Archiv pro rubriku: Nezařazené

Na velikosti záleží

Na velikosti záleží

Podle statistik až 80 % žen nosí špatnou velikost nebo střih podprsenky. Mnohé ženy mávnou rukou a řeknou si, že jejich velikost 75 B se už od mládí nezměnila a zas až tolik se neděje, vždyť jsou podprsenky pružné :-). To, že na správné velikosti záleží, ví zejména ženy, které mají větší poprsí. Pokud totiž zvolí špatnou velikost podprsenky, může se jim den proměnit v hotové utrpení. Každá žena je originál a to platí i o jejích prsou. Ta můžeme rozdělit na takové čtyři základní skupiny:

Menší poprsí

Mohlo by se zdát, že ženy s menším poprsím mají vyhráno, padne jim všechno, ale z naší poradny, kterou máme na e-shopu www.vip-pradlo.cz, víme, že problém najít správnou podprsenku mají i tyto ženy. Drobné poprsí bojuje s tím, že jim je téměř každá podprsenka velká, a to nejen v obvodu, který by si kolikrát mohly omotat kolem sebe ještě jednou, tak i v košíčkách. Ty buď odstávají od hrudníku, nebo mají kostice, která tlačí do žeber. Pro takové ženy máme dobrou zprávu, na našem e-shopu si můžete vybrat ze široké škály podprsenek pro menší poprsí. Jediné, co si musíte rozhodnout, je to, který typ podprsenky zvolit. Ty, které se cítí sebejistě a nechtějí své poprsí nijak zvýrazňovat nebo opticky zvětšit či vytvarovat, se budou cítit dobře v módních nevyztužených podprsenkách typu bralette. Pokud chcete objem naopak podpořit, máme v nabídce spoustu push-up podprsenek bez kostic, které sedí perfektně a žena se v nich cítí pohodlně a žensky.

Střední poprsí

Majitelek se středním poprsím je asi nejvíce. Patří sem štíhlé ženy se středně velkým poprsím. Bohužel u této skupiny panuje zajetý nešvar, že velikost 75B sedí každé. Když ale dojde na měření, často se ukáže, že poprsí je v obvodu 65 nebo 70 a košíčkách D, E, F. V tu chvíli nastane panika, „že to není možné a že éčko je rozhodně moc velké“. Milé dámy, jsou to jen písmenka, každý výrobce má jiné značení a jinou škálu velikostí. Někdo šije podprsenky s obvody volnějšími, jiný je zase přitáhne. Podstatné je, aby byla podpr- senka jako vaše druhá kůže, ne jako svěrací kazajka nebo volná jako košilka.

Větší prsa a středně velký obvod

Do této skupiny patří ženy s velikostí obvodu 65–85 cm a velikosti košíčků F, G, H, I, J, K. Některé ženy z této skupiny klamou tělem, a to hlavně volbou špatné podprsenky. Když si na ni vezmou ještě něco vol- nějšího, vidíme na první pohled ženu ve tvaru jablíčka, která má poprsí dokonale slité a rozpláclé… prsa se zdají mnohem menší než jsou, ale postava naopak působí poněkud korpulentnějším dojmem. Pokud by byla zvolená podprsenka padnoucí velikostně a střihově, s postavou se začnou dít zázraky. Prsa se krásně pozvednou z bříška a na ženě se zvýrazní její nejštíhlejší partie, která je právě pod prsy. Mnohé tak rázem získají své ženské křivky a jejich postava se zdá opticky o 5–10 kilo lehčí.

Velká prsa a větší obvod podprsenky

Sem řadíme ženy s velikostí obvodu 85 cm a výše a velikostí košíčku D, E, F, G, H….. U těchto podprsenek je kladen vysoký důraz na technické zpracování. Podprsenka musí udržet pohromadě a ve správné výšce poprsí, které samo o sobě má už nějakou váhu. Tyto podprsenky odebíráme od výrobců, kteří se specializují na tyto velikosti a dlouho své střihy vyvíjí a testují. Téměř všechny by měli mít vyšší střed, po obvodu pev- nější materiál a zadní zapínání na více háčků. Ideální je, když mají všité i boční panely, které zabrání prsům, aby se rozběhly na všechny strany. Ramínka jsou převážně širší. Co je nutnost, je kostice, která je všitá ze strany obvodu, zajistí tak lepší podporu prsům a zabrání posunování podprsenky kolem těla.

Více najdete na www.vip-pradlo.cz

Náramky na ruku

Deltimo

Vnímáte svůj život i z pohledu spirituality? Věříte na talismany, amulety a hodila by se vám do života pořádná dávka štěstí a energie? Od toho jsou Luxusní náramky na ruku z lávových kamenů DELTIMO. Luxusní náramky z kamenů vám pomohou dosáhnout životní rovnováhy a jsou zároveň elegantním módním doplňkem na ruku. Náramky z lávových kamenů jsou v nabídce v několika provedeních. Energetické náramky z přírodních kamenů dotváří ozdobné korálky ve stříbrné nebo zlaté variantě, v matném, nebo lesklém provedení s tématickými symboly. Náramky z kamenů se liší svým stylem a zaměřením. Moderní náramky z korálků, nebo kožené náramky jsou precizně vyrobeny a zaručují odolnost vůči jakýmkoliv vnějším vlivům. Deltimo doplňky jsou ve většině případů unisex, což znamená, že se hodí jako dámské náramky, tak jako pánské náramky.

Návštěva v prodejně korálků

Při první návštěvě v prodejně korálků každý bývá překvapen, jak široký sortiment produktů pod pojmem korálky je zahrnut.

Návštěva v prodejně korálků

Návštěva v prodejně korálků

Korálky mohou být vyrobeny z různých materiálů a jejich historie sahá až do počátků lidstva. Již v době prehistorické se lidé zdobili drobnými dekorativními prvky s dírkou nevlečenými na nějaké vlákno. V současnosti se korálky vyrábí z různých materiálů. Mezi nejběžnější patří korálky skleněné, dřevěné, plastové, z přírodních i syntetických kamenů a řady dalších materiálů jako jsou mušle, kosti, kov apod.

Nejběžnější jsou korálky vyráběné ze skla. Skleněné korálky jsou nabízeny v neskutečně široké škále typů, tvarů, velikostí, barev a povrchových úprav. Málokdo si uvědomuje, že cena skleněných korálků není závislá pouze na tvaru, velikosti a způsobu výroby, ale i na barevnosti skla a povrchové úpravě. Nejlevnější sklo je čiré a černé. Levnější jsou skla transparentní než skla opálová (mléčná) nebo skla sytých barev. Další výraznou položkou při tvorbě cen skleněných korálků je jejich povrchová úprava. Některé povrchové úpravy jsou dražší než samotná výroba korálku před úpravou.

korálky vyráběné ze skla

korálky vyráběné ze skla

Korálky na vlastní výrobu bižuterie si tak můžete nakoupit levné nebo i drahé luxusní.

Široký sortiment korálků nabízí společnost Beads 4U s.r.o. z Jablonce nad Nisou prostřednictvím svého e-shopu nebo prostřednictvím specializovaných prodejen korálků a výtvarných potřeb po cele republice.

 

Metoda 1 objasňování slov – Scientologie a studium

Metoda 1 objasňování slov.

Studium

Studium

Scientologie zná 9 metod objasňování slov.

Tyto metody zahrnují různé způsoby jak najít nepochopené slovo, které je příčinou potíží se studiem osoby.

Metoda 1 objasňování slov.

Osoba se může naučit auditovat tento postup (Metoda 1) a následně ho provést společně s jiným člověkem. Metoda jedna objasňování slov je auditorský postup, ve kterém auditor a jedinec hledá a objasňuje postupně základní slova a nebo chybně pochopené významy ze minulého vzdělání osoby. Hodnota této metody objasňování slov je zvláště oceněna, když si uvědomíme, že s Metodou jedna objasňování slov, může být obnoveno pochopení celých oborů a dokonce i celé výuky, které dříve nebyly osobou pochopeny. Osoba může trvale selhávat v činnostech, kde nahromadila nepochopení. Metoda jedna osvobodí osobu od těchto bodů nepochopeného vzdělání a umožňuje jí využívat své vzdělání.
Buď Studentský klobouk nebo Metoda jedna objasňování slov může být dělána jako první, ale oba jsou nezbytné pro úspěšné a rychlé studium, které umožní člověku využít plně duchovních výhod Scientologie.

Dianetika nové éry

Dianetiky nové éry – (anglicky New Era Dianetics – zkratka NED).

Scientologie byly vyvinuta jako něco co má pomoci učinit snazším provádět s jedincem Dianetiku, která by sama o sobě mohla být bez předkroku v podobě Scientologie pro některé lidi příliš nesnadná. Preclear obvykle potřebuje hodně práce na svém životě a jeho vztahu k okolnímu prostředí ve kterém žije, než může snadno čelit své reaktivní mysli na Dianetice Nové Éry. Scientologické auditovací stupně odlehčí osobu od velkého množství reaktivní mysli a potíží s okolním prostředím jedince, nemluvě o tom, že ve nabízejí obrovské zisky a změny v životě jedince. A tím, že mu nejdříve dodají Scientologické prodloužené stupně, je pro něj mnohem snadnější projít Novou érou dianetiky na které může dosáhnout stavu Clear. Namísto zvýšení počtu hodin z důvodu předchizích Scientologických stupňů, Scientologické stupně skutečně zkrátit cestu skrze Dianetiku.

Dr. J. Gordon Melton ředitel Institutu pro studium Amerických náboženství

Dr. J. Gordon Melton ředitel Institutu pro studium Amerických náboženství

Dr. J. Gordon Melton je uznávaným profesorem americké náboženské historie na Institutu pro studium náboženství Baylor University a zakladatelem a ředitelem Institutu pro studium amerického náboženství. Napsal více než 50 knih, včetně několikétého vydání Meltonovy encyklopedie amerických náboženství.

PŘEPIS VIDEA:

V každém z posledních několika století se objevil soubor nových náboženství. Většina z nich po čase zaniká. Mnoho z nich se usadí na malém místě – na jedné straně světa, jedné části země. Několik v každé generaci, každé století, se stává světovými náboženstvími. Ve 20. století bylo několik nových náboženství, které to dokázali. Z těch, které jsme zdokumentovali, Scientologie pravděpodobně byla nejúspěšnější z nových náboženství 20. století. První desetiletí své existence byla Scientologie jednou církvi, v jednom státě. Ale čím blíž se dostanete k součastnosti, tím rychleji pokračuje růst jak z hlediska počtu dalších zemí, kde funguje, a které byly otevřeny Scientologii, tak od počtu otevřených církví a center a počtu jazyků, ve kterých je učení Scientologie jsou k dispozici.

Scientologie byla pozoruhodně úspěšná. Existují některé nové náboženství, jiné, které se nacházely v mnohem více zemích, ale když se na ně skutečně díváte, neroustou tolik. Zdá se, že Scientologie má značný pokrok, přinejmenším ve větších zemích, do kterých se pohybuje, a zdá se, že se rozrůstá po celé Evropě do Asie, rozvíjející se kolem Pacifiku, do Jižní Afriky a do Jižní Ameriky. Takže to mělo velmi, velmi působivý tempo růstu.

Scientologie se liší od mnoha náboženství tím, že existuje obrovské množství učení. Existuje obrovská sada materiálů, která mají být zvládnuta. Spolu s ovládáním materiálu je období samo-vyšetření. Člověk se nejen musí naučit materiál, ale integrovat ho do celého svého bytí. To trvá hodně času. Pro mnoho lidí by bylo snadné prostě jen projít základy a nepokračovat v ostatních učeních. K tomu by bylo spousta toho, o čem je scientologie.

Scientologie, stejně jako ostatní úspěšné náboženské skupiny, má odvolání k jednotlivcům, protože jim poskytuje poradenství o jejich každodenním životě ao tom, co mohou udělat, aby zlepšili svůj každodenní život. Když se zastavím a přemýšlím o ostatních úspěšných skupinách, mají tendenci být tímto způsobem také. Poskytují lidem nástroje a okamžité věci, které mohou využít, které zlepšují jejich život a lidé si uvědomují, že okamžitě zlepšují svůj život.

A církev například ukázala schopnost pohybovat se moderními technologiemi. To je hodně součástí jeho života – je to tak před všemi církvemi tímto způsobem. A to se pohybuje v tolika nových oblastech, které se setkávají s lidmi se souborem informací a dat, které jsou pro ně úplně nové a které se setkávají zcela novým způsobem, než ty, které jsme o nich v minulé generaci věděli.

Scientologie vytváří vlastní budoucnost. Pokud bude pokračovat ve své misijně-orientované roli ve světě a přístupu k životu, pak by to mělo docela dobře a pokračovat v růstu. Je to velký svět – Scientologie je ve světě který čítá 6 miliard lidí stále relativně malá – takže stále má před sebou obrovské možnosti. Možnosti nejsou ničím omezené.

Zdroj http://www.scientologyreligion.org/videos/gordon-melton.html

Clearwater Beach na březích Mexického zálivu

Oblast kolem Clearwater Beach je cílem výletníků toužících po pohodě mořského letoviska na březích Mexického zálivu. Najdete zde pláže a k návštěvě vás bude lákat i místní známé akvárium a příležitosti k výhodným nákupům. Milovníky hudby přitáhne i místní bohatá hudební scéna. Ochutnáte zde vynikající míchané nápoje a cukrovinky. Pier 60 Park a Sand Key Park poskytují příležitost k odpočinku za příznivého počasí. Oblíbené turistické atrakce jako Clearwater Marine Aquarium a Útulek pro velké kočkovité Šelmy Big Cat Rescue vám poskytnou nezapomenutelné zážitky. Clearwater Beach je destinace vhodná pro rodiny s dětmi, ale nabízí něco pro každého. Clearwater Beach byla několikrát oceněna jako nejlepší pláž v USA. Nachází se zde spousta hotelů, motelů, restaurací, barů, na molu se pořádají koncerty a po setmění promítají filmy. I zde je mořské akvárium. V okolí je mnoho dalších pláží – Sand Key Beach, Honeymoon Island a Calavesi Island. K posledně jmenovanému se dostanete pouze lodí.

Lednové, výhodné nákupy v Europarku

Lednové, výhodné nákupy v Europarku

Obchodní centrum v lednu rozdává samé slevy. Například v prodejně Euronics stále máte šanci nakoupit elektro za úžasné ceny. Stovky skvělých slev až 80 %. Sleva platí do 24. ledna. V Yves Rocher nabízí slevy až 50 % a v prodejně Orion najdete mnoho vybavení do kuchyně také za skvělé ceny. Obchodní centrum Vám nabízí akční nabídky v každé své prodejně.

Akce v Neoluxoru

Obchodní centrum Vám doporučuje například knihu Majka Spirita. Nová biografie rapera nabízí dokonalé propojení životních situací, autentických výpovědí, textů písní, zážitků a názorů.

Styloví v posilovně

Obchodní centrum má ve své nabídce mnoho prodejen. Například prodejnu H&M, která má novou sportovní kolekci. Trendy kolekce pro ženy i muže kombinuje módní prvky i funkční materiály a střihy pro ten nejvyšší výkon.

O výhodné nákupy v Praze se postará obchodní centrum Europark. Těšíme se na návštěvu.

Vánoce v Europarku

Příjemné vánoční nákupy v Praze?

Ano, příjemné nakupování o vánocích zažijete v nákupním centru Europark. Od pátku 25. listopadu máte možnost zavítat do pasáže EUROPARKU užít si vánoční atmosféru na tradičních vánočních trzích. Svíčky a svícny, dárková balení čajů a kávy a k tomu všemu vánoční ubrusy a prostírání, ozdoby, světelné řetězy, umělé stromky, ale také vzácné kameny a minerály, kožené výrobky a dárkové sady peněženek, šperky z chirurgické oceli, dárková keramika. Svůj stánek tu bude mít také nepostradatelná balící služba
Trhy uvnitř obchodního centra doplní venkovní prodej vánočních stromků (od 18. 11.), adventních věnců a dekorací z jehličnanů a jmelí (od 25. 11.), třeboňských kaprů (od 17. 12.) a zábavní pyrotechniky (od 27. 12.).
navštivte nákupní centrum Europark Štěrboholy v Praze.

Nákupní centrum Europark vás zve na Mikulášskou nadílku

V sobotu 3. prosince od 14 hodin zveme všechny děti na Mikulášskou nadílku, již na vás čeká Obchodní centrum Europark Štěrboholy . Program bude na multimediálním kamionu s obrazovkou v ladovském duchu tradičních českých Vánoc. Parkoviště před EUROPARKEM se promění na celé odpoledne v místo veselého a pestrobarevného reje, zábavného programu s písničkami a soutěžemi ve výlovu kapříků, pletení vánoček a zdobení stromečků. Zdarma se bude podávat horký nealkoholický punč na zahřátí a křupavý trdelník, rozdávat se budou vánočky a perníčky.

Návštěvníci nákupního centra Europark mohou splnit dětem přání

Od 24. listopadu probíhá v obchodním centru EUROPARK již dvanáctý ročník charitativní akce Dopisy Ježíškovi – v pasáži je umístěn stojan s fotografiemi 405 dětí z 12 dětských domovů, jejich jmény a osobními přáníčky adresovanými Ježíškovi. Návštěvníci EUROPARKU si tak mohou vybrat, které přání dle svých možností mohou splnit, dárek zakoupit, odevzdat ho hostesce, aby poté mohl putovat ještě před Štědrým dnem do dětského domova. 26. listopadu od 14 hodin proběhne Slavnostní otevření Dopisů Ježíškovi:
setkání s Nadací Naše dítě a její ředitelkou Ing. Zuzanou Baudyšovou
pozvání přijali herecké osobnosti – Hana Vagnerová, Andrea Kerestešová, Alice Bendová a Miroslav Šimůnek. Zazpívá Veronika Spurná, herečka, zpěvačka, tanečnice a youtuberka. Vystoupení dětí z tanečního klubu Modroočko z Býchor. Vystoupení klávesy a zpěv dětí z DD Býchory. Zahraje cimbalistka Vlaďka Křenková. Moderuje Iva Bendová. Kreativní vánoční workshopy: zdobení vánočních koulí, výroba vánočního těžítka, výroba vánočního svícnu.
Dárek od vás každé dítě pod stromečkem potěší!

Bitcoin dosáhl další rekordní hodnotu. Je opravdu jen bublina nebo bezpečná investice jako zlato?

Bitcoin v těchto dnech poprvé překročil hranici 8000 dolarů a 20. listopadu se obchodoval za 8250 dolarů (jeho současný kurz je v okolí 8200 USD).

Cena bitcoinu přesáhla 7000 dolarů 2. listopadu 2017, ale po tom, co na konci října 2017 selhala kontroverzní snaha rozšířit kapacitu bitcoinovej sítě, během několika dní jeho cena klesla o 25 procent, zatímco hodnota konkurenční měny s názvem Bitcoin cash se zdvojnásobila. V následujících dnech se však Bitcoin zotavil a kurz začal opět stoupat. Podle dlouholetých pozorovatelů to není nic překvapivé, hodnota bitcoinu již vícekrát zaznamenala významné pády, aby vzápětí stoupla do nových výšek. Pro toto kolísání mnozí lidé prohlásili, že kryptoměna není nic jiného než bublina. A mnozí už po celá léta říkají, že bitcoinu hrozí zánik, přesto se zatím nezhroutil.

Použijme paralelu se zlatem. Přestože zlato má užitečné využití například ve špercích či elektronice, většina světového zlata se neprevtelí do spotřebitelských produktů. Namísto toho je uložena ve velkých trezorech jako forma uskladnění hodnoty, která odolává pohromám. Mnoho lidí se domnívá, že kdyby se světový finanční systém zhroutil, zlato je jedna z mála položek, které si zaručeně zachovají svou hodnotu. Navíc zlato lze uložit a přesouvat způsobem, který úřady nemohou snadno sledovat. Lidé proto zlatu důvěřují, ačkoli jeho hodnota kolísá.

Je zřejmé, že Bitcoin se v mnoha ohledech liší od zlata, ale existují důležité podobnosti. Jeho hodnota je stejně jako hodnota zlata dána společenskou konvencí. A jak ukázaly poslední roky, společenská konvence hodnoty bitcoinu je překvapivě trvalá. Decentralizovaná povaha bitcoinovej sítě znemožňuje její úplné vypnutí. Pokud existuje světový internet, pravděpodobně vždy bude alespoň jedna země, která bude tolerovat provoz těžebního hardwaru na Bitcoin. Bitcoin je rovněž snadno skladovatelný a přepravovatelný aniž o tom měli přehled orgány.

Většina lidí nepotřebuje a ani nechce vlastnit Bitcoin, ale samozřejmě většina lidí nemusí vlastnit ani zlato. Přesto zlato vlastní dost lidí na to, aby posunuli hodnotu všeho zlata v oběhu přibližně na 6 bilionů dolarů. Oproti tomu světové Bitcoin mají jen poměrně malou hodnotu 130 miliard dolarů. K tomu lze přičíst konkurenční kryptoměna jako ethereum a Bitcoin cash, které představují dalších 100 miliard dolarů. Co je vysoká hodnota v porovnání s hodnotou kryptomien před pár lety. Ale ve skutečnosti to není mnoho peněz v porovnání se zlatem, ani nemluvě o konvenčních druzích aktiv, jako jsou akcie a dluhopisy.

Z toho nevyplývá poučení, že byste měli hned utíkat koupit si Bitcoin. Podobně jako zlato ani Bitcoin nepřináší žádné dividendy. No není zcela nelogické myslet si, že Bitcoin by mohl udržet svou hodnotu v dlouhodobém horizontu. Může být způsobem ukládání hodnoty podobně jako zlato. A zlato zůstává cenné již tisíce let.

Výrobci autonomních vozidel se chtějí zbavit odpovědnosti za nehody

Z americké Kalifornie přichází zajímavý právní precedens: pokud nebudou autonomní vozidla udržované (kontrolované, opravované apod.) Podle doporučení stanovených výrobcem, za případné chyby by nesl odpovědnost zákazník – uživatel vozidla. S návrhem přišla americká automobilka General Motors (GM), o případu informuje agentura AP.

Kalifornští regulátoři s návrhem souhlasí, mnozí se však obávají, že návrh GM umožní výrobcům autonomních vozidel vyhnout se vyplácení odškodnění za nehody a jiné problémy, zatímco zároveň neférově zatíží zákazníků.

Pokud bude nové nařízení přijato, zabrání žalobě firem za nehody, zranění či smrt způsobené vadnými autonomními vozidly, popisuje Armand Feliciano, viceprezident Asociace kalifornských pojišťovacích společností. Firmy by se mohli snadno vyhnout odpovědnosti – stačilo by, aby uživatel vozidla neměl plně dofouknutí pneumatiky nebo neměnil olej tak často, jak výrobce doporučuje pokračuje.

„Kdy naposledy jste se řídili všemi doporučeními z vašeho manuálu k automobilu?“ Ptá se ilustrativní Feliciano.

Právě určení odpovědnosti za nehody je jedna z klíčových překážek, kterou je třeba vyřešit, než samojízdné auta vůbec budou mít naději dočkat se všeobecného, ​​celosvětového osvojení. A to mají první autonomní vozidla na cesty přijít už o několik málo let.

Kalifornie je v určení zákonů důležitá země, neboť právě na jejím území probíhá tak technologický vývoj, tak především testování vozidel.

Pod současným zákonem jsou výrobci stále zodpovědní za chyby v samojízdných vozidlech vyžadujících lidského řidiče, který na systém alespoň dohlíží – i přesto, že řidiči nedodrželi zcela všechna doporučení týkající se údržby.

Pokud zákon v Kalifornii projde, bude to znamenat bezmála revoluci v americkém automobilovém právu a výrazné osekání práv spotřebitelů. Je nepravděpodobné, že by se něco takového bylo vůbec navrhlo v evropském prostředí. EU je totiž v ochraně zákazníků velmi přísná.

Nové technologie v lesnictví

O technickém pokroku na poli praktického lesnictví se povídáme s Ing. Petrem Mašlonku, který na Slovensku zastupuje společnost IterSoft SK, s.r.o Zvolen.

Mohli byste na úvod prozradit našim čtenářům něco o činnostech, kterým se odborně věnujete?

IterSoft SK vznikla jako dceřiná společnost české společnosti IterSoft s.r.o Choceň. Věnujeme se vývoji programů a aplikací pro lesnictví. V sousední České republice máme vysoký podíl uživatelů lesnického softwaru. V posledním období nám však výrazně stoupl počet klientů i ze Slovenska. Reagovali jsme na to zřízením dceřiné společnosti na Slovensku, a to jak z důvodu snadnější spolupráce s našimi současnými klienty, tak i s vidinou získání nových klientů na slovenském trhu. Cílovou skupinou, pro kterou poskytujeme služby jsou zejména městské, obecní, soukromé a církevní lesy, urbáre a jednotliví odborní lesní hospodaří. Pro klienty zajišťujeme doplnění stávajících softwarových řešení, ale nabízíme i komplexní řešení na míru dle požadavků klienta.

Jak reaguje tradičně konzervativní lesnictví na zavádění nových technologií do praxe?

Většina hospodářů využívá nějaký systém. Často jde o profesionální lesnické desktopové nebo webové aplikace. Zde je již zakořeněná tradice spolupráce s českými dodavateli systémů, na což také navazujeme, ačkoli ne všechny tyto systémy se stíhají vyvíjet vpřed spolu s technologickým pokrokem. Konzervativní lesnická praxe si dala načas, mimo jiné s masovějším nástupem mobilních zařízení jako jsou tablety nebo smartphony, ale i zde došlo k významnému posunu. Na základě zkušeností, které jsme nabyli ve spolupráci s českými lesnickými společnostmi můžeme konstatovat, že mobilní aplikace velmi vhodně doplňují základní řešení v počítači a do určité míry bortí hranice mezi terénem a kanceláří. Stále více uživatelů nachází i na Slovensku tímto způsobem cestu k úspoře času a zajištění lepšího přehledu nad hospodařením v lese.

Jako nové technologie pomáhají v práci praktickému lesník?

Na trhu jsou dostupné různé aplikace, které mají za úkol zjednodušit a zefektivnit práci lesníka. Také naše společnost nabízí různé softwarové řešení. Z našeho portfolia bych zmínil například mobilní mapovou aplikaci Forester GPS Mobile. Díky této aplikaci si lesník velmi rychle odvykne od nošení a procházení papírových map a evidenčních knih. Kromě toho již není nutné obstarávat si zvláštní GPS zařízení. Všechny potřebné informace o poloze, potřebné při identifikaci a zakreslování, dokáže hospodář získat pomocí integrovaného GPS přijímače, který je součástí každého moderního mobilního zařízení. Pro praktika je velmi důležité, aby byla práce s grafickými podklady uživatelsky přijatelná a aby byla zajištěna jednoduchost mezi prostředím mobilního zařízení a stolního počítače. Samozřejmostí by měla být i možnost synchronizace dat mezi uživateli v rámci jedné firmy, což zase umožňuje vyšší dostupnost informací při plánování hospodaření a při kontrole.

Na grafickou evidenci se v slovenská poměrech kladou poměrně vysoké nároky. Je možné splnit všechny požadavky použitím mobilní aplikace?

Ano, požadavky jsou u nás v porovnání s jinými zeměmi, což do podrobnosti skutečně vysoké, a navíc je předávání evidence jednou za rok povinné. Kolegové v Česku byly vždy velkými propagátory grafické evidence jako užitečného nástroje odborného lesního hospodáře. Věříme, že i tady na Slovensku je vedení kvalitní grafické evidence v první řadě v zájmu hospodáře a povinnost ji předat není hlavním nebo jediným motivem k jejímu vedení. Všechny legislativní a praktické požadavky jsou do systému zapracovány a díky tomu je možné grafickou evidenci plnohodnotně vést opravdu přímo v terénu bez nutnosti překreslování tvarů, probarvování ploch atd. Oproti zpracování na papíře je velkou výhodou jednoduchost jakékoliv úpravy a také možnost sdílení informací mezi uživateli v rámci jedné firmy.

Jak se vyrovnávají standardní mobilní zařízení s prostředím v terénu?

Dnešní trh nabízí širokou paletu zařízení s větší odolností vůči poškození, vlhkosti a prachu, přičemž je dodržen rozumný poměr ceny, výkonu a životnosti. Převážná část uživatelů aplikací naší společnosti však využívá standardní tablety. Praxe potvrzuje, že k poškození zařízení nadměrným zatížením v náročné lesnické praxi téměř nedochází. S použitím nepromokavého pouzdra není problémem ani práce v dešti. Při zavěšení pouzdra na krk ani rozměrově větší zařízení, jakým je tablet, nepřekáží v ruce. Často se vyskytovaly obavy z nedostatečné kapacity baterie v mobilních zařízeních. Při vyšší zátěži je jednoduchým řešením využití externích energetických zdrojů nebo nabíječky s adaptérem pro zapojení v autě.

Propojení jejichž činností je možné prostřednictvím aplikací?

Každá aplikace má varianta pro stolní počítač a variant ve formě mobilní aplikace. Ta je vždy přizpůsobena pot

Planamelt – nová hotmeltová technologie

Společnost Planatol, známý výrobce lepidel, doplnila počátkem roku 2017 svoji nabídku pro tiskový průmysl  nově vyvinutým tavným lepidlem Planamelt.

Vyvinutí této nové hotmeltové technologie bychom mohli označit jako první technickou inovaci společnosti Planatol pro segment tiskového průmyslu od devadesátých let minulého století. Nová technologie je založena na inovativní struktuře polymeru. Výsledné lepidlo Planamelt, které je použitelné k lepení hřbetu i bočnímu lepení, má ve srovnání s doposud používanými tavnými lepidly zcela nové charakteristiky.

Běžně používanými technologiemi tavného lepení v tiskovém průmyslu jsou lepidla EVA a PUR. Společnost Planatol je prvním výrobcem, který uspěl s přenosem inovativních technologií lepení z jiných průmyslových oblastí do systému, který dokonale splňuje všechny požadavky tiskového průmyslu, je schopen řešit zásadní problémy v tomto segmentu, může být využíván v průmyslovém standardu a redukuje procesní náklady.
Porovnání jednotlivých lepidel při jejich aplikaci na hřbet lepeného knižního bloku

Provedené testy tavného lepidla Planamelt na University of Applied Sciences v Mnichově, stejně jakopraktické testy výrobců průmyslových lepicích strojů i přímo v tiskárnách, přesvědčivě prokázaly, že toto lepidlo umožňuje výrazně vyšší pevnost slepení než obvyklé hotmelty EVA, a dalo by se říci, že je tato pevnost na téměř stejné úrovni jako u lepidel PUR. Užití tavného lepidla Planamelt je velmi snadné, práce s ním je jednoduchá a může být aplikováno ve OneShot nebo TwoShot proceduře za použití nízké teploty, která neškodí lepeným substrátům, na standardních lepicích zařízeních pro tavná lepidla, bez potřeby jejich jakékoliv úpravy. Lepidlo je použitelné pro nanášení tryskami i válečky. Mimoto má tavné lepidlo Planamelt konstantní viskozitu, jeho zápach v průběhu lepení je velmi malý, tedy zanedbatelný, a i při vyšší vstupní teplotě, například při hromadném zahřívání, si stabilně zachovává všechny své lepicí vlastnosti. Mezi jeho další přednosti patří vysoká odolnost proti deformacím způsobovaným teplotou nebo olejem, což je zvlášť výhodné u silně potištěných papírů. Významná je také jeho vysoká přilnavost na obtížné povrchy a také velmi dobrá charakteristika rovinnosti pokrytí.

Planamelt je určen k lepení papírů s vyšší plošnou hmotností až do 250 g/m². Praktické testy prokázaly vysokou pevnost slepu, která dosahuje 13 N/cm u plně potištěných papírů s plošnou hmotností 170 g/m². Proto je možné konstatovat, že toto tavné lepidlo, v cenové úrovni srovnatelné s vysoce kvalitním lepidlem EVA, dosahuje vyšších hodnot pevnosti slepu než EVA při současné podstatné redukci množství potřebného k provedení slepu.

Zkrátka nová hotmeltová technologie Planamelt má obrazně řečeno srdce PUR, ale jednoduchost aplikace EVA.

Německá AFD chce jednat s Asadem o návratu syrských uprchlíků

Německá pravicová strana žádá, aby byla zahájena jednání o návratu syrských uprchlíků do vlasti.
Pravicově populistická strana Alternativa pro Německo (AFD) vyzývá německé úřady, aby začali jednat s vládou syrského prezidenta Bašára Asada o dohodě, která by umožnila návrat syrských uprchlíků do vlasti. Informovala o tom ve středu agentura AP.

Představitelé AFD vyjádřili přesvědčení, že bezpečnostní situace v Sýrii se v posledních měsících výrazně zlepšila. Podle šéfa parlamentní frakce strany Bernda Baumanna byl již takzvaný Islámský stát (IŠ) v Sýrii v podstatě poražen, což vytvořilo podmínky pro návrat uprchlíků do velké části země.

Německá vláda by proto podle něj měla okamžitě kontaktovat úřady v Damašku ohledně jednání o návratu Syřanů nacházejících se v Německu. V době vrcholící migrační krize v letech 2015 a 2016 dorazil do Německa přes milion žadatelů o azyl; mnozí z nich pocházeli právě ze Sýrie.

Zprostředkování návratu syrských uprchlíků do vlasti by bylo podle Baumanna příležitostí na alespoň částečnou nápravu katastrofické politiky otevřených hranic, kterou uplatňoval kabinet kancléřky Angely Merkelové.

Asad zůstane u moci

Baumann připustil, že syrský prezident Asad je opravdu diktátorem, který však podle něj v dohledné budoucnosti zřejmě zůstane v dohledné době u moci, a proto s ním třeba jednat. Právě Asadova vláda by měla Německu garantovat bezpečný návrat uprchlíků na osvobozené území v Sýrii, soudí šéf parlamentní frakce AFD, píše agentura DPA.

Představitelé dalších stran v Bundestagu v této souvislosti zdůraznili, že vyhnání IS z velkých částí Sýrie v žádném případě neznamená, že už v Sýrii zavládl mír. Připomněli také, že oponenti Asadova režimu jsou stále vystaveni perzekucím včetně vražd a mučení.

AFD se po zářijových parlamentních volbách vůbec poprvé dostala do německého spolkového parlamentu se ziskem 12,6 procenta hlasů. Mnoha voličů oslovila právě tvrdou kritikou migrační politiky kancléřky Merkelové.

Ruský pokročilý ledovec Ilya Muromets zahajuje státní zkoušky v Baltském moři

Pokročilý ledovec Ilya Muromets, který byl vybudován pro ruské námořnictvo, zahájil státní zkoušky v praxi v Baltském moři, zprávy TASS z nábřeží admirality loděnice.

Ruská jaderná letadlová flotila
Před zahájením státních procesů byl ledoborce kontrolován ruským námořním námořní velitelem Alexandrem Fedotenkovem.
„Námořnictvo již nepřijalo ledoborce do své struktury už více než 40 let, a proto byla pro nás historická událost stavba ledovce Ilya Muromets. Velmi potřebujeme ledovce, vzhledem k tomu, že Rusko se vrátilo do Arktidy a bojovalo lodě neustále vyvíjejí plavby do arktických oblastí. S příchodem ledovce pro severní flotilu bude seskupení v arktických oblastech samo soběstačné, „řekl Fedotenkov.
Stavba ledovce v Admiralty Shipyard probíhala přísně podle plánu, poznamenal.
„V roce 2015 jsme položili ledovce a vyrazili v roce 2016 a nyní začínáme státní zkoušky,“ řekl náměstek velitele ruského námořnictva.
Státní zkoušky ledovce Ilya Muromets trvají 27 dní, oznámilo hlavní velitelství námořnictva.
Zkoušky zkontrolují všechny výkonnostní charakteristiky a systémy ledovce, konkrétně provoz radionavigačních a dalších radiotechnických zařízení, mechanismy pro zvedání zátěže, systémy pro podporu života, pohonné jednotky a kotevní zařízení.
ČTĚTE TAKÉ
50 Nechte Pobedy jaderný pohon ledu
Ruský jaderný poháněč ledovců nastavuje rychlost záznamu v arktické oblasti
„V prvních desetidenních měsících leden bude ledovec provádět průchod na severní loďstvo. Vlajka ruského námořnictva bude zdvižena na ledoborce až do konce listopadu,“ uvedlo hlavní velitelství námořnictva.
Zmrzlý ledovec je ve výstavbě v Admiralty Shipyard na skluzu, který kdysi sloužil k vybudování prvního světového ledovce Lenin na světě.
Ilya Muromets vytěsní 6 000 tun. Zahrnuje nové principy elektrického pohonu a moderní pohonnou jednotku. Z ledovce se očekává, že bude mít osádku 32, vytrvalost na moři 60 dní a cestovní rozmezí 12 000 mil. Ledovec je schopen rozbít ledové pole o tloušťce až 80 cm.

Rusko nyní potvrzuje radioaktivní mrak

Anomální hodnoty ruthenium-106 byly zjištěny v severní Itálii a ve zbytku Evropy od září do října. Přestože koncentrace byla velmi nízká a bez rizika, pochybnosti o původu kontaminace existovaly. Dnes Moskva uznala přítomnost prvku „až tisíckrát za normou“ blízko hranice s Kazachstánem.

Měření přítomnosti ruthenium-106 v Evropě na mapě Francouzského institutu Irsn
MOSKVA nyní připouští (ale jen polovinu). Oblak ruthenium-106, který převrátil severní Itálii a Evropu mezi koncem září a prvním říjnovým týdnem, byl také pozorován v Rusku. Počasí Roshydrometu služba včera řekl, že v jižním Uralu, na hranici s Kazachstánem, byly zjištěny úrovně letecké radioaktivního prvku tisíckrát větší než standard. „Je to extrémně vysoký stupeň znečištění“, napsal ve svém prohlášení. Ale Rosatom, ruská přední jaderná agentura v Rusku, se ponořila dopředu a popírá všechny možné incidenty v rámci svých hranic. V Itálii byla přítomnost ruthenium-106 minimální: několik mikroběk na metr krychlový.

Ruthenium-106 je produktem rozpadu uranu 235 a trvá jeden rok, aby snížil svou radioaktivitu na polovinu. „Je to kov – vysvětluje Federico Rocchi odboru Enea pro jadernou bezpečnost – vyrábí v jaderných reaktorech a potom zpracovány pro použití v medicíně proti rakovině oka. Pravděpodobně došlo k uvolnění v této fázi zpracování. Pokud by došlo k nehodě v jaderné elektrárně, pozorovali bychom i jiné radioaktivní prvky. Ale to nebylo. “ Koncentrace dorazily do Itálie, pokračuje Rocchi „jsou miliony pod úrovní rizika“. Nejprve rozptýlený ve vzduchu, ruthenium-106 pak končí uložení na zemi. „Mezi zdroji kontaminace v rozmezí 10 až 20 mil mohou být rizika pro jídlo. Ale už ne. “ Částky vykázané v Rusku, dodává Marco Casolino, výzkumník Národního ústavu jaderné fyziky, podílí mimo jiné na analýze havárii ve Fukušimě, „je 900 krát vyšší než přirozené pozadí, ale jen proto, že spodní nauturale ruthenium je prakticky nulový, i když se tento prvek nachází ve skalách, jako jsou skály v Římě, které obsahují uran a thorium. “ Léčba nádorů s rutheniem se provádí „umístěním radioaktivního zdroje k oku. V tomto bodě záření (nekonečně koncentrovanější než rozptýlené ve vzduchu) ničí nádorové buňky. Je to také v tepelných generátorů pro satelity“ ,

První abnormální hodnoty byly zaznamenány v severní Itálii 2. října, poté rozšířeny na sever do zbytku Evropy. Ve všech 14 zemích kontinentu byly dotčeny, vždy v nejmenší formě, netoxické pro lidské zdraví nebo životní prostředí. Za posledních deset dní (poslední anomálie je 13. října), mrak zmizel. „Zdraví nikdy nebylo žádné nebezpečí,“ potvrzuje Casolino. Pravděpodobným zdrojem uvolnění je nechvalně známá rostlina Mayak, jedna z nejvíce znečištěných lokalit na světě. Špička radioaktivity byla zaznamenána v Čeljabinsku, kde se nachází Mayak. Zde opět, až do roku 2016, byly objeveny úniky
radioaktivního materiálu v řekách a jezerech. V roce 1957 se v historii vyskytla jedna z nejvážnějších jaderných havárií: vyčerpané palivo, které čeká na likvidaci, vedlo k explozi skladiště.

Ve Vídni zavřely v tomto roce 85 školek

Kontroly vedly ve Vídni od začátku roku 2017 k nedobrovolnému uzavření 85 mateřských škol, a to zčásti z provozně-ekonomických a zčásti pedagogických důvodů.
Podle slov sociálnědemokratického radního pro vzdělávání Jürgena Czernohorszkého magistrát provedl do 31. října 2017 ve vídeňských mateřských školách 1870 kontrol a dalších 517 v tzv. dětských skupinách.

Tato čísla naznačují, že permanentně dochází ke kontrolám všech zařízení a k vyvozování závěrů z jejich výsledků.

Řední neodpovídal otázku lidovců, kolik ze zmíněných zařízení mělo islámský charakter. Poukázal však na fakt, že záměry provozovatele jsou předmětem zkoumání již v rámci procesu udělování příslušného povolení. V žádném z případů se dosud námitky opírající se o obavy ze šíření radikálního islámu neobjevily, poznamenal.
Přesto chtějí lidovci interpelovat radního, aby objasnil, jak se chtějí zodpovědní ve Vídni vyrovnat s nežádoucími společenskými paralelními strukturami v procesu vzdělávání, zda se kontroly dále posíleny nebo přibudou i neohlášené.

Už ve čtvrtek by zemské zastupitelstvo ve Vídni mělo schválit novelu zákona o mateřských školách zpřísňující podmínky pro jejich provozování.

Televize Joj dostala pokutu za příliš mnoho reklam

Podle Rady pro vysílání a retransmisi (RVR) má Televize JOJ zaplatit 10 000 eur za to, že v červnu během programu Labyrint: Útěk vysílala příliš reklamy. Informace poskytla mluvčí RVR Lucia Jelčová.
Na porušení zákona upozornila RVR televizi Markíza a to v souvislosti s vysíláním některých programů. Dala jí zároveň pokutu 500 eur za to, že televize nedodala Radě na její vyžádání souvislé záznamy vysílání daných programů. Upozornění na porušení zákona dostal i RTVS.

RVR zahájila několik správních řízení. Vůči Rádiu Roma a Radio One Rock koná pro podezření, že nevyužívaly frekvenci pro účely, pro které jim byla přidělena. Vůči Rádiu Frontinus, Rádiu Kiss, Rádiu Modra a Rádiu šitý koná RVR proto, že včas neobdržela statistiku o vysílání Slovenská písniček.
Za neopodstatněné uznala RVR šest stížností. Mezi nimi například stížnost vůči Jednotce (RTVS) a jednomu z vydání programu Zlaté časy, které bylo podle stěžovatele nevhodné pro děti, jelikož v něm byla zobrazena nahota.
Stížnosti přišly i na program Take Me Out televize JOJ. V jedné stěžovatel považuje program za vulgární a nevkusný a měl by být zařazen do vysílání po 23.00 h. Druhá stížnost se týkala názvu programu, který podle stěžovatele není v souladu se zákonem o státním jazyku. I tyto stížnosti RVR vyhodnotila jako neopodstatněné.

Televizní podnikatelka Joy Mangano odhaluje tajemství jejího úspěchu

Je to žena která díky nápadům vydělala už více než 3 miliardy dolarů. Její životní příběh je vyprávěn ve filmu Davida O’Russella „Joy“, kde hraje Jennifer Lawrenceová. Ale nyní Joy Mangano vypráví svůj příběh z první ruky v nové knize „Inventing Joy“.

V dílu s názvem „No Limits with Rebecca Jarvis“ ABC Radio, Mangano říká šéfovi obchodního, technologického a ekonomického korespondenta společnosti ABC News, že každý má talent pro vynalézání. Ale na konci dne je schopen vytvořit produkt, který mění hru, vše o tom, jak to uděláte.

„Víš, každý má skvělý nápad správně? Je to otázka toho, co s tím dělají, „řekl Mangano. „To je něco, co je v nás všech. Všichni to máme. Je to otázka, jak se dostat do sebe a vytáhnout ji. “

Mangano zahájila v roce 1992 v QVC Miracle Mop a během svého prvního vystoupení na domácím nákupním kanálu prodávala více než 18 000 kusů. Přestože se jí zdálo, že je poster dítětem pro okamžitý úspěch, kroky, které udělala, které ji vedly k tomuto okamžiku, byly dlážděny bojem a tvrdou prací.

„Život je cesta a je to tekutá cesta a musíš mít schopnost přesunout své lyže,“ řekla. „Takže každý, kdo říká, že je to moje cesta v životě, a musím na tom zůstat … jestli to není správná cesta, řeknu jim naprosto nezůstane.“

Mangano řekne Jarvisovi, že je velmi důležité, „aby se na sebe skutečně podíval a řekl jsem, že jsem šťastný? Protože pokud nejsi šťastná, nemůžeš opravdu pomoci někoho kolem sebe. “

Joyův úspěch nekončil se zázračným mopem. Sada Jewel Kit, Lepší kosmetický přípravek, Huggable Hangers – ten, který prodává přes 800 milionů dodnes – může být ve vašem domě právě teď.

„Jak jsem řekl, s úspěchem nemáte jen trochu uvolnění – a možná někteří lidé. Ale s úspěchem říkám, že pokud máte rádi to, co děláte, uděláte to víc. “

Firma Mangano v těchto časných dnech rostla. V roce 2000 prodala svou značku domácí nákupní síti HSN, která rozvíjela partnerství, které dodnes existuje.

Tak co je její prodejní tajemství?

Mangano řekl Jarvisovi, že „být v srdci spotřebitele“ je kořenem jejího úspěchu.

„Všichni jsou spotřebitelé,“ řekla. „A když se skutečně dostanete do jejich prostoru a cítíte se, jestli se jim snažíte něco udělat … A pro mě to vytváří produkt. Proto cítím, že jsem vždycky docela dobře, protože jsem já. “

Dodává: „Vědí, že tam je inovace, která je smysluplná, nejen pro inovaci.“

Slyšíme více z rozhovoru Joy Mangana v epizodě „No Limits With Rebecca Jarvis“, která je k dispozici v iTunes, Stitcher, Google Play Music, Spotify, TuneIn a aplikaci ABC News.

Europark je to správné místo

Nevíte kam na nákupy v Praze?

Určitě to znáte všichni, potřebujete někam vyrazit na nákupy a přemýšlíte kam, aby to byly nákupy pohodlné, příjemné a v Praze. Nejlepší nákupy jsou pod jednou střechou, na jednom místě, abyste se cítili komfortně, abyste vyřídili všechny potřebné nákupy. Pomůže Vám náš tip na atraktivní obchodní centrum Europark, které je oblíbené nákupní centrum, jehož heslem je Nakupujte a bavte se.

Obchodní centrum Europark je tu pro Vás i v létě

Obchodní centrum Europark je tu pro Vás i v létě

Obchodní centrum Europark je tu pro Vás i v létě

Úžasné obchodní centrum Vám nabízí své služby již od roku 2002 a vždy nadchne něčím navíc. Mezi jeho přednosti patří, že se do něj jednoduše dopravíte nejen autem, ale i MHD. Samozřejmostí je parkování zdarma na venkovním nebo krytém parkovišti. Zákazníky s dětmi mohou využít speciální parkovací místa vyhrazená přímo pro ně, což jistě potěší každého. To jsou jen jedny z mnoha výhod, které Vám toto obchodní centrum nabízí.

Nákupní centrum, které Vám splní všechny tužby

Nákupní centrum, které Vám splní všechny tužby

Nákupní centrum, které Vám splní všechny tužby

Obchodní centrum Europark nabízí mnoho různých obchodů, restaurací, kaváren a provozoven služeb, jak poštovních, tak bankovních. Toto obchodní centrum je pro otevřeno denně od 9 do 21 hodin. Na ploše více než 29 000 m² se zde rozkládá hypermarket Albert. V Europarku najdete také Asko nábytek. Tato prodejna je největší prodejnou v České republice. Nákupní centrum Europark, to nejsou jen příjemné a pohodlné nákupy, ale také zábava. Toto obchodní centrum pro Vás pořádá pravidelné zábavné doprovodné akce a soutěže pro všechny – pro rodiny, pro dospělé i pro děti. Skutečně pohodové
nákupy v Praze , to jsou nákupy v Europarku Štěrboholy.

Neváhejte a navštivte obchodní centrum Europark, kam jinam za nákupy v Praze- ale i za zábavou, těšíme na Vás.

Drogy se staly součástí naší kultury v polovině minulého století

O tématu toxických látek, jejich údajných účincích a vyhlídkách na jejich zvládání bylo sepsáno velké množství materiálů.

užívání drog je celosvětová epidemie

užívání drog je celosvětová epidemie

V různých publikacích či novinových zprávách najdete spoustu příkladů. Není o tom pochyb – užívání drog je celosvětová epidemie. Pokud vy sami nebo někdo, koho znáte, je v pasti závislosti, život je pro vás bezpochyby noční můrou.

Drogy se staly součástí naší kultury v polovině minulého století

Drogy se staly součástí naší kultury v polovině minulého století

Drogy se staly součástí naší kultury v polovině minulého století. Rozšířily se v šedesátých letech díky hudbě a masmédiím a pronikly do všech koutů společnosti.

Drogy se staly součástí naší kultury v polovině minulého století

Drogy se staly součástí naší kultury v polovině minulého století

Odhaduje se, že 208 milionú lidí na celém světě konzumuje nelegální látky. Národní průzkum užívání drog a zdraví USA z roku 2007 ukázal, že 19,9 milionu Američanů (tj. asi 8 % z celkové populace starší 12 let) užívalo ilegální drogy v předcházejícím měsíci.

Užívání drog a alkoholu má katastrofální následky ve společnosti a jejich dosah je daleko větší než jen na jedince, který je v sevření závislosti. Odhaduje se, že obrat nelegálního obchodu s drogami dosahuje ročně 400 miliard dolarů – což činí téměř desetinu veškerého mezinárodního obchodu a je větší než hrubý domácí produkt 88 procent států světa.

Užívání drog a alkoholu má katastrofální následky ve společnosti a jejich dosah je daleko větší než jen na jedince, který je v sevření závislosti.

Užívání drog a alkoholu má katastrofální následky ve společnosti a jejich dosah je daleko větší než jen na jedince, který je v sevření závislosti.

Nelegální drogy postihují životy stovek milionů lidí a mnoho z nich umírá předčasně. Podle zprávy Úřadu pro drogy a kriminalitu Organizace spojených národů z roku 2014 o drogové situaci ve světě je počet uživatelů nelegálních drog mezi 162 a 324 miliony – což znamená 3,5 až 7 procent všech lidí ve věku od 15 do 64 let.

Pravděpodobně i vy sami znáte někoho – ať už přímo nebo nepřímo – kdo byl ovlivněn užíváním drog.

Podle průzkumu ESPAD provedeného v ČR v roce 2007, potvrdilo sníženou výkonnost ve škole v důsledku užívání nelegálních drog 19,3 % studentů, problémy ve vztazích s rodiči uvedlo 14,1 % a problémy ve vztazích s přáteli uvedlo 16,6 % studentů.

Drogy se staly součástí naší kultury v polovině minulého století

Drogy se staly součástí naší kultury v polovině minulého století

Nejčastěji užívanou nelegální drogou je marihuana. Dle Světové zprávy OSN o drogách z roku 2008 asi 3,9 % světové populace ve věku 15 až 64 let užívá marihuanu.

Mládež je dnes více než kdy předtím vystavena nebezpečí drog. Podle průzkumu, Centra pro kontrolu nemocí z roku 2007 se 45 % studentů středních škol již opilo a 19,7 % jich kouřilo marihuanu jen za poslední měsíc.

Současné prostředí je plné životu nepřátelských látek. Nejenže drogy, radioaktivní odpad, látky znečišťující životní prostředí a všemožné typy chemických prostředků najdeme všude, ale s postupujícím časem je jich kolem stále víc a víc. Jsou tak běžné, že je téměř nemožné se jim vyhnout.

Drogy se staly součástí naší kultury v polovině minulého století

Drogy se staly součástí naší kultury v polovině minulého století

Za toxické by se například daly považovat některé z látek, které se přidávají do polévkových nebo zeleninových konzerv. Jsou to konzervanty a konzervant dělá to, že zabraňuje rozkladu. Na rozkladu je ale založené trávení a buněčná činnost. Jinými slovy, tyto látky jsou možná báječné pro výrobce, protože konzervant ochrání jeho výrobek, pro spotřebitele ale mohou být velmi škodlivé. Není to tak, že bych se chytil nějaké výživové módní vlny nebo že bych měl něco proti konzervantům. Jde o to, že Člověk je obklopen toxickými látkami.
Jen tento jediný příklad potravinářských konzervantů ukazuje, do jaké míry se s toxickými látkami můžeme v běžném životě setkávat.
Ale přidejte si k tomu činnost nepřátel různých států, kteří rozsáhlou drogovou závislost používají jako mechanizmus k dosažení poraženecké nálady, a fakt, že národy spolu soupeří ve výrobě a testování jaderných zbraní (a zvyšují tak množství volného radioaktivního materiálu v životním prostředí). Pak si připočtěte volnou dostupnost léků proti bolesti a sedativ, stoupající využívání průmyslových a zemědělských chemikálií a toxických látek vyvíjených pro chemickou válku. Když to řeknu stručně (a bez servítků), tato společnost je v této chvíli toxickými látkami zamořená.
Celou biochemickou situaci uvidíme jasněji, když se podíváme na určité údaje o těchto látkách, které ohrožují jak jedince, tak celou společnost. A takovou situaci řeší Purifikační program.

Michael Peña – jeden u mnoha známých Holywoodský hereců

Seznam nejlepších filmů ve kterých hrál herec Michael Peña.

Michael Peña a filmy ve kterých hrál

Michael Peña a filmy ve kterých hrál

Největší filmy ve kterých hrál Michael Peña získaly v průběhu let mnoho ocenění a vydělávaly na celém světě mnoho milionů dolarů. Pořadí nejlepších filmů ve kterých hrál Michaela Peña se sestavuje v závislosti na tom, kolik hlasů od diváků dostanou, takže na prvním místě seznamu budou jen vysoce hodnocené filmy.

Michael Peña a filmy ve kterých hrál

Michael Peña a filmy ve kterých hrál

Michael Peña hrál jako herec v mnoha filmech, takže lidé často diskutují o tom, který film ve kterém hrál byl nejlepší. Pokud se o tom s kamarádem hádáte, pak použijte tento seznam nejzajímavějších filmů ve kterých hrál Michaela Peñu, aby jste ukončili hádku jednou provždy.

2018 Ant-Man and the Wasp
Extinction
V pasti času
2017 Horse Soldiers
CHiPs
LEGO® Ninjago® film
My Little Pony Film
Vražda v Orient expresu
2016 Collateral Beauty: Druhá šance
Proti všem
2015 Ant-Man
Bláznivá dovolená
Hell & Back
Marťan
The Vatican Tapes

2014 Chavez
Za hranici
Železná srdce
2013 Gangster Squad – Lovci mafie
Špinavý trik
Turbo
2012 Patrola
2011 Dobrý doktor
Mistrovský plán
Obhájce
Světová invaze
30 minut nebo méně
2010 Everything Must Go
10 Minutes
2009 Synku, synku, cos to proved
Zevlovat a prudit
2008 Šťastlivci
2007 Hrdinové a zbabělci
Odstřelovač
2006 Babel
Stávka (TV film)
World Trade Center
50 tablet
2005 Americký sen
2004 Calcium Kid
Crash
Million Dollar Baby
2003 Předmět lásky
Svět podle Lelanda
2001 Ukradni, co můžeš!
Vždy věrný (TV film)
2000 60 sekund
1999 Bellyfruit
Paradise Cove
1998 Boogie Boy
Odplata
1997 Prodavač iluzí
1996 Mí drazí Američané
1994 Návrat do divočiny

Michael Peña – jeden u mnoha známých Holywoodský hereců, který se hlásí k scientologii.

Michael navštěvoval „Hubbard High School“. Objevoval se v nezávislých produkcích od roku 1994, průlom přišel až v roce 2004. Sehrál role v Oscarem oceněném filmu MILLION DOLLAR BABY a CRASH. Svou rolí v CRASH Peña upoutal pozornost svým emocionálním výkonem. Se seriálem THE SHIELD vyhrál Zlatý Globus.

Michael Peña Americký herec, který se hlásí k scientologii

Michael Peña Americký herec, který se hlásí k scientologii

Co nalézejí američtí herci a lidé z mnohal dalších profesí zajímavého na Scientologiei. Čím si Scientologická církev získala po světě tolik přiznivců?

ELISABETH MOSS – herci a herečky z amerického Hollywoodu a scientologie – serial Šílenci z Manhatnu

Michael Peña tvrdí, že díky myšlenkám a vzdělávacímu programu, který je v scientologii, se z něho stal nejen lepší člověk, ale i herec. A co si myslí o kritice, která se na scientologii valí ze všech stran? Na to má jasnou odpověď. „Ok, představte si, že ty a já jsem přátelé.“ Kámoši. “ A objeví se o tobě článek v bulvárním tisku nebo v bulvárním pořadu v televizi. Nepřipadá do úvahy, abych o tobě četl nějaký špatný článek. Zvláště, když vím, že je to není pravda.

Co je vychystávání – sklady a logistika

Definice slova vychystávání

vychystávání je proces, kdy skladník podle instrukcí vybere z regálu konkrétní objednané zboží a připraví jej k expedici.

Vychystávání se provádí ve skladech. Vychystávání je součástí každého e-shopu, pokud nakupujete přes internet, skladník musí najít zboží v regálech a vychystat ho a přípravit do balíčku nebo krabice pro odeslání.

Mezi základní metody rozdělení vychystávání se nachází rozdělení dle počtu kusů – položkové či kusové vychystávání, vychystávání do krabic či beden a celopaletové vychystávání. Dále pak vychystávání dělíme na manuální a automatizované.

V těžké ekonomické situaci se manažeři firem, které provozují sklady, musí daleko více zabývat ekonomickou stránkou své činnosti.

 

Vychystávání objednávek je další běžný proces ve skladech, který se vztahuje ke sběru objektů a materiálů objednaných nebo vyžádaných zákazníky. Vychystávání objednávek je taky stěžejní úkon a tento proces je potřeba udělat správně aby byli zákazníci uspokojeni a aby bylo dohlédnuto na to, že dostanou, co chtějí. To je důvod, proč také potřebujete systém vychystávání objednávek.

Narozeninová párty v Europarku

Pohodlné místo pro nákupy v Praze?
Nadčasové a moderní místo pro nákupy v Praze je nákupní centrum Europark Štěrboholy v Praze. Nabízí moderní prostředí, mnoho služeb pro zákazníky, Vy a Vaše ratolesti se zabavíte. Vše na jednom místě, užívejte si tu pohodu s námi. Každý člen se zabaví.

Narozeninová párty v Europarku

Narozeninová párty v Europarku

Obchodní centrum Europark zvládne i narozeninovou párty
Obchodní centrum Europark Štěrboholy je skvělé obchodní centrum, které pro Vaše děti uspořádá narozeninovou párty. Dětská narozeninová párty Lollipop je vhodná pro děti od 4 do 10 let. Párty se odehraje v oddělené místnosti Pirátského dětského světa a potrvá hodinu a půl. Dětí se budou bavit a rodiče si mezitím mohou nakoupit nebo si užít chvíle odpočinku v sousedním ovocném baru Fruitisimo, který nabízí čerstvé ovocné šťávy a ovocné koktejly plné vitamínů. Pochutnáte si zde i na ručně vyráběné kopečkové zmrzlině, s láskou upečených dortech nebo čerstvě umleté kávě a dalších dobrotách. Navíc si nemusíte lámat hlavu s velkým zařizováním a následným úklidem, vše zařídíme za vás a vám zbyde více času na hraní se svými ratolestmi.

Obchodní centrum Europark zvládne i narozeninovou párty

Obchodní centrum Europark zvládne i narozeninovou párty

Obchodní centrum Europark – vždy něco navíc pro Vás

Obchodní centrum Europark Štěrboholy poskytuje vždy něco navíc, a proto se vydejte za námi, každý den si užijte výjimečný zážitek, vždy je co objevovat, vezměte celou rodinu a přátelé, moc rádi s Vámi budeme trávit každý den, příjemné nákupy, velký prostor, doprava zdarma a spousta obchodů, co čekají jen na Vás, Vaše děti si také vyhrají.

Obchodní centrum Europark - vždy něco navíc pro Vás

Obchodní centrum Europark – vždy něco navíc pro Vás

Nenechte si ujít každý šťastný moment Vašeho života a my Vám k němu rádi pomáháme. Těšíme se na Vás.

Cyklo-běh proti drogám opět odstartoval z Orlové

Cyklo-běh za Českou republiku bez drog. Další ročník této protidrogové kampaně opět odstartoval v Orlové. Desítka cyklistů a běžců v rámci dvanácti denní celorepublikové kampaně navštíví třicet osm měst, ve kterých čekají zejména mladé přednášky zkušených lektorů. Celkem účastníci urazí dvanáct set padesát kilometrů.

Festival jídla

Je dobré začít hodovat včas, protože večer přece jenom někdy končí. Někdy i s ránem.

Můžeme začít hodovat

Smečka vlků údajně zaútočila v údolí Vranečko v Novém Hrozenkově na Vsetínsku na stádo ovcí.

Festival jídla

Festival jídla

 

Zima je v plné síle, děti si užívají sněhové radovánky…, ale co zvířata? Jak ty prožívají zimu?

V našem povídání o zvířatech v zimě jsme se zaměřili na ptáčky známé i méně známé. Některé vídáme téměř každý den, jak poskakují v korunách stromů nebo se schovávají před větrem v křoví, některé poznáme jen podle zvuků, které vydávají. Jak je lépe poznat?

 

Scientologie v Maďarsku

Událost slavnostního otevření nové budovy Ideální Scientologické církev v Maďarské Budapešti, nastala 23 července 2016, tato událost má význam v Maďarsku svůj význam v oblasti duchovní svobody.

Scientologie v Maďarsku - Scientologie, nová budova Ideální scientologické církve v Budapešti, Scientologie v Maďarsku

Scientologie v Maďarsku – Scientologie, nová budova Ideální scientologické církve v Budapešti, Scientologie v Maďarsku

V Maďarsku, v průběhu staletí, a mnoho řekl, že příběh se narodil – a maďarský Scientology má také svou vlastní historii.

Na konci osmdesátých a začátku devadesátých let minulého století, započal ústup od totalitního, ateistického komunismu a začal i do východní Evropy a Asie foukal svěží vánek . Duchovní hodnoty hladoví Maďaři – jako s ostatními lidmi, protože sovětské nadvlády – se rychle otočila k pravdě a náboženství. V roce 1988, L. Ron Hubbard Dianetika: Jediná kopie jeho knihy Moderní věda o duševním zdraví, proklouzl železné opony a zahájila pohyb.

Nyní, více než 25 let poté, co byla zveřejněna v Budapešti scientologie je náboženství oslavila ideální scientologických církevních organizací otevření historického města. Budapešť má dvaapadesát z nich ve světě od roku 2003, a dalších 50 stavebnictví jít rychleji a rychleji tempo.
„Říká se, že celý svět si je vědom svého města jako hlavní město Liberty – inauguračním projevu řekl David Miscavige, Scientology náboženský vůdce. – K küzdelmetekről by vívtatok za svobodu, byla napsána v jazyce celé zemi. Říkají také, že když lidé touží po svobodě, pak »Maďarsko népévé‚stát‘.

„Celý svět si je vědom své město jako kapitál svobody – řekl Church of Scientology vůdce David Miscavige otvoru 23. července v Budapešti ideální tělo, ve svém projevu před 3500 scientology a hosty. – A küzdelmetekről by vívtatok za svobodu, byla napsána v jazyce celé zemi. Říkají také, že když lidé touží po svobodě, pak »Maďarsko népévé‚stát‘.

Vzhledem k centrální zeměpisné poloze – – Maďarsko hojně obdržel „návštěvníků“. Po založení státu a korunovat Štěpána I před tisíci lety přišli Mongolové, Turci, Rakušané, Němci a Rusové. Každá hodnota válek, krizí a revolucí, zatímco kultura vzkvétala, a za ta léta od známých skladatelů, maďarská kuchyně získala mezinárodní pověst. Středověké maďarské historické postavy poskytly inspiraci autorů západních románů.

Nachází se na obou březích Dunaje v Budě a Pešti, a později ve Spojených Budapešti je často důležitou roli v rámci těchto historických událostí. I když to nebylo vždy hlavním městě Maďarska, Budapešť, Maďarsko dnešní kulturní, politické a obchodní centrum, je jedním z hlavních středoevropských měst. Historické památky – Buda hrad, Rybářská bašta, Řetězový most a mnoho dalších pamětních – hned vedle symbolu nové svobody je také obyčejný v práci tisíců výsledku scientologů.

Ideální organizace scientologie ve frekventované severovýchodě Budapešti. 6,000 metrů čtverečních Dům se nachází v 13. okrsku, město je hlavní trasa podél Váci út. Nelze si nevšimnout, jak západní fasádě 25 metrů dlouhé běžící scientologické podtitul hlásá přítomnost více než 100 000 lidí denně prochází před ním.

David Miscavige popisoval Maďary a účastníky zahajovacího ceremoniálu, který touží po intelektuální nezávislosti, a zdůraznil, že ideální scientologické církve, tento hotel v Budapešti.

Církev má více než 25 let zaregistrována v Maďarsku a otevření tohoto stavebního rychlého růstu náboženského vysokým bodem tak daleko. Navíc, celkem více než 30 misí, lze nalézt v celé zemi, stejně jako v Rumunsku, na Slovensku a v České republice. Zástupci jednotlivých organizací se zde zúčastní slavnostního zahájení 3500 scientologů a hostů.

významných osobností maďarské společnosti přivítal církevní nový domov: dr. Brigádní generál Komáromi István, bývalý policejní náčelník Pest kraje; Hekáné dr. Szondi Ildikó, vice president of Szeged kultury, školství, mládeže a výboru pro cestovní ruch; Debreceni Ágnes profesor, člen správní rady minisztériumidíj-vítězný Gárdonyi Géza Základní škola nadaci Dunaújváros; a národně proslulý romanopisec Nemere István.

„Před 15 lety jsem navštívil. Řekl jste, že chcete uspořádat maratón běží po celé zemi, aby felébresszétek lidi o drogové problematice – řekl dr. Komáromi István při shromažďování. – Tak jsme zahájili první lék bez Maďarsko maratón v březnu 2002. Od té doby, země elárasztottátok naší zprávě. Více než 400 měst a městských obyvatel tě znám. Elajándékoztatok více než 2 miliony protidrogové brožur. inspiráltátok k národu mládí vést život bez drog! “

Scientologie v Maďarsku

Scientologie v Maďarsku

Jakub Čech mladý politik

Udavač, práskač, nebo třeba hnidopich. Tituly, na které obvykle narazíte v internetových diskusích pod články o Jakubovi. Pokud ale vybřednete z povrchnosti prostoru, kde všichni vědí všechno a většinou nejlíp a začnete se dívat po seriózních zdrojích, zjistíte, že Jakub je ztělesněním profilu, který je ve společnosti ohroženým druhem těsně před vyhynutím. A co víc, je mu teprve 16.

Jakub Čech mladý politik

Jakub Čech mladý politik

O veřejné věci kolem sebe se Jakub zajímá v podstatě od 6 let a že ve svých 14 letech otevřel spor s radnicí v rodném Prostějově a že uspěl, nejspíš víte z médií nebo televizních talk show.
Jakub investuje svůj volný čas do aktivit, které dávají smysl a otevírá věci, které fungují proti pravidlům, morálním vzorcům, nebo třeba jen selskému rozumu. Ve svých 16 si uvědomuje, jak málo informací a mnoho polopravd média přináší, ale taky třeba to, kdo která média ovládá. Vadí mu, že naší lhostejností způsobujeme, že si komunální (a nejen ti) politici dělají co chtějí a možná právě proto se rozhodl být pomyslnou osinou v jejich zadku. Nepřijde mu normální, že se v politice lže a že na 9 otázek z 10 politik odpovídá vyhýbavě. Ví, kdo vládne v Brně, nebo třeba na Praze 7. Nezdráhá se odmítnout žádost o schůzku Andreje Babiše. Není mu jedno, že na radnici sedí lidé, kteří v minulosti páchali vážné zločiny a že tito lidé rozhodují o budoucnosti měst a rozdělují velké peníze. Čerstvě se nechal ve svých 16 letech zesvéprávnit, mimo jiné proto, aby jeho už dnes vyděšení sokové nešikanovali rodiče žalobami.

Telefonní seznam České republiky a Slovenska – toto rozhodně nelze doporučit

Telefonní seznam České republiky a Slovenska – toto rozhodně nelze doporučit

Poskytovatel seznamu České republiky a Slovenska s.r.o.

To, co vám přišlo a vypadá jako faktura, prostě faktura není. Jde jen o obvyklý způsob, jak nachytat nepozorné či hloupé a připravit je o peníze.

Dopis vypadá jako faktura a v případě nepozornosti vás připraví o 2 650,– Kč. Zaplatíte je za uveřejnění v dalším bezcenném a zbytečném „oborovém a abecedním seznamu, mobilní seznam 2016“. Při podrobnějším čtení nakonec přeci jen objevíte, že jde o „listinu, která je pouze nabídkou k uzavření smluvního vztahu“.

To, co vám přišlo a vypadá jako faktura, prostě faktura není. Jde jen o obvyklý způsob, jak nachytat nepozorné či hloupé a připravit je o peníze. Podobně věci chodí ze zahraničí, najdete jich řadu v Česku a vše to má dlouhou historii, ale vždy jedno společné. Uvedou vás v omyl, vy zaplatíte a pak máte smůlu. Dvojitou smůlu můžete mít, pokud někde ve „smlouvě“ nenápadně uvedli obnovení „předplatného“, pokud je včas nevypovíte. Ale ani to není potřeba, příští rok vám pošlou prostě znovu totéž a vy se nejspíš zase necháte nachytat.

Česká databáze společností má sice sídlo v Brně, ale jednatelem je jakýsi maďarský občan jménem Gyula Erich Katona, což zdaleka není neznámé jméno.

Stačí se podívat do roku 2008. Protože už tehdy bylo tohle jméno spojeno s totožnou aktivitou, jen se tehdy jmenovala Český telefonní seznam. Ten stále na tehdejší webové adrese www.ceskytelefonniseznam.com najdete, bez uvedení provozovatele, ale s adresou PO BOX 239, 602 00 Brno a telefonním číslem 545 217 111 (a faxem 545 214 426). Se stejným Českým telefonním seznam se setkáte i v roce 2009, kdy před ním varovalo Sdružení na ochranu spotřebitelů (a objevuje se tam jiný maďarský jednatel, Attila Levente Herceg, nepochybně předchozí bílý kůň).

 

první část smlouvy - Telefonní seznam České republiky a Slovenska s.r.o.

první část smlouvy – Telefonní seznam České republiky a Slovenska s.r.o.

druhá část smlouvy - Telefonní seznam České republiky a Slovenska s.r.o.

druhá část smlouvy – Telefonní seznam České republiky a Slovenska s.r.o.

 

Klasický podvod, včetně samoobnovování

Ale vraťme se ještě ke „smlouvě“. V té totiž najdete klasické „Smlouva je uzavírána na dobu 12 měsíců s počátkem služby dne 15.12.2015. Tato Smlouva se automaticky prodlužuje o dalších 12 měsíců za stejných smluvních podmínek v případě, že klient neoznámí písemně Společnosti, nebo k rukám její organizační složky, či na příslušnou korespondenční adresu udanou společnosti, že nemá zájem o prodloužení smlouvy, a to ve lhůtě nejpozději 30 dní před započetím druhého roku poskytování služeb.

Je s podivem, že tahle věc funguje už minimálně nějakých sedm let a celou dobu ji provozuje evidentně stejný člověk (či lidé). A za celou tu dobu, přes opakované mediální zviditelňování, neskončil ve vězení.

Telefonní seznam České republiky a Slovenska s.r.o.
Sídlo: Příkop 843/4, Zábrdovice, 602 00 Brno
Identifikační číslo: 04136268
Právní forma: Společnost s ručením omezenýmjednatel:
GYULA ERICH KATONA, dat. nar. 3. ledna 1968
Budapešť, Király Út 78, Maďarská republika
Den vzniku funkce: 13. října 2015Společníci:
Společník:
GYULA ERICH KATONA, dat. nar. 3. ledna 1968
Budapešť, Király Út 78, Maďarská republikaPodíl:
Vklad: 200 000,- Kč
Splaceno: 100%
Obchodní podíl: 100%
Druh podílu: základní
Kmenový list: nebyl vydán

Španělsko a moře

Španělsko je jednou z hlavních evropských turistických zemí a prázdninových destinací. Není však pouze zemí nekonečných pláží jak by se možná na první pohled mohlo zdát. Španělsko je zemí, která učaruje snad každému. Náročnému turisté, tomu kdo hledá odpočinek na zlatavých plážích, tomu, kdo oblibě poznávací zájezdy i tomu, kdo rád cestuje na vlas pěst.

Španělsko a moře

Španělsko a moře

Costa Brava, Costa Brava letecká doprava
Costa Brava se táhne od letoviska Blanes až k hranicím s Francií, což je asi 300 km. Tím se řadí mezi tři největší španělské prázdninové „costas“. Najdeme zde skvělé koupání, množství turistických atrakcí a zajímavostí i historické památky a velmi přívětivé středomořské klima. Je to místo vhodné pro ty, kdo touží po odpočinku a pro ty z nás, co chtějí prožít dobrodružství a podnikat výlety po okolí. Největší město a zároveň i jedno z nejnavštěvovanějších středisek Costa Brava je Lloret de Mar, což je rušné místo s bouřlivým nočním životem a více než tisíciletou historií. Mezi další populární střediska patří Blanes nebo Roses. Costa Brava Vás okouzlí dlouhými písečnými plážemi, divokými útesy, skvělými podmínkami pro potápění, množstvím historických objektů nebo velkým množstvím zajímavých a krásných tradičních vesniček.

Španělsko a moře

Španělsko a moře

Costa de Almeria
Costa de Almeria letecká doprava
Pobřeží Costa de Almeria vás překvapí svou různorodostí a na první pohled až nehostinným okolím v podobě pouště ve vnitrozemí. Nenechte se však zmást, pobřeží si vaše sympatie získá ospalí rybářskými vesničkami, romantickými zálivy ukrytými mezi skalnatými útesy, nebo čistými plážemi oceněnými modrou vlajkou EU. Kouzlo této oblasti objevily i i lmári – právě zde se natáčely mnohé „špagetová westerny“.

Costa del Sol Costa del Sol letecká doprava
Pobřeží nacházející se v jižním Španělsku, dlouhé 161 km se táhne od Malagy až po Gibraltar. Samotný název Costa del Sol, což v překladu znamená sluneční pobřeží, je důkazem, že díky příjemnému klimatu až 300 dní v roce patří slunečnému počasí. Podnebí je suché a teplé, letní měsíce jsou horké a mají v průměru 29 ° C. Costa del Sol je turisty vyhledávané i během zimních měsíců, protože podnebí je stále příjemné, teploty se pohybují kolem 16 ° C.
Pobřeží omývá Středozemní moře, které je příjemně teplé, průzračné a klidné.

Španělsko a moře

Španělsko a moře

Gran Canaria Gran Canaria letecká doprava
Kanárské ostrovy je souostroví sopečného původu, které leží ve středním Atlantiku asi 100 km severozápadně od pobřeží Afriky. Administrativně je souostroví autonomním společenstvím Španělska. Gran Canaria by se dala nazvat Evropským rájem. Nabízí exotickou faunu a flóru, čisté lesy, hory, sopečné krátery, pískové duny jako na Sahaře a hlavně velkolepé pláže. Díky mírnému klimatu je to místo vhodné na dovolenou po celý rok a dá se koupat i když u nás právě mrzne.

Mallorca, Mallorca letecká doprava
Největší baleárský ostrov patří mezi nejznámější a nejoblíbenější destinace Španělska. Rozmanitá krajina s rozlehlými plážemi s jemným zlatavým pískem, se skalními útesy, s příjemným středomořským klimatem, nádhernými přírodními scenériemi, hlavní město Palma s malebnými starobylými uličkami a živým společenským životem – to vše je Mallorca – ostrov pro ideální dovolenou. V západním Středomoří asi 150 km od Barcelony leží Baleárské souostroví, jehož největším ostrovem je Mallorca. Členité pobřeží s vysokými skalnatými útesy a širokými plážemi s jemným zlatavým pískem poskytuje nádherné přírodní scenérie.

Baleárské souostroví

Baleárské souostroví

Tenerife
Tenerife letecká doprava
Od dalekosáhlých pouští k tropickým lesem, od měsíční krajiny k bohatému mořskému dnu. Symbolem Kanárských ostrovů je neuvěřitelná rozmanitost, každý ze sedmi ostrovů nabízí fascinující a zcela odlišný svět. Své pojmenování ostrovy získaly podle velkých psů, kteří je podle legendy hlídali. Není to však jediný název, kterým lidé ostrovy v minulosti označovali. Někteří věřili, že ostrovy jsou ztracenou Atlantidou, kterou podle Platóna zničilo zemětřesení. Pro jiné to byly Šťastné ostrovy ležící na kraji světa, jejichž obyvatelé nikdy neznali smutek a trápení.

Tenerife letecká doprava

Tenerife letecká doprava