Archiv pro rubriku: pro děti

Dětský svět

Dětský svět

Naše nákupní centrum na vaše děti nezapomíná. Nákupní centrum Europark nabízí mnoho služeb pro vaše malé ratolesti. Pokud si chcete v klidu nakoupit, popít kávu nebo nechat učesat, ale vaše dítko nerado čeká, využijte našich služeb. Budete spokojená a vaše děti ještě více.

Dětský svět

Dětský svět

Pirátský svět

Obchodní centrum Europark nabízí pro děti od 3 do 10 let jedinečný bezplatný dětský svět v PIRÁTSKÉM pojetí. Najdete tu skluzavky, vystřelovací kanóny, dětské kino, elektronické interaktivní hry, horolezeckou stěnu, ohraničený koutek pro nejmenší plný hraček. Obchodní centrum Europark v Pirátském dětském světě nabízí možnost svým dětem uspořádat malou nebo velkou Narozeninovou párty Lollipop. Pokud se rozhodnete uspořádat svým dětem narozeninovou párty Lollipop v Pirátském dětském světě v Europarku od pondělí do pátku mezi 9 a 14 hodinou, získáte slevu 20 %. Dětská narozeninová párty Lollipop je vhodná pro děti od 4 do 10 let. Párty se odehrává v oddělené místnosti Pirátského dětského světa a potrvá hodinu a půl. Dětí se budou bavit a vy si můžete mezitím nakoupit nebo si užít chvíle odpočinku v sousedním ovocném baru Fruitisimo, který nabízí čerstvé ovocné šťávy a ovocné koktejly plné vitamínů.

Dětský svět

Dětský svět

Pochutnáte si zde i na ručně vyráběné kopečkové zmrzlině, s láskou upečených dortech nebo čerstvě umleté kávě a dalších dobrotách. Navíc si nemusíte lámat hlavu s velkým zařizováním a následným úklidem, vše zařídíme za vás a vám zbyde více času na hraní se svými ratolestmi.

Občerstvení v Europarku

Nákupy v Praze každého pořádně unaví. Přijďte se proto pořádně posílit do našeho food courtu nebo si jen vychutnejte báječnou kávu v našich kavárnách. V našich restauracích na Vás čeká ale nejen výtečné jídlo, ale také skvělá obsluha a velmi příjemné prostředí.

Malování podle čísel je nevšední zábavou

Máte rádi omalovánky? Toužíte malovat obrazy, ale na vlastní práci si zatím netroufáte? Pak určitě vyzkoušejte malování podle čísel, které představuje nevšední zábavu pro děti i dospělé. Na rozdíl od běžných omalovánek zde malujete na plátno a výsledkem vaší práce je obraz, který si později můžete pověsit doma na zeď.

Malování podle čísel je nevšední zábavou

Malování podle čísel je nevšední zábavou

Malujte podle čísel

Malování podle čísel je pro každého. Nevadí, když neumíte vůbec kreslit a třeba ani nevíte, jak vše správně vybarvit. Obraz na plátně je rozdělený na jednotlivá políčka s čísly, která budete vybarvovat. Sada kromě samotného obrazu obsahuje také soupravu akrylových barev, štětce různých velikostí, lak a grafické schéma vybarvování neboli praktický návod, podle kterého vše vytvoříte.

Tyto omalovánky můžete samozřejmě zakoupit s různými motivy. Zatímco někomu se zalíbí města a krajinky, další preferuje malování lidí nebo zvířat. Malovat můžete také různé abstraktní obrazy nebo zátiší.

Malovat podle čísel je snadné. Navíc vám tato činnost přinese i mnoho dalších benefitů. Naučíte se relaxovat a budete rozvíjet další zájem. Malování podle čísel je populární především v zahraničí, pomalu se ale tato činnost začíná prosazovat i na českém trhu. Malování má nepopiratelný pozitivní efekt na psychiku, působí antistresově a jako prevenci neurotických onemocnění ho často využívají i evropští terapeuti.

Malování podle čísel je nevšední zábavou

Malování podle čísel je nevšední zábavou

Kde netradiční omalovánky pořídíte

V internetovém obchodě malujpodlecisel.cz je pro vás připraven bohatý sortiment obrazů, které si můžete sami vymalovat a pak se jimi pochlubit doma na zdi v obývacím pokoji či v ložnici, případně je darovat jako dárek někomu ve svém okolí. Na výběr máte z obrazů o rozměrech od 10×15 cm, které jsou velké přibližně jako klasické fotografie, až do 50×65 cm či 40×80 cm. Pořiďte si domů originální zábavu pro dlouhé zimní večery a volná odpoledne. V obchodě můžete objednávat přímo přes e-shop nebo prodejce kontaktovat e-mailem či telefonicky. Připravena je zde pro vás široká nabídka, zahrnují desítky obrazů, prodávaných jednotlivě i v praktických sadách.

S námi si kšandu rozhodně neuříznete!

Jste už napnutí jak kšandy a říkáte si, o co tady jde? Pak vězte, že o kšandy!

Vzpomínáte si, jak jste jako malí nosili na kalhotách kšandy, neboli šle? U malých dětí jsou kšandy považovány za běžnou součást oblečení, ale později je lidé většinou opouští a nahrazují páskem. Je to docela škoda, protože kšandy jsou nejen praktické, ale i mimořádně stylové. A navíc v poslední době zažívají velký boom.

S námi si kšandu rozhodně neuříznete!

S námi si kšandu rozhodně neuříznete!

Nepostradatelnou součástí oblečení se první kšandy stal už v 18. století, v tehdejší době se jednalo o jednoduché popruhy, které pánové schovávali pod košilí. Bývaly součástí spodního prádla a jako takové nesměly být vidět. Ještě dlouho trvalo, než mohly být odhaleny. Pravé kšandy vznikly v roce 1822 a jejich tvůrcem byl  Albert Thurston. Jeho kšandy se připínaly ke knoflíčkům na kalhotách. V roce 1894 se objevily kovové úchyty, známí „krokodýlci“. Dnes máte na výběr, do módy se vrací i kšandy s tradičními koženými poutky pro připevnění ke kalhotám. Kšandy tak prošly dvěma sty lety téměř beze změny, zkrátka jsou tak dokonalé, že na nich není co vylepšovat, ani měnit. Dnes se nosí jak jako součást klasických obleků, tak v uvolněnější podobě jen ke košili. Oživit jimi můžete i neformální kalhoty, skvěle vypadají třeba k riflím. A to jsme ještě nezmínili módu spadlých šlí, které se jen tak volně houpají podél boků. Sice pak naprosto neplní svůj původní účel, ale jsou zkrátka trendy. Kšandovým variacím se meze nekladou a jestli jste je ještě nezkusili, je na ně právě teď ten správný čas!

S námi si kšandu rozhodně neuříznete!

S námi si kšandu rozhodně neuříznete!

Proč si kšandy dopřát právě dnes?

 • Jsou IN! Kšandy se objevují na světových přehlídkových molech a jsou dnes nezbytným doplňkem každého gentlemana.
 • Jsou maximálně pohodlné a přitom vždy elegantní.
 • Vyhnete se nenápadnému popotahování pásku, kšandy sedí dokonale celý den.
 • V kšandách napřímíte záda a hrději vykročíte vpřed.

Vyzkoušejte Charlieho kšandy a dejte svému vzhledu nový rozměr!

 

Jaké dětské kočárky jsou kvalitní

Bezpečný a kvalitní kočárek a jeho koupě není lehká, navíc v současnosti, kdy můžete volit z celé škály atraktivních produktů. Kočárky se prodávají v různých modelech – jako tradiční hluboké, sportovní, lehké golfové kočárky nebo kombinované kočárky pro více dětí. K dispozici jsou rozmanité dětské kočárky: pro jedno miminko i pro více dětí. Každoročně se uvádějí na trh nové a nové dětské kočárky.

Jaké dětské kočárky jsou kvalitní

Jaké dětské kočárky jsou kvalitní

Kupujete si první dětský kočárek?

Čím se máme vlastně řídit, když si chceme opatřit nový dětský kočárek? Před nákupem se poraďte s odborníky ze stránek Svetkocarku.cz, které jsou na dětské kočárky specializovány. Najdete tu mnoho rad a návodů, díky nimž si vyberete a nakoupíte kvalitní kočárek. Zakoupený kočárek bude bezchybně fungovat mnoho let, při prvním, ale i druhém dítěti.

Když si pořizujete nový kočárek, na peníze nehleďte, koncentrujte se i na nezbytnou výbavu. Úplný komfort při veškerém cestování mohou zajistit všelijaké stínící prvky, stahovací boudičky rozmanitého provedení, variabilní opěrky na nohy a bezpečnostní pásy. Tyto detaily se postarají o velké pohodlí vašeho miminka i o váš komfort.

Sortiment zahrnuje kočárky mnoha typů

Všichni rodiče by si měli koupit jeden dětský kočárek anebo i dva kočárky. Pakliže rodiče mají v oblibě cestování s dítětem, anebo mají doma malé prostory, zapálí se pro sportovní varianty, případně kočárek zvaný golfové hole neboli golfky.

Nejoblíbenější jsou hluboké kočárky pro úplně malá miminka, jež se hodí i do ulic. Tyto kočárky disponují dostatečným odkladným prostorem, kam snadno dáte nejen hračky, ale vejde se tam hravě i váš nákup. Na zmíněných webových stránkách naleznete přehled nejžádanějších výrobků pro letošní rok od prověřených i méně známých výrobců.

Výbava pro miminko

Očekáváte radostnou chvíli? je dobré mít již předem přichystáno několik věcí, bez kterých se jistě neobejdete. V následujících řádcích vám doporučíme to nejzákladnější, čemu se jistě nevyhnete. čtěte pozorně a na něco nezapomeňte. Ale jistě toho bude víc než zde na tomto prostoru uvedeme.

Výbava pro miminko

Výbava pro miminko

Autosedačka a kočárek

Ať chcete nebo ne bude to jedno z nejvíc používaných a nejdůležitějších věcí ve vaší výbavě, i vzhledem k právním předpisům. Autosedačku je nutné pořídit již předem, abyste z porodnice mohli odjet. Autosedačky jsou rozděleny do kategorií a pro ty nejmenší mají podobu skořepiny a upevňují se vždy proti směru jízdy. Tady si ohlídejte pouze certifikaci dané autosedačky. U kočárků máte na výběr více možností. Nejvýhodnější je asi tzv. trojkombinace nebo pro kojence je vhodný klasický hluboký kočárek.

Sada oblečení

Pro miminko je vhodné mít připraveno asi 8 triček, body či košilek, 8 dupaček a 5 overalů nebo pyžámek na noc. Toto oceníte především v noci, myslete na to, že miminko budete převlékat ze začátku celkem často. Pokud se má dítě narodit v zimě nezapomeňte na zimní výbavičku, pokud v létě volte spíše letní body apod. Dupačky jsou i klasickým dárkem od příbuzných a můžete tak mamince udělat radost třeba v podobě vánočního dárku.

Další výbavička

Asi ani není možné napsat kompletní seznam co budete potřebovat. To asi postupně zjistíte co všechno je potřeba. Dnes díky eshopům je jednoduché si vybrat a objednat. Většina jich nabízí i dodání do druhého dne. Ale stejně se pokusíme napsat alespoň to základní co se vám bude hodit. K přebalování je praktická přebalovací podložka nebo přebalovací pult, jednorázové plenky, vlhčené ubrousky a mast na zadeček. Dále budete potřebovat dudlíky a lahvičky. Na spinkání nezapomeňte postýlku, obvykle bývá i s přebalovacím plutem a kvalitní matraci pro miminko.

Hračka pro miminko jako vánoční dárek

Tuto otázku nebudou řešit nejen rodiče, ale i příbuzní – dárek od babičky nebo tetičky pro miminko bude řešit řada z nás. A jaký vlastně zvolit. Spousta odborníků se shoduje, že výběr hraček pro děti a miminka jsou velice důležité v jejich rozvoji.

Hračky pro miminko

Je vždy důležité brát v úvahu věk dítěte, protože v každém věku potřebuje něco jiného a objevuje svět trošku jinak.  Pro miminka do 6 měsíců je vhodné zvolit hračky s kontrastními barvami a zvuky, které podněcují jejich smysly. U miminek se postupně zlepšují koordinace, chytání, žvýkání a začínají zapojovat všechny smysly. Proto třeba jako vánoční dárek volte kolotoč nebo hrazdičku se závěsnými hračkami i s ukolébací melodií, nebo chrastítka.

Bezpečnost  především

Nezapomínejte u dětských hraček, že bezpečnost a vždy vybírejte s velkou opatrností. Je nutné předpokládat, že děti svět zkoumají všemi smysly a mohou něco spolknout nebo vdechnout. Důležité je také, aby hračky neměly ostré rohy a drsné hrany. Hračky na baterie by měly být zajištěny a samozřejmostí je materiál. Většina produktů na českém trhu má správnou kvalitu a splňuje ty nepřísnější požadavky.

Jak a jak často větrat?

Dárek pro větší děti

Taková hračka by už měla splňovat více kriterií a při výběru dbejte na to, aby dítě opět stimulovalo v jeho vývoji. Vhodné jsou odrážedla, chodítka, ale i takové, které napodobují reálný svět – kuchyňka, nádobí, autíčka, panenky, kolejnice a vláčky. Určitě potěšíte i knihou nebo CD s písničkami a pohádkami. Každý z nás měl v dětství oblíbenou pohádkovou postavu a tak nezapomeňte třeba na Krtečka nebo Ferdu Mravence.

Podporujte tvořivost

Pro rozvoj dítěte jsou nejvhodnějším dárkem například stavebnice. Inspirují k řešení problémů a podporují fantazii. Alternativou pro barevné stavebnice může být i obyčejná plastelína, nebo kyblíčky pro vhazování různých tvarů, skládačky a kroužky na tyči. Ideálním dárkem může být i kreslící mazatelná magnetická tabule.

 

Jak vybrat dětskou autosedačku

Tato otázka Vás bude potkávat poměrně často jelikož je autosedačka povinné vybavení , ale řekněme si na rovinu, kdo by měl být více chráněn než naše děti. Je ovšem zohlednit více faktorů, abyste vybrali tu správnou. Především doporučujeme se podívat i na testy autosedaček na spotřebitelském serveru dTest, který tyto testy nebere na lehkou váhu.

Kategorie autosedaček

Autosedačky jsou rozděleny podle hmotnosti nikoli podle věku a to takto:

 • skupina 0 : od narození do 10 kg, přibližně do 1 roku,
 • skupina 0+ : od narození do13 kg, přibližně do12 až 18 měsíců,

Autosedačky jsou ve tvaru skořepiny a je určena k cestování s kojenci. Může být upevněna na předním i zadním sedadle, ale vždy proti směru jízdy a na předním sedadle musí být vypnutý airbag.

 • skupina I: od 9 do 18 kg, přibližně od 1 roku do 4 let,

pro děti co již sami sedí a umísťují se na zadní sedadlo, některé jsou vybaveny isofix

 • skupina II: od 15 do 25 kg, od 3 do 7 let,
 • skupina III: od 22 do 36 kg, od 6 let do 12 let.

skládá se z opěrky hlavy, opěrky zad a podsedáku

Výběr a pohodlí

Pro jedno dítě budete určitě potřebovat 2-3 autosedačky. Je dobré si s nákupem první autosedačky pospíšit, abyste mohli již z porodnice odjíždět v pořádku. Myslete na to, že pokud vaše auto nabízí možnost ISOFIX je vhodné vybrat autosedačky s tímto upevňovacím systémem. V případě nehody již autosedačku nepoužívejte a nedoporučuje se ani nákup autosedačky z druhé ruky. Je důležité také hlídat aby vaše dítě autosedačku nepřerostlo, jelikož se pak snižují bezpečnostní účinky autosedaček.

Autosedačky Caretero

Tyto autosedačky prošly řadou testů autosedaček a splňují ty nejvyšší možné požadavky na bezpečnost a pohodlí dítěte. Caretero patří mezi nejlepší a osvědčené značky v oblasti autosedaček a splňují veškeré přísné normy a jsou homologovány. Vaše dítě se bude cítit pohodlně a vy budete mít pocit, že jste pro jeho bezpečí udělali maximum.

Když počasí nepřeje ….

Sice se nám v posledních dnech trošku oteplilo, ale i tak jsou některé dny sychravé tak, že by ani psa ven nevyhnal. A co potom dělat? Sedět doma  a koukat na televizi? Zkuste si spíše něco zahrát! Pozvěte přátele a zahrajte si nějakou hru. Třeba kulečník, fotbálek nebo šipky.

Když počasí nepřeje ....

Když počasí nepřeje ….

Co vybrat? Fotbálek, kulečník, šipky?

Tak první otázkou je co vás skutečně baví a na co máte doma prostor. Takový kulečníkový stůl se bude do malého bytu těžko pořizovat. Podobné to může být i stolním fotbalem. Pokud ovšem máte větší prostor – garáž nebo sklep, je to ideální místo. V malém bytě vystačíte s terčem na šipky, který jednoduše pak můžete i přenést k vám na na chatu.

Nejen jako vánoční dárek

Blížící se Vánoce 2015 mohou být tou pravou příležitostí obdarovat vaši rodinu takovým dárkem, který vám zpestří zimní večery. Ale to neznamená pokud jste milovníkem kulečníku, stolního fotbalu nebo šipek, že si nemusíte udělat radost sám. Každý chlap má skoro stejné přání a to mít doma hernu. Jste to vy? Nebo máte takového chlapa doma?

Jedinečná zábava

Například takový turnaj v šipkách může být skvělou pozvánkou vašim přátelům na párty k vám domů. Nemusíte zrovna slavit narozeniny nebo Silvestr, aby jste uspořádali takové setkání. Tato zábava osloví, ale jistě i vaši rodinu a zažijete u ní mnoho legrace s vašimi dětmi. Oživte svůj čas trávený doma skvělou zábavou.

A co místo?

Nemáteli přeci jenom doma dostatek místa, a chcete si domů pořídit kulečník nebo stolní fotbálek. I pro vás existuje řešení. Můžete zakoupit stolní verzi nebo multifunkční herní stůl. Kulečník a stolní fotbal tak můžete hrát v klidu obývacího pokoje nebo kuchyně. Možná, že tato sada je ideální pro vaše děti a jejich seznámení s těmito hrami a bude skvělým vánočním dárkem.

 

Chcete, aby Vaše dítě opravdu rádo chodilo do školy?

Na základě zkušeností s vyučováním dětí pomocí studijní technologie ve Studijním centru Basic a dle vzoru mezinárodní školy v Dánsku jsme se rozhodli otevřít Základní školu a mateřskou školu Basic o.p.s..

aby dítě rádo chodilo do školy

aby dítě rádo chodilo do školy

 

Naše škola je vyjímečná v tom, že je první tohoto typu v České republice, a že použivá již zmíněnou studijní technologii, která předchází překážkám v učení. Tyto překážky vedou k tomu, že děti dělají často chyby, nedokáží se soustředit, naučené učivo hodně zapomínají a mnohdy neví, jak mají nabyté vědomosti použít v praxi.

V současné době máme otevřený první stupeň ZŠ (1.-5.ročník), během dvou let chceme otevřít druhý stupeň (6.-9. ročník). Při škole je otevřena družina.

A co je posláním naší školy?

Poskytujeme dětem takové prostředí, aby v něm mohly rozvíjet svou individualitu, schopnosti, dovednosti a veškeré ostatní faktory, které děti obklopují a vytváří jejich osobnost. Vytváříme dětem bezpečné, zdravé a příjemné prostředí, ve kterém se budou učit samostatnosti a mohou se tak všestranně rozvíjet po stránce psychické i fyzické. Záleží nám na tom, aby se dětem ve škole líbilo a měly tak motivaci snažit se být co nejlepší. V rámci výuky umožňujeme žákům, aby se učili na názorných příkladech. To znamená, že dětem poskytujeme mnoho příležitostí přímo se zúčastnit praktických experimentů. Věci, o kterých se učí, si mohou prohlédnout a dotknout se jich, a vstřebávat tak co nejvíce opravdových zážitků. Věříme, že pro zdravý vývoj dítěte je zásadní vzdělávat celou jeho bytost, proto klademe silný důraz na individuální rozvoj každého žáka a zajišťujeme zázemí, které děti motivuje, podporuje, vzdělává a chrání.   

Proč zvolit školu Basic?

 • Lokalita. ZŠ a MŠ  je umístěna na krásném a klidném místě v blízkosti centra v Brně-Židenicích a je velmi dobře dostupná autem i městskou dopravou.
 • Zkušení učitelé. Výuku vedou kvalifikovaní učitelé, kteří vycházejí ze zkušeností učitelů předškolního i školního vzdělávání v Dánsku. Všichni vyučující si průběžně zvyšují odborné kvalifikace v rámci programu profesionálního rozvoje a jsou kvalitně připraveni vést děti na jejich cestě za poznáním a vzděláním.
 • Kapacita. Škola má kapacitu pro 100 dětí, a tak výuka probíhá v komorní, téměř rodinné atmosféře, kde se děti, učitelé i rodiče navzájem znají. Vzhledem k nižšímu počtu studentů i malému poměru studentů na učitele zajišťujeme individuální přístup ke všem žákům, a to nadaným i pomalým.·  Výukový program a osnovy. Poskytujeme kvalitní předškolní vzdělávání a následně pak výuku v základní škole dle Rámcového vzdělávacího programu pro základní vzdělávání schváleného MŠMT.
 • Součástí výuky jsou různé zájmové kroužky a program je obohacen i rozličnými sportovními a kulturními akcemi a výlety.
 • Při škole pracuje studijní centrum, které pomáhá dětem.
 • O studijních výsledcích a chování žáka jsou rodiče podrobně informováni na individuálních konzultacích za přítomnosti dítěte. 
 • více na www.skolabasic.cz

Léto je tady. Kam vyrazit na kole?

Horké, letní slunce rozpustilo své pálivé třásně a připravilo nám tak výtečné podmínky k poznávání české kotliny zpoza cyklistické sedlo. Pokud se řadíte mezi vášnivé cyklisty, určitě této příležitosti budete chtít využít a v koutu duše už přemýšlíte, kdy vytáhnete svá jízdní kola a kam že se to vydáte. V tomhle článku jsme pro vás připravili několik zajímavých míst, které určitě stojí námahu v podobě našlapaných kilometrů.

Cyklostezka Ohře

Cyklostezka Ohře vede od státní hranice po bývalé železniční trati za krásou města Chebu s hradem a černou věží nebo třeba podhradím s románskou hradní architekturou. V údolí můžete spatřit na jedné straně masív Krušných hor a na straně druhé tabule Slavkovského lesa. Následné cestování nás přivede na hrad Loket. Cyklostezka Ohře je 100km výkladní skříní při které uvidíte hrady, zámky, rozhledny, navazující naučné stezky, muzea a nádhernou přírodu.

Rychlebky (Rychlebské stezky)

Jedna z nejatraktivnějších destinací pro ty, kteří milují kombinaci adrenalinu a nádherné přírody. Rychlebky se vyznačují upravenou, úzkou trasou pro trail při kterém si vychutnáte opravdu exkluzivní pohledy do přírody. Pokud se tedy řadíte mezi majitele kvalitního dirt kola nebo budete chtít oprášit vaše horská kola, Rychlebské stezky jsou pro vás skvělá volba.

Baťův kanál

Jedna z nejnavštěvovanějších cyklostezek se nachází ve zlínském kraji. Ta konkrétně vede podél břehů Baťova kanálu a pokud budete chtít, můžete si ,,odskočit´´ na vyhlídkovou plavbu na jedné z lodí. Trasa začíná poblíž Kroměříže a končí u Hodonína. Celkově je dlouhá 80km.

Moravské vinařské stezky

Naprosto unikátní trasa, při které pochopíte proč je Morava tak malebnou a vítanou destinací pro všechny přijíždějící. Jedná se o důmyslně rozvrženou síť několika desítek cyklostezek, které vedou od Znojma až po Slovácko neboli okres Uherské Hradiště. Můžeme zaručit, že návštěva místních vinných sklípků zaručí tu nejlepší zábavu!

 

Jak vybavit dětský pokoj?

Při vybavení dětského pokoje bychom měli brát ohled na potřeby našeho dítěte. Nejlepší je celý prostor rozdělit na čtyři části – zóna, kde si bude dítě hrát, kde bude odpočívat, kde se bude učit a místo pro případné záliby nebo domácího mazlíčka.

Nároky dítěte se časem změní

Za poslední roky se design dětských pokojíčku rapidně změnil. Většina z nás se přiklání k minimalismu a ladění barev. Důležité je brát ohledy na to, jaký pokoj si představuje vaše ratolest. Dále musíme myslet na to, že se představy dítěte s věkem mění. Zařiďme tedy pokoj tak, aby se s ním v budoucnu dalo dělat co nejvíce změn s co nejmenší námahou.

Vhodný nábytek

Při výběru nábytku dávejte pozor nejen na barvu a bytelnost. Důležitá je i jeho správná funkčnost a hlavně bezpečnost. Mějte na paměti, že velké plochy nábytku by měly být barevně neutrální, aby se mohly doplňovat barvami, které má dítě rádo a aby pokoj nebyl přeplácaný. K tomu použijeme nejen nátěry na zdi, ale taky další doplňky jako třeba dekorační látky. Existuje jich spousta a nestojí ani mnoho peněz. Přitom mohou dodat pokoji příjemnou atmosféru.

Závěsy s krásných dětských látek

Jedním z nich jsou barevné závěsy, které si můžeme vyrobit i doma. Stačí nám tedy vybrat jen tu správnou látku s dětskými motivy (nejlépe s podšívkou), pak už jen obšijeme okraje a uděláme si otvor na tyč, na kterou závěs pověsíme. Na internetu jsou k dispozici opravdu levné látky. Nechte látku z každé strany minimálně o 10 cm delší než je okno, abyste mohli závěs pěkně nařasit.

Další doplňky

Dalším skvělým doplňkem může být přehoz přes postel, kulatý koberec pod křeslem na čtení, lampička u postele, různé polštářky nebo třeba úložné kapsičky pověšené na dveřích, do kterých se dá schovat spousta věcí. Však to znáte. Čím méně lapačů prachu, tím lépe. J To vše si můžete prakticky vyrobit doma. Vhodné látky nakoupíte například na Dekoratex.cz nebo dalších obchodech.

Vybíráte běžecké boty? Poradíme vám.

Pokud patříte mezi běžecké nadšence, určitě budete chtít využít jarního počasí, které venku začalo proudit na plné obrátky. Jestli ale patříte mezi začátečníky, kteří ještě nemají dostatek zkušeností, nejspíš budete potřebovat poradit v několika ohledech. Jedním z důležitých věcí, které by si měl běžec obstarat jsou kvalitní běžecké boty. Jejich výběr ale přináší řadu aspektů, které při výběru správných bot sehrají řadu zásadní roli.

1. Výběr správné velikost

Nejzásadnější věcí je volba správné velikosti. Zde se také stává nejčastější chyba, a to sice v případě, že si běžci koupí boty, které jsou jim akorát na míru. Noha při aktivním běhu pracuje a prsty se pohybují směrem dopředu. Zároveň při odrazu dochází k ohybu špičky a jejímu zkrácení. Je tedy vhodné si pořídit boty o půl čísla větší. Je potřeba vzít v potaz také to, jak je vaše noha tvarovaná, zda-li netrpíte otékáním nohou apod. Mezi nejčastější příčiny těsné boty patří zčernání nohy a následné slézání nehtů.

2. Rozměry šířky svršku

Zde by jste si měli dávat velký pozor. Je to ale opět spíš individuální záležitost dané nohy. Každá bota má navíc jiný materiál. Dejte však hlavně na svůj vlastní pocit a to sice tak, aby se vaše noha necítila v botě moc ztísněná a zároveň v ní neplandala. Jestli vám bude bota těsná už samotném zkoušení. Rozhodně neváhejte sáhnout po větší velikosti. Pokud si koupíte kvalitní běžecké boty, tak se nemusíte bát, že se vám bota nějak výrazně prošlápne.

3. Která je ta nejvhodnější ?

Prostě vám musí sednout. Je to společník, který vás bude provázet na vašich cestách stovky kilometrů. Pokuste se v ní pokud možno na prodejně co nejvíce projít. Měla by vám ideálně přilnout k noze, tak aby na ní přirozeně seděla jako vaše chůze. Jakmile s ní začnete běhat, můžete s nohou pohodlně manipulovat a nic vás netlačí. Při výběru boty se s ní v prodejně pořádně projděte. Obzvlášť důležité je pak vyzkoušet tretry. Tak nejlíp poznáte, zda-li je pro vaši nohu správná volba.

Značky běžeckých bot:

Adidas: kultovní výrobce sportovních potřeb. Typické jsou pro něj zejména bezešvé, strečové svršky, které dokáží obepnout vaši nohu jako rukavici.

Nike: největší konkurent firmy Adidas. Mezi největší nevýhody patří ztráta vyšší integrity a rozdíl mezi modely je poměrně velký. Za zmínku stojí například model Flyknit, který obepíná podobně jako Adidas nohu jako druhá kůže.

New Balance: další americký značka, která je typický svým užším pojetím chodidla. Mezi ostatní typické rysy patří tlumící pěna na místě podrážky, která ji zaručuje velmi nízkou váhu. New Balance se tedy označují častokrát jako nejlehčí boty na běhání. Tahle nesporná výhoda se bohužel promítne na její životnosti.

Chcete mít radost z chvilek se svými zvířaty?

Ve městě má kde kdo psa nebo kočku. O domácí mazlíčk je třeba se dobře starat. Když nedáte svému zvířeti najít nebo napít stanete se rychle nepřítelem zvířete. Domící mazlíčci jsou na své chovatele odkázají. Tady přece není nic k diskuzi. Poříditím si dítě, musím se starat. Pořídím si cokoli jiného živého, musím se starat. Pořídím si dům, musím se starat. Zvíře není hračka, kterou odložím, když mě nebaví, nýbrž závazek, třeba na 15 let. Heslo “Co nechceš, aby ti druzí dělali, nedělej ty jim” je dobrým životním krédem pro každého. Určitě najdete spoustu přátel, kteří mají doma domácí zvířata. I my je máme, a všichni se k nim chováme jako ke členům rodiny. Domácí mazlíček ja kamarád. Zvířata potřebují péči, lásku, pozorost. Je přece přirozené, že když si pořídím živého tvora, přijímám za něj odpovědnost. Ve všech směrech. Vždyť už A. Exupéry napsal úžasnou větu “Jsi zodpovědný za to, co sis ochočil”. Opravdu nesnáším, když najdu opuštěné zvířátko, které někdo vyhodil z domu. Nechápu tu lidskou tvrdost a krutost. Jsem známá sběratelka koťat a jiných odhozených mláďat a hledatelka jejich nových domovů.

Chcete cestovat vlakem zdarma? Zde je kompletní návod, jak si zařídíte slevu

29.10.2014 00:00 Ondrej Kubovič

BRATISLAVA – Cestování vlaky zdarma nebude tak jednoduché. Nárok na odpuštění cestovního sice má několik skupin obyvatel, ne všechny ale budou moci jen tak beze všeho nastoupit do vlaku. Část z nich se totiž bude muset na stanicích nejprve zaregistrovat. Podívejte se, kdo všechno má nárok na bezplatné cestování a jak ho od státu získá.
Zdroj: SITA / Viktor Jamborský

Mám nárok na slevu z jízdného? Kde si ji mám vyřídit? A co si vlastně potřebuji přinést sebou, aby mě prodavačka za okénkem neotočila? I to jsou otázky, na které Slováci v časech cestování vlakem zdarma hledají odpovědi. Zde jsou.
Kdo má nárok na slevu?

Děti do patnácti let, žáci a studenti škol do 26 let, lidé do 62 let, na invalidním, předčasném, starobním, sirotčí, vdovský, zda sociálním důchodu a starobní důchodci nad 62 let.
Odkdy platí slevy?

Bezplatné cestování naplánovala vláda od 17. listopadu 2014. Odpuštění poplatků ale není pro zmíněné skupiny zcela automatické. Některé si totiž musejí absolutní slevu nejdříve vybavit a zaregistrovat se.

Registrace probíhá od 27. října 2014 do 31. března 2015.

Kde se mohu zaregistrovat?

Existují dvě možnosti. Jednou jsou pokladny na komplexní vybavení cestujících (KVC). Při takovém okénku probíhá registrace a vydání speciálního průkazu na počkání. K dispozici jsou v 85 stanicích po celém Slovensku. Jejich seznam si můžete prohlédnout zde.

Druhou možností jsou pokladny Železniční společnosti Slovensko bez KVC. Cestující si zde však jen podává žádost o registraci a výdej průkazu. Skutečně ho ale dostane až do tří pracovních dnů. A musí se pro něj podruhé vrátit. Takovou službu ZSSK nabízí v 67 stanicích. Jejich seznam najdete zde.

„Registrace není možná v pokladnách, které zajišťují Železnice SR, ZSSK Cargo au smluvních prodejců ZSSK,“ varují železnice na své stránce.
Co potřebuji k registraci?

Malí Slováci, do šesti let, to mají nejjednodušší. Na cestu vlakem, za kterou nezaplatí ani cent, mají nárok automaticky. Stačí jim tedy nastoupit s rodiči do vlaku a odvézt se až do cílové stanice. Nepotřebují se přitom nijak prokazovat ani při kontrole průvodce.

Děti ve věku od 6 do 15 let, již musí procházet registrací. Železnice vyžadují rodný list dítěte, průkaz totožnosti zákonného zástupce – nejčastěji rodiče – a fotografii dítěte. Sprievdcovi musí prokazovat průkazem s fotografií, kterou jim ZSSK následně vydá.

Žáci a studenti, kteří nemají bezkontaktní čipovou kartu, si musí na stanici přinést občanský, fotografii a školou potvrzenou žádanku. Pokud přitom na aktuální rok mají průkaz ZSSK v papírové podobě, stačí odevzdat ten. Při kontrole ve vlaku musí předložit vydán průkaz pro žáka / studenta.

Žákům a studentům s bezkontaktní čipovou kartou stačí přinést tento doklad vydaný školou a občanský průkaz. Na cestování bez placení musí mít u sebe jízdenku na bezplatnou přepravu a čipovou kartu.

Skupiny důchodců do 62 let musí při registraci předložit průkaz totožnosti, fotografii, potvrzení o výplatě důchodových dávek ze sociální pojišťovny. Pozor si přitom musí dávat na jeho aktuálnost, ZSSK ho totiž přijímá pouze pokud není starší než 30 dní. Průvodci se musí prokázat jízdenkou na částku 0 eur a průkazem, který jim vydají železnice.

Důchodci nad 62 let si musí na zaregistrování přinést jen průkaz totožnosti. Kromě vrácených dokladů následně dostanou průkaz zákazníka ZSSK. Ve vlaku se musí prezentovat bezplatným jízdenkou a občanským průkazem.
Budou všechny vlaky zdarma?

Ne. Odpuštěno jízdné se týká pouze některých typů vlaků. Zdarma tak nemohou lidé cestovat například komerčními vlaky InterCity na trase BratislavaŽilinaKošice v obou směrech. Pro ně totiž platíve Slovenské republice zvláštní ceník.

Bez placení se neopustí ani ve vlacích v příhraničním úseku – to znamená od poslední stanice na slovenském území po státní hranici s našimi sousedy.

Speciální režim platí i pro Tatranské elektrické železnice a systém na trase Žilina-Rajec. „Zdarma se v nich cestuje jen na nový průkaz. Není tedy nutný nulový jízdenku,“ píše Železniční společnost Slovensko na svém webu.
Týká se zleva i soukromého RegioJetu?

Částečně. Bez placení bude zatím jeho trasa mezi Bratislavou-Dunajskou Stredou a Komárnem v obou směrech. U nových linkách do Košic se zatím se slevou nepočítá, dopravce se však snaží prosadit změnu.
Jak to bude fungovat v praxi?

Pokud jste se těšili, že rady před okénkem na stanici se zkrátí, pravděpodobně jste se zmýlili. I zaregistrování cestující totiž budou potřebovat lístek. Na prodejních místech jim ho však vydají bez placení s hodnotou 0 eur.

Problémy přitom nastanou v případě, že si zapomenou svůj speciální slevový průkaz doma. Ten totiž musí předložit během nákupu.
Autobusár kritizují nesystémový krok, vlaky zdarma jim mohou odlákat 15 milionů cestujících

Cestování vlakem zdarma je ve většině případů vázány na konkrétního zákazníka, konkrétní trasu a většinou i na konkrétní vlak (vlaky kategorie R, Ex, EC, EN, SC). Výjimkou budou časové jízdenky na denní docházku. Ty se na konkrétní vlak nevážou.
U nás v obci vlak nejezdí. Platí sleva na autobus?

Ti, kteří nebývají při železnici, mají v tomto případě jednoduše smůlu. Vláda se totiž spokojila s tím, že až 83 procent občanů se dokáže dostat na stanici během třiceti minut. Autobusy tak dotaci nedostanou.

5 základních oborů v Montessori školce

Osnovy Montessori metody se dělí podle jednotlivých oborů. Ke každému oboru patří specifický pomocný materiál. Obecně se děti ve školce věnují pěti základním oborům. Prvním oborem je většinou seznamování pomocí cvičení praktického života (1), poté přichází smyslová cvičení (2), vývoj řeči (3), základní matematika (4) a kosmická výchova (5). Každá z těchto částí má svou důležitost ve vývoji dítěte a je nutné obory na sebe navazovat a rozvíjet všechny. Hlavním úkolem lektora v Montessori školka je vnímat v jakém se dítě nachází senzitivním období a poskytnout mu správné pomůcky a informace k jeho rozvoji.

5 základních oborů v Montessori školce

5 základních oborů v Montessori školce

 1. Seznamování pomocí cvičení praktického života. Praktické cvičení rozvíjí dítě především aby se dokázalo o sebe správně postarat během všedního denního rytmu. Děti se učí správně oblékat, hygiéně, komunikaci a morálním hodnotám, úklidu a obstarání sebe samotné. Pomůcky jsou přizpůsobené dětské výšce i váze, děti utírají stůl, nalévají si čaj z konvičky do hrníčku, sklízí ze stolu a dělají běžné věci, jako dělají dospělí. V běžných případech, aniž by si to dospělí uvědomoval, při takových činnostech dítě poučuje, často po něm požaduje větší rychlost a v nejhorším případě mu vezme věc z ruky a dodělá to sám. Kantor v Montessori zařízení nejdříve dětem práci ukáže a pak nechává děti maximálně samostatně pracovat, pouze v případě kdy ho dítě samo požádá o pomoc mu poradí, nebo pomůže. Je podstatné děti seznamovat nejprve s jednoduším materiálem a vzestupně se složitějšími. Každé dítě potřebuje k osvojení konkrítní činnosti svůj určitý čas, lektor na děti nespěchá, nechává jim potřebný prostor a podporuje je v opakování a procvičování.

 2. Smyslová cvičení jsou dalším důležitým faktorem ve vývoji dítěte. Od uchopení k pochopení bylo heslo Maria Montessori. Předškolní děti se nacházejí ve stádiu, kdy mají nejvíce vyvinuté smyslové vnímání. Nejlepším způsobem jak si dítě osvojí konkrétní předměty je ukázat mu je a to velice datailně. Pokud je to možné tak si děti mohou osahat předměty, prohlédnout ze všech stran, očichat, uslyšet, případně i ochutnat. Předškoláci mají velkou představivost, proto když jim podrobně něco popíšete má možnost si věc představit, ale protože ji nikdy nevidělo, rychleji na ni zapomene. Právě proto, že vzpomínka na konkrétní věc je podporována zkušenostmi a smyslovým vnímáním dítěte. Metoda Montessori rozděluje pomůcky pro smyslové vnímání do osmi oborů. Jsou to: materiály pro rozlišení rozměrů, barev, tvarů, povrchu a struktury materiálu, hmotnost, zvuků a tónů, chuti a vůni. Během smyslových cvičení je důležitá právě vlasnost materiálů. To znamená izolovat jednu vlastnost, která ukáže dítěti co se právě učí. Konkrétně, že jedna z používaných pomůcek je zásadně odlišná a kontrastní. Podle Marie Montessori by se dítě mělo nejvíce rozvíjet na základě smyslového zraku, sluchu a hmatu.

 3. Vývoj dětské řeči se nejvíce rozvíjí s počtem smyslově již poznaných věcí u všech činností doma i ve školce. Například při již popisovaným smyslovém cvičení v praktickém životě. Dokáže pojmenovat věci které vidělo, na které si mohlo sáhnout a které zažilo. Samotná řeč je k vyjádření pocitů a pro příjímání dalších informací. Právě proto není řeč vrozenou schopností a je nezbytně nutné ji učit v brzkém věku, které začíná již mluvením na miminko v prenatálním stádiu. Lektorův úkol je nechat dítě dostatečně mluvit a respektovat jeho prostor. V běžném životě dospělí často dítě usměrňuje aby mluvilo méně často, někdy děti v tomto věku bývají velice výřeční. Ovšem pro podporu správného sebevědomí a vyspělou slovní zásobu je potřebné naslouchat dětem co nejvíce času. Stejnou váhou je však nutné obohacovat dítěti slovní zásobu novými slovy především čtením a vyprávěním pohádek, básniček a bajek. Řeč vyvíjíme také při zpěvu a recitace, je vhodné rozšiřovat dětské vnímání zážitky, jako například chozením do divadel, koncerty a jiné kulturní akce. V Montessori školkách je na stěně pověšeno několik obrázků, jsou zavěšeny ve výšce dětských očích, často jsou obrázky na reálném charakteru, například obrázek šněněte. V okamžiku kdy se děti naučí obrázek bezpečně pojmenovat učitel jej vymění za jiný.

 4. Matematika a počítání další důležitý obor v Montessori školce. Při výuce počítání se využívají stejné pomůcky, jako při výchově smyslového vnímání. Již výše zmíněná izolace jedné pomůcky zde pomáhá také v matematice. Děti pozotují vztahy mezi předměty, analyzují a dostávají se k sami k tomu co kam patří, například proč větší kostku neprostrčí menším otvorem. Je důležité nabídnou dětem správné pomůcky korespondující se současným senzitivním obdobím dítěte. Také jemná motorika napomáhá dětem při učení počítání. Montessori pomůcky bývají často po deseti sériích a tím už si třeba dítě osvojuje desetinný matematický systém. Příkladem matematické pomůcky je například deska s nití na které jsou čísla od jedné do devíti z hrubého smirkového papíru různé hrubosti. Dotek čísla dítěti pomáhá zapamatovat si číslici. V Montessori školkách používají děti od čtyř let věku speciálně navržené pomůcky a materiály navržené pro psaní, čtení a počítání. Další dva roky si děti ve školce procvičují a upevňují svou paměť na písmenka a číslice, později se přirozeně naučí tvořit věvty a řešit jednoduché matematické příklady.

 5. Kosmická výchova je posledním oborem Montessori metodiky. Marii ke kosmické výchově přesvědčila takzvaná kosmická teorie. Vnímat přírodu kolem nás a prostředí ve kterém se nacházíme je velice důležité. Příroda vykonává svůj program zcela přirozeně, kdežto člověk má možnost rozhodování, přesto je pouze součástí jednotného programu ve prospěch celku. Vzhledem k tomu, že člověk je pouze součástí , je třeba aby respektoval určitá pravidla, ochraňoval přírodu, ne naopak. Děti se nučí milovat přírodu, vnímat smysl samotné existence přírody a prostředí ve kterém se nachází. Děti se vedou k tomu aby samotné pochopili smyls proč přírodu ochraňovat, uvědoměním si samotnou existenci, prostředí člověka v ní tak, aby nalezli vlastní identitu a dostali se na vrchol nezávislosti tím, že si osvojí jednaní smysluplným způsobem.

  Společnost Montessori, o. s.

  Budova ZŠ Rakovského, Rakovského 3136/1, 143 00 Praha 4 – Modřany

  Základní škola, Brno, Gajdošova 3
  Gajdošova 3
  Brno – Židenice, 615 00

Budějovické želvování

Budějovické želvování je týmová šifrovací hra, která se koná v centru Českých Budějovic každým rokem od roku 2011. Že nevíte, co to vlastně taková šifrovací hra je? Právě pro takové lidi je Budějovické želvování určeno – přijďte si na přelomu května a června užít netradičně strávený den v Českých Budějovicích.

Budějovické želvování

Budějovické želvování

Úkolem 2-5 členného týmu je projít sérií záludných šifer a splnit zábavné úkoly. Šifrou může být v podstatě cokoliv – od betonového těžítka po koblihu. Častěji jsou šifry ale tištěné na papír. Na startu dostanete první šifru a úkolem hry je najít cíl a dorazit do něj jako první tým. Řešením šifry bývá pozice dalšího stanoviště, kde si tým opět vyzvedne další šifru zpravidla po absolování nějakého lehkého úkolu na zvednutí nálady. Šifrou bývá nějaká slovní hříčka, vytváření asociací, hledání podezřelých slov v textu, využití standardních šifrovacích metod, jako je například morseovka a podobně. Další informace a pravidla hry jsou na webu: http://www.sifrovackacb.cz.Budějovické želvování je určeno především začátečníkům a mírně pokročilým týmům. Máme pro vás připraveno více kategorií, abyste si vybrali tu, na kterou se cítíte nejvíc: Děti, Rodiče s dětmi, Začátečníci a Experti.

Hračky Bruder

Bruder německý výrobce velice kvalitních hraček napodobujících technické stroje a dopravní prostředky charakteristicky propojenými s nejrůznějšími profesemi. Celé stroje i doplňky jsou šestnáctkrát menší než originály. Pro děti starší let jsou hračky zmenšené kopie skutečných značek výrabějících tyto dopravní a zemědělské prostředky.

hračky pro mladší děti

hračky pro mladší děti

Hračky Bruder určené mladším dětem jsou rovněž v podobě dopravních a zemědělských strojů, nejedná se však o zdrobněliny světoznámých dopravních značek. Na své si přijdou s hračkami Bruder především kluci. Protože právě chlapci si často hrají s dopravními prostředky. Precizní provedení, kdy nechybí prakticky žádné součástky jako u skutečných strojů je až zarážející. Zdrobnělé traktory a kombajny jsou prakticky dokonalé navíc s možností pořízení dalších doplňků a zařízení rovněž v té nejvyšší kvalitě. K traktorům lze pořídit taková speciální vlečná a secí nebo žnecí příslušenství jako jsou postřikovače, secí stroj, pluhy, podmítače, stahovače a obraceče sena a další. Mladí farmáři si budou také určitě rádi hrát s kombajny, které jsou opravdu krásné. Kluci, kteří by se v budoucnu rádi stali hasiči nabízí Bruder hasičská auta se žebříky stříkacími hadicemi i funkčními majáky. Dalším oblíbeným chlapeckým povoláním je popelář. Bruder nabízí několik popelářských vozů různých značek. Pro zájemce je možnost přikoupení sady popelnic. Zajímavostí je, že hračky Bruder jsou precizními zmenšeninami vozidel a strojů mnoha světových značek výrobců. Uvést si lze traktory John Deer nebo Lamborghini, náklaďáky Man a Scania, kombajny Claas a mnohé další přední výrobce. Fonetip s.r.o. www.autabruder.cz

Přečtěte si také:

Scientology Churches europe
Scientologický kurz
Scientology Tokyo
Scientology Fakten
Scientologie

Dopřejte svým dětem Vysoké Tatry i wellness pobyty v lázních

Češi, objevte znovu Slovensko!

Vzpomínáte si ještě, jak jste s rodiči navštívili Vysoké Tatry? A co vaše děti? Kolikrát jste s nimi byli v Tatrách a dopřály jim nezapomenutelné pocity z krásy velehor a únavy po prošlapaném dni? Je čas napravit to. Využijte prosluněné dny babího léta a navštivte Slovensko. Udělejte něco pro své zdraví a pokud máte děti, tak i pro ně. Babí léto je ideálním časem k pobytu na horách, k poznávací turistice, nebo k pobytu v lázních. Vezměte děti do Vysokých Tater na Štrbské Pleso do rodinného Hotelu Solisko, nebo navštivte wellness v Bardějovských lázních. Na výběr máte i některé ze zařízení největší hotelové sítě na Slovensku SOREA, která má hotely ve Vysokých i Nízkých Tatrách, na Spiši i Liptově, ale i v dalších regionech Slovenska, ve kterých můžete spojit kvalitní turistiku s koupáním. V síti SOREA tvoří právě zahraniční klientela více než 40% všech turistů a suverénně mezi nimi vedou Češi.

IMG_4289

Dobrou kuchyni se švédskými stoly, pěkné výhledy na lázeňské domy, posezení v rozlehlém parku, či procházky po okolních horách, ale především lázeňské a wellness pobyty nabízejí Bardějovské lázně. Babí léto je ideálním časem k pobytu v lázních – není až tak horko jako v pravém létě a kvalita všech služeb je stejná. Podzimní čas ocení hlavně starší lidé, ale i návštěvníci se srdečně-cévními onemocněními, ale i lidé s nadváhou a pohybovými obtížemi. Ze všech slovenských lázní mají Bardejovské nejširší indikační zaměření. Léčí se zde onkologické nemoci, nemoci oběhového a trávicího ústrojí, nemoci z poruchy látkové výměny a žláz s vnitřní sekrecí, netuberkulózní nemoci dýchacích cest, nemoci z povolání, onemocnění ledvin a močových cest, nemoci pohybového ústrojí a ženské nemoci. Lázně však už nejsou jen pro dlouhodobě nemocné, nebo na prevenci. Každý si zde může užívat denně otevřený komplex Wellness Spa v hotelu Ozón, kde je bazén otevřen denně v době 11.00-21.00 h. a saunový svět v době 13.00-21.00 h. Ve středu až neděli jsou přístupné i fitness, masáže a solárium. Bardejovské lázně jsou v současnosti jedněmi z nejlépe vybavených léčebných zařízení, kde se snoubí bohatá jedinečná tradice a moderní léčebné postupy. Patří k nejoblíbenějším, nejnavštěvovanějším a počtem 907 používaných lůžek k největším slovenským lázním.

Jedním z nejkrásnějších míst ve Vysokých Tatrách je Štrbské Pleso, které je bezkonkurenčně nejoblíbenějším místem na procházky ve Vysokých Tatrách. Kolem plesa vede 2,2 km dlouhý udržovaný chodník, který vyhovuje i vozíčkářům, starým lidem, malým dětem i matkám s kočárky. Celá trasa vede po rovině a poskytuje nádherné výhledy. Vedle jezera je vybudována i kyslíková dráha se šesti stanovišti z dřevěno-kovových konstrukcí sportovního náčiní. Jejich použití je zdarma. Štrbské Pleso je i základnou pro nenáročné i náročné túry. Nejmenším dětem stačí na únavu procházka po Plese, pro zdatnější do 10 let je oblíbeným cílem túr Chata pod Soliskem, Popradské pleso, Jamské pleso či vodopád Skok. Teenageři zvládnou i výstup na Chatu pod Rysy, či túry na Batizovské pleso nebo Ostrvu. Dospělí a dospívající využívají Štrbské Pleso jako základnu pro výstupy na Kriváň, Rysy a Solisko. Ideální je, když rodina s dětmi ve vysokohorském prostředí na Štrbském Plese i bydlí. Nejen alergici, ale každý ocení vzduch plný kyslíku a vůně jehličnanů.

Pro rodiny s dětmi nabízí atraktivní ubytování rodinný Hotel Solisko, situovaný přímo na břehu Štrbského plesa. V případě nepříznivého počasí je k dispozici wellness a fitness zóna. Restaurace hotelu s názvem ,,Al Lago“ nabízí speciality vynikající mediteránské kuchyně, doplněnou o tradiční slovenská jídla, která uspokojí každého. Vyberou si i děti, mají zde na výběr i italskou pizzu, špagety, různé těstoviny a v sezóně i domácí hamburgery. Hotel Solisko má k dispozici 26 pokojů, z toho 5 DeLuxe a jeden bezbariérový. Sousední pokoje propojené dveřmi umožňují vytvoření ,,rodinných dvoupokojů“, v případě potřeby se dají využít i přistýlky. Hned vedle jídelny je místnost na hraní, kde mají děti k dispozici hračky. Samozřejmostí je v celém hotelu WiFi připojení zdarma. Z terasy hotelové restaurace je to k vodě jen pár metrů a je z ní úchvatný výhled na štíty. Rodiny s dětmi si mohou udělat celodenní výlet do akvaparků, k dispozici mají v 25 km vzdáleném Popradu Aquacity, nebo to mají 48 km do Tatralandie při Liptovském Mikuláši. Pro děti je velkou atrakcí i zubačka z Tatranské Štrby na Štrbské Pleso, nebo tramvaj ze Štrbského Plesa do Popradu.

Vyhledávanými ubytovacími zařízeními v síti hotelů SOREA jsou i letos wellness hotely a hotelové komplexy se službami pro rodiny s dětmi. Síť nabízí ubytování v hotelech s certifikátem „Zařízení přátelské k dětem a rodinám“ v atraktivních tatranských lokalitách, na Spiši, v Piešťanech a Bratislavě. Akce se vztahují na děti v závislosti na jejich věku a druhu ubytování. Pro milovníky turistiky jsou nejatraktivnější Vysoké Tatry. Nedaleko Hotelu *** SOREA Hrebienok ve Starém Smokovci je pozemní lanovka na Hrebienok, která je výchozím bodem náročných i středně náročných horských túr. Přímo u lanovky na Skalnaté Pleso, s přestupem na lanovku na Lomnický štít, je zas zrekonstruovaný Hotel *** SOREA URAN v centru Tatranské Lomnice. Značnou oblibu si získaly wellness balíčky s relaxačními procedurami, zejména po vydatné túře. Hotel SOREA *** Trigan na Štrbském Plese má jedinečný Wellness svět regenerace a odpočinku. V Hotelu *** SOREA TITRIS se děti mohou zabavit na 36 metrovém tobogánu v AQUA RELAX centru a dospělí si užít vodní atrakce, masážní trysky, bohatý animační program, hudební večery. Centrum relaxu, zábavy a současně léčbu dýchacích onemocnění mohou turisté vyzkoušet pod Lomnickým štítem, v Tatranských Matliarech, s ubytováním v Hotelu *** / ** SOREA Hutník I. / II. V nabídce je bowling centrum, fitcentra, tělocvična, pingpongová místnost, kulečníková stoly, tenisové kurty, minigolfové a volejbalové hřiště, či pohádkové dětské koutky s animátorem.

Region Vysoké Tatry nabízí i více než 300 km značených cyklotras a 30 top tratí. Stačí si vyfotit QR kód do svého mobilu a zájemce se dozví podrobnosti trasy. Přímo u hotelu *** SOREA Hutník zase začíná turistická stezka na Chatu u Zeleného plesa. Další tipy na výlety jsou Šalvějový pramen na Skalnatém plese, Kopské sedlo, Kežmarské žlaby, nebo trasa Tatranská Lomnica – Skalnaté pleso – Lomnický štít. Hotel *** SOREA TITRIS v blízkosti muzea TANAPu je ideálním výchozím bodem pro vysokohorské túry ze Skalnaté doliny, Huncovské kotlinky, do Doliny bílé vody, do masivu Lomnického a Kežmarského štítu, na výlety do Belianské jeskyně, Javoriny a Ždiaru.

Více informací je na:www.kupele-bj.sk ,www.hotelsolisko.sk , www.sorea.sk

Olomoucký region – kraj plný památek

Zvažujete pořízení nemovitosti v Olomouckém regionu? Tento region je bohatý na přírodní krásy a také možnosti k práci. Proto je vhodný pro společnosti i osoby hledající pracovní poměr, pro studenty a také rodiny s dětmi. Centrem Olomouckého kraje je olomoucký okres, jež má největší rozlohu v tomto regionu. Patří do něj města s památnými stavbami (psala se zde historie) i vojenský prostor Libavá a další přírodní prostranství. Město Olomouc je především univerzitní centrum uprostřed Moravy. Poctili ji svými návštěvami například Bedřich Smetana a Antonín Dvořák. V sousedství ležící Prostějov má tradičně jako druhé jméno město módy.

Byty v lokalitě Olomouc se objevují k prodeji a k pronájmu. Jsou to objekty na osobní a též podnikatelské využití. Například byty všech dispozic, ale také rodinné domky, chalupy, sady, administrativní prostory, prostory pro skladování, výrobní haly atd.

Hodinový stroj s orlojem stojí kromě města Olomouc též v městě Prostějov. A nabídka bytů v lokalitě Prostějov je běžně pestrá. Prostějov obestírá zajímavá příroda a nabídky pro bohatý cestovní ruch, vč. sportovního vyžití. Navštěvované jsou kupříkladu turistické trasy.

V těchto okresech jsou také přírodní památky, kupř. Zbrašovské aragonitové jeskyně. Dějinné pamětihodnosti, jež stojí za navštívení, jsou např. zřícenina hradu Helfštýn a zámek Konice. Jsou tu též lázně ve městě Skalka a lázně v Teplicích n. Bečvou.

Odvětví průmyslu jsou zaměřena na např. potravinářský průmysl, strojírenský průmysl (vč. leteckých motorových dílů), textil a elektroprůmysl. Kvůli velkým příležitostem využití nejen dovolených existují pracovní příležitosti též v cestovním ruchu. Celkově jsou pracovní nabídky v Přerově a okresech v okolí příhodné.

Přečtěte si také:

Scientologie v České republice a ve světě
Scientologie v Německu
Scientologie – vše o Scientologii
Kto napáda Scientológiu?

Cukrárna KUMAX Český Těšín s.r.o.- Cukrárna a Restaurace

Naše cukrárna KUMAX Český Těšín s.r.o.- Cukrárna a Restaurace se zabývá výrobou zákusků, mini zákusků, rolád a dortů různých tvarů a naplní. Jedná se o výrobky ručně vyráběné, bez žádných konzervantů a stabilizatorů. Výrobky  je nutné objednávat osobně v naši cukrárně na ul.Zelená 12, z důvodu složení zálohy a domluvení počtu kusů, tvaru, barvy a zdobení.

Cukrárna je místo sloužící k maloobchodnímu prodeji a většinou také k přímé konzumaci zákusků, dortů a jiných sladkostí. Cukrárny bývají obvykle vybaveny stolečky s židličkami, u kterých je možné si zákusek sníst a vypít čaj, dát si kávu, čokoládu nebo limonádu. Zpravidla se zde prodávají též další sladkosti kupované častěji s sebou, například bonbóny, bonboniéry a jiné drobné sladké pochutiny, tabulková a jiná kusová čokoláda atd.

Cukrárny bývají někdy součástí pekárenských prodejen, kde se prodává sladké i jiné pečivo. Většina cukráren prodává i mražené sladkosti a zmrzlinu, zejména v letní sezóně. Mnohdy bývají cukrárny kombinované s lahůdkářstvím či jiným typem občerstvení. Cukrářské sekce či sortiment mají i některé restaurace, jídelny, supermarkety atd.

V naši restauraci máte možnost si objednat stůl od 2 osob až 25 osob, dále si můžete  objednat jídlo dle Vašich  představ (předkrm, polévka, hlavní jídlo, moučník, zmrzlinu). Na čepu máme Radegast 12, 10 a Černý Kozel. Kromě alko nápojů nabízíme široký sortiment nealko nápojů, včetně čepované Kofoly. V letních měsících máme otevřenou taktéž letní zahradu s grilem.

Walerian Kutnyj – jednatel
KUMAX Český Těšín s.r.o.
Zelená 1225/12
Český Těšín

tel. +420 558 711 456
tel. +420 558 737 126
Mobil: +420 603 247 539
E-mail: info@kumax.cz

Kdo by nechtěl „textovat“ zadarmo?

Podle všech dostupných statistik patří Češi mezi nejvíce náruživé rozesílače SMS zpráv. Každým rokem se umísťujeme celosvětově v první desítce. Zároveň se však dá z poskytnutých údajů snadno vyčíst, že textové zprávy u nás stojí skoro nejvíce na světě. Češi posílají zprávy a vůbec neřeší, na kolik je jejich koníček přijde peněz. Samozřejmě existuje celá řada tarifů zaměřená právě na SMS. Ani tak si ovšem oblíbenou kratochvíli nemůžete dopřát zcela zdarma. Šance dostat se k rozesílání textových zpráv je tedy alespoň na internetu. Na své si určitě v tomto ohledu přijdete na serveru smsmania.cz. Vedle textování do všech sítí zdarma tu na vás čeká také posílání SMS přání a možnost stáhout si MP3 vyzvánění či cool tapety na mobil.

RegioJet v neděli spustil vnitrostátní linku Bratislava – Žilina – Košice. Představil moderní lokomotivu Vectron a své služby, na které má nárok každý cestující. Cena lístků začíná od 9 Kč.

V neděli 14. prosince 2014 v 5:17 hodin vyjel z Košic poprvé vlak RegioJet na pravidelném spoji Košice Žilina Bratislava.

Na cestující čekají nižší ceny lístků začínající již na 9 eurech a zcela nový standard cestování, stejný jako na lince do Prahy. Celkově budou mezi Bratislavou a Košicemi jezdit denně 3 soupravy rychlých žlutých vlaků tam a zpět. Cesta mezi Bratislavou a Košicemi potrvá 4 hodiny 53 minut. RegioJet představuje na moderní železniční stanici novou lokomotivu Vectron a žluté vagony, které budou na dané trase jezdit, včetně jídelního vozu nebo dětského vagónu.

Takto by mělo vypadat cestování v 21. století, „říká Radim Jančura, majitel STUDENT AGENCY holding, do kterého RegioJet patří a dodáváUmožníme našim cestujícím pohodlné, bezpečné a rychlé cestování na trase Bratislava Žilina Košice a zpět, v úplně novém standardu , než byli zvyklí a které si každý cestující zaslouží. Naši zákazníci se tedy mohou těšit na nadstandardní služby a ochotný personál. K dispozici budou mít zdarma luxusní kávu, nealko, několik novin a časopisů ak tomu připojení na internet, zábavní portál nebo palubní občerstvení za nízké ceny. RegioJet se stává prvním vlakovým dopravcem v Evropě, který bude využívat pro pravidelnou osobní dopravu vícesystémových lokomotivu Vectron od společnosti Siemens, která může jít až 200 kilometrů za hodinu a dosahuje výkonu 6,4 MW. Tyto nejmodernější lokomotivy v Evropě budou jezdit především na nové trase Bratislava Žilina Košice. Firma RegioJet si od rakouské leasingové společnosti European Locomotive Leasing pronajala celkem tři vícesystémových lokomotivy Vectron na pět let, které rozšíří dosavadní flotilu devíti lokomotiv Škoda. První lokomotiva Vectron již začala jezdit od 15. 11. 2014 na trase Praha Ostrava Havířov. Vybrali jsme si lokomotivy Vectron, protože splnili naše technické požadavky, především na zabezpečovací zařízení a viacsystémovosť. Škoda, že stav Slovenská tratí neumožní v příštích letech využít jejich konstrukční rychlost. Modernizace železničního koridoru umožní v budoucnu i vlakem RegioJet jezdit rychleji a přinese cestující veřejnosti zkrácení času cestování. Zatím se na slovenský tratích bude jezdit na většině úseků maximálně 120 km rychlostí za hodinu, \ „konstatuje R. Jančura. Vlakové soupravy BratislavaKošice budou mít deset vozů ve třech cenových kategoriích – Standard, Relax a Business. Lístky na novou trasu Bratislava Žilina Košice jsou již v prodeji několik týdnů. jízdenka objednané přes online rezervační systém na stránce www.regiojet.sk z Bratislavy do Košic, je možné zakoupit již od 9 ve třídě Standard. Nákup lístků je možný i na pobočkách RegioJet a STUDENT AGENCY, zda u mobilních prodejců. RegioJet nabízí i třídy Relax a Business, které jsou cenově výhodnější oproti konkurenci a navíc zde cestující získají nadstandardní služby. Pro snadnější objednávání a správu svých lístků mohou zákazníci využít Kreditová jízdenka RegioJetu. Tato karta má hned několik výhod: ü je zdarma ü je přenosná ü je doživotní ü umožňuje cestujícímu ještě výhodnější cestování ü jednoduché vybavení stačí se registrovat na webu a zákazník ji hned může využít ü možnost zrušení zakoupeného lístku 15 min. před odjezdem bez poplatku Některé ceny jízdenek (více na www.regiojet.sk): Bratislava Kysak 9,00 Eur Trnava Vrútky 5,90 Eur Bratislava Trenčín 4,40 Eur Trnava Košice 9,00 Eur Trenčín – Kysak 9 , 00 Eur Trenčín – Ružomberok 4,70 Eur RegioJet také umožňuje platit lístky prostřednictvím platebních karet v rámci systému 3D Secure, což poskytuje klientovi bezpečné provedení operace. Data totiž klient píše na stránce dané banky, ne na stránkách obchodníka.

Plánované časy nastávajúcich trás vlakov Bratislava – Košice (odjazd):

Stanica

Príchod

Odchod

Príchod

Odchod

Príchod

Odchod

Bratislava

 

5:50

 

11:50

 

17:50

Trnava

6:15

6:17

12:15

12:17

18:15

18:17

Trenčín

6:56

6:57

12:56

12:57

18:56

18:57

Považská Bystrica

7:26

7:27

13:26

13:27

19:26

19:27

Žilina

7:55

7:57

13:55

13:57

19:55

19:57

Vrútky

8:13

8:14

14:13

14:14

20:13

20:14

Ružomberok

8:39

8:40

14:39

14:40

20:39

20:40

Liptovský Mikuláš

8:57

8:58

14:57

14:58

20:57

20:58

Poprad

9:37

9:38

15:37

15:38

21:37

21:38

Kysak

10:31

10:31

16:31

16:31

22:31

22:31

Košice

10:43

 

16:43

 

22:43

 

Plánované časy nastávajúcich trás vlakov Košice – Bratislava (odjazd):

Stanica

Príchod

Odchod

Príchod

Odchod

Príchod

Odchod

Košice

 

5:17

 

11:17

 

17:17

Kysak

5:29

5:30

11:29

12:17

17:29

18:17

Poprad

6:22

6:23

12:22

12:57

18:22

18:57

Liptovský Mikuláš

7:01

7:03

13:01

13:02

19:01

19:02

Ružomberok

7:20

7:22

13:19

13:20

19:19

19:20

Vrútky

 

 

13:46

13:47

19:46

19:47

Žilina

8:03

8:05

14:03

14:05

20:03

20:05

Považská Bystrica

8:33

8:34

14:33

14:34

20:33

20:34

Trenčín

9:03

9:04

15:03

15:04

21:03

21:04

Trnava

9:43

9:45

15:43

15:45

21:43

21:45

Bratislava

10:10

 

16:10

 

22:10

 

Na uvedené trase nabídne RegioJet cestujícím jídelní vůz s nabídkou teplých a studených jídel. Navíc, rodiny s dětmi mohou využít dětské kupé, kde jsou hračky, skládačky či TV s pohádkami. V každém voze bude jeden člen palubního personálu stevard či stevardka, který se bude starat o obsluhu cestujících. Členy palubního personálu doplní také baristé, připravující zákazníkům objednané občerstvení. Žluté vlaky RegioJet nabídnou cestujícím do / z Košic nadstandardní servis na palubě, kterým je vlakový dopravce pověstný: ü moderní klimatizované prostředí ü pohodlné kožená sedadla ü luxusní káva Illy a nápoje zdarma ü přístup k internetu zdarma ü zábavní portál možnost sledování filmů, poslech hudby , čtení elektronických knih, hry ü přípojka 230 V ü denní tisk a časopisy zdarma ü možnost zakoupit si palubní občerstvení za nízkonákladové ceny Více informací naleznete na www.regiojet.sk

Alergie a naše tělo

ALERGIE
Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému organizmu na faktor, který je normálně neškodný. Imunitní systém je vysoce komplexní obranný mechanizmus, který nám umožňuje bojovat s infekcemi. Funguje na principu identifikace “vetřelců”, po níž aktivizuje bílé krvinky, které s cizí příměsí v organizmu bojují.
U některých lidí ale dochází k chybné identifikaci netoxického subjektu jako cizí příměsi a bílé krvinky reagují tak, že způsobí organizmu více škody, než napadený “vetřelec”. Veškeré alergické reakce jsou proto samy o sobě chorobami. Mezi nejběžnější z nich patří ucpání nosních dutin, kašel, sípání, svědění, kopřivka a další vyrážky, bolest hlavy a únava.

Látky, které vyvolávají alergické reakce, jsou nazývány alergeny. Téměř každá látka může pravděpodobně u někoho vyvolat alergickou reakci, avšak k nejobvyklejším alergenům patří prach, pyl, některé kovy (zvláště nikl), některé složky kosmetických přípravků, lanolin, zvířecí chlupy, hmyzí jed, některé běžné léky jako je např. penicilin a aspirin, některé potravinářské přísady – kyselina benzoová nebo oxid siřičitý a chemikálie obsažené v mýdlech a pracích prášcích. Mnozí lidé jsou alergičtí na plísně.
Plísně se vyskytují po celém domě a na jakémkoliv dalším temném a vlhkém místě. Udrží se při životě i volně ve vzduchu, v zemi nebo na odumřelém listí i jiném organickém materiálu. Mohou mít jak zničující, tak prospěšné účinky. Využitelné jsou např. při výrobě sýra, hnojení zahrady a urychlování tlení spadaného listí a dal-
šího odpadu.
Spóry plísní jsou především v létě a v časném podzimu přenášeny vzduchem. V teplých podnebných pásmech se ve vzduchu vyskytují po celý rok. Alergickou reakci může vyprovokovat sečení trávy, sklizeň obilí nebo jen chůze vysokou travou. Ohroženi jsou lidé, kteří se zabývají opravami starého nábytku.
Alergické reakce mohou vyvolat i potraviny. K nejobvyklejším alergenům z potravinářské oblasti patří čokoláda, mléčné výrobky, vejce, mořští živočichové, jahody a pšenice. Potravní alergie a potravní nesnášenlivost není jedno a totéž. V případě potravní nesnášenlivosti není postižený schopen potravu správně strávit a zpracovat nejčastěji z důvodu absence určitého enzymu nebo skupiny enzymů. Potravní alergie však propuká, až když imunitní systém postiženého vytvoří reakci protilátek na přijatou potravinu. Potravní nesnášenlivost může vést k alergii, pokud se částečkám nestráveného jídla podaří proniknout do krevního řečiště a vyvolat reakci. Některé alergické reakce na jídlo se dostaví ihned poté, co sníme první sousto. Vysoce alergenní potraviny je takto snadné identifikovat a vyřadit z jídelníčku. Obtížněji se již dohledává příčina opožděné reakce. Dráždivý kašel nebo škrábání v krku mohou být rovněž znamením potravní alergie. Nikdo neví, proč jsou někteří lidé alergičtí na určité látky. Alergie se však v rodinách šíří a jepravděpodobné, že u dětí, které nebyly kojeny, existuje výraznější náchylnost k rozvoji alergie. Celý problém má samozřejmě i svoji emocionální stránku – stres a zlost často přispějí ke zhoršení stavu, zvláště pokud imunitní systém, nefunguje správně.
Při alergii je nutné dbát na zvýšený příjem vitamínů a minerálů. Důležité jsou vápník a hořčík, dále Vitamin C, Vitamin B12 a Komplex skupiny vitaminů B. Dále můžete užívat Koenzym Q10, Mangan, Draslík, Vitamin A, Vitamin E – který spolupracuje s Vitaminem C a Vitamin D. Z minerálů také Zinek, jeho užití by však nemělo být překročeno o 100 mg ze všech zdrojů.

Přečtěte si také:
Scientologie v Evropě
Scientology Churches europe
Scientologický kurz
Scientology Tokyo
Scientology Fakten
Scientologie

Nové kontinentální ústředí pro další fází expanse Scientologie v Evropě

Dne 25. řijna 2014 odpoledne se slavnostně otevřelo v Dánské Kodani nové kontinentální ústředí pro další fází expanse Scientologie v Evropě. Nová budova Scientologické církve má téměř 1000 metrů čtverečních a bude v ní umístěn řídicí management Scientologických aktivit, které vyvíjejí činnost v Evropě. To zahrnuje řízení Scientologických církví, misí a skupin a také různé společensky prospěšné aktivity. Slavnostnímu otevření nové budovy Ideální spojovací kanceláře pro Evropu (Ideal Continental Liaison Office for Europe (CLO EU)) byl přítomen i předseda představenstva centra náboženské technologie David Miscavige, který řekl: „Dnes věnujeme základní kámen pro scientologii v Evropě, abychom tím položili pevný základ, ze kterého se může Scientologie Zlaté éry šířit ven do světa.

David Miscavige, předseda představenstva centra náboženské technologické a církevní vedoucí Scientology náboženství, v duchovním ústředí Scientologické církve v Clearwater, na Floridě.

David Miscavige, předseda představenstva centra náboženské technologické a církevní vedoucí Scientology náboženství, v duchovním ústředí Scientologické církve v Clearwater, na Floridě.

Ať je naše poselství slyšet od Skandinávie na Sibiř a ať poskytuje koncentraci moudrosti a poznání šířené do všech koutů na zemi.“ Na ceremonii slavnostního otevření nové budovy přijelo několik tisíc Scientologů z celé Evropy od Anglie až po Řecko. Nová budova je v Kodaňské čtvrti Glostrup, která leží jen 20 minut autem od centra města a kousek od Scientologické tiskárny a vydavatelství New Era publications. V nové budově se budou trénovat Scientologičtí duchovní a Scientologové, kteří budou pracovat v dalších programech a humanitárních aktivitách Scientologické církve, které jsou sponzorovány Scientologickou církví v celé Evropě. V nové budově kontinentálního ústředí bude i prostor pro rozšíření překladatelské jednotky, která překládá díly L. Ron Hubbarda do mnoha jazyků, kterými se mluví v Evropě i ve světě. Díky novým prostorám bude navýšena kapacita pro překlad z dosavadních 17 jazyků na nově 50 jazyků do kterých se bude překládat. Bude možné nahrávat přednášky do takových neobvyklých jazyků jako je Perština, Svahilština, Hindština, Zulština a dalších. Tímto úsilím se stane Dianetika a Scientologie dostupnější ještě širšímu počtu obyvatel naší planety.

V současné době buduje management Scientologické církve mediální centrum, které bude vyrábět v Hollywoodském studiu videopořady, scientologické zpravodajství a pořady pro scientologické rádiové stanice. Scientologická církev před lety zakoupila areál studií v Hollywoodu, který se momentálně rekonstruuje, aby mohl co nejdříve sloužit pro propagaci scientologie a pomohl tak lidem k rozvoji jejich schopností a zajistil jim možnost vytvořit si pro každého kdo má zájem rozvinout své schopnosti možnost vytvořit pro sebe lepší budoucnost.

Přečtete si také:

Scientologie na Slovensku

Jedna z prvních vegetariánských restaurací v Praze

Restaurace Góvinda jsou známé po celém světě svými chutnými a výživnými vegetariánskými pokrmy. Naše restaurace v Soukenické ulici existuje již od roku 1995 a patří mezi první vegetariánské restaurace v Praze.

Ve dvoupodlažní budově v čistém, klidném a nekuřáckém prostředí uprostřed rušného velkoměsta, v blízkosti pražských kulturních památek, největších městských nákupních center a řeky Vltavy, můžete ochutnat rozličné druhy indických specialit a lahodná jídla nejrozmanitějších chutí starodávné indické kuchyně. Nabízíme bohaté a pestré menu složené z nejrůznějších chodů, velký výběr netradičních sladkostí a navíc – přídavky zdarma. Za poslechu meditativní hudby se můžete nejen výborně najíst, ale také příjemně uvolnit a relaxovat. Využijte jedinečnou možnost zakusit fascinující atmosféru východní kultury prastaré Indie. V přízemí budovy si pak v orientálním obchůdku můžete na památku a pro radost pořídit dárky jak pro sebe tak pro své blízké.

Přijďte zažít chuť jiného světa…

Loving Hut také v Praze

Loving Hut
Loving Hut International Vegan Restaurant & Café je mezinárodní síť veganských restaurací založená Nejvyšší Mistryní Ching Hai. Hlavním motem společnosti je mír, láska a harmonie mezi všemi bytostmi. Restaurace Loving Hut již dlouhou řadu let dokazují, že veganský způsob stravování není pouze etickou volbou, ale velice chutnou, zdravou, vyváženou a rozmanitou alternativou vzhledem k běžnému stravování.

V České Republice byla první restaurace Loving Hut otevřena v roce 2007 v Londýnské ulici v Praze. Brzy se stala oblíbenou a vyhledávanou. Další pražské pobočky pak na sebe nedaly dlouho čekat a v současné době se může z existence restaurece Loving Hut na svém území radovat město Plzeň. Děkujeme našim milým zákazníkům za to, že svou návštěvou restaurací Loving Hut umožňují růst a rozšiřování sítě těchto restaurací a dovolují tak i mnoha dalším poznat tuto stále více oblíbenou možnost.

Přidejte se k našim spokojeným a stálým zákazníkům i Vy!

Motto:
Všechny bytosti na planetě mohou žít mezi sebou a planetou v míru, lásce a harmonii.

Veškeré pokrmy v naší restauraci jsou proto čistě rostlinného původu tedy veganské. Vytváříme bezpečné a vhodné prostředí pro rodiny a zákazníky všeho věku. Všechny prostory v našich restauracích jsou nekuřácké a sortiment našich nápojů je bez alkoholu.

S konceptem šetrným k životnímu prostředí Vás zveme k ochutnání naší mezinárodní kuchyně, která nám všem umožňuje jíst jídlo nejen chutné, ale také přispívající k zdravějšímu a šetrnějšímu životnímu stylu, zatímco naše ekologická stopa je pro Zemi mnohem příznivější. Snažíme se, aby složky našich pokrmů a nápojů nebyly geneticky modifikované, snažíme se získávat ingredience od místních výrobců, abychom zákazníkům nabídli pokrmy zaručeně čerstvé a lahodné a abychom tak minimalizovali transport potravin.

Jsme součástí mezinárodního řetězce Loving Hut International Vegan Restaurant & Café jehož iniciátorkou je Nejvyšší Mistryně Ching Hai, humanitární aktivistka, umělkyně, duchovní učitelka, zastánkyně veganského stravování a soucitného způsobu života.

Restaurace řetězce Loving Hut se nově otevírají po celém světě a nabízejí všem vznešený způsob veganského stravování, které je v harmonii s přírodou na naší planetě. Loving Hut International je nejrychleji rostoucím řetězcem veganských restaurací na celém světě.

Na Vaší návštěvu se těší Tým Loving Hut

Zdravé mlsání

Sweet Secret of raw je první raw food cukrárna v České republice. Přinášíme vám přes sto druhů čerstvých dortů, sušenek, ovocných plátků, cereálií, sýrů a dalších raw pochutin. Vše je připravováno z čerstvých, čistě rostlinných surovin a s maximální šetrností a péčí. Naše výrobky neobsahují lepek, laktózu ani cukr – slazené jsou pouze sirupem z agáve nebo medem. Přejeme vám tedy „Zdravé mlsání celý den“.

O cukrárně

Sweet Secret of raw přichází na svět po roce provozu raw food restaurace Secret of raw v Praze na Žižkově. Zúročili jsme tak poznatky a zkušenosti získané během toho času a vytvořili další pobočku zaměřenou na převážně sladké dobroty, ale i další delikatesy.

 

O Raw Food

Raw food neboli vitariánství nebo také syrojedení je forma zdravého stravování, která má pozitivní dopad jak na vaše tělo, tak na vaší duši. Raw food znamená, že jídlo, kterým se živíme, nebylo uvařeno ani nijak tepelně upraveno nad 42 ˚C. Živiny a enzymy, které jsou vystavené teplotě nad 42 ˚C odumírají a jsou pro tělo pouze mrtvou potravou a tudíž zátěží.

Techniky asistů pomáhají zmírnit vyčerpání z maratonu

| Tokio, Japonsko • 7. prosince 2013 |

Scientologové v Tokiu pomohli běžcům v cíli Maratonu Ichikawa

Účastníkům Maratonu Ichikawa pomohla v říjnu 2013 jednoduchá technika, která zmírnila fyzické vypětí z 42 kilometrového závodu. Dobrovolní duchovní Scientologické církve Tokio si postavili „rehabilitační stanoviště“ v cíli závodu a pomáhali sportovcům speciální scientologickou technikou, která urychluje uzdravení a regeneraci.

Program Dobrovolných duchovních byl speciálně sestaven pro použití jak Scientology tak nescientology. Každý člověk, jakéhokoli vyznání a kultury se může vzdělat jako dobrovolný duchovní a použít tyto nástroje, aby pomohl své rodině a komunitě. A všichni to mohou udělat.

Scientologické asisty, které vyvinul zakladatel Scientologie L. Ron Hubbard, jsou nedílnou součástí programu dobrovolných duchovních Scientologické církve. Popis těchto technik je k vidění ve videu, které vysvětluje použití technik asistů a slouží jako úvod k internetovému kurzu, který je k dispozici na scientologických webových stránkách a stránkách Dobrovolních duchovních Scientologické církve, kde se může tyto techniky naučit každý.

Asisty jsou jedním z nástrojů pro život, které se dobrovolní duchovní učí. Vzdělání pro ně bylo kdysi dostupné pouze v scientologických církvích, misích a na turné dobrovolných duchovních. Od roku 2010 je ale všech 19 kurzů, z kterých se vzdělání dobrovolných duchovních skládá, dostupných na internetových stránkách Scientologické církve a Dobrovolných duchovních.

Vybaveni efektivní technologií na vyřešení potíží, Dobrovolní duchovní se řídí heslem: „Bez ohledu na to, o jaký problém se jedná, něco se s tím dá udělat.“

Program Dobrovolných duchovních překračuje hranice všech národů, kultur a náboženství. Je zde proto, aby pomáhal všem, kteří to potřebují.

Když vytvořil program Dobrovolných duchovních, napsal L. Ron Hubbard: „Pokud se někomu nelíbí zločin, krutost, nespravedlnost a násilí v této společnosti, může s tím něco udělat. Může se stát dobrovolným duchovním a pomoci ji zcivilizovat, přinést jí svědomí, laskavost, lásku a svobodu od utrpení tím, že jí vštípí důvěru, slušnost, čestnost a toleranci.“

Scientologie v České republice

 

Restuarace syrové stravy v Praze

Secret of Raw (Tajemství syrové stravy) vám přináší životní filozofii zdravého stravování, která má pozitivní dopad jak na vaše tělo, tak na vaší duši. Dokážeme vám, že jíst syrovou stravu je nejenom zdravé, ale hlavně obohacující, pestré a zábavné. Poznáte všechny benefity tohoto přístupu, který je skvělou cestou k udržení krásného, mladého těla a ducha a zároveň dokáže být léčitelem mnoha onemocnění.

Nabídka restaurace

Naše vize

– plnohodnotné raw food menu
– denní obědové menu
– denně čerstvé raw specialitky – dorty, zákusky, snacky, rychlá jídla “to go”
– rozvážky jídel (najdete nás na damejidlo.cz)
– catering pro soukromé i firemní akce
– raw food kurzy – přípravy jídel (1 až 4 denní komplexní kurzy)
– kurz přechodu na raw food životní styl
– detox kúry a konzultace, jak léčit své neduhy
syrovou stravou
– semináře na různá témata spjatá s tělem i duší
– výběrové kávy a čaje, bio vína z ČR i zahraničí
– malý obchůdek s pomůckami a surovinami pro
raw life style
Projekt Secret of Raw vzniknul jako směr, který pomůže každému natolik,
na kolik jej kdo potřebuje. Živou stravou totiž lze léčit fyzické nemoci,
ale i získat duševní rovnováhu.

Secret of Raw není tedy pouhá další restaurace, my jsme si jen vybrali jídlo
jako prostředek pro naši komunikaci ozdravného procesu. To nás na druhou
stranu nečiní léčiteli; tento ozdravný proces jde sám, podle toho, jak si kdo
přeje a jak se kdo postaví k zodpovědnosti za vlastní život.

Jak již bylo řečeno jinými moudrými, tato generace/tento nový věk potřebuje
nová povolání. A my jsme přišli s konceptem plným nových povolání. U nás je
každý v projektu plně školen do subjektu, který nabízíme, a hlavně vice méně
žije či se snaží žít to, co hlásáme.

Každý má své zkušenosti a různou úroveň, ve které se nachází, ale právě
proto je to naprosto v souladu s naší klientelou. Protože i klienti, kteří přichází,
potřebují různé náhledy podle toho, jaký motiv je k nám přivádí.

Tento projekt je tedy nedozírný, protože jeho hlavní téma je – nalezení cesty
sám k sobě. Vybrali jsme si však moc příjemný prostředek, kterou je STRAVA,
a ta nám tu cestu může dělat velice příjemnou. Pomáhá nám být bdělý ke svému
organismu a tím pádem i ke své duši.

Pomáhá nám rozpoznat, co chceme a co ne, jak v jídle, tak potažmo ve všech
dalších oblastech našeho života.

Náš tým byl vybrán právě podle těchto kvalit, se záměrem být schopen
komunikovat naší vizi a prvotně právě pro svůj vztah a touhu po vlastním
rozvoji. V podobě kuchařek a servírek k vám tedy s láskou promlouvají ti, kteří opravdu žijí SECRET OF RAW.

Těšíme se na vás a na další možnosti, které nám Secret of Raw odhalí.

Novinky ve vzdělání v Nepálu

Nová scientologická brožura informuje o lepších výsledcích studentů

Nepál  15. března 2013

V brožuře vydané v březnu 2013 Scientologickou církví se píše o učiteli z Nepálu, který zavedením Studijní technologie, jejímž autorem je L. Ron Hubbard, zvýšil průměrnou úspěšnost u zkoušek v Nepálu z 30 % na 80 %. Toje podstatné zlepšení.

Nepál byl a jako celé země je zatím na 180 místě z 205 zemí při srovnávání testů národní vzdělanosti a pan Sharma při hledání řešení tohoto problému hledal a našel na internetu Aplikovanou Scholastiku se Studijní technologii od L. Ron Hubbarda. Naučil se základy a inicioval zkušební program se vzorkem studentů z různých tříd ve své škole.

Jako svědectví toho, jaký rozdíl může způsobit jeden člověk, vypovídá brožura Scientologie, jak pomáháme: Aplikovaná scholastika, dosahujeme gramotnosti a vzdělanosti, vydaná v březnu 2013 Scientologickou církví, o práci pana Bijaye Sharmy, známého autora vědeckých učebnic a pedagoga, který neúnavně pracuje na zlepšování kvality vzdělávání v Nepálu.

Více než půl milionu učebnic, jejichž autorem je pan Sharma, je používáno v Nepálu, a každá obsahuje úvod do Studijní technologie L. Rona Hubbarda. Tím se dostala tato technologie ke studentům celého národa v široké míře. Pan Sharma dále založil stálé vzdělávací centrum Aplikované scholastiky v Nepálu, které bylo slavnostně uvedeno do provozu Ministerstvem školství.

Úspěšnost u zkoušek, jež předtím stagnovala na 30 procentech, vystoupala na více než 80% u všech studentů ze všech tříd. Na základě úspěšnosti tohoto zkušebního programu se pan Sharma přihlásil na kompletní vzdělávací program pro učitele v areálu Aplikované scholastiky v Missouri, USA. Po svém návratu do Nepálu vytvořil program pro 1.600 učitelů, kteří používají Studijní technologii k transformaci výuky ve svých třídách a v celé zemi.

Aplikovaná scholastika vyškolila více než 135.000 učitelů z 42 národů, kteří pak následně mohli předat Studijní technologii milionům kolegů a studentů. Organizace pracuje se stovkami přidružených škol a vzdělávacích programů po celém světě, jimž poskytuje účinné nástroje studia vyvinuté L. Ron Hubbardem.

Brožura Scientologie, jak pomáháme: Aplikovaná scholastika, dosahujeme gramotnosti a vzdělanosti, je jednou ze série publikací představených Scientologickou církví, která tak reaguje na žádosti o více informací o Scientologickém náboženství a jeho podpoře humanitárním iniciativám a programům na zlepšení společnosti. Více informací najdete na stránkách Scientologické církve www.scientology.org/AppliedScholastics.

###

Aplikovaná scholastika (Applied Scholastics International) je světskou neziskovou veřejně prospěšnou korporací, která se staví čelem k problému negramotnosti šířením objevů L. Rona Hubbarda na poli vzdělávání a gramotnosti.