadá panický strach
Baarova ulice a Scientologie

Jste student a nemáte ješte řidičák? Nevadí!

Proč zvolit naši autoškolu?
Naším cílem není jen složení zkoušky, ale také dostat žáka na takovou úroveň, kdy jako nový řidič na silnici nepředstavuje nebezpečí pro sebe ani pro ostatní.

Vyzkoušejte si naše různé nabídky výcviku pro skupinu B , kde si vyberete výcvik podle svého přání. Věříme, že nabídky jsou i cenově zajímavé a vyberete si tu, která Vás nejvíce zaujala.

Studenti naší autoškoly mají skvělou příležitost získat řidičský průkaz skupiny B a dalších skupin. Řidičský průkaz na motycykl. Zvláště u malých a levných autoškol nebývá zvykem, aby jízda trvala 45min., jak předepisuje zákon, ale často bývají zkrácovány, aby se ušetřilo. U nás vám jízdy krátit nebudeme. Vždy budete jezdit 45 minut. Naší autoškolou, zdokonalovacím výcvikem či školením řidičů prošla celá řada známých osobností. Výuku provádějí kvalifikovaní učitelé s pedagogickým vzděláním a dlouholetou praxí v oboru. Bez řidičáku si řada lidí život vůbec nedokáže představit.

Je to velice jednoduché udělejte svůj řidičeský průkaz v naší autoškole.

Skupina B
Osobní automobily a motorová vozidla do 3500 kg a do 8 míst, mimo místa řidiče od 18 let
Závěrečná zkouška z pravidel silničního provozu , nauky o konstrukci a údržbě osobních vozidel

Školení řidičů – referentů + referentských vozů

Podle nového zákona 411/2005 Sb., platného od 1. 7. 2006, poskytuje autoškola školení řidičů – referentů. Všichni řidiči, kteří používají osobní a dodávková vozidla do nosnosti 3,5 tuny, která jsou evidována na IČO firmy, musí projít povinně školením odborné způsobilosti. Toto školení nabízíme za 250,- Kč a po jeho absolvování získáte průkazku.

AM – mopedy a malé motocykly s maximální konstrukční rychlostí 45 km/h

A1 – lehký motocykl 125 cm3 – výkon nejvýše 11 kW

A2 – motocykl do 35kW

A – motocykl nad 35kW
Řidičský průkaz skupiny A, který Vás opravňuje k řízení motocyklů se dělí do několika podskupin dle věku uchazeče a výkonu motocyklu.

BE – přívěs o celkové hmotnosti nad 750 kg

C – nákladní a speciální vozidla bez omezení celkové hmotnosti
Řidičský průkaz skupiny C opravňuje k řízení motorových vozidel o celkové hmotnosti přesahující 3500 kg, pokud nejsou určena k přepravě osob. K tomuto motorovému vozidlu smí být připojeno přípojné vozidlo, jehož maximální přípustná hmotnost nepřevyšuje 750 kg.

CE – přívěs o celkové hmotnosti nad 750 kg
Žadatel musí být držitelem řidičského oprávnění skupiny C.

D – autobus
Žadatel musí být držitelem řidičského oprávnění skupiny B nebo C.
Délka kurzu je 1 měsíc pro držitele ŘP C a 2 měsíce pro držitele ŘP B
Řidičský průkaz skupiny D opravňuje k řízení motorových vozidel s více než 8 místy k sezení, kromě místa řidiče, k těmto vozidlům smí být připojeno přípojné vozidlo, jehož maximální přípustná hmotnost nepřevyšuje 750 kg.

T – traktor s přípojným vozidlem
Věk 17 let
Řidičský průkaz skupiny T opravňuje k řízení Traktorů a samojízdných pracovních strojů, a to i s přípojným vozidlem.
Teorie + 21hodin praktických jízd + 8 hodin praktické údržby + 4 hodiny první pomoc platí pro ostatní

DĚTSKÁ HŘIŠTĚ – PLZEŇ

Chcete zajistit vašim dětem příjemnou, bezpečnou a spolehlivou zábavu? Nejlepší volbou je dětské hřiště, které umí nejen děti zabavit, ale poskytne jim bezpečný prostor pro jejich hry a další rozvoj. Umožňuje jim setkávat se se svými vrstevníky, stává se místem, kde se učí navazovat přátelské vztahy, komunikovat s ostatními dětmi a vycházet s nimi. Dnešní moderní dětská hřiště ovšem musí splňovat řadu náročných požadavků a předpisů. Důraz je kladen především na kvalitní, bezpečné a atraktivní provedení jednotlivých herní prvků i herních sestav a dodržování přísných bezpečnostních norem.

Dětská hřiště Plzeň

Hledáte spolehlivého dodavatele bezpečného vybavení dětských hřišť? Skvělou volbou jsou dětská hřiště Plzeň, která přináší dětem bezpečné a kreativní prostředí pro jejich hry. Nabízí spoustu prvotřídních produktů, které má v oblibě každé dítě. Dodají a namontují vám kompletní dětská hřiště, ale i jednotlivé produkty od předních zahraničních výrobců Jungle Gym a KBT NV, také od české firmy Herold a Palis gym. Vybírat můžete skluzavky, hrací domky, houpačky, dětské klouzačky, pískoviště, lezecí prvky aj. Záleží pouze na vás, které herní prvky si zvolíte, všechny vynikají svou vysokou kvalitou, funkčností i atraktivním vzhledem a samozřejmě jsou certifikovány podle přísných norem, protože bezpečnost dětí je na prvním místě.

Společnost také provádí komplexní realizaci dětských hřišť na klíč. Díky bohatým zkušenostem, osvědčeným dodavatelům a širokému sortimentu herních prvků umí zrealizovat venkovní i vnitřní hřiště, ze kterého se dětem nebude chtít domů. Na požádání vám zpracují 2D (případně i 3D) návrh vašeho hřiště. Dětská hřiště Plzeň vašim dětem zajistí nejkrásnější chvíle plné radosti, her a pohybu, proto je neváhejte oslovit se svojí poptávkou.

LITE – anglická škola Chrudim

Učíte se angličtinu řadu let, přesto stále nemluvíte? Nerozumíte?

Jazyková škola LITE volí pro výuku jinou cestu – učí angličtinu podobně, jako jsme se naučili rodný jazyk, když jsme byli malí.

Stalo se vám někdy, že jste narazili na anglické slovíčko a řekli jste si: „Hmm, to už jsem někde slyšel, ale už vůbec nevím, co to je…“ Nebo se Vám občas stane, že potkáte cizince, ona na Vás začne mluvit, a mluví a mluví, a zatímco on je již u páté věty, Vy ještě luštíte tu první?

V jazykové škole LITE vyučujeme angličtinu netradiční a velice efektivní metodou zaměřenou na skutečnou schopnost mluvit. Během výuky budete trénovat mluvení až 80% času kurzu. Nabízíme kurzy angličtiny pro veřejnost a intenzivní kurzy angličtiny. Výuku zahajujeme během celého roku. Bezplatná ukázková hodina každý týden.

Výuka angličtiny v jazykové škole LITE je zaměřená na konverzaci, skutečnou schopnost mluvit a získané vědomosti pohotově použít. Je možná ukázková hodina. Dále pořádáme kurzy pro veřejnost i firmy. Vyučujeme obchodní angličtinu, přípravu na FCE. Tábory a kurzy pro děti.

Okamžité výsledky

„Minulý týden jsem měla strach mluvit anglicky, teď už ho nemám. Thank you!“ K.M.

Jazyková škola LITE Praha je na Facebooku. Navštivte nás a podívejte se na atmosféru naší školy. Staňte se naši fandou.

LITE anglická škola Plzeň

Jazyková škola LITE volí jinou cestu.

Učíte se angličtinu již řadu let, přesto stále nemluvíte? Nerozumíte?
Vyzkoušeli jste již mnoho jazykových kurzů, ale skončili jste vždy zase na začátku?

Bohužel výuka angličtiny na mnoha školách dnes vypadá tak, že lidé tráví většinu času nad gramatikou a učebnicemi. Tím však získávají pouze pasivní znalost angličtiny. Chce-li člověk skutečně mluvit anglicky, jediným řešením je mluvit, mluvit, mluvit!

V LITE učíme angličtinu zcela jinou, velmi přirozenou cestou – podobně, jako jsme se naučili svůj rodný jazyk, když jsme byli malí. Když jsme se učili mluvit česky, zkoušeli jsme bez ustání říkat slova a později i věty. Jinými slovy jsme jazyk aktivně procvičovali. A právě tento způsob fungoval u všech z nás!

Proto v jazykové škole LITE mluvíte a trénujete komunikaci až 80% z hodiny. Gramatiku se učíte zcela jiným, přirozeným způsobem, což umožňuje překlenout propast mezi gramatikou a praktickým užíváním jazyka.

Díky této metodě se můžete během 10 měsíců dostat z úrovně úplného začátečníka až na úroveň pokročilého studenta, který je schopen plynule konverzovat v běžném životě.

PROČ ZVOLIT LITE?

– účinná, přirozená metoda, která garantuje výsledky
– naučíme vás nejen číst a psát, ale především mluvit a komunikovat
– v angličtině postupuje mnohonásobně rychleji ve srovnání s jinými jazykovými kurzy
– vynikají lektoři, kteří umí učit a zodpovídají za vaše výsledky
– máme 15 let zkušeností
– využijte možnosti ukázkové hodiny ZDARMA

LITE – anglická škola Chrudim

Jak se dostat ze zmatku života, co je potřeba k tomu, aby člověk sám sobě porozuměl?

Někteří lidé jsou v životě smutní a nešťastní. Dalo by se říci, že životem bezcílně bloudí, nemají směr. Proto pak mají pocit, že se jim nic v podstatě v životě nedaří, všechno stojí za starou bačkoru a zdá se, že život nemá žádné řešení. Hodně lidí upadne do životní rutiny, kdy život materiálně sice funguje, ale je pro ně nudný, nezajímavý, ubíjející a mají prostě pocit, že jdou někam, kam vlastně dojít nechtějí. Dosáhnout v tomto stavu svých cílů je nesnadné, ne-li nemožné. Někdo postupně padá po pár nezdarech více a více do zmatků a uchyluje se pochybným řešením situaci, i když mu něco v něm říká „Co to děláš?“ „Proč jsem reagoval zrovna takhle?“, „To ode mě nebylo fajn.“

Proč někdo sáhne po alkoholu, drogách nebo se stane promiskuitní a má tendenci věcmi a lidmi kolem sebe nesmyslně plýtvat? Pak, když to dělá tak je mu vlastně líto co udělal ale neví jak z toho ven.

Příčinou toho, že člověk udělá něco, o čem pochybuje je neznalost optimálního řešení situace. Nikdo není schopen nalézt pro sebe nebo pro ostatní optimální situaci, pokud sám sobě a lidem kolem sebe dobře nerozumí. Klíčem je porozumět lidské mysli. V současném technickém věku 21. století lidí vědí jak postavit most, vyrobit mobilní telefon, opravit auto, ale se svým životem si často rady stejně jistě rady nevědí. Pochopení techniky předběhlo pochopení sebe sama a mezilidských vztahů. Moje přítelkyně měla vždy problémy v práci s tím, že si na ní někdo zasedl a nevěděla co s tím. Stalo se jí to skoro pokaždé. Prostě to k sobě přitahovala. Některé ženy zase přitahují k sobě muže násilníky, na začátku vztahu jsou šťastné, ale pak je ze vztahu horor. Podnikatelé ve firmě někdy mají situace, kdy nedokážou najít optimální řešení vztahů a organizace spolupracovníků, tráví ve firmě tolik času, že nemají čas na rodinu a na sebe už vůbec.

Co je společnou příčinou situace, kdy nevíce co přesně udělat?

Když člověk pochopí a už ví co dělat, a jak to udělat nejlépe, o tom je Scientologie. Scientologie je o tom pochopit zákonitosti mezilidských vztahů a jak funguje mysl.

SEBEDŮVĚRA JE NĚCO, čeho by většina lidí chtěla mít víc.

Nejsou si však jisti, jak ji dosáhnout. Cítili jste se někdy v minulosti jistější sám sebou? Chtěli byste mít vetší sebejistotu?

Pokud by jste získali větší sebejistotu, musíte pochopit, co ji snižuje. Pokud víte, proč k tomu dochází, můžete to změnit a znovu získat sebeúctu.

Na kurzu Jak získat sebedůvěru se naučíte:
• Co je skutečným zdrojem jistoty v životě.
• Jaký je vzájemný vztah mezi sebejistotou, sebeúctou a sebedůvěrou a co můžete udělat pro jejich obnovení.
• Přesné kroky toho, jak se stát povolanější v čemkoliv, co děláte.

Znalosti a nástroje v tomto Scientologickém kurzu vám pomohou dosáhnout novou úroveň sebedůvěry, dosahovat více a postupovat k vyšší úrovni přežití.

„Toto byl jeden z nejvlivnějších Scientologických kurzů, na kterých jsem byla. Ostatní kurzy mi pomohly vyřešit konkrétní oblasti mého života, ale kterákoliv z nich může být zablokována, když vám část mysli říká, že nic nedokážete. Tento kurz mi pomohl poradit si právě s touto částí mysli. nyní
vím, co mám dělat. „V. J.

„Tento Scientologický kurz mi pomohl porozumět, jak si mohu udržet sebedůvěru. Určitým způsobem mi dal naději. Teď vím, že existuje způsob, jak si mohu naplnit své sny. Tak jak vnímám samu sebe, tak mě budou vnímat i ostatní. Proto záleží jen na mně, abych se vnímala nejlépe, jak se jen dá. Mohu dělat cokoli, co chci a díky tomuto kurzu jsem si to uvědomila. Poskytl mi techniky, abych se mohla stát tou
nejlepší, jakou se jen dá. „L. P.

„Vždycky jsem měl problémy se sebedůvěrou, odkdy se jen pamatuji. Vždycky jsem očekával schválení od ostatních, ne sám od sebe. nyní
vím, že sebedůvěru člověk najde v sobě. Mám mnoho srozumitelných nástrojů ze Scientologie, které mohu ve svém životě používat k udržení
vlastní sebedůvěry. „M. M

Scientologie – vše o Scientologii, jak jsem poznal Scientologii

Jak vyzrát na osobní efektivitu?

V dnešním rychlé době, kdy komunikace plynou společností rychlostí světla a počítače řídí výrobní procesy, zastaralé administrativní systémy nefungují. Jak tedy můžete držek krok s touto hektickou dobou? Rychlejší vybavení je jedno řešení. Ale stroje nejsou úplnou odpovědí. Za každým strojem je skutečný, živý člověk. V pozadí každého úspěšného podnikání, organizace, skupiny nebo aktivity je někdo, kdo umí aspoň trochu organizovat a plánovat.

Kurz Efektivní organizování času, na základě děl L. Ron Hubbarda, vám ukáže, jak můžete udělat víc za kratší čas, používajíc základy efektivity. Hodně lidí nemá ani ponětí, jak se to dělá – tento kurz vám to ukáže.

Na tomto kurzu se naučíte:

– Proč někteří pracují těžce a nedosahují toho hodně, zatímco jiní dokáží dosáhnout hodně a s o mnoho menším úsilím.

– Čím člověk v práci ztrácí čas a jak se dá práce zkrátit na polovinu a udělat přitom víc za kratší čas.

– Jak si rozdělit cíle nebo plán na jednoduché, uskutečnitelné kroky, abyste je mohli lehce dosáhnout.

Když znáte vědomosti a nástroje tohoto kurzu, dokážete dělat práci dvojnásobně rychleji a s polovičním úsilím. Můžete se vyhnout stresu a získat více času na věci, které byste rádi dělali.

Více na www.dianetika.cz

Další kurzy od L. Ron Hubbarda můžete najít v Dianetickém centru Plzeň

Scientologie je náboženství jednadvacátého století. Zahrnuje širokou škálu znalostí a dotýká se některých základních pravd, z nichž hlavní je tato: Člověk je duchovní bytost obdařená schopnostmi daleko nad těmi, které obvykle sám dokáže připustit. Jedinec je nejen schopen řešit své vlastní problémy, dosáhnout svých cílů a získat trvalé štěstí, ale může dosáhnout nové stavy uvědomění se, o kterých možná nikdy nesnil že by byly dosažitelné.

Scientologie – vše o Scientologii, jak jsem poznal Scientologii

DIANETIKA: Moderní věda o duševním ZDRAVÍ

DIANETIKA: Moderní věda o duševním ZDRAVÍ obsahuje objevy, které byly prohlášeny za významnější, než objevení kola či ohně, díky čemuž si již přes 50 let drží status bestselleru. S více než 20 miliony výtisků je Dianetika nesporně nejčtenější a nejvýznamnější knihou o lidské mysli, jaká byla kdy napsána. Najdete zde strukturu a kompletní popis reaktivní mysli dosud neznámého zdroje nočních můr, nesmyslného strachu, rozrušení a nejistot, které zotročují člověka. Na těchto řádcích se dozvíte, jak se jich zbavit a dosáhnout tak něco, o čem mohl člověk dodnes jen snít: stav Clear.

Mezi objevy, o kterých se zde dočtete, patří:
Cíl člověka
Dynamický princip existence – jediné slovo, které motivuje všechny živé věci
Čtyři dynamiky hnací síly, z nichž sestává veškerý život
Názorný graf přežití – odhaluje skutečný potenciál člověka a způsob, jak ho dosáhnout
Objev v podobě kompletní struktury reaktivní mysli
Bolestivé zážitky engramy, které tvoří obsah reaktivní mysli a vnucují člověku iracionální jednání, které je proti jeho vůli a cílem
Vliv prenatálních engramů co se stalo předtím, než jste se narodili, a jak vás to od té doby ovlivňuje

Dianetika vám umožňuje tyto bolestivé zážitky najít
a odstranit, abyste nikdy nebyli vystaven jejich nepříznivému
vlivu a abyste objevili jednoho člověka, kterého jste vždy toužili
poznat sebe.

Zisky člověka, který použil Dianetiku:

Nikdy bych si nepomyslel, že člověk může znovu zažít stejné pocity bolesti, nepohody, strachu jako v minulosti av stejné intenzitě jako to bylo před mnohžmi lety.

Že vás bolí to, co vás dávno nebolí. Že vlastně ta bolest a pocity jsou opravdu uložené v reaktivní mysli a umějí nadělat s člověkem pěknou neplechu, když se znovu restimulují.
Vím, že když se člověk zbaví náboje těch bolestivých událostí, tak mě už nebudou více ovlivňovat.

Určitě ve více životních situacích se budu cítit lépe. A pokud se nebudu, tak to jsou jen další bolestivé zážitky, které mám stále uloženy. se nebojím, že co mi je. Řeknu si, že je to jen engram a jdu dál. Psychicky se cítím lépe a otevřel se mi nový pohled na život.

Chci lépe prožívat a chci se více rozvíjet. RB 11. 9. 2012

Studijní centrum BASIC Pardubice, o.s.

Studijní centrum BASIC Pardubice, o.s. je mimoškolní vzdělávací organizací, která díky efektivní studijní technologii, kterou používá, dokáže řešit aktuální narůstající problém poruch učení (dyslexie, dysgrafie…). BASIC pomáhá především dětem, ale i dospělým, zvládat problémy v učení, ve čtení a psaní, pomocí specializovaného individuálního doučování.

Studijní centrum BASIC zahájilo svou činnost v roce 2006 a za tuto dobu navštěvovalo centrum přes 200 studentů, kteří se rozhodli problémy s učením řešit odborným individuálním postupem.

Děti si během doučování vyplní mezery v základech českého jazyka a odstraní se případná nepochopení a zmatky. Student je pak schopen navázat na složitější látku a zvládat společnou výuku kolektivu ve škole.

Mezi hlavní body Studijního Centra BASIC patří:

– řešení problémů s učením, čtením, psaním, gramatikou českého jazyka
– specializované individuální doučování
– kurzy „Jak efektivně studovat“
– konzultace pro rodiče (ohledně zvládání studijních problémů)
– přednášky o studijní metodě pro rodiče, učitele i širokou veřejnost

Vaše dítě u nás dožene chybějící látku, vybuduje si pevné základy a naučíme ho, jak studovat a jak si pomoci v případě, že narazí při učení na potíže. 

Jak už samo slovo BASIC (v překladu ZÁKLAD) napovídá, Vaše dítě si u nás buduje pevné základy, na kterých pak může stavět svůj další úspěch a celou svou budoucí kariéru v kterékoli oblasti.

Adam Polák, 9 let

Jsem moc ráda, že jsme začali navštěvovat Studijní centrum BASIC, chodíme tam už jeden rok a musím jen chválit. Adam se ve škole zlepšil a i práce na domácích úkolech už pro nás není jen nutným zlem. Adam chodí z BASICu pozitivně naladěn a spokojen sám se sebou, že udělal další pokrok, což se odráží i na jeho psychice. Nesmírně obdivuje pí. M. Vrbickou, že je neustále pozitivně naladěná a nesmírně trpělivá. Je to člověk na svém místě. Moc nám pomohla a tímto moc děkuji.

paní Poláková

Mám pocit, že se můj syn konečně naučil češtinu jednoduše a hladce

Jakub Sysel, 12 let

Jakub Sysel, 12 let

Jsem ráda, že jsem se mohla zúčastnit výuky spolu se svým synem (2x). Doplnila jsem si sama znalosti, které jsem měla zmatečně zafixované ze základní školy. Velice se mi líbil Radkův přístup – klidný, kultivovaný, věcný, s velmi hezkým výkladem. Z hodin mám pocit, že se můj syn konečně naučil češtinu jednoduše a hladce, aby ve škole po prázdninách obstál. V PPP mu byla kvalifikovaná lehká dyslexie, ale v BASICu mám dojem, že žádnou překážku při doučování přecházet nemusel (kromě pojetí své motivace).  Děkuji jako rodič za posun svého syna, za lehkost, s jakou nyní k češtině přistupuje bez odporu. Dík, Syslová.

 

Studijní centrum BASIC Pardubice, o.s.
Rožkova 120, 530 02 Pardubice
Telefon: 777 926 776 (konzultace, doučování), 775 035 286 – ředitelka
E-mail: pardubice@basic.cz

Scientologie v Německé spolkové republice

Scientologická církev uvádí věc na pravou míru: Články z médií, které vyšly ke kauze jednání konference ministrů vnitra ohledně Scientologie, opominuly jeden důležitý fakt – konference ministrů vnitra v pátek nehlasovala pro návrh zahájit proceduru pro zákaz Scientologie. Místo toho tito ministři uznali, že neexistuje důkaz na podporu tohoto návrhu. To je podstatný ale médii zcela opominutý rozdíl.

Kromě toho německý federální ministr vnitra Wolfgang Schauble ve svém interviu v německém rozhlasu v pátek 7. 12. 2007 připustil, že takový postup postrádá právní oporu v Německých zákonech.

Zkreslení informace o jednání a výsledku Konference Německých spolkových ministrů vnitra pochází z článku v německých novinách Bild am Sonntag (a na základě tohoto článku informaci následně převzala agentura Associated Press). Článek pokroutil informace z jednání a neuvedl podstatnou informaci, že konference ministrů o návrhu vůbec nehlasovala!

Scientologie v tuto chvíli expanduje všude po světě včetně Německa.

Za posledních 25 let bylo vydáno jen v samotném Německu přes 40 soudních rozhodnutí, která potvrzují a uznávají religiozitu Scientologické církve, a to včetně rozhodnutí Německého Federálního správního soudu. Tyto rozsudky jasně potvrdily právo Scientologické církve na ochranu dle  Článku 4 německé ústavy; potvrdily, že služby jsou náboženského charakteru; že církev má právo na rozšiřování svého učení; členové personálu církve jsou motivováni idealistickými a náboženskými cíli a metody výběru příspěvků jsou v souladu s běžnými metodami charitativních organizací.

Kromě toho, desetileté pozorování církve německou tajnou službou Úřadu na ochranu ústavy, neodhalilo vůbec nic – nic špatného nebo nelegálního.

Návrh, aby Úřad na ochranu ústavy nejen pokračoval, ale aby rozšířil své vtíravé a nelegální vyšetřování, znamená zoufalý pokus vykouzlit opodstatnění pro nekončící vyšetřování, které stojí miliony eur daňových poplatníků. Neexistuje totiž žádný důkaz svědčící proti Scientologické církvi.

Od únorového otevření nové budovy Scientologické církve v Berlíně byl náboženský status Scientologické církve uznán v dalších zemích světa.

Dne 24. září 2007 Evropský soud pro lidská práva jednohlasně potvrdil své dřívější rozhodnutí z dubna 2007, které stvrdilo, že Scientologická církev je oprávněná požívat práva a ochranu náboženské svobody, které plyne pro náboženské organizace z Článku 9 Evropské úmluvy o lidských právech.

Dne 31. října 2007 vydal Národní soud v Madridu mezní rozhodnutí, které uznává Národní Scientologickou církev ve Španělsku.

Dne 5. listopadu 2007 byla oficiálně uznána Scientologická církev v Portugalsku jako náboženská organizace.

Dne 3. prosince 2007 udělil Daňový úřad Jihoafrické republiky Scientologické církvi status veřejně prospěšné organizace, což znamená, že Scientologická církev má statut náboženského subjektu s plným daňovým osvobozením.

Scientologické náboženství bylo založeno L. Ronem Hubbardem. První církev vznikla ve Spojených státech v roce 1954. Scientologii nyní tvoří více než 7500 místních církví, misí a skupin s 10 miliony členů ve 163 zemích.

Scientologické mise Německu

Scientologické organizace třídy V v Německé spolkové republice