Archiv pro rubriku: cestování

Chorvatsko zavádí hraniční kontroly

Letní čas dovolených se blíží. Mnoho českých občanu vyrazí na letní dovolenou do Chorvatska, které patří dlouhodobě k nejvíce oblíbeným destinacím. Velmi oblíbený druh dopravy do Chorvatska je vlastním automobilem.  Tento druh volí drtivá většina turistů.

V minulých letech (od června 2013)  Chorvatsko na státních hranicích zrušilo kontroly. Tato skutečnost velmi usnadnila a zrychlila samotnou cestu za mořem. Na hranicích zmizeli po mnoha letech dlouhé kolony, které cestu časově prodlužovali o 1-1,5 hodiny.

Kontroly na hranicích s Chorvatskem

Kontroly na hranicích s Chorvatskem

Kontroly na hranicích s Chorvatskem

Před pár dny bohužel Evropská unie nařídila státům, které se nacházejí mimo schengenský prostor opět zavést kontroly na státních hranicích. České turisty to ovlivní především při cestě do Chorvatska za jejich letní dovolenou. Opět se dají očekávat velké mnoha kilometrové kolony, které cestu znepříjemní.

V hlavní turistické sezóně se tak připravte na dlouhé kolony. Kontrolovány budou muset být všechny automobily (také autobusy), které Chorvatsko mají v plánu navštívit nebo také naopak opouštějí. K samotné kontrole budete potřebovat platný pas nebo občanský průkaz.

Připravte děti na delší cestu do Chorvatska

Dobré je se na tuto komplikaci připravit a jestliže budete cestovat s dětmi, počítat s tím, že pomalé popojíždění děti nudí. Proto je dobré mít dostatek pití, hračky apod. Můžete tak předejít nepříjemnostem, které by vám pokazili dovolenou hned v jejím začátku.

Proto je také vhodné mít rezervován apartmán dopředu. Dnes je velmi snadné si vyhledat a rezervovat ubytování v Chorvatsku předem na internetu. Využijte například stránky www.levnedochorvatska.cz, které nabízejí tisíce apartmánů po celém chorvatském pobřeží.

Španělsko a moře

Španělsko je jednou z hlavních evropských turistických zemí a prázdninových destinací. Není však pouze zemí nekonečných pláží jak by se možná na první pohled mohlo zdát. Španělsko je zemí, která učaruje snad každému. Náročnému turisté, tomu kdo hledá odpočinek na zlatavých plážích, tomu, kdo oblibě poznávací zájezdy i tomu, kdo rád cestuje na vlas pěst.

Španělsko a moře

Španělsko a moře

Costa Brava, Costa Brava letecká doprava
Costa Brava se táhne od letoviska Blanes až k hranicím s Francií, což je asi 300 km. Tím se řadí mezi tři největší španělské prázdninové „costas“. Najdeme zde skvělé koupání, množství turistických atrakcí a zajímavostí i historické památky a velmi přívětivé středomořské klima. Je to místo vhodné pro ty, kdo touží po odpočinku a pro ty z nás, co chtějí prožít dobrodružství a podnikat výlety po okolí. Největší město a zároveň i jedno z nejnavštěvovanějších středisek Costa Brava je Lloret de Mar, což je rušné místo s bouřlivým nočním životem a více než tisíciletou historií. Mezi další populární střediska patří Blanes nebo Roses. Costa Brava Vás okouzlí dlouhými písečnými plážemi, divokými útesy, skvělými podmínkami pro potápění, množstvím historických objektů nebo velkým množstvím zajímavých a krásných tradičních vesniček.

Španělsko a moře

Španělsko a moře

Costa de Almeria
Costa de Almeria letecká doprava
Pobřeží Costa de Almeria vás překvapí svou různorodostí a na první pohled až nehostinným okolím v podobě pouště ve vnitrozemí. Nenechte se však zmást, pobřeží si vaše sympatie získá ospalí rybářskými vesničkami, romantickými zálivy ukrytými mezi skalnatými útesy, nebo čistými plážemi oceněnými modrou vlajkou EU. Kouzlo této oblasti objevily i i lmári – právě zde se natáčely mnohé „špagetová westerny“.

Costa del Sol Costa del Sol letecká doprava
Pobřeží nacházející se v jižním Španělsku, dlouhé 161 km se táhne od Malagy až po Gibraltar. Samotný název Costa del Sol, což v překladu znamená sluneční pobřeží, je důkazem, že díky příjemnému klimatu až 300 dní v roce patří slunečnému počasí. Podnebí je suché a teplé, letní měsíce jsou horké a mají v průměru 29 ° C. Costa del Sol je turisty vyhledávané i během zimních měsíců, protože podnebí je stále příjemné, teploty se pohybují kolem 16 ° C.
Pobřeží omývá Středozemní moře, které je příjemně teplé, průzračné a klidné.

Španělsko a moře

Španělsko a moře

Gran Canaria Gran Canaria letecká doprava
Kanárské ostrovy je souostroví sopečného původu, které leží ve středním Atlantiku asi 100 km severozápadně od pobřeží Afriky. Administrativně je souostroví autonomním společenstvím Španělska. Gran Canaria by se dala nazvat Evropským rájem. Nabízí exotickou faunu a flóru, čisté lesy, hory, sopečné krátery, pískové duny jako na Sahaře a hlavně velkolepé pláže. Díky mírnému klimatu je to místo vhodné na dovolenou po celý rok a dá se koupat i když u nás právě mrzne.

Mallorca, Mallorca letecká doprava
Největší baleárský ostrov patří mezi nejznámější a nejoblíbenější destinace Španělska. Rozmanitá krajina s rozlehlými plážemi s jemným zlatavým pískem, se skalními útesy, s příjemným středomořským klimatem, nádhernými přírodními scenériemi, hlavní město Palma s malebnými starobylými uličkami a živým společenským životem – to vše je Mallorca – ostrov pro ideální dovolenou. V západním Středomoří asi 150 km od Barcelony leží Baleárské souostroví, jehož největším ostrovem je Mallorca. Členité pobřeží s vysokými skalnatými útesy a širokými plážemi s jemným zlatavým pískem poskytuje nádherné přírodní scenérie.

Baleárské souostroví

Baleárské souostroví

Tenerife
Tenerife letecká doprava
Od dalekosáhlých pouští k tropickým lesem, od měsíční krajiny k bohatému mořskému dnu. Symbolem Kanárských ostrovů je neuvěřitelná rozmanitost, každý ze sedmi ostrovů nabízí fascinující a zcela odlišný svět. Své pojmenování ostrovy získaly podle velkých psů, kteří je podle legendy hlídali. Není to však jediný název, kterým lidé ostrovy v minulosti označovali. Někteří věřili, že ostrovy jsou ztracenou Atlantidou, kterou podle Platóna zničilo zemětřesení. Pro jiné to byly Šťastné ostrovy ležící na kraji světa, jejichž obyvatelé nikdy neznali smutek a trápení.

Tenerife letecká doprava

Tenerife letecká doprava

Sháníte kvalitní sluneční nebo motocyklové brýle?

Pokud sháníte kvalitní sluneční nebo motocyklové brýle, pak Vám doporučuji navštívit e-shop styl4u.cz . Tento e-shop nabízí široký sortiment brýlí jak pro běžné nošení, tak pro různé příležitosti, brýle pro sportovní aktivity, či motorismus. Najdete zde např. sluneční brýle pro cyklistiku, tenis, atletiku, golf, brýle pro lyžování a snowboarding, vodní sporty, outdoorové aktivity a další. E-shop  styl4u.cz nabízí také stylové sluneční brýle, sportovní brýle s dioptrickou vložkou, a další příslušenství k prodávaným brýlím. Brýle značky Maranello, Solemio, Flatmatic, Modular aj. budou slušet každému. Tyto značky brýlí se vyrábějí, jako většina brýlí z produkce Nannini, z termoplastického materiálu TR90, který zaručuje vysokou elasticitu, skvělou mechanickou odolnost,  odolává nízkým i vysokým teplotám, a zároveň je rozměrově stálý. Toto vše jsou přirozené vlastnosti tohoto materiálu.

motocyklové brýle?

motocyklové brýle?

Ze sortimentu motocyklových brýlí značky Bullet, Modular, Rider, Cruiser a mnoha dalších si jistě vybere každý motorista. Mezi tímto sortimentem zaujme např. nový model moto brýlí TT se zaoblenými liniemi a inovovaným kapkovitým stylem,  který představuje silnou připomínku designu šedesátých let. Tyto brýle se prodávají také ve verzi s vnitřním dioptrickým rámečkem. Z novinek nabízí tento e-shop motocyklové brýle TT, které jsou prvním modelem z produkce Nannini, ve kterém jsou použity sférické zrcadlové čočky, umožňující skloubit fascinující směs klasiky a moderna. Díky neustálé inovaci vytvořili v Nannini jedinečný systém výměny čoček – tzv. QR – Quick release mechanismus, který umožňuje velmi rychlou výměnu čoček podle počasí nebo individuálních estetických potřeb uživatele.  Tuto technologii si také nechala firma Nannini patentovat. Sférické čočky jsou vyrobeny z polykarbonátu, jsou odolné proti poškrábání, velmi lehké, a vysoce odolné. Poskytují nejvyšší pohodlí bez jakéhokoliv zkreslení obrazu, a také úplnou ochranu proti UV záření.

Pokud uvažujete o nákupu jakýchkoliv slunečních nebo ochranných brýlí, zkuste navštívit tento e-shop.

 

 

Jak vybrat dětskou autosedačku

Tato otázka Vás bude potkávat poměrně často jelikož je autosedačka povinné vybavení , ale řekněme si na rovinu, kdo by měl být více chráněn než naše děti. Je ovšem zohlednit více faktorů, abyste vybrali tu správnou. Především doporučujeme se podívat i na testy autosedaček na spotřebitelském serveru dTest, který tyto testy nebere na lehkou váhu.

Kategorie autosedaček

Autosedačky jsou rozděleny podle hmotnosti nikoli podle věku a to takto:

  • skupina 0 : od narození do 10 kg, přibližně do 1 roku,
  • skupina 0+ : od narození do13 kg, přibližně do12 až 18 měsíců,

Autosedačky jsou ve tvaru skořepiny a je určena k cestování s kojenci. Může být upevněna na předním i zadním sedadle, ale vždy proti směru jízdy a na předním sedadle musí být vypnutý airbag.

  • skupina I: od 9 do 18 kg, přibližně od 1 roku do 4 let,

pro děti co již sami sedí a umísťují se na zadní sedadlo, některé jsou vybaveny isofix

  • skupina II: od 15 do 25 kg, od 3 do 7 let,
  • skupina III: od 22 do 36 kg, od 6 let do 12 let.

skládá se z opěrky hlavy, opěrky zad a podsedáku

Výběr a pohodlí

Pro jedno dítě budete určitě potřebovat 2-3 autosedačky. Je dobré si s nákupem první autosedačky pospíšit, abyste mohli již z porodnice odjíždět v pořádku. Myslete na to, že pokud vaše auto nabízí možnost ISOFIX je vhodné vybrat autosedačky s tímto upevňovacím systémem. V případě nehody již autosedačku nepoužívejte a nedoporučuje se ani nákup autosedačky z druhé ruky. Je důležité také hlídat aby vaše dítě autosedačku nepřerostlo, jelikož se pak snižují bezpečnostní účinky autosedaček.

Autosedačky Caretero

Tyto autosedačky prošly řadou testů autosedaček a splňují ty nejvyšší možné požadavky na bezpečnost a pohodlí dítěte. Caretero patří mezi nejlepší a osvědčené značky v oblasti autosedaček a splňují veškeré přísné normy a jsou homologovány. Vaše dítě se bude cítit pohodlně a vy budete mít pocit, že jste pro jeho bezpečí udělali maximum.

Odpovědnost za přepravované zboží.

Úmluva CMR, která reguluje vazby a odpovědnost za přepravované zboží mezi dopravci/zasilateli a příkazcem zboží, popisuje poměrně přesně situace, kdy za vzniklou škodu dopravce odpovídá a kdy nikoliv.

Odpovědnost za přepravované zboží.

Odpovědnost za přepravované zboží.

V článku 8. Povinnosti dopravce při převzetí zboží, je zcela jasně napsané, že odesílatel má být povinen zajistit přepravované zboží potřebným způsobem proti nebezpečím silniční dopravy, neboť jen on má k dispozici odborné znalosti, nikoliv dopravce. Odesílatel má proto odpovědnost i za bezpečné uložení, nahromadění a upevnění zboží proti otřesům a skluzům během jízdy, a to i za jízdy zvýšenou rychlostí. Odesílatel musí proto zboží naložit tak, aby bylo schopné dopravy.

Dokonce jsou známy soudní spory, kdy soud uznal, že dopravce nemůže zkontrolovat obal samotný.

V letošním roce jsme řešili několik škodných událostí, kdy zcela jasně škoda vznikla díky vadnému obalu.

Ani jedna z těchto škod není likvidní, protože vznik škody není zapříčiněn dopravcem, ale vadným, nebo nedostatečným obalem.

Společnost EKONSERVIS je schopna nabídnout pokrytí i takovýchto škod.

 

Dopravci, čtěte objednávky přepravy důsledně.

Pokud speditér ve své objednávce pro dopravce uvede konkrétní požadavky, musí se jimi dopravce řídit nebo musí předem písemně dohodnout jiné podmínky přepravy. Nedodržením požadavků uvedených v objednávce se dopravce dopouští hrubého nedbalostního jednání.

Pojištění pro dopravce

Pojištění pro dopravce

V poslední době se množí škody, kdy speditéři uvedou do objednávky pro dopravce nutnost během transportu parkovat na hlídaných či doporučených parkovištích, což je nutné v případě potřeby doložit účtenkou za parking. Dopravci objednávku podepíší, ale pokyn poruší a parkují kdekoli, jak vycházejí pauzy AETR. Když pak dojde ke škodě (nejčastěji krádež při pauze), požaduje speditér uhradit škodu v celkové hodnotě zboží dle čl. 29 Úmluvy CMR a nikoli jen do výše přepočtu hr. váhy dle čl. 23 Úmluvy CMR. Speditéři se odvolávají právě na to, že dopravce porušil podmínku objednávky a že se dopustil hrubě nedbalostního jednání.

České soudy toto vyhodnocují jako hrubou nedbalost i když řidič učinil další kroky k minimalizaci nějakého ohrožení. Soudy dávají za pravdu speditérovi a dopravce musí uhradit celou škodu. Může se jednat opravdu o obrovskou finanční částku, proto je důležité dbát na prevenci.

Je nutné dodržovat podmínky přepravní smlouvy nebo předem dohodnout písemně jiné podmínky přepravy. V opačném případě se určitě vyplatí přepravu odmítnout.

Pokud dopravce pro přepravu angažuje subdopravce, musí uvést v objednávce stejné podmínky, jaké zadal speditér.

Pokud už dojde k porušení podmínky objednávky přepravy a speditér dopravce učiní odpovědným z hrubé nedbalosti, měl by dopravce toto odmítnout a napsat, že souhlasí se svou odpovědností pouze do výše dle čl. 23 Úmluvy CMR. To ještě neznamená, že se dopravce zbaví odpovědnosti, ale speditér nemůže nafakturovat rovnou celou částku, ale bude muset dopravce zažalovat, aby soud hrubou odpovědnost prokázal.

Toto platí analogicky pro veškeré podmínky, které jsou vyspecifikované v objednávce přepravy, např. na zákaz překládky nebo ručení za náklad v jeho celkové hodnotě, i když nebyla určená cena zásilky nebo zvláštní zájem na dodání. Tato podmínka sice odporuje Úmluvě CMR, nicméně dle vyjádření právníků jakmile se na tom obě strany smluvně dohodli, je platná. Je tedy nutné číst celou objednávku přepravy a někdy i zvláštní podmínky, kterými se objednávka přepravy řídí a které fyzicky nejsou součástí objednávky přepravy.

Mezi základní prvky prevence patří důsledné přečtení objednávky dopravcem a samozřejmě kvalitní pojištění dopravce na možná rizika. O způsobu a rozsahu pojištění se určitě dopravcům vyplatí poradit s odborníky. Mezi nejzkušenější poradenské firmy se zaměřením na zprostředkování pojištění pro dopravce patří společnost EKONSERVIS-CZ s.r.o. Společnost EKONSERVIS-CZ zajistí svým klientům maximálně výhodné pojistné smlouvy, povede správu pojistných smluv a v případě pojistné události zajistí její likvidaci.

 

 

 

RegioJet přepravil za 1. čtvrtletí na trati Bratislava – Komárno více než 560 tisíc cestujících, což je ve srovnání s loňským rokem o 22% více

Regionální vlaky společnosti RegioJet, které zajišťují přepravu cestujících na trati z Komárna do Bratislavy a zpět, iv tomto roce zaznamenávají dynamický nárůst. Jen v prvním čtvrtletí narostl počet cestujících o více než 22% a RegioJet svými vlaky přepravil za tři měsíce roku 2015 více než 562 tisíc cestujících.

RegioJet

RegioJet

„Linka z Komárna do Bratislavy se již čtvrtým rokem díky RegioJetu těší velké oblibě cestujících a pokračuje v nárůstu přepravených pasažérů. Za tři roky se nám na této trase podařilo počet cestujících ztrojnásobit, vytvořit pro cestující přitažlivý produkt, který každý den využijí tisíce cestujících při cestě za prací, do škol, na úřady či jen tak na výlet, „říká Radim Jančura, majitel společnosti RegioJet.
Ze statistik za první čtvrtletí na této trase vyplývá, že RegioJet přepravil měsíčně průměrně více než 187 tisíc cestujících, kteří cestovali na vzdálenost přibližně 35 kilometrů. V průměru RegioJet vypravil téměř 1500 osobních vlaků a regionálních expresů měsíčně.
„Čísla za první čtvrtletí potvrzují, že RegioJetu se podařilo vytvořit přitažlivý produkt příměstské vlakové dopravy, který cestující zaujal a dostal jejich z automobilů do vlaků. Atraktivní jízdní řád, moderní vlaky, proklientského přístup a různé další přitažlivé navazující produkty, jako jsou například aquabalíčky do aquaparků na Žitného ostrova, cestující stále více oslovují a ti jim říkají jasné ano, „dodává Radim Jančura.
Top zastávkami na jižní lince přes Žitný ostrov jsou samozřejmě bratislavské zastávky – Hlavní nádraží a Nové Město, které odbavili za první kvartál 376 tisíc cestujících, následuje Dunajská Streda s více než 232 tisíc zkontrolovanými cestujícími, bronzová příčka patří komárům s téměř sto tisíc zkontrolovanými cestujícími. Do první pětky se dostaly i Kvetoslavov, který atakuje hranici 60 tisíc cestujících za první čtvrtletí a Velký Meder s téměř 45 tisíc zkontrolovanými cestujícími.
Právě satelitní městečka Bratislavy ležící na trase vlaků RegioJet se staly prestižními iv případě prodeje či pronájmu realit a zaznamenaly nejdynamičtější nárůst počtu přepravených cestujících, když v některých případech narostly i o 30% oproti stejnému období loňského roku.
RegioJet provozuje osobní vlaky a regionální expresy na trase z Komárna přes Dunajskou Středu do Bratislavy a zpět na základě objednávky Ministerstva dopravy České Republiky ve veřejném zájmu od roku 2012, kdy trať převzal po Železniční společnosti Slovensko. Od té doby se počet cestujících ztrojnásobil na více než 2 miliony přepravených ročně.

jak jezdit na kole rychleji

Rychleji na kole?

Nejste fyzicky zdatní a rádi by, jste jezdili na kole i delší výlety? Třeba s kamarády se sportovněji zdatnými kamarády? Nebo máte zdravotní omezení, které vám neumožňuje jezdit delší trasy? V dnešní době, již to není problém a řešení je celkem snadné. Představte si klasické jízdní kolo a k tomu si přidejte elektrický pohon. A máte elektrokolo, produkt který v poslední dekádě zažívá prodejní vzestup, a začíná být celkem běžným dopravním prostředkem. Elektrokola, tak jak je známe z dnešní doby jsou velice podobná jako klasická kola a věřte, že jsou modely kde je problém ten rozdíl najít. Jízda na takovém elektrickém kole je stejná jako na normálním, ale připočítejte si k vaší výdrži a sile 250w které dokáží makat třeba i 100km.  Kopce. které jste dřív neměli šanci vyjet již nebudou problém.

jak jezdit na kole rychleji

jak jezdit na kole rychleji

A co zápory?

A jaké jsou nevýhody takového kola na elektriku? Zodpovědně musím říci že u dnešních elektrokol klady převažují nad zápory. Ale abychom byli objektivní ty největší zápory si řekneme. Takže asi největší je cena. Kvalitní značkové elektrokolo  se pohybuje od 30 000 výše. Další nevýhodou je váha, která je průměrně od 20-25 kg. A taková poslední nevýhoda je závislost na elektřině,  prostě se musí po každým určitým počtu kilometrů nabýt baterie na našem kole.

Někdo si dá na kolo i tryskový pohon, jiný si najme tahače, který před kolem běhá a cyklistu táhne na laně. Ideální je ale moderní tryskový pohon, něco jako raketový pohon. Může to bouchnout, ale rychlost to generuje opravdu moc velkou.

Co se děje na panství Bernov

Hledel jsem co je Bernov, kde je a co se tam dá dělat? Co jsem ale objevil mě překvapilo a vás to asi také překvapí. Bernov mě vyrazil dech, andělé zpívali o Bernov. I v opeře se o Bernov mluví a velmi hlasitě. Bernov se proslavil svými tajemstvími. V klidné části obce Bernov se žije velice dobře, jen ta tajemná místa vyrážejí dech, berou vzduch z úst a pouští žilou.  V obci Bernov nebyl prozatím zařazen žádný odkaz na ubytování, ale už za chvíli se to dramaticky změni a bude poznána pravda o ubytování, která vám byla dlouho úmyslně tajena. Bernov je vhodný především pro milovníky čisté přírody v těsné blízkosti lesa. Prázninový dům Bernov rezervovat přímo u nás jednoduše online. Zvolte volbu zobrazit více informací, která Vás zcela nezávazně zavede na rezervační systém, kde se Vám spočítá cena podle termínu ubytování a počtu osob přímo pro Vás. Můžete se podívat na nejoblíbenější ubytování ostatních uživatelů rezervace ubytování v České Republice dole na stránce. Někteří majitelé chalup v obci Bernov nabízí ubytování v chalupě s kapacitou 12 osob. Jsou chalupy menší i větší. Ubytování, bydlení, pobyt a relaxace v Krušných horách. To vše nabízí Panství Bernov, které ale možná není pro vás dost dostupné. Pronájem plně vybavené chaty, je ale dobrá možnost pro všechny co chtějí poznat Bernov. Ubytování pro Vaše mazlíčky povoleno, pokud nejde o velmi velká zvířata. Lokalita nebízí bohaté možnosti turistiky a sportovního vyžití a to jak v Krušných horách tak v blízkosti Panství Bernov. Nikdo tam ale nejezdí za ničím jiným než za lesy a lukami porostlými podivuhodnými rostlinami. Krušné hory a Panství Bernov to je ubytování a aktivní relaxace pro každého.

Katastrální úřad Karlovy Vary
okres: Karlovy Vary
Sokolovská 167/875 , 36005 Karlovy Vary
Tel.: 353417111, Fax: 353417252

Za nákupy do Milána

Nákupy v Praze, v Berlíně či v Londýně jsou dávno passé. Pokud chcete prožít stylové a nezapomenutelné nakupování, vydejte se přímo do hlavního města módy, do Milána. Milán je rájem pro všechny, kteří si chtějí užít nakupování ve velkém stylu. A ani se nemusíte bát, že by váš bankovní účet utrpěl. V Miláně nakoupíte nejnovější trendy kousky za atraktivní ceny. Pojďme se nyní společně podívat, do jakých obchodů byste měli vyrazit a na co byste neměli zapomenout.

Pokud se rozhodnete pro stylové nákupy v Milánu, můžete si vybrat zájezd do Milána z pestré nabídky na www.ceskykompas.cz.

Nejluxusnější módní kousky

post_display_cropped_open-uri20140402-16322-1r22mvqNa úvod začneme rovnou tou nejluxusnější módou a tou nejluxusnější milánskou nákupní čtvrtí, která je přezdívána jako Módní či také Zlatý čtyřúhelník, Quadrilatero della moda nebo Quadrilatero d’oro. Zlatý čtyřúhelník se nachází v historické části Milána a je tvořen čtyřmi ulicemi (Montenapoleone, Spiga, Sant’Andrea a Manzoni).

Ve Zlatém čtyřúhelníku nakoupíte to nejluxusnější zboží od nejznámějších světových značek a návrhářů. Sídlí tu značky jako Armani, Exté, Dolce&Gabbana, Gucci, Missoni, Prada, Valentino, Versace či Louis Vuitton. Pokud se však bojíte, že by utrpěla vaše peněženka, pak raději počkejte na výprodeje, které zde nejsou vnímány jako sprosté slovo.

Atraktivní ceny značkového outletového zboží

V případě, že si potrpíte na značkové zboží a přívětivé ceny, vydejte se do jednoho ze tří outletových obchodů, které se nacházejí v okolí Milána. Jedná se o Serravalle outlet, Foxtown outlet či Vicolungo outlet. Do všech uvedených obchodů se dostanete z centra Milána prostřednictvím autobusu, který jezdí sedm dní v týdnu.

Rinascente, stálice mezi módními domy

Stálicí mezi módními domy představuje Rinascente, které stojí vedle Milánského dómu a ve kterém si lidé nakupování vychutnávají již od roku 1865. V módním domu Rinascente jsou zastoupeny veškeré velké módní značky. A včetně luxusní italské módy si zde můžete vychutnat i vynikající italské delikatesy.

Do Pupy za kosmetikou

Kvalitní kosmetiku si můžete nakoupit v obchodech Pupa. Pupa Milano je tradiční italskou značkou kosmetiky a její obchody najdete například ve výše uvedeném módním domě Rinascente.

Do Gallerie Vittorio Emanuele za šperky

Za šperky můžete vyrazit do Gallerie Vittorio Emanuele, v jejímž prvním patře najdete tradiční skleněnou italskou bižuterii Vigano. Včetně Vigano můžete navštívit i obchod milánských designérek Mirty Visconti a Claudie Galante, který se nachází ve Via Fiori Chiari 2.

Vintage móda

V Miláně si na své přijdou jak milovníci jednoduché elegance, minimalismu či extravagance, tak i milovníci stylového a romantického vintage stylu. Za vintage módou můžete vyrazit do obchodu Cavalli e Nastri ve Via Gian Giacomo Mora 3 či ve Via Brara 2. Obchod je zárukou vysoké kvality a originálního stylu.

controcampookbrera_1_1_1

Dalším obchůdkem, který vám nabídne Vintage módu, je obchod Oplà! Nacházející se ve Via Vigaveno. V tomto obchůdku najdete vintage modely od veškerých světových značek. Pořídit si můžete ručně vyrobenou kabelku, klobouk a mnoho zajímavých módních doplňků.

Pro milovníky hedvábí

Pokud svoje tělo rádi hýčkáte jemným hedvábím, pak vyrazte na výlet k jezeru Como, poblíž kterého se nachází nejlevnější hedvábný outlet v okolí. Vybírat můžete z nepřeberného množství šál, šátků či šatů a přitom se kochat romantickým pohledem na zasněžené vrcholky Alp. Výlet za hedvábím můžete spojit i s výletem do půvabného městečka Belaggio.

Než se vydáte na cestu domů, měli byste si ještě trochu odpočinout. Zajímavou nabídkou odpočinku a relaxu jsou lázně Terme Milano na Piazzale Madaglie d´Oro.

Pro samostatnou dopravu můžete také využít některou z levných letenek do Milána.

Slovenská pohoří – Skorušinské vrchy

Skorušinské vrchy – se nacházejí na severu Slovenska v Žilinském kraji, v okresech Tvrdošín a Dolný Kubín. Pohoří patří do Podhôľno-Magurský oblasti, která je součástí Vnějších Západních Karpat / rozloha 192 km2 /.
Skorušinské vrchy se nacházejí severně od pohoří Západní Tatry. Od Roháčů je odděluje Podtatranská brázda, kterou tvoří Blatná a Tichá dolina. Skorušinské vrchy jsou budovány usazenými horninami vnútrokarpatského paleogénu, převážně pískovci a slepí. Reliéf Skorušinských pohoří představuje masivní hřbet rozčleněn hlubokými dolinami říčky Oravice a Studeného potoka. Původní smrkové lesy s příměsí buku a jedle se změnily na smrkové monokultury. Části povrchu pokrývají trvalé travní porosty. Během léta je zde možnost sběru lesních plodů a hub. Skorušinské vrchy se dělí na hlavy – Kopec (1251 m) – Skorušina (1314 m) – Oravická Magura (Magura 1232 m). Z rozhledny na vrcholu nejvyššího vrchu Skorušina je vidět hlavní hřeben Roháčů na jihu, Velký Choč (1611 m) na jihozápadě, Velký Rozsutec (1610 m) na západě, Oravská Magura, Oravskou přehradu, Oravské Beskydy a Babí horu (1725 m) na severu a rozlehlou Oravskou kotlinu na východě.
Skorušinské vrchy patří do chladné klimatické oblasti. Severně pod vrchem Skorušina, v údolí říčky Teplica, nedaleko obce Brezovica je vybudováno lyžařské středisko s umělým zasněžováním a dobře udržovanými sjezdovkami. Skorušinské vrchy poskytují ideální podmínky pro letní i zimní turistiku. Část pohoří patří do národního parku TANAP a jeho ochranného pásma. Nejvyšším vrcholem je Skorušina / 1314 m n.m. /.

Slovenská pohoří – Súľovské vrchy

Scientologie v Evropě – Itálie

Slovenská pohoří – Krupinská planina

Krupinská planina – se rozprostírá na jihu středního Slovenska v Banskobystrickém a Nitranském kraji v okresech Veľký Krtíš, Krupina, Zvolen, Detva a Levice. Patří do oblasti Slovenské středohoří, které je součástí Vnitřních Západních Karpat / rozloha 853 km2 /. Pro charakter reliéfu jsou typické horizontální tabulové struktury. Jednotvárnost reliéfu místy narušují andezitové tvrdost. Řeky a potoky se na planině paprskovitě roztékají a tím vytvořily hluboké kaňonovité doliny, z nichž nejznámější jsou Litava a Malá Litava. Planina se postupně mírně svažuje ze severu, kde dosahuje výšky mezi 600 až 800 metrů nad mořem, směrem k jihu dosahuje výšky jen kolem 300 metrů nad mořem
Území odvodňují především říčky Tisovník, Stará řeka, Plachtinský potok Krupinica, Litavica a Litava. Všechny povrchové toky patří do povodí IPLA. Pohoří spadá do teplé a mírně teplé klimatické oblasti. Povrch Krupinské planiny je činností člověka značně přeměněn. Zalesněné části představují především habrové a dubové lesy, naopak odlesněné plošiny se využívají jako pole, louky a pastviny či ovocné sady. Pro Krupinská planinu je typické rozptýlené Láznička osídlení. Vojenský výcvikový prostor Lešť, který je nepřístupný pro veřejnost, zasahuje do pohoří Javorie, ostrožka a Krupinská planina a patří mezi nejznámější výcvikové prostory ve střední Evropě. Nejvyšším vrcholem je Kopaný závoz / 775 m nm /.

Termální lázně na Slovensku

Pracovala jsem v scientologické firmě

Rybolov na Slovensku – Liptovská Mara

Slovenská pohoří – Bílé Karpaty

Bílé Karpaty – spadají do oblasti Slovensko-moravských Karpat, které je součástí Vnějších Západních Karpat. Rozprostírají se na západě Slovenska, v Trnavském a Trenčínském kraji, v okresech Skalica, Senica, Myjava Nové Mesto nad Váhom, Trenčín, Ilava a Púchov / rozloha 655 km2 /. Podél celého pohoří prochází státní hranice mezi Slovenskou a Českou republikou. Reliéf je hladce modelovaný, převážně pahorkatinného a hornatinový. Patří do mírně teplé a chladné klimatické oblasti. Pro území je charakteristické rozptýlené kopaničářské osídlení. Povrch je značně zalesněný (převážně bučiny, v nižších polohách dubohabrové lesy), odlesněné plochy představují mozaiku luk, polí a pastvin. Nejvyšším vrcholem je Velká Javorina / 970 m nm /.
Javorníky – se rozprostírají v severozápadní části Slovenska, v Trenčínském a Žilinském kraji, v okresech Kysucké Nové Mesto, Žilina, Bytča Čadca Považská Bystrica a Púchov. Patří do oblasti Slovensko-moravských Karpat / rozloha 884 km2 /. Často se střídají prachové jílovce s plochami pískovců a částečně horninami bradlového pásma. Severní část tvoří masivní hornatinový reliéf, jižněji nižší část pahorkatinného reliéf. Území patří do mírně teplé a ze zvyšující se nadmořskou výškou přechází do chladné klimatické oblasti. Povrch je z větší části pokryt lesem. Převažují jehličnaté lesy, avšak vyskytují se i smíšené a listnaté lesy. Na území s rozesetými kopaničářského osídlením jsou odlesněné plochy pokryté trvalými travními porosty, v nižších polohách poli. Do pohoří Javorníky zasahuje část CHKO Kysuce. Nejvyšší vrch je Velký Javorník / 1071 m nm /. Zajímavost:
Vyskytuje se zde největší slovenský povrchový pramen ropy v obci Korňa. Klokočovské skály patří k málo známým, ale velmi zajímavým přírodním památkám. Je to morfologický útvar, představovaný pískovcově-zlepencovou skalní hranou dlouhou 300 metrů s relativní výškou 15-25 metrů. Morfologickou ojedinělost objektu zvýrazňuje výskyt slepenců s výraznou kulovitou odlučnosti. Pískovcové kamenné koule v lokalitě Milošová-Megoňky jsou největší svého druhu na světě. Průměr největší z nich je 2,6m. Jejich vznik dosud nebyl jednoznačně vysvětlen.

Scientologická církev přestřihla slavnostně pásku známé budovy Twin Cities, v hlavním městě Minnesoty St. Paulu.

Slovenská pohoří – Súľovské vrchy

Chcete cestovat vlakem zdarma? Zde je kompletní návod, jak si zařídíte slevu

29.10.2014 00:00 Ondrej Kubovič

BRATISLAVA – Cestování vlaky zdarma nebude tak jednoduché. Nárok na odpuštění cestovního sice má několik skupin obyvatel, ne všechny ale budou moci jen tak beze všeho nastoupit do vlaku. Část z nich se totiž bude muset na stanicích nejprve zaregistrovat. Podívejte se, kdo všechno má nárok na bezplatné cestování a jak ho od státu získá.
Zdroj: SITA / Viktor Jamborský

Mám nárok na slevu z jízdného? Kde si ji mám vyřídit? A co si vlastně potřebuji přinést sebou, aby mě prodavačka za okénkem neotočila? I to jsou otázky, na které Slováci v časech cestování vlakem zdarma hledají odpovědi. Zde jsou.
Kdo má nárok na slevu?

Děti do patnácti let, žáci a studenti škol do 26 let, lidé do 62 let, na invalidním, předčasném, starobním, sirotčí, vdovský, zda sociálním důchodu a starobní důchodci nad 62 let.
Odkdy platí slevy?

Bezplatné cestování naplánovala vláda od 17. listopadu 2014. Odpuštění poplatků ale není pro zmíněné skupiny zcela automatické. Některé si totiž musejí absolutní slevu nejdříve vybavit a zaregistrovat se.

Registrace probíhá od 27. října 2014 do 31. března 2015.

Kde se mohu zaregistrovat?

Existují dvě možnosti. Jednou jsou pokladny na komplexní vybavení cestujících (KVC). Při takovém okénku probíhá registrace a vydání speciálního průkazu na počkání. K dispozici jsou v 85 stanicích po celém Slovensku. Jejich seznam si můžete prohlédnout zde.

Druhou možností jsou pokladny Železniční společnosti Slovensko bez KVC. Cestující si zde však jen podává žádost o registraci a výdej průkazu. Skutečně ho ale dostane až do tří pracovních dnů. A musí se pro něj podruhé vrátit. Takovou službu ZSSK nabízí v 67 stanicích. Jejich seznam najdete zde.

„Registrace není možná v pokladnách, které zajišťují Železnice SR, ZSSK Cargo au smluvních prodejců ZSSK,“ varují železnice na své stránce.
Co potřebuji k registraci?

Malí Slováci, do šesti let, to mají nejjednodušší. Na cestu vlakem, za kterou nezaplatí ani cent, mají nárok automaticky. Stačí jim tedy nastoupit s rodiči do vlaku a odvézt se až do cílové stanice. Nepotřebují se přitom nijak prokazovat ani při kontrole průvodce.

Děti ve věku od 6 do 15 let, již musí procházet registrací. Železnice vyžadují rodný list dítěte, průkaz totožnosti zákonného zástupce – nejčastěji rodiče – a fotografii dítěte. Sprievdcovi musí prokazovat průkazem s fotografií, kterou jim ZSSK následně vydá.

Žáci a studenti, kteří nemají bezkontaktní čipovou kartu, si musí na stanici přinést občanský, fotografii a školou potvrzenou žádanku. Pokud přitom na aktuální rok mají průkaz ZSSK v papírové podobě, stačí odevzdat ten. Při kontrole ve vlaku musí předložit vydán průkaz pro žáka / studenta.

Žákům a studentům s bezkontaktní čipovou kartou stačí přinést tento doklad vydaný školou a občanský průkaz. Na cestování bez placení musí mít u sebe jízdenku na bezplatnou přepravu a čipovou kartu.

Skupiny důchodců do 62 let musí při registraci předložit průkaz totožnosti, fotografii, potvrzení o výplatě důchodových dávek ze sociální pojišťovny. Pozor si přitom musí dávat na jeho aktuálnost, ZSSK ho totiž přijímá pouze pokud není starší než 30 dní. Průvodci se musí prokázat jízdenkou na částku 0 eur a průkazem, který jim vydají železnice.

Důchodci nad 62 let si musí na zaregistrování přinést jen průkaz totožnosti. Kromě vrácených dokladů následně dostanou průkaz zákazníka ZSSK. Ve vlaku se musí prezentovat bezplatným jízdenkou a občanským průkazem.
Budou všechny vlaky zdarma?

Ne. Odpuštěno jízdné se týká pouze některých typů vlaků. Zdarma tak nemohou lidé cestovat například komerčními vlaky InterCity na trase BratislavaŽilinaKošice v obou směrech. Pro ně totiž platíve Slovenské republice zvláštní ceník.

Bez placení se neopustí ani ve vlacích v příhraničním úseku – to znamená od poslední stanice na slovenském území po státní hranici s našimi sousedy.

Speciální režim platí i pro Tatranské elektrické železnice a systém na trase Žilina-Rajec. „Zdarma se v nich cestuje jen na nový průkaz. Není tedy nutný nulový jízdenku,“ píše Železniční společnost Slovensko na svém webu.
Týká se zleva i soukromého RegioJetu?

Částečně. Bez placení bude zatím jeho trasa mezi Bratislavou-Dunajskou Stredou a Komárnem v obou směrech. U nových linkách do Košic se zatím se slevou nepočítá, dopravce se však snaží prosadit změnu.
Jak to bude fungovat v praxi?

Pokud jste se těšili, že rady před okénkem na stanici se zkrátí, pravděpodobně jste se zmýlili. I zaregistrování cestující totiž budou potřebovat lístek. Na prodejních místech jim ho však vydají bez placení s hodnotou 0 eur.

Problémy přitom nastanou v případě, že si zapomenou svůj speciální slevový průkaz doma. Ten totiž musí předložit během nákupu.
Autobusár kritizují nesystémový krok, vlaky zdarma jim mohou odlákat 15 milionů cestujících

Cestování vlakem zdarma je ve většině případů vázány na konkrétního zákazníka, konkrétní trasu a většinou i na konkrétní vlak (vlaky kategorie R, Ex, EC, EN, SC). Výjimkou budou časové jízdenky na denní docházku. Ty se na konkrétní vlak nevážou.
U nás v obci vlak nejezdí. Platí sleva na autobus?

Ti, kteří nebývají při železnici, mají v tomto případě jednoduše smůlu. Vláda se totiž spokojila s tím, že až 83 procent občanů se dokáže dostat na stanici během třiceti minut. Autobusy tak dotaci nedostanou.

Švýcarsko

Švýcarská konfederace či Švýcarské spříseženství, krátce Švýcarsko (zastarale Švýcary) – německy Schweizerische Eidgenossenschaft, Schweiz, francouzsky Confédération suisse, La Suisse, italsky Confederazione Svizzera, Svizzera, rétorománsky Confederaziun svizra, Svizra, latinsky Confoederatio Helvetica, Helvetia – je vnitrozemní stát ve střední Evropě. Švýcarsko leží mezi Bodamským jezerem na severovýchodě, Ženevským jezerem na západě, Horním a Alpským Rýnem na východě a Rýnem na severu, Jurou na severu a jižními Alpami. Švýcarsko sousedí s následujícími státy, se kterými má suchozemské hranice: s Itálií je 734,2 km, s Francií 571,8 km, s Německem 345,7 km, s Rakouskem 165,1 km (přerušena Lichtenštejnskem) a s Lichtenštejnskem 41,1 km; celkem 1857,9 km.

Tato federace má 23 kantonů, z nichž 3 se dělí na půlkantony, má 8,039 milionů obyvatel, z toho je více jak 1/5 cizinců. Švýcarsko je členem Rady Evropy, OSN, EFTA, OECD a WTO a součástí schengenského prostoru. Jednání o vstupu do EU občané v referendu odmítli a tak, krom Lichtenštejnska, je to jediná země mimo EU v prostoru Střední Evropy.

 

Název počet obyvatel Nádmořská výška Zem. Šířka Zem. Délka
Geneve 433978 374 m 46°12’0.0″ N 6°10’0.0″ E
Zurich 346185 472 m 47°22’0.1″ N 8°33’0.0″ E
Freiburg 248953 1 483 m 46°47’60.0″ N 7°9’0.0″ E
Geneva 181492 424 m 46°12’0.0″ N 6°10’0.0″ E
Basel 164474 257 m 47°34’0.1″ N 7°35’60.0″ E
Bern 123018 527 m 46°55’0.1″ N 7°28’0.0″ E
Lausanne 118015 429 m 46°31’59.9″ N 6°40’0.0″ E
Winterthur 91368 456 m 47°30’0.0″ N 8°45’0.0″ E
Sankt Gallen 70572 554 m 47°28’0.1″ N 9°24’0.0″ E
Luzern 57269 47°4’59.9″ N 8°16’0.0″ E
Lucerne 57066 435 m 47°4’59.9″ N 8°16’0.0″ E
Biel 49675 433 m 47°10’0.1″ N 7°15’0.0″ E
Thun 41539 560 m 46°45’0.0″ N 7°37’0.0″ E
La Chaux-de-fonds 36971 1 012 m 47°7’59.9″ N 6°50’60.0″ E
La Chaux De Fonda 36825 1 012 m 47°7’59.9″ N 6°50’60.0″ E
Koniz (Köniz) 35961 606 m 46°55’0.1″ N 7°25’0.0″ E
Schaffhausen 34445 399 m 47°42’0.0″ N 8°37’60.0″ E
Fribourg 33806 562 m 46°47’60.0″ N 7°9’0.0″ E
Chur 32874 631 m 46°51’0.0″ N 9°30’0.0″ E
Neuenburg 31270 429 m 47°0’0.0″ N 6°58’0.0″ E
Neuchatel (Neuchâtel) 31216 429 m 47°0’0.0″ N 6°58’0.0″ E
Vernier 29767 434 m 46°13’0.1″ N 6°4’60.0″ E
Uster 29583 478 m 47°19’59.9″ N 8°41’60.0″ E
Sion 28246 496 m 46°13’59.9″ N 7°20’60.0″ E
Emmen 27290 433 m 47°4’59.9″ N 8°18’0.0″ E

Dovolená v Chorvatsku

Zarezervujte si letní dovolenou na sezónu 2015 již nyní. Neváhejte tedy s výběrem vaši letní dovolené.

IMG_4261

Chorvatsko se rozkládá na ploše 56 691 km2, přičemž celkový počet obyvatel je 4,8 milionu lidí. Chorvaté tvoří přes 90% chorvatského obyvatelstva (většina z nich římsko-katolické víry), zbývající menšinou jsou Srbové, Bosňané, Maďaři a Italové. Hlavní populační centra jsou v chorvatském Záhřebu – hlavní město (více než 1 milion obyvatel), Osijek na severovýchodě, námořní přístav Rijeka – Istrie a Split, který se nachází na jihu. Služebním jazykem je chorvatština.

Délka pobřeží je celkem 5.835 km, z toho pevnina je 1.777 km a ostrovy 4.058 km. Ostrovů je v Chorvatsku celkem 1185, z nichž pouze 70 je obydlených. Pobřeží Chorvatska, které se táhne podél Jaderského moře má podnebí středomořské, což znamená teplá a suchá léta a mírné zimy. S průměrem 2 600 hodin slunečního svitu za rok je chorvatské pobřeží jedno z nejslunnějších v Evropě. Ve vnitrozemí je kontinentální podnebí s teplými léty a zasněžené zimy.

Ve městě Fažana je přístav a rybářské centrum. Město Fažana se nachází na jihozápadním pobřeží Istrie ve Fažanské úžině, 5 km severozápadně od Puly. Město Fažana je od moře dobře chráněno Brijunským souostrovým. Fažana je především rybářskou osadou, většina obyvatelstva se věnuje činnostem, které s rybářstvím souvisí. Je zde také rozvinuto zpracování skla. Fažana je známá jako kotviště a přístaviště lodí a je známá jako výchozí bod k návštěvě dříve zapovězených ostrovů jugoslávského prezidenta J.B.Tita, dnes národního parku Brijunské ostrovy s atrakcemi ZOO Safari a Titova vila, se kterými je úzce spojen zdejší rozvoj turismu. Naleznete zde množství restaurací, směnárnu, obchod s potravinami a přístav, odkud vyjíždí výletní lodi do národního parku na souostroví Brijuni. V okolí města se nachází množství vinic a sadů, které dotvářejí malebný ráz tohoto středomořského města. Nedaleko města se nachází poměrně zachovalý kostel sv. Eliáše ze 6. století, vybudovaný na základech pozdně antického šlechtického sídla.
Vodnjan

Termální lázně na Slovensku
Jak si vybrat kvalitní víno

Dopřejte svým dětem Vysoké Tatry i wellness pobyty v lázních

Češi, objevte znovu Slovensko!

Vzpomínáte si ještě, jak jste s rodiči navštívili Vysoké Tatry? A co vaše děti? Kolikrát jste s nimi byli v Tatrách a dopřály jim nezapomenutelné pocity z krásy velehor a únavy po prošlapaném dni? Je čas napravit to. Využijte prosluněné dny babího léta a navštivte Slovensko. Udělejte něco pro své zdraví a pokud máte děti, tak i pro ně. Babí léto je ideálním časem k pobytu na horách, k poznávací turistice, nebo k pobytu v lázních. Vezměte děti do Vysokých Tater na Štrbské Pleso do rodinného Hotelu Solisko, nebo navštivte wellness v Bardějovských lázních. Na výběr máte i některé ze zařízení největší hotelové sítě na Slovensku SOREA, která má hotely ve Vysokých i Nízkých Tatrách, na Spiši i Liptově, ale i v dalších regionech Slovenska, ve kterých můžete spojit kvalitní turistiku s koupáním. V síti SOREA tvoří právě zahraniční klientela více než 40% všech turistů a suverénně mezi nimi vedou Češi.

IMG_4289

Dobrou kuchyni se švédskými stoly, pěkné výhledy na lázeňské domy, posezení v rozlehlém parku, či procházky po okolních horách, ale především lázeňské a wellness pobyty nabízejí Bardějovské lázně. Babí léto je ideálním časem k pobytu v lázních – není až tak horko jako v pravém létě a kvalita všech služeb je stejná. Podzimní čas ocení hlavně starší lidé, ale i návštěvníci se srdečně-cévními onemocněními, ale i lidé s nadváhou a pohybovými obtížemi. Ze všech slovenských lázní mají Bardejovské nejširší indikační zaměření. Léčí se zde onkologické nemoci, nemoci oběhového a trávicího ústrojí, nemoci z poruchy látkové výměny a žláz s vnitřní sekrecí, netuberkulózní nemoci dýchacích cest, nemoci z povolání, onemocnění ledvin a močových cest, nemoci pohybového ústrojí a ženské nemoci. Lázně však už nejsou jen pro dlouhodobě nemocné, nebo na prevenci. Každý si zde může užívat denně otevřený komplex Wellness Spa v hotelu Ozón, kde je bazén otevřen denně v době 11.00-21.00 h. a saunový svět v době 13.00-21.00 h. Ve středu až neděli jsou přístupné i fitness, masáže a solárium. Bardejovské lázně jsou v současnosti jedněmi z nejlépe vybavených léčebných zařízení, kde se snoubí bohatá jedinečná tradice a moderní léčebné postupy. Patří k nejoblíbenějším, nejnavštěvovanějším a počtem 907 používaných lůžek k největším slovenským lázním.

Jedním z nejkrásnějších míst ve Vysokých Tatrách je Štrbské Pleso, které je bezkonkurenčně nejoblíbenějším místem na procházky ve Vysokých Tatrách. Kolem plesa vede 2,2 km dlouhý udržovaný chodník, který vyhovuje i vozíčkářům, starým lidem, malým dětem i matkám s kočárky. Celá trasa vede po rovině a poskytuje nádherné výhledy. Vedle jezera je vybudována i kyslíková dráha se šesti stanovišti z dřevěno-kovových konstrukcí sportovního náčiní. Jejich použití je zdarma. Štrbské Pleso je i základnou pro nenáročné i náročné túry. Nejmenším dětem stačí na únavu procházka po Plese, pro zdatnější do 10 let je oblíbeným cílem túr Chata pod Soliskem, Popradské pleso, Jamské pleso či vodopád Skok. Teenageři zvládnou i výstup na Chatu pod Rysy, či túry na Batizovské pleso nebo Ostrvu. Dospělí a dospívající využívají Štrbské Pleso jako základnu pro výstupy na Kriváň, Rysy a Solisko. Ideální je, když rodina s dětmi ve vysokohorském prostředí na Štrbském Plese i bydlí. Nejen alergici, ale každý ocení vzduch plný kyslíku a vůně jehličnanů.

Pro rodiny s dětmi nabízí atraktivní ubytování rodinný Hotel Solisko, situovaný přímo na břehu Štrbského plesa. V případě nepříznivého počasí je k dispozici wellness a fitness zóna. Restaurace hotelu s názvem ,,Al Lago“ nabízí speciality vynikající mediteránské kuchyně, doplněnou o tradiční slovenská jídla, která uspokojí každého. Vyberou si i děti, mají zde na výběr i italskou pizzu, špagety, různé těstoviny a v sezóně i domácí hamburgery. Hotel Solisko má k dispozici 26 pokojů, z toho 5 DeLuxe a jeden bezbariérový. Sousední pokoje propojené dveřmi umožňují vytvoření ,,rodinných dvoupokojů“, v případě potřeby se dají využít i přistýlky. Hned vedle jídelny je místnost na hraní, kde mají děti k dispozici hračky. Samozřejmostí je v celém hotelu WiFi připojení zdarma. Z terasy hotelové restaurace je to k vodě jen pár metrů a je z ní úchvatný výhled na štíty. Rodiny s dětmi si mohou udělat celodenní výlet do akvaparků, k dispozici mají v 25 km vzdáleném Popradu Aquacity, nebo to mají 48 km do Tatralandie při Liptovském Mikuláši. Pro děti je velkou atrakcí i zubačka z Tatranské Štrby na Štrbské Pleso, nebo tramvaj ze Štrbského Plesa do Popradu.

Vyhledávanými ubytovacími zařízeními v síti hotelů SOREA jsou i letos wellness hotely a hotelové komplexy se službami pro rodiny s dětmi. Síť nabízí ubytování v hotelech s certifikátem „Zařízení přátelské k dětem a rodinám“ v atraktivních tatranských lokalitách, na Spiši, v Piešťanech a Bratislavě. Akce se vztahují na děti v závislosti na jejich věku a druhu ubytování. Pro milovníky turistiky jsou nejatraktivnější Vysoké Tatry. Nedaleko Hotelu *** SOREA Hrebienok ve Starém Smokovci je pozemní lanovka na Hrebienok, která je výchozím bodem náročných i středně náročných horských túr. Přímo u lanovky na Skalnaté Pleso, s přestupem na lanovku na Lomnický štít, je zas zrekonstruovaný Hotel *** SOREA URAN v centru Tatranské Lomnice. Značnou oblibu si získaly wellness balíčky s relaxačními procedurami, zejména po vydatné túře. Hotel SOREA *** Trigan na Štrbském Plese má jedinečný Wellness svět regenerace a odpočinku. V Hotelu *** SOREA TITRIS se děti mohou zabavit na 36 metrovém tobogánu v AQUA RELAX centru a dospělí si užít vodní atrakce, masážní trysky, bohatý animační program, hudební večery. Centrum relaxu, zábavy a současně léčbu dýchacích onemocnění mohou turisté vyzkoušet pod Lomnickým štítem, v Tatranských Matliarech, s ubytováním v Hotelu *** / ** SOREA Hutník I. / II. V nabídce je bowling centrum, fitcentra, tělocvična, pingpongová místnost, kulečníková stoly, tenisové kurty, minigolfové a volejbalové hřiště, či pohádkové dětské koutky s animátorem.

Region Vysoké Tatry nabízí i více než 300 km značených cyklotras a 30 top tratí. Stačí si vyfotit QR kód do svého mobilu a zájemce se dozví podrobnosti trasy. Přímo u hotelu *** SOREA Hutník zase začíná turistická stezka na Chatu u Zeleného plesa. Další tipy na výlety jsou Šalvějový pramen na Skalnatém plese, Kopské sedlo, Kežmarské žlaby, nebo trasa Tatranská Lomnica – Skalnaté pleso – Lomnický štít. Hotel *** SOREA TITRIS v blízkosti muzea TANAPu je ideálním výchozím bodem pro vysokohorské túry ze Skalnaté doliny, Huncovské kotlinky, do Doliny bílé vody, do masivu Lomnického a Kežmarského štítu, na výlety do Belianské jeskyně, Javoriny a Ždiaru.

Více informací je na:www.kupele-bj.sk ,www.hotelsolisko.sk , www.sorea.sk

Olomoucký region – kraj plný památek

Zvažujete pořízení nemovitosti v Olomouckém regionu? Tento region je bohatý na přírodní krásy a také možnosti k práci. Proto je vhodný pro společnosti i osoby hledající pracovní poměr, pro studenty a také rodiny s dětmi. Centrem Olomouckého kraje je olomoucký okres, jež má největší rozlohu v tomto regionu. Patří do něj města s památnými stavbami (psala se zde historie) i vojenský prostor Libavá a další přírodní prostranství. Město Olomouc je především univerzitní centrum uprostřed Moravy. Poctili ji svými návštěvami například Bedřich Smetana a Antonín Dvořák. V sousedství ležící Prostějov má tradičně jako druhé jméno město módy.

Byty v lokalitě Olomouc se objevují k prodeji a k pronájmu. Jsou to objekty na osobní a též podnikatelské využití. Například byty všech dispozic, ale také rodinné domky, chalupy, sady, administrativní prostory, prostory pro skladování, výrobní haly atd.

Hodinový stroj s orlojem stojí kromě města Olomouc též v městě Prostějov. A nabídka bytů v lokalitě Prostějov je běžně pestrá. Prostějov obestírá zajímavá příroda a nabídky pro bohatý cestovní ruch, vč. sportovního vyžití. Navštěvované jsou kupříkladu turistické trasy.

V těchto okresech jsou také přírodní památky, kupř. Zbrašovské aragonitové jeskyně. Dějinné pamětihodnosti, jež stojí za navštívení, jsou např. zřícenina hradu Helfštýn a zámek Konice. Jsou tu též lázně ve městě Skalka a lázně v Teplicích n. Bečvou.

Odvětví průmyslu jsou zaměřena na např. potravinářský průmysl, strojírenský průmysl (vč. leteckých motorových dílů), textil a elektroprůmysl. Kvůli velkým příležitostem využití nejen dovolených existují pracovní příležitosti též v cestovním ruchu. Celkově jsou pracovní nabídky v Přerově a okresech v okolí příhodné.

Přečtěte si také:

Scientologie v České republice a ve světě
Scientologie v Německu
Scientologie – vše o Scientologii
Kto napáda Scientológiu?

Autopůjčovna: Předveďte se před přáteli

Vlastnit luxusní vůz působí dobře na image jeho majitele. Co ale dělat, když vám finanční situace nedovoluje si takový vůz pořídit? Krátkodobě byste mohl vyrůst v očích ostatních díky půjčenému vozu. Každá Autopůjčovna má ve svém vozovém parku většinou více typů automobilů od různých výrobců. Vybrat si můžete značku vozu, kterou máte nejraději. Rozhodnete se na jak dlouho si jej chcete půjčit a pak už můžete směle brázdit silnice. Naše autpůjčovna nabízí nové vozy značek Mercedes a Škoda. Najdete nás na čtyřech pražských pobočkách u obchodních center Europark Štěrboholy, Kotva, Galerie Butovice a Globus Zličín. Rádi vám půjčíme vůz na víkend nebo na celý měsíc. Součástí každého vozu je autorádio a klimatizace. Jsme schopni vám půjčit i další potřebné věci.

RegioJet prodává lístky z Bratislavy do Košic za devět eur

Na trase Bratislava Žilina Košice, která se spouští 14. prosince, budou žluté vlaky jezdit třikrát denně tam a zpět. Jízdenky se dají zakoupit přes online rezervační systém firmy.

Metropoli východu a západu Slovenska spojí dopravce v zaváděcí režimu za ceny od devíti eur, spojení například do Trenčína stojí jen 4,40 eura. Pro srovnání, za lístek 2. třídy zaplatí v současnosti platící cestující na trase do Košic státnímu přepravci 17,82 eura, ICčka jezdí podle do poloviny prosince platného grafikonu na stejné trase za 24 eur.

Je tak pravděpodobné, že poté, co stát umožnil od 17. listopadu cestovat zdarma vybraným skupinám obyvatel, stáhne soukromník do svých vlaků těch, kteří by na poskytovaných trasách museli platit i státní ZSSK.

Pro cestující jsme připravili zvýhodněnou cenu jízdného, například z Bratislavy do Košic od 9 eur ve standardu. Máme také třídy Relax a Business, které jsou cenově výhodnější oproti konkurenci a navíc zde cestující získají nadstandardní služby, říká Radim Jančura, majitel Student agency holding, do kterého RegioJet patří.

FIEDLER REALITY s.r.o. – Rekonstrukce bytu

Třída standard nabízí cestování v kupé pro šest osob, které jsou osazeny plyšovými nebo koženými sedačkami. Cena v této třídě podle ceníku na stránce firmy začíná na devíti eurech neplatí však vždy. Na pátky a neděle se dá nejlevnější lístek koupit za 13,30 eura, stejně stojí například i na cestu v pondělí před Vánocemi.

Bohužel, ŽSR nám zatím nedali polovinu poboček, o které jsme žádali,“ vysvětluje R. Jančura, proč se snaží lidi přesvědčit, aby si kupovali lístky přes rezervační portál firmy. Nejnižší cena se dá získat právě pouze nákupem lístku přes web.

Ve třídě Relax jsou sedačky řazeny v otevřeném prostoru, lístek z Prahy do Košic tam vyjde na 18 eur. Business třída zas nabízí cestujícím více prostoru, v kupé s koženými sedačkami jsou jen čtyři místa. Na stejné trase zaplatí cestující 23,40 eura, což je srovnatelná cena jako za státem provozované IC vlaky.

Nadstandardní služby ve vyšších třídách budou zahrnovat kávu a nápoje zdarma, stejně tak přístup na internet či zábavní portál, jehož prostřednictvím bude možné sledovat filmy, poslouchat hudbu, číst elektronické knihy či hrát hry.

RegioJet nabídne cestujícím jídelní vůz s nabídkou teplých a studených jídel. Rodiny s dětmi mohou využít dětské kupé, kde jsou hračky, skládačky či TV s pohádkami.

V každém voze bude jeden člen palubního personálu stevard či stevardka, kteří se budou starat o obsluhu cestujících a členů palubního personálu doplní také baristé, připravující zákazníkům objednané občerstvení.

Tiva Invest Real s.r.o. Ostrava

Plánované časy nastávajících tras vlaků Bratislava Košice (odjezd):

Stanica

Príchod

Odchod

Príchod

Odchod

Príchod

Odchod

Bratislava

 

5:50

 

11:50

 

17:50

Trnava

6:15

6:17

12:15

12:17

18:15

18:17

Trenčín

6:56

6:57

12:56

12:57

18:56

18:57

Považská Bystrica

7:26

7:27

13:26

13:27

19:26

19:27

Žilina

7:55

7:57

13:55

13:57

19:55

19:57

Vrútky

8:13

8:14

14:13

14:14

20:13

20:14

Ružomberok

8:39

8:40

14:39

14:40

20:39

20:40

Liptovský Mikuláš

8:57

8:58

14:57

14:58

20:57

20:58

Poprad

9:37

9:38

15:37

15:38

21:37

21:38

Kysak

10:31

10:31

16:31

16:31

22:31

22:31

Košice

10:43

 

16:43

 

22:43

 

Plánované časy nastávajících tras vlaků Košice Bratislava (odjezd):

Stanica

Príchod

Odchod

Príchod

Odchod

Príchod

Odchod

Košice

 

5:17

 

11:17

 

17:17

Kysak

5:29

5:30

11:29

12:17

17:29

18:17

Poprad

6:22

6:23

12:22

12:57

18:22

18:57

Liptovský Mikuláš

7:01

7:03

13:01

13:02

19:01

19:02

Ružomberok

7:20

7:22

13:19

13:20

19:19

19:20

Vrútky

 

 

13:46

13:47

19:46

19:47

Žilina

8:03

8:05

14:03

14:05

20:03

20:05

Považská Bystrica

8:33

8:34

14:33

14:34

20:33

20:34

Trenčín

9:03

9:04

15:03

15:04

21:03

21:04

Trnava

9:43

9:45

15:43

15:45

21:43

21:45

Bratislava

10:10

 

16:10

 

22:10

 

RegioJet v neděli spustil vnitrostátní linku Bratislava – Žilina – Košice. Představil moderní lokomotivu Vectron a své služby, na které má nárok každý cestující. Cena lístků začíná od 9 Kč.

V neděli 14. prosince 2014 v 5:17 hodin vyjel z Košic poprvé vlak RegioJet na pravidelném spoji Košice Žilina Bratislava.

Na cestující čekají nižší ceny lístků začínající již na 9 eurech a zcela nový standard cestování, stejný jako na lince do Prahy. Celkově budou mezi Bratislavou a Košicemi jezdit denně 3 soupravy rychlých žlutých vlaků tam a zpět. Cesta mezi Bratislavou a Košicemi potrvá 4 hodiny 53 minut. RegioJet představuje na moderní železniční stanici novou lokomotivu Vectron a žluté vagony, které budou na dané trase jezdit, včetně jídelního vozu nebo dětského vagónu.

Takto by mělo vypadat cestování v 21. století, „říká Radim Jančura, majitel STUDENT AGENCY holding, do kterého RegioJet patří a dodáváUmožníme našim cestujícím pohodlné, bezpečné a rychlé cestování na trase Bratislava Žilina Košice a zpět, v úplně novém standardu , než byli zvyklí a které si každý cestující zaslouží. Naši zákazníci se tedy mohou těšit na nadstandardní služby a ochotný personál. K dispozici budou mít zdarma luxusní kávu, nealko, několik novin a časopisů ak tomu připojení na internet, zábavní portál nebo palubní občerstvení za nízké ceny. RegioJet se stává prvním vlakovým dopravcem v Evropě, který bude využívat pro pravidelnou osobní dopravu vícesystémových lokomotivu Vectron od společnosti Siemens, která může jít až 200 kilometrů za hodinu a dosahuje výkonu 6,4 MW. Tyto nejmodernější lokomotivy v Evropě budou jezdit především na nové trase Bratislava Žilina Košice. Firma RegioJet si od rakouské leasingové společnosti European Locomotive Leasing pronajala celkem tři vícesystémových lokomotivy Vectron na pět let, které rozšíří dosavadní flotilu devíti lokomotiv Škoda. První lokomotiva Vectron již začala jezdit od 15. 11. 2014 na trase Praha Ostrava Havířov. Vybrali jsme si lokomotivy Vectron, protože splnili naše technické požadavky, především na zabezpečovací zařízení a viacsystémovosť. Škoda, že stav Slovenská tratí neumožní v příštích letech využít jejich konstrukční rychlost. Modernizace železničního koridoru umožní v budoucnu i vlakem RegioJet jezdit rychleji a přinese cestující veřejnosti zkrácení času cestování. Zatím se na slovenský tratích bude jezdit na většině úseků maximálně 120 km rychlostí za hodinu, \ „konstatuje R. Jančura. Vlakové soupravy BratislavaKošice budou mít deset vozů ve třech cenových kategoriích – Standard, Relax a Business. Lístky na novou trasu Bratislava Žilina Košice jsou již v prodeji několik týdnů. jízdenka objednané přes online rezervační systém na stránce www.regiojet.sk z Bratislavy do Košic, je možné zakoupit již od 9 ve třídě Standard. Nákup lístků je možný i na pobočkách RegioJet a STUDENT AGENCY, zda u mobilních prodejců. RegioJet nabízí i třídy Relax a Business, které jsou cenově výhodnější oproti konkurenci a navíc zde cestující získají nadstandardní služby. Pro snadnější objednávání a správu svých lístků mohou zákazníci využít Kreditová jízdenka RegioJetu. Tato karta má hned několik výhod: ü je zdarma ü je přenosná ü je doživotní ü umožňuje cestujícímu ještě výhodnější cestování ü jednoduché vybavení stačí se registrovat na webu a zákazník ji hned může využít ü možnost zrušení zakoupeného lístku 15 min. před odjezdem bez poplatku Některé ceny jízdenek (více na www.regiojet.sk): Bratislava Kysak 9,00 Eur Trnava Vrútky 5,90 Eur Bratislava Trenčín 4,40 Eur Trnava Košice 9,00 Eur Trenčín – Kysak 9 , 00 Eur Trenčín – Ružomberok 4,70 Eur RegioJet také umožňuje platit lístky prostřednictvím platebních karet v rámci systému 3D Secure, což poskytuje klientovi bezpečné provedení operace. Data totiž klient píše na stránce dané banky, ne na stránkách obchodníka.

Plánované časy nastávajúcich trás vlakov Bratislava – Košice (odjazd):

Stanica

Príchod

Odchod

Príchod

Odchod

Príchod

Odchod

Bratislava

 

5:50

 

11:50

 

17:50

Trnava

6:15

6:17

12:15

12:17

18:15

18:17

Trenčín

6:56

6:57

12:56

12:57

18:56

18:57

Považská Bystrica

7:26

7:27

13:26

13:27

19:26

19:27

Žilina

7:55

7:57

13:55

13:57

19:55

19:57

Vrútky

8:13

8:14

14:13

14:14

20:13

20:14

Ružomberok

8:39

8:40

14:39

14:40

20:39

20:40

Liptovský Mikuláš

8:57

8:58

14:57

14:58

20:57

20:58

Poprad

9:37

9:38

15:37

15:38

21:37

21:38

Kysak

10:31

10:31

16:31

16:31

22:31

22:31

Košice

10:43

 

16:43

 

22:43

 

Plánované časy nastávajúcich trás vlakov Košice – Bratislava (odjazd):

Stanica

Príchod

Odchod

Príchod

Odchod

Príchod

Odchod

Košice

 

5:17

 

11:17

 

17:17

Kysak

5:29

5:30

11:29

12:17

17:29

18:17

Poprad

6:22

6:23

12:22

12:57

18:22

18:57

Liptovský Mikuláš

7:01

7:03

13:01

13:02

19:01

19:02

Ružomberok

7:20

7:22

13:19

13:20

19:19

19:20

Vrútky

 

 

13:46

13:47

19:46

19:47

Žilina

8:03

8:05

14:03

14:05

20:03

20:05

Považská Bystrica

8:33

8:34

14:33

14:34

20:33

20:34

Trenčín

9:03

9:04

15:03

15:04

21:03

21:04

Trnava

9:43

9:45

15:43

15:45

21:43

21:45

Bratislava

10:10

 

16:10

 

22:10

 

Na uvedené trase nabídne RegioJet cestujícím jídelní vůz s nabídkou teplých a studených jídel. Navíc, rodiny s dětmi mohou využít dětské kupé, kde jsou hračky, skládačky či TV s pohádkami. V každém voze bude jeden člen palubního personálu stevard či stevardka, který se bude starat o obsluhu cestujících. Členy palubního personálu doplní také baristé, připravující zákazníkům objednané občerstvení. Žluté vlaky RegioJet nabídnou cestujícím do / z Košic nadstandardní servis na palubě, kterým je vlakový dopravce pověstný: ü moderní klimatizované prostředí ü pohodlné kožená sedadla ü luxusní káva Illy a nápoje zdarma ü přístup k internetu zdarma ü zábavní portál možnost sledování filmů, poslech hudby , čtení elektronických knih, hry ü přípojka 230 V ü denní tisk a časopisy zdarma ü možnost zakoupit si palubní občerstvení za nízkonákladové ceny Více informací naleznete na www.regiojet.sk

Už máte zařízené cestovní pojištění?

Správný cestovatel ví, že bez cestovního pojištění by se do zahraničí rozhodně neměl pouštět. Na cestách nikdy nemůžete tušit, co vás potká za dobrodružství. Průměrně vás cestovní pojištění přijde na pár set korun. Přesto se za celý rok vyskytne mnoho případů, kdy se turista pojistit zapomněl, ať už záměrně či díky špatné paměti. Následně se mu přihodila na dovolené nepříjemnost fyzického rázu a neštěstí je na světě. Každé poranění nebo nemoc se v zahraničí tvrdě účtuje. Když k tomu připočtete případný převoz zpět do České republiky, můžete se dostat na pěkných pár miliónů.

Už máte zařízené cestovní pojištění?

Už máte zařízené cestovní pojištění?

Cestovní pojištění je položka, na které se rozhodně nevyplatí šetřit. Těch pár set korun za to opravdu nestojí. Podívejte se na srovnání pojištění na cesty u všech známých poskytovatelů. Díky našemu chytrému nástroji budete ihned v obraze a vyberete si jen to nejvýhodnější cestovní pojištění,

Přečtete si také:
Blogerka o Dianetika: Moderní věda o duševním zdraví

 

Kdo by nechtěl levné pneumatiky?

Pro každého majitele automobilu je při drahém provozu získat občas něco výhodně. Finanční položky na spotřebu a neplánované opravy jsou velmi nákladné. V našem internetovém obchodě mzb.cz si můžete dopřát opravdu levné pneu a příslušenství. Většinu zboží máme přímo na skladě, takže dodací lhůty jsou velmi krátké. Pneumatiky všech světových značek a velikosti si můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Kdo by nechtěl levné pneumatiky?

Kdo by nechtěl levné pneumatiky?

Už několik týdnu vám nabízíme letní pneumatiky, abyste byli na výměnu včas připraveni. Levné pneu, které máme na skladě, doručíme následující pracovní den po objednání. Ostatní zboží doručíme od 3 do 6 dnů. Pravidelně pro vás připravujeme slevy, po kterých jsou již tak levné pneu prakticky za „babku“. Není nic snazšího, než se o tom přesvědčit na vlastní oči. Těšíme se na vás v našem obchodě. Jsme si jistí, že si u nás vyberete.

Přečtete si také:

Nové kontinentální ústředí pro další fází expanse Scientologie v Evropě
Dianetika Moderní věda o duševním zdraví

Autopůjčovna Praha: NONSTOP servis pro řidiče

Máte právě váš vůz v autoservisu a potřebujete se nutně dostat na dovolenou, služební cestu či na návštěvu za příbuznými? V takovém případě můžete využít služeb Autopůjčovna Praha. K dispozici u nás máte deset vozů značky Škod a Mercedes, které jsou schopny dopravit až osm osob. U nás neplatíte žádné skryté poplatky a navíc se můžete těšit na zvýhodněné akce. V současnosti jsme pro vás připravili akci víkend, kdy platíte za 4 dny cenu 3 dnů. Vozový park tvoří moderní vozy, jejichž maximální stáří je 5 let. Součástí vybavení každého automobilu je klimatizace a autorádio. Vůz vám po vzájemné dohodě přistavíme na vámi určené místo. Půjčit si u nás můžete také GPS navigaci, dětskou autosedačku či střešní box. Autopůjčovna Praha můžete kontaktovat po celých 24 hodin denně na pobočkách v obchodních domech Kotva, Galerie Butovice, Europark a Globus Zličín.

Autopůjčovna Praha: NONSTOP servis pro řidiče

Autopůjčovna Praha: NONSTOP servis pro řidiče

Dobu zapůjčení vozu si určujete sami. Běžné si lze naše automobily půjčit na víkend, 2 až 14 dní, 15 až 29 dní a nebo na měsíc. Bez problémů je rovněž možné se dohodnout na delším pronájmu vozu, kde jsme schopni vám nabídnout opravdu výjimečnou cenu. Autopůjčovna Praha se pohybuje na trhu již delší dobu. Náš vozový park však průběžně doplňujeme. K dispozici tak máte nejmodernější a nejbezpečnější automobily.

 

Přečtete si také:

Cíl Scientologie ?

Kájínek se brzy objeví na plátně

Není to až tolik let, co plnil Jiří Kájínek zprávy i články ve všech tuzemských médiích. Příběh muže odsouzeného za vraždy na mnoho let do kriminálu zaujal velkou část národa. Pro jedny je Kamínek hrdina a nespravedlivě odsouzený. Pro jiné je to jen obyčejný vrah, který má, co si zasloužil. Ať už je jeho vina na vraždách jakákoli, dá se bez přehánění říci, že v porevoluční éře vzbudil Kájínek z odsouzených největší poprask. Mnoho lidí nadzvedlo ze židle, když byl tento muž odsouzen. Někteří se snaží stále očistit jeho pověst a bojují proti větrným mlýnům.

Kájínek se brzy objeví na plátně

Kájínek se brzy objeví na plátně

V letošním roce dokonce vznikl film, který je inspirován jeho životem. Režisér ani scénárista se nestaví do role soudců, ale vyprávějí příběh jednoho člověka. Příběh, který je plný dobrodružství, temných stínů a překvapivých obratů. V těchto týdnech se stále jedná o tom, jestli se bude moci slavnostní premiéry zúčastnit hlavní hvězda – sám Jiří Kájínek.

Přečtete si také:

Co dělat, když ženu po rozchodu s bývalým přítelem přepadá panický strach

Dovolená u moře i na horách

Trávíte volné chvíle raději u moře nebo si s oblibou vyšlápnete do hor? Dovolená se dá strávit opravdu mnoha způsoby. Každý jsme zvyklí na něco jiného. Někdo si nedovede představit, že by celých 14 dní odpočíval na pláží. Pro příznivce aktivně strávené dovolené se takové nicnedělání stává až utrpením. Lenošení na pláží ovšem není nic, zač bychom se měli stydět. Také u moře se dá strávit zajímavá dovolená. Podniknout můžete spoustu výletů, zasportovat si nebi si užívat kulinářských skvostů exotické kuchyně. U nás najdete desítky zájezdů do mnoha zajímavých oblastí po celém světě. Dovolená z naší nabídky vás zavede do všech známých evropských destinací, stejně jako za exotikou typu Kuba, Maledivy či Indie. Náruživí cestovatelé si jistě vyberou zájezd, o kterým dlouho snili.

Dovolená v Bulharsku

Bulharsko se v posledních letech stalo velmi atraktivní a žádanou destinací pro turisty. Proč zrovna dovolená v Bulharsku ? Jednoduše, Bulharsko nabízí krásné písečné pláže, průhledně čisté moře a hory. Příznivé ceny v Bulharsku jsou opravdu velké plus, díky tomu se budete cítit jako plnohodnotní turisté. Do Bulharska se jezdí i přes zimní období, a to obdivovat krásy hor a především lyžovat. Do Bulharska se lze dopravit, jak autem, tak i letadlem, oba dopravní prostředky mají své klady a zápory. Nic méně, pokud chcete cestou obdivovat bulharskou krajinu, tak auto je pro Vás jasná volba. Jestliže plánujete cestu do Bulharska a ještě nemáte vybranou ideální lokalitu pro Váš vysněný pobyt, či potřebujete zjistit různé informace, tak vše naleznete na Bulharsko dovolená.

dovolená

dovolená

Nejstaršími známými obyvateli Bulharska jsou Thrákové. Od 8. století před n. l. vznikaly na černomořském pobřeží početné řecké osady. Ve 4. století před n. l. spadala velká část území současného Bulharska do říše Alexandra Velikého. O tři staletí později se stalo součástí Římské říše. V 6. století vstoupili na území dnešního Bulharska první Slované. V 7. století sem přišli kočovní Protobulhaři. První bulharský stát založil v roce 681 chán Asparuch, poté co uzavřel smlouvu s byzantským císařem, jíž bylo Bulharům a Slovanům dovoleno sídlit v Moesii. V polovině 9. století přijali Bulhaři křesťanství. Hlavním městem bulharského státu byla Pliska, která se nacházela na severovýchodě dnešního Bulharska. První bulharské carství zaniklo v roce 1018 a její území bylo začleněno do Byzantské říše.

Samostatnost získalo Bulharsko opět v roce 1185 v důsledku povstání bratrů Asena, Petra a Kalojana, budoucích panovníků Bulharska. Tak vzniká takzvaný Druhý Bulharský stát s centrem ve Velikém Tarnovu. Vrcholu dosáhlo za vlády cara Ivana Asena II. (1218–1241). Během druhé poloviny 14. století se Bulharsko dostalo stále více pod vliv Osmanské říše. S pádem Vidinu v roce 1396 bylo Bulharsko začleněno do Osmanské říše na téměř pět dalších století.

Na konci 18. století začíná bulharské národní obrození. Zpočátku čistě kulturní hnutí se postupně měnilo v hnutí s politickými požadavky. V roce 1876 bylo krvavě potlačeno protiosmanské Dubnové povstání. O rok později propukla rusko-turecká válka (1877-1878). Jedním z důsledků ruského vítězství byl i vznik Bulharského knížectví v roce 1878. V roce 1885 byla ke knížectví připojena i do té doby autonomní součást Osmanské říše, Berlínským kongresem vytvořená Východní Rumélie. Obyvatelstvo bylo i přesto velmi nespokojeno s faktem, že část Bulharů zůstala stále na území Turecka; aktivní odpůrci založili hnutí VMRO, které proti Osmanům provádělo bombové útoky a atentáty, ale páchalo i vraždy na nevinném obyvatelstvu. V roce 1908 dne 22. září vyhlásil bulharský kníže Ferdinand ve Velikém Tǎrnovu nezávislost Bulharska na Osmanské říši a přijal titul cara.

Přečtěte si také:

Expertizy o Scientologické církvi
Tisková kancelář Scientologické církve pro ČR a SR
Jak mi pomohla Scientologie
Exact scientology
Scientologie v České republice a ve světě

Basic data about the Czech republic

The Czech Republic (comprising Bohemia, Moravia and Silesia) is situated in the center of Europe. It has common borders with Federal Republic of Germany, Poland and the Slovak Republic and Austria. The prevailing continental climate is characterized by mild winters and warm summers. The average annual temperature is 10 C, in summer months 20 C, in  winter 5C below.
The landscape character is very diverse. Fertile lowlands alternate with undulating hilly countryside and mountains massifs, fresh meadows and cornfields with extensive woods, lakes and ponds and network of water courses. 

State and public holidays

January 1st – New Year´s Day; National Holiday – Formation of the Czech Republic

variable – Easter Monday

May 1st – May Day (Labour Day)

May 8th – National Holiday – Day of Liberation from Fascism (1945)

July 5th – National Holiday – Day of Slav Missionaries Cyril and Methodius

July 6th – National Holiday – Master John Huss (1415)

September 28th – Saint Wenceslas Day

October 28th – National Holiday – Foundation of Independent Czechoslovak State (1918)

November 17th – Day of Fight for Freedom and Independence

December 24th – Christmas Eve

December 25th – Christmas Day

December 26th – Boxing Day

 

The integration of the Czech Republic to the Schengen area has been one of the priorities of the Government of the Czech Republic. Czech republic become part of Schengen in 2007.

Weather in Prague (altitude 254 metres)

Hottest month, July, 17.9°C (average daily temperature in 2008); coldest month, December, 0.7°C (average daily temperature in 2008); driest month, February, 27 mm average rainfall; wettest month, July, 86 mm average rainfall. Annual average rainfall in 2008, 619 mm

Language

Czech (Slovak officially recognised)

Weights and measures

Metric system

Currency

Koruna ceska (Kc) or Czech crown. Introduced in February 1993 after the break-up of the monetary union with Slovakia

Fiscal year

Calendar year

Prague public transport
Prague district and its descriptions
Prague famous restaurants
Shopping in Prague

The Czech Republic boasts a great number  of cities and towns. It is famous for the beauty of its castles and fortresses, historic centres, mineral water and ski resorts which attract tourists from all over the world and play an important part in the economy of the country. Every Czech city is unique, has its peculiarities, and contributes its own part to the development of the country.

The Czech Republic consists of three historical regions: Bohemia, Moravia and Czech Silezia, each with its own culture, traditions and sights.

List of cities in Czech republic with its population and area

The charms of Prague (Praha) are known the world over, and the entire country is rich in history.

How to call Czech Republic using country code ?

As many European countries, the international dialing code 420 is only required to call Czech Republic from abroad. Concerning national calls made in Czech Republic, it is not necessary to dial the country code 420.

Jste student a nemáte ješte řidičák? Nevadí!

Proč zvolit naši autoškolu?
Naším cílem není jen složení zkoušky, ale také dostat žáka na takovou úroveň, kdy jako nový řidič na silnici nepředstavuje nebezpečí pro sebe ani pro ostatní.

Vyzkoušejte si naše různé nabídky výcviku pro skupinu B , kde si vyberete výcvik podle svého přání. Věříme, že nabídky jsou i cenově zajímavé a vyberete si tu, která Vás nejvíce zaujala.

Studenti naší autoškoly mají skvělou příležitost získat řidičský průkaz skupiny B a dalších skupin. Řidičský průkaz na motycykl. Zvláště u malých a levných autoškol nebývá zvykem, aby jízda trvala 45min., jak předepisuje zákon, ale často bývají zkrácovány, aby se ušetřilo. U nás vám jízdy krátit nebudeme. Vždy budete jezdit 45 minut. Naší autoškolou, zdokonalovacím výcvikem či školením řidičů prošla celá řada známých osobností. Výuku provádějí kvalifikovaní učitelé s pedagogickým vzděláním a dlouholetou praxí v oboru. Bez řidičáku si řada lidí život vůbec nedokáže představit.

Je to velice jednoduché udělejte svůj řidičeský průkaz v naší autoškole.

Skupina B
Osobní automobily a motorová vozidla do 3500 kg a do 8 míst, mimo místa řidiče od 18 let
Závěrečná zkouška z pravidel silničního provozu , nauky o konstrukci a údržbě osobních vozidel

Školení řidičů – referentů + referentských vozů

Podle nového zákona 411/2005 Sb., platného od 1. 7. 2006, poskytuje autoškola školení řidičů – referentů. Všichni řidiči, kteří používají osobní a dodávková vozidla do nosnosti 3,5 tuny, která jsou evidována na IČO firmy, musí projít povinně školením odborné způsobilosti. Toto školení nabízíme za 250,- Kč a po jeho absolvování získáte průkazku.

AM – mopedy a malé motocykly s maximální konstrukční rychlostí 45 km/h

A1 – lehký motocykl 125 cm3 – výkon nejvýše 11 kW

A2 – motocykl do 35kW

A – motocykl nad 35kW
Řidičský průkaz skupiny A, který Vás opravňuje k řízení motocyklů se dělí do několika podskupin dle věku uchazeče a výkonu motocyklu.

BE – přívěs o celkové hmotnosti nad 750 kg

C – nákladní a speciální vozidla bez omezení celkové hmotnosti
Řidičský průkaz skupiny C opravňuje k řízení motorových vozidel o celkové hmotnosti přesahující 3500 kg, pokud nejsou určena k přepravě osob. K tomuto motorovému vozidlu smí být připojeno přípojné vozidlo, jehož maximální přípustná hmotnost nepřevyšuje 750 kg.

CE – přívěs o celkové hmotnosti nad 750 kg
Žadatel musí být držitelem řidičského oprávnění skupiny C.

D – autobus
Žadatel musí být držitelem řidičského oprávnění skupiny B nebo C.
Délka kurzu je 1 měsíc pro držitele ŘP C a 2 měsíce pro držitele ŘP B
Řidičský průkaz skupiny D opravňuje k řízení motorových vozidel s více než 8 místy k sezení, kromě místa řidiče, k těmto vozidlům smí být připojeno přípojné vozidlo, jehož maximální přípustná hmotnost nepřevyšuje 750 kg.

T – traktor s přípojným vozidlem
Věk 17 let
Řidičský průkaz skupiny T opravňuje k řízení Traktorů a samojízdných pracovních strojů, a to i s přípojným vozidlem.
Teorie + 21hodin praktických jízd + 8 hodin praktické údržby + 4 hodiny první pomoc platí pro ostatní

Unikátní Krkonoše

Krkonoše jsou hory mnoha českých Nej. Jsou nejvyšší, nejnavštěvovanější, jediné s vysokohorským rázem a neuvěřitelně pestrou přírodou. Najdeme zde strmé ledovcové kary i rozlehlé horské louky, skalnaté hřebeny i malebná údolíčka lemovaná roubenými domky. Zaposlouchejme se do hukotu vodopádů i tajemného ticha slatí a rašelinných jezírek. A pak je zde Sněžka, tato velebná královna hor, která důstojně shlíží na celé své panství.

–    Krkonoše jsou naše nejvyšší pohoří. Jejich drsná krása a rozmanitá krajina každého z návštěvníků ohromí.
–    Příroda v Krkonoších je výjimečná. Pro zachování její krásy a bohatství byly Krkonoše již v r.1963 vyhlášeny národním parkem a od r. 1992 jsou na seznamu biosférických rezervací UNESCO.
–    Krkonoše nejsou atraktivní jen svou výjimečnou přírodou. Jejich malebnost dotváří svérázná lidová architektura, která je ozdobou vesniček v podhůří i roztroušených samot na hřebenech.
–    Krkonoše jsou nejoblíbenější destinací pro zimní dovolenou v Česku. Pro milovníky zimních radovánek zde čeká široká škála upravovaných svahů všech obtížností, hory jsou protkány hustou sítí běžeckých stop, v horských střediscích jsou nově vybudované zábavní parky.
–    Krkonoše lze také označit jako ráj vodopádů. Nachází se zde nejvíce vodopádů, mnohé z nich dosahují úctyhodných výšek i největší mohutnosti. Kromě těch nejvyšších zde najdeme i ten nejkrásnější.