Archiv pro rubriku: auto – moto

Koženky Skai

Koženky Skai neplní funkci pouze okrasnou. Koženky Skai jsou nejkvalitnější koženky, používané do hotelových komplexů, zdravotnických zařízení a sportovních středisek. Díky univerzálnosti, extrémní odolnosti a vzhledu nejvíce podobnému pravé kůži jsou koženky Skai nejvíce používány. Designeři, architekti ale i stavitelé lodí a výrobci venkovního nábytku se nechávají inspirovat žhavými trendy v barvách a designech koženek Skai. Inspirace: bytový čalouněný nábytek, interiéry komerčních objektů, čalounění ve fitness, rehabilitačním a lékařském odvětví, čalounění lodí a venkovního nábytku.

Koženky pro zdravotnictví

Koženky pro zdravotnictví

Koženky pro zdravotnictví

Koženky Skai se velice často využívají pro zdravotnictví – Koženky pro zdravotnictví.

Koženky pro motorky

Jako další velké využití je pro motorkáře, Koženky pro motorky.

Čas, energii a vaše peníze šetří elektrokola, elektroskútry i elektrokoloběžky

Charakteristické vlastnosti, které mají elektrokola, elektrokoloběžky a elektroskútry, jsou nezastupitelné. Šetří čas, finanční prostředky a hlavně energii v hustém provozu města. Spolehlivá elektrokola a elektroskútry jsou charakteristické snadnou údržbou, lze je jednoduše ovládat a jsou přístupné pro všechny věkové kategorie. Plusy elektrických dopravních prostředků je poměrně krátká nabíjecí doba s dlouhou dobou dojezdu, výkonný motor a nedostižný komfort. S těmito přepravními prostředky ujedete bez problémů až 80 kilometrů.

elektrokola, elektroskútry i elektrokoloběžky šetří peníze

elektrokola, elektroskútry i elektrokoloběžky šetří peníze

Vybraná elektrokola je lépe vzít do městského provozu, jiná do terénu, další jsou vhodná na delší vzdálenosti nebo do kopců. Důležitý je rovněž ekologický provoz. Rychlost, spolehlivost a beznákladovost jsou hlavními plusy elektrokol. Vložené finanční prostředky se vám tak rychle vrátí. Velmi oblíbené jsou však v současné době také elektrokola skládací. Jejich největším pozivem je jednoduchá skladovatelnost doma nebo během přepravy klasickým dopravním prostředkem. Taková elektrokola skládací je možné velmi jednoduše a rychle složit, případně uložit do přepravního vaku. Využijete je spíše pro městský provoz, nehodí se do přírodního terénu či na nezpevněné komunikace.

Čím dál oblíbenější se stávají rovněž elektrokoloběžky, které jsou vhodné jak do města, tak do lehkého terénu. Provoz elektrokoloběžek CITY je schválen pro provoz na pozemních komunikacích bez nutnosti mít vlastní řidičský průkaz. Takovéto elektrokoloběžky se vyznačují především nízkou nákladovostí, při nabíjení baterie představuje spotřeba energie zhruba 8 korun na 100 km. Jestliže máte rádi sportování, koupě elektrokoloběžky je pro vás zábavným vyžitím.

Uskutečňujeme zemní a výkopové práce Benešov, Praha pronajímáme stavební techniku

Pro bezpečné zemní a výkopové práce Benešov, Praha, stejně jako například k odbahňování rybníků, se mají zvát znalí odborníci s náležitým vybavením. Pracovníci firmy Libora Pospíšila fungují na Benešovsku a v okolí, což samozřejmě není podmínka. Zásluhou vlastních strojů a zařízení jsou veškeré zemní a výkopové práce Benešov, Praha dělány s malými náklady navíc. Na firemních internetových stránkách jsou popsána a vyfotografována používaná zařízení, jako jsou minibagr, pásový bagr, pásový minibagr či traktorbagr. Vystavené stavební stroje, rovněž také hutnící techniku, plošiny a nutné nářadí pronajímá půjčovna stavebních strojů Benešov, Praha.

Zmiňované minibagry, bagry, traktorbagry, stejně plošiny, smykové kolové nakladače, stabilní pracovní teleskopická plošina – rameno, ale i zametací vůz se pronajímají za smluvní částky, ceník je představen na webových stránkách firmy. Spolehlivá půjčovna stavebních strojů Benešov, Praha, zapůjčuje stroje v lokalitách okolo Benešova, u Prahy a v oblastech Středočeského kraje. Pro všechny zájemce je samozřejmostí proškolená obsluha. Ověřená půjčovna stavebních strojů Benešov, Praha je zde pro soukromé osoby i pro veškeré společnosti.

Rovněž i nákladní autodoprava Benešov, Praha je tu pro jednotlivce i celé firmy. Podmínky půjčení nákladních aut Renault, Tatra T-815 a nákladní velkoobjemové dopravy, jakož i podmínky zápůjčky naleznete na internetových stránkách firmy. Autopůjčovna Libor Pospíšil má svoje auta, proto jsou veškeré služby, servis a ceny za půjčení aut velice uspokojivé. Mimo aut Tatra, Renault, automobilů Iveco, Man se zapůjčuje třeba Ginaf 380 s hydraulickou rukou či podvalník pro dopravu těžkých strojů do třiceti tun.

Podnik je orientován také na pronajímání hutnící techniky, dále se soustředí například na přistavení a zapůjčení velkokapacitních kontejnerů, zajistí nutné demolice a bourací činnosti, rozporcuje asfalt nebo beton.

Pojištění pro autodopravce

Kvalitní pojištění je pro autodopravce nezbytnou nutností. Výhodné jsou komplexní pojistné programy určené přímo pro provozovatele vnitrostátní i mezinárodní přepravy zboží.

Riziko poškození, zničení či odcizení přepravovaného zboží neustále roste. Řada dopravních společností se svou činností často dostává nad rámec běžných přepravních služeb. Dopravci leckdy zajišťují mimo dopravy i skladování, třídění a kontrolu zboží, manipulaci, spedici, celní odbavování a řadu dalších služeb souvisejících přímo či nepřímo s přepravou zboží a zasilatelstvím. Je zcela běžné, že dopravci ve svém pojištění chtějí mít zahrnuta i rizika spojená s kabotáží, inventurními rozdíly, odcizením nákladu či odpovědnost za škodu způsobenou třetím osobám i pojištění majetku.

Pojištění pro autodopravce

Pojištění pro autodopravce

Řada pojišťoven nabízí pojistné programy, které zahrnují široký záběr pojistných rizik. Pro dopravce však bývá velmi složité vybrat si z nabídek pro něj právě tu nejvýhodnější. Řešením může být využití služeb odborných firem zabývajících se zprostředkováním pojištění. Takováto firma provede nejprve dokonalou analýzu současného stavu dopravní společnosti, seznámí se s možnými riziky a požadavky klienta. Zprostředkovatel pojištění následně zrealizuje odborné poptávkové řízení u pojistitelů nejen v ČR, ale i v zahraničí. Následně je dopravci předložen návrh řešení.

Každý by si měl uvědomit, že kvalita pojištění se nepozná podle výše pojistné částky, ale při vzniku škodní události a jejím řešení a likvidaci.

Mezi nejzkušenější poradenské firmy se zaměřením na zprostředkování pojištění pro dopravce patří společnost EKONSERVIS-CZ s.r.o. Společnost EKONSERVIS-CZ zajistí svým klientům maximálně výhodné pojistné smlouvy, povede správu pojistných smluv a v případě pojistné události zajistí její likvidaci.

 

 

Sháníte kvalitní sluneční nebo motocyklové brýle?

Pokud sháníte kvalitní sluneční nebo motocyklové brýle, pak Vám doporučuji navštívit e-shop styl4u.cz . Tento e-shop nabízí široký sortiment brýlí jak pro běžné nošení, tak pro různé příležitosti, brýle pro sportovní aktivity, či motorismus. Najdete zde např. sluneční brýle pro cyklistiku, tenis, atletiku, golf, brýle pro lyžování a snowboarding, vodní sporty, outdoorové aktivity a další. E-shop  styl4u.cz nabízí také stylové sluneční brýle, sportovní brýle s dioptrickou vložkou, a další příslušenství k prodávaným brýlím. Brýle značky Maranello, Solemio, Flatmatic, Modular aj. budou slušet každému. Tyto značky brýlí se vyrábějí, jako většina brýlí z produkce Nannini, z termoplastického materiálu TR90, který zaručuje vysokou elasticitu, skvělou mechanickou odolnost,  odolává nízkým i vysokým teplotám, a zároveň je rozměrově stálý. Toto vše jsou přirozené vlastnosti tohoto materiálu.

motocyklové brýle?

motocyklové brýle?

Ze sortimentu motocyklových brýlí značky Bullet, Modular, Rider, Cruiser a mnoha dalších si jistě vybere každý motorista. Mezi tímto sortimentem zaujme např. nový model moto brýlí TT se zaoblenými liniemi a inovovaným kapkovitým stylem,  který představuje silnou připomínku designu šedesátých let. Tyto brýle se prodávají také ve verzi s vnitřním dioptrickým rámečkem. Z novinek nabízí tento e-shop motocyklové brýle TT, které jsou prvním modelem z produkce Nannini, ve kterém jsou použity sférické zrcadlové čočky, umožňující skloubit fascinující směs klasiky a moderna. Díky neustálé inovaci vytvořili v Nannini jedinečný systém výměny čoček – tzv. QR – Quick release mechanismus, který umožňuje velmi rychlou výměnu čoček podle počasí nebo individuálních estetických potřeb uživatele.  Tuto technologii si také nechala firma Nannini patentovat. Sférické čočky jsou vyrobeny z polykarbonátu, jsou odolné proti poškrábání, velmi lehké, a vysoce odolné. Poskytují nejvyšší pohodlí bez jakéhokoliv zkreslení obrazu, a také úplnou ochranu proti UV záření.

Pokud uvažujete o nákupu jakýchkoliv slunečních nebo ochranných brýlí, zkuste navštívit tento e-shop.

 

 

Kde jednoduše a rychle sehnat náhradní díly?

Už zase nesvítí světlo? Při ostré otáčce někde něco vrže nebo klepe? Na parkovišti po vašem autě zůstala mastná skvrna? To jsou časté problémy, které dnes řidiči řeší a často vedou k výměně nějakého autodílu. Je třeba tedy vybrat náhradní díl kvalitní a také cenové přijatelný. Velmi přehledně nabízejí náhradní díly a autodíly mnoha značek například internetových obchod carsshop.cz, který vás přehledně přivede k dílu, který potřebujete skrze značku, typ automobilu a jeho motorizaci.

Kde jednoduše a rychle sehnat náhradní díly?

Kde jednoduše a rychle sehnat náhradní díly?

Zaměříme se na jedny z nejčastějších poruch u aut 3 značek, a to Ford, BMW a Škoda. Je tedy velká pravděpodobnost, že pokud vlastníte jedno z těchto aut, dřív nebo později se koupě náhradního dílu nevyhne ani vám.

Časté závady u aut značky Ford

Tyto americká vozidla, která jsou v České republice vcelku oblíbená, často při technických kontrolách trpí například vadnou řídící jednotkou motoru, která může být spojena s řadou problémů. Většinou se řídící jednotka dá opravit, nicméně jsou i případy, kdy je nutné vyměnit jednotku za novou, repasovanou, avšak údaje daného auta budou zachovány.

Dalším častým problémem jsou zvlněné brzdové kotouče a bubny, které mohou mít vážné následky, pokud se servis zanedbá. Pokud se vám tedy zdá, že auto hůře brzdí, vibruje vám při brždění volant či brzdový pedál, neotálejte s řešením.

V neposlední řadě se často majitelé Fordu potýkají s krátkou životností tlumičů pérování. Zde jsme také nuceni přistoupit k rychlému řešení, neboť tlumiče pérování mají přímý vliv na chování auta při jízdě a také snižují opotřebení běhounu pneumatiky. Na stránkách obchodu naleznete různé autodíly Ford, které budou splňovat vaše požadavky na maximum.

Co nejčastěji trápí milované BMW?

Milovníci těchto německých strojů by to asi jen horkotěžko přiznali, ale i takové BMW mívá problém například s uvolňujícím se těsněním dveří, kterému pokud nevěnujete trochu péče, ztrácí své vlastnosti a přestane plnit svou těsnící funkci.

Dalším problémem bývají poruchy kapalinového čerpadla, které se stará o chlazení motoru. Motor se pak přehřívá, nebo naopak nedosahuje požadované provozní teploty.

Chladícího systému se týká také třetí vybraný problém a tím je jeho netěsnost, kdy přicházíme o chladicí kapalinu a dolévat můžeme do nekonečna. Je tedy nutné vyměnit těsnění. A proto pokud potřebujete náhradní díly BMW, jistě si vyberete podle svých představ.

S čím se často potýkají řidiči „Škodovek“

Jako u bratříčka BMW, i Škodu často trápí defektní těsnění dveří. Předejít problémům s těsněním můžete například pomocí speciálního oleje či masti, kterým těsnění namažete, a tím podpoříte jeho vlastnosti jako je měkkost a pružnost. Také díky tomuto kouzlu v zimě těsnění nepřimrzne a vy ho při otevření neurvete.

U nejmladších modelů Škody se často řeší vadná hnací hřídel, která přenáší točivý moment a rotaci. Porouchaná bývají také turba a rozvodové řetězy také často zkouší naši trpělivost.

A proto pokud potřebujete náhradní díly Škoda, využijte nabídky autodílů, díky kterým bude vaše auto jako nové!

 

Odpovědnost za přepravované zboží.

Úmluva CMR, která reguluje vazby a odpovědnost za přepravované zboží mezi dopravci/zasilateli a příkazcem zboží, popisuje poměrně přesně situace, kdy za vzniklou škodu dopravce odpovídá a kdy nikoliv.

Odpovědnost za přepravované zboží.

Odpovědnost za přepravované zboží.

V článku 8. Povinnosti dopravce při převzetí zboží, je zcela jasně napsané, že odesílatel má být povinen zajistit přepravované zboží potřebným způsobem proti nebezpečím silniční dopravy, neboť jen on má k dispozici odborné znalosti, nikoliv dopravce. Odesílatel má proto odpovědnost i za bezpečné uložení, nahromadění a upevnění zboží proti otřesům a skluzům během jízdy, a to i za jízdy zvýšenou rychlostí. Odesílatel musí proto zboží naložit tak, aby bylo schopné dopravy.

Dokonce jsou známy soudní spory, kdy soud uznal, že dopravce nemůže zkontrolovat obal samotný.

V letošním roce jsme řešili několik škodných událostí, kdy zcela jasně škoda vznikla díky vadnému obalu.

Ani jedna z těchto škod není likvidní, protože vznik škody není zapříčiněn dopravcem, ale vadným, nebo nedostatečným obalem.

Společnost EKONSERVIS je schopna nabídnout pokrytí i takovýchto škod.

 

Dopravci, čtěte objednávky přepravy důsledně.

Pokud speditér ve své objednávce pro dopravce uvede konkrétní požadavky, musí se jimi dopravce řídit nebo musí předem písemně dohodnout jiné podmínky přepravy. Nedodržením požadavků uvedených v objednávce se dopravce dopouští hrubého nedbalostního jednání.

Pojištění pro dopravce

Pojištění pro dopravce

V poslední době se množí škody, kdy speditéři uvedou do objednávky pro dopravce nutnost během transportu parkovat na hlídaných či doporučených parkovištích, což je nutné v případě potřeby doložit účtenkou za parking. Dopravci objednávku podepíší, ale pokyn poruší a parkují kdekoli, jak vycházejí pauzy AETR. Když pak dojde ke škodě (nejčastěji krádež při pauze), požaduje speditér uhradit škodu v celkové hodnotě zboží dle čl. 29 Úmluvy CMR a nikoli jen do výše přepočtu hr. váhy dle čl. 23 Úmluvy CMR. Speditéři se odvolávají právě na to, že dopravce porušil podmínku objednávky a že se dopustil hrubě nedbalostního jednání.

České soudy toto vyhodnocují jako hrubou nedbalost i když řidič učinil další kroky k minimalizaci nějakého ohrožení. Soudy dávají za pravdu speditérovi a dopravce musí uhradit celou škodu. Může se jednat opravdu o obrovskou finanční částku, proto je důležité dbát na prevenci.

Je nutné dodržovat podmínky přepravní smlouvy nebo předem dohodnout písemně jiné podmínky přepravy. V opačném případě se určitě vyplatí přepravu odmítnout.

Pokud dopravce pro přepravu angažuje subdopravce, musí uvést v objednávce stejné podmínky, jaké zadal speditér.

Pokud už dojde k porušení podmínky objednávky přepravy a speditér dopravce učiní odpovědným z hrubé nedbalosti, měl by dopravce toto odmítnout a napsat, že souhlasí se svou odpovědností pouze do výše dle čl. 23 Úmluvy CMR. To ještě neznamená, že se dopravce zbaví odpovědnosti, ale speditér nemůže nafakturovat rovnou celou částku, ale bude muset dopravce zažalovat, aby soud hrubou odpovědnost prokázal.

Toto platí analogicky pro veškeré podmínky, které jsou vyspecifikované v objednávce přepravy, např. na zákaz překládky nebo ručení za náklad v jeho celkové hodnotě, i když nebyla určená cena zásilky nebo zvláštní zájem na dodání. Tato podmínka sice odporuje Úmluvě CMR, nicméně dle vyjádření právníků jakmile se na tom obě strany smluvně dohodli, je platná. Je tedy nutné číst celou objednávku přepravy a někdy i zvláštní podmínky, kterými se objednávka přepravy řídí a které fyzicky nejsou součástí objednávky přepravy.

Mezi základní prvky prevence patří důsledné přečtení objednávky dopravcem a samozřejmě kvalitní pojištění dopravce na možná rizika. O způsobu a rozsahu pojištění se určitě dopravcům vyplatí poradit s odborníky. Mezi nejzkušenější poradenské firmy se zaměřením na zprostředkování pojištění pro dopravce patří společnost EKONSERVIS-CZ s.r.o. Společnost EKONSERVIS-CZ zajistí svým klientům maximálně výhodné pojistné smlouvy, povede správu pojistných smluv a v případě pojistné události zajistí její likvidaci.

 

 

 

Kde si můžete sehnat autosamolepky či proužky na ráfky na svůj vůz?

Nevíte, jak odlišit svůj automobil nebo motorku od dalších dopravních prostředků? Pomůžou vám originální autosamolepky, které vám zkrášlí kapotu na autě, nazdobí ráfky nebo jiné části na vašm vozidle. Vaše vozidlo tak zaujme neobvyklým designem, a to velice levně. Všechny barevné a černobílé samolepky na auto budou slušet jakékoliv barvě karoserie.

autosamolepky

autosamolepky

Neobvyklé autosamolepky pro všechny typy karoserií

Zajímavé autosamolepky a jedinečné proužky na ráfky skladují v obchodě PŽ Design, který vám přináší bohatý sortiment produktů za skvělé ceny. Seženete tu polepy na boky, jakékoliv proužky na ráfky, pozoruhodné rychlé pruhy, neobvyklá clonítka, oku lahodící polepy na budíky, variabilní zvířecí motivy, rozmanité čínské znaky a autosamolepky více vzorů. Můžete si vybrat dle vlastního gusta.

Moderní samolepky na auto zde vyrábí s využitím řezacího plotru a prvotřídních samolepících folií. Znamenité samolepky na auto nesou označení Avery, 3M, případně značku ORACAL, jejichž odolnost je veliká, a to až pět let. K dispozici jsou pro zákazníky autosamolepky s ještě větší odolností. Je třeba se na jejich výrobě domluvit individuálně.

Znáte, jak se nejlépe aplikují autosamolepky?

Jestliže už vlastníte odpovídající samolepky na auto, pak očistěte vnějšek vozidla a vaše samolepky na auto velice jednoduše přilnou. Je velmi odolná, a tak je nezdevastuje ani déšť, ani prach, sluníčko anebo mrazivé počasí. Pokud se vám motiv samolepky na auto přestane zamlouvat, dají se směnit za další, protože všechny samolepky na auto jsou jednoduše sejmutelné.

V e-shopu si vyberete jak samolepky na auto, tak oblíbené proužky na ráfky, proužky na ráfky se hodí na všechny druhy kol, jsou vyráběny v mnoha šířkách. Proto vámi koupené proužky na ráfky mohou být jednoduché, fluorescentní či reflexní, ale úspěch s nimi budete mít jistý.

Významná trofej pro značku Kia na Slovensku – FLEET AWARDS® pro inovovanou Kia CEE’D

Kia na Slovensku - FLEET AWARDS

Kia na Slovensku – FLEET AWARDS

Je na slovenském trhu zatím krátce a už ji stihla ozdobit důležitá trofej – modernizovaná Kia CEE’D se stala Firemním autem roku v kategorii referentských vozidel podle ankety ALD Fleet Awards 2015. I další model značky Kia byl úspěšný – elektrická Kia Soul EV obsadila druhé místo v kategorii alternativních pohonů. Vyhlašování se uskutečnilo počátkem října po akcí FLEET DAY 2015 na výstavišti Agrokomplex v Nitře v rámci Autosalonu Nitra 2015.

Soutěž o ocenění ALD FLEET AWARDS® 2015 – fleetové ceny České republiky tradičně vyhlašuje společnost Auto Business Media, sro prostřednictvím svého odborného magazínu FLEET firemní automobily. Jejím cílem je ve spolupráci flotilových manažerů společností, provozujících rozsáhlejší autoparky, vybrat vozidla, nejlépe vyhovující požadavkům firemní a korporátní klientely. Firemní auta roku v jednotlivých kategoriích volí volební komise, složená z fleetových manažerů významných společností z celé České republiky.

Kia na Slovensku - FLEET AWARDS

Kia na Slovensku – FLEET AWARDS

FLEET AWARDS® – fleetové ceny České republiky jsou rozděleny do několika kategorií. Jelikož jde o ocenění nejlepších firemních vozidel, tyto kategorie nekopírují klasické automobilové třídy, ale jsou postaveny na základě struktury firemních autoparků. Nominace vozidel jsou bezplatné, v každé kategorii však může jednotlivá značka nominovat nejvíce dva automobily. Volba vozidel probíhá podle předem stanovených kritérií, v rámci kterých jsou hodnoceny nejen samotné vlastnosti vozu, ale i provozní náklady včetně servisních nákladů a zbytkové hodnoty.

Dealerská síť Kia Motors se rozrostla o nové zastoupení

Nominacích KATEGORIE

1. poolový vozidla

2. referentských vozidla

3. Vozidla pro střední management

4. Vozidla pro vyšší management

5. Terénní vozidla (v této kategorii poprosíme nominovat pouze skutečné terénní vozidla určená k práci, kategorie není určena pro SUV)

6. Malé LCV do 3,5 tuny

7. Střední LCV do 3,5 tuny

8. Velké LCV do 3,5 tuny

9. Alternativní pohony (kategorie, v rámci které je možné nominovat vozidla s alternativním pohonem, to znamená hybridní vozidla a elektromobily)

Model Kia cee’dv minulých letech zásadní měrou přispěl k přetrvávajícímu úspěchu značky mezi flotilové zákazníky. S lepší dynamikou a designem charakteristickým pro značku Kia má zmodernizovaný model Kia CEE’D všechny předpoklady k tomu, aby uspokojil náročné požadavky firemních zákazníků na kvalitu a atraktivní design. Evropským designérům se podařilo nastylizovat design interiéru i exteriéru do nové vzrušující podoby, zatímco tým konstruktérů pohonných jednotek pracoval na rozšíření nabídky motorů a převodovek. Mezi novinky patří zcela nový moderní tříválcový agregát 1,0 T-GDi (Turbo Gasoline Direct Injection) ve dvou výkonových verzích 73 kW / 100 ka 88 kW / 120 k. Tuto maloobjemovou tříválcový jednotku vyvinuli konstruktéři za účelem snížení spotřeby paliva a emisí, přičemž nabízí spolehlivý a okamžitý výkon s bezprostředními reakcemi na pokyny řidiče.

Mistr světa v chůzi ze Slovenska jezdí v Kia Sportage

Nová Kia CEE’D nabízí i řadu dalších vylepšení v oblasti bezpečnosti, komfortu a praktických vlastností, mezi které patří i zcela nová sedmistupňová dvouspojková převodovka DCT. K dispozici bude výhradně pro verze s výkonnějším vznětovým motorem 1,6 CRDi s výkonem 136 koní. Nová DCT převodovka je schopna pracovat s vyšším točivým momentem modifikovaného motoru s vyšší kapacitou, než šestistupňový automat s měničem točivého momentu, který nahrazuje. Změny se všech karosářských verzí řady CEE’D – pětidveřového hatchbacku, kombi verze Sportswagon, tak třídveřové Kia pro_cee’d.

Kia Sportage příští generace přináší nový a výraznější design

Zmodernizovaný model Kia CEE’D je aktuálně k dispozici také v nové specifikaci označené jako GT Line. Nabízí atraktivní sportovní vzhled a dynamiku modelů GT ve spojení se všestranností standardních modelů CEE’D. Obsahuje takové lákavé prvky jako pneumatiky 225/45 R17 s originálními koly z lehké slitiny, sportovní přední i zadní nárazník, nezaměnitelné denní LED svícení ve tvaru kostek ledu, dvě koncovky výfuku, sportovní interiér v kombinaci barev šedá a černá a hliníkové pedály. Verze GT Line je také dostupná pro všechny karosářské verze.

Kdo skladuje použité díly Citroen? Naše autovrakoviště Citroen

Na e-shopu vrakoviště Citroen koupíte nové i použité díly Citroen. Automobily Citroen C1, C2, C3, C4, C5, C6, C8, Berlingo, vozy značky C3 Picasso, automobily s označením CA Grand Picasso, Citroen XSARA, značkové automobily Citroen XSARA PICASSO, NEMO, Citroen 2CV, C15, C25, AX, BX, CX, Citroen Visa, Xantia, Saxo, Evasion, Citroen XM, Jumpy, ale také vozidla Citroen Jumper opatříme všelijakými potřebnými díly, jež vám schází. Na našem webu vrakoviště Citroen jsou ideálně rozděleny kategorie obsahující díly karosérie, záložky motory, převodovky, díly interiéru, díly motorů a příslušenství motorů, nápravy, podvozky pro vozy Citroen, sekce elektro součásti, chlazení, klima, topení. Prodáváme rovněž pneumatiky, disky, ale také sady nářadí a tažná zařízení. Námi prodávané použité díly Citroen jsou ihned schopny provozu, současně mají záruční lhůtu dva týdny na vyzkoušení.

Pokud se zajímáte o konkrétní použité díly Citroen, vypište podrobně technické údaje vašeho automobilu. Každý nákup usnadní přesná technická specifikace poptávané součástky. Proto označte typ vozu, obsah, VIN, rok vyrobení vašeho vozu, druh paliva i kontaktní informace. Bezkonkurenční vrakoviště Citroen je schopno dodat do dvou pracovních dnů vámi vybrané náhradní použité díly Citroen. Všechny zásilky po Praze doručíme za krásných 150 Kč, za stejnou cenu expedujeme zásilky menších velikostí po celé České republice. Za zásilky nad 1 kg si přepravci účtují stokoruny dle svých cenových sazebníků. Způsob přepravy a cena za dopravy jsou vypsány na internetových stránkách vrakoviště Citroen.

Vrakoviště Citroen je zaměřeno jak na prodej nových i použitých autodílů, provádí také výkup havarovaných aut on-line. Můžete se s námi spojit telefonicky, nebo přes poptávkový formulář a my si s vaším nepojízdným či bouraným vozem poradíme. Bouraný automobil pro vás efektivně oceníme, čímž výrazně snížíte cenu dalšího auta. Ceny za vykoupené vozy Vrakoviště Citroen jsou absolutně bezkonkurenční.

jak jezdit na kole rychleji

Rychleji na kole?

Nejste fyzicky zdatní a rádi by, jste jezdili na kole i delší výlety? Třeba s kamarády se sportovněji zdatnými kamarády? Nebo máte zdravotní omezení, které vám neumožňuje jezdit delší trasy? V dnešní době, již to není problém a řešení je celkem snadné. Představte si klasické jízdní kolo a k tomu si přidejte elektrický pohon. A máte elektrokolo, produkt který v poslední dekádě zažívá prodejní vzestup, a začíná být celkem běžným dopravním prostředkem. Elektrokola, tak jak je známe z dnešní doby jsou velice podobná jako klasická kola a věřte, že jsou modely kde je problém ten rozdíl najít. Jízda na takovém elektrickém kole je stejná jako na normálním, ale připočítejte si k vaší výdrži a sile 250w které dokáží makat třeba i 100km.  Kopce. které jste dřív neměli šanci vyjet již nebudou problém.

jak jezdit na kole rychleji

jak jezdit na kole rychleji

A co zápory?

A jaké jsou nevýhody takového kola na elektriku? Zodpovědně musím říci že u dnešních elektrokol klady převažují nad zápory. Ale abychom byli objektivní ty největší zápory si řekneme. Takže asi největší je cena. Kvalitní značkové elektrokolo  se pohybuje od 30 000 výše. Další nevýhodou je váha, která je průměrně od 20-25 kg. A taková poslední nevýhoda je závislost na elektřině,  prostě se musí po každým určitým počtu kilometrů nabýt baterie na našem kole.

Někdo si dá na kolo i tryskový pohon, jiný si najme tahače, který před kolem běhá a cyklistu táhne na laně. Ideální je ale moderní tryskový pohon, něco jako raketový pohon. Může to bouchnout, ale rychlost to generuje opravdu moc velkou.

DJ AUTO-CAR prodává homologované, levné karavany ověřených značek

Prověřený karavany bazar DJ AUTO-CAR má pro každého zájemce kvalitní, a přesto levné karavany. Prodávané levné karavany dovozce vykupuje v Belgii a Nizozemsku. Homologované levné karavany se nabízejí u DJ AUTO-CAR již od roku 2006, neboť kvalitní, homologované a levné karavany z Nizozemska a Belgie se v Česku prodávají čím dál lépe. Prověřený karavany bazar má v nabídce levné karavany v různých cenových relacích,  levné karavany mnoha typů a rozmanitého vybavení. Samozřejmě jsou všechny prodávané levné karavany, které byly dovezeny ze zemí Evropské unie, atestované a homologované. Nově je nabídka obytných přívěsů rozšířena o zajímavé slevy po sezoně.

DJ AUTO-CAR prodává homologované, levné karavany ověřených značek

DJ AUTO-CAR prodává homologované, levné karavany ověřených značek

Veškeré levné karavany karavany bazar prodává v různých cenových relacích, v závislosti na typu a stáří karavanu a způsobu vybavení. Na karavany bazar jsou k dostání spolehlivé, levné karavany už do 50 000 korun. V nabídce jsou i karavany do 100 tisíc nebo 150 tisíc korun. Sortiment karavanů nad sto tisíc korun je určen pro náročnější klienty, obytné přívěsy jsou doplněny o bojler, klimatizaci, stabilizátor, digestoř, ale i markýzu a dálkově ovládaný pojezd.

Obvykle mají levné karavany běžnou výbavu, kde je koupelna, účelná kazetová toaleta, účelná kuchyňka s nerezovým plynovým dřezem, chladnička a nádrž na vodu, stan. Dle potřeby zájemce se levný karavan může doplnit třeba akumulátorem (baterií), ale i sprchou a ohřevem vody. Chladného podnebí se nikdo nemusí obávat, nabízené levné karavany mají dvojitá skla do oken.

DJ AUTO-CAR – karavany bazar – avizuje dovozové levné karavany, jež jsou k vidění na internetu, je i spolehlivým dovozcem přívěsů na přání. DJ AUTO-CAR – karavany bazar – poskytuje rovněž servis, jako je pojištění obytného přívěsu, ale i přepis obytného přívěsu na inspektorátu dopravy, zajištění technické kontroly, vykoupení přívěsů na protiúčet, případně komisní prodej.

Výběr náhradních dílů do auta – na co si dát pozor?

Každý se občas setká s tím, že jeho plechový miláček potřebuje opravit. Většinou v nejnevhodnější čas před odjezdem na dovolenou nebo pracovní schůzku. Někomu to může zvednout tlak, někomu vítr v peněžence, ale většině oboje dohromady.

Pokud je člověk alespoň trochu manuálně zručný, může ušetřit nemalé peníze díky opravám svépomocí. Pokud se rozhodnete pro tuto možnost, stojíte před dalším rozhodnutím, a to, zda chcete kupovat náhradní originální nebo neoriginální autodíly.

Výběr náhradních dílů do auta

Výběr náhradních dílů do auta

Neoriginální náhradí díly do auta se vyznačují nižší cenou. Často ve srovnání s těmi originálními jsou levnější až o desítky procent. Nevýhodou těchto neoriginálních náhradních dílů do automobilů je jejich ne vždy plná kompatibilita. Je potřeba mít na mysli, že jsou vyráběny s nižšími náklady, aby byly levněji prodány. To může způsobit jejich nižší životnost, horší funkčnost nebo také složitější manipulaci a instalaci.

Pokud řidič váhá, zda si připlatit a mít jistotu nebo ušetřit peníze, je potřeba zhodnotit konkrétní situaci. U některých náhradních dílů do aut je možné ušetřit. Mezi takové mohou patřit různé součásti automobilu, jako jsou popelníky, zrcátka a jiné. Jiné autodíly, především ty, které chrání naši bezpečnost, si zaslouží větší pozornost. Jedná se například o brzdové systémy nebo airbagy. V takových případech je vhodné investovat větší množství peněz a mít jistotu, že vše bude fungovat tak, jak má.

Originální autodíly jsou výhodné v tom, že je montuje přímo výrobce automobilů a máte jistotu, že budou fungovat přesně tak, jak mají. Nevýhodou je vysoká pořizovací cena, která je mnohdy mnohonásobně vyšší.

Je vhodné si také uvědomit, že automobilky většinou autodíly nevyrábějí samy, ale nakupují od výrobců. Ti často vyrábí originální i neoriginální díly shodné, avšak s jiným názvem a logem. A právě logo a název dělá výrobek atraktivnějším a dražším.

Při rozhodování, zda pořídit originální či neoriginální díly, je potřeba mít na paměti několik věcí. Nejprve posoudit vaši aktuální finanční situaci, nadále důležitost vlivu autodílu na vaše zdraví a provoz automobilu a následně vybrat správný obchod. Vhodnou volbou může být spolehlivý eshop s autodíly.

Který způsob dopravy upřesníte? MHD vs. auto.

Každý z nás to zažil. Přemýšlíme, zda se vyplatí jezdit vlastním autem nebo hromadnou dopravou. Pokud bydlíte mimo město, kde je vaše práce, zřejmě máte jasno… automobil vyhrává na plné čáře. Ale co když to máte jen pár zastávek nebo 20 minut tramvaji od baráku? Je lepší sdílet dopravní prostředek s dalšími 30 spoluobčany nebo mít vlastní komfort ve svém autu?

Vlastní auto má však nespočetně výhod. Nemusíte se omezovat na dopravní spoje, které vám vyplivne internet, aplikace ve vašem chytrém telefonu nebo jízdní řády na zastávce. Jednoduše nemusíte říkat přátelům, že už musíte domů, protože vám jede poslední spoj, nebo nemusíte vstávat o hodinu dříve, protože vám to jezdí co hodinu a nechcete přijít pozdě. Jednoduše se dostanete kamkoliv a kdykoliv.

Mnoho lidí dbá na ekologii, a proto upřednostňuje jízdu MHD. Tramvaj, autobus nebo trolejbus také využívají ti, kteří nemají řidičský průkaz, ať už z toho důvodu, že se řízení bojí, nebo nemají dost finančních prostředků na jeho pořízení. Možná narazíte i na takové, kteří řidičák mají, ale nemají auto, nebo ty, kterým se to holt vyplatí. Propočetli si cenu paliva za měsíc, podívali se, kolik stojí dlouhodobé jízdné neboli měsíčník, dali si 1 a 1 dohromady a další den si to už mířili na tramvaj.

Jste-li v automobilech zběhlí a víte, jak to v něm všechno chodí a kde vznikl problém, můžete se sami pustit do díla a opravit ho vlastnoručně. Potřebovat k tomu budete jen vhodné místo, nářadí a autodíly. Na internetu  nd-skoda-volkwagen.cz, který se specializuje většinou na  náhradní díly Škoda nebo náhradní díly Volkswagen a patří mezi špičky ve své kategorii. Nezapomeňte také na dobrou psychickou podporu ze strany kamaráda, který k této příležitosti přinese pár dvanáctek na oslavu podařeného díla. A pokud jste slečna nebo dáma, která o autech neví zhola nic, nezůstává vám nic jiného, než to svěřit do rukou profesionálům.

Nemusíte se také v dopravní špičce mačkat se spoluobčany. Ano, je pravda, zase budete trčet v dopravní koloně, ale co je lepší? Být umačkán ve 30°C horku zpoceným sousedem nebo sedět sám v pohodlné sedačce, mít zapnutou klimatizaci a poslouchat rádio? Tak vidíte. Oba dopravní prostředky však mohou „stávkovat“. Tramvaj se může zpozdit nebo zaseknout při dopravní nehodě, stejně tak jako váš automobil. Pokud se ale o svého miláčka budete dobře starat, pravidelně mu dopřávat údržbu a návštěvu servisu, můžete být bez obav.

S tramvají toho bohužel moc nevyčarujete. Jednoduše budete muset čekat na náhradní dopravu nebo než se provoz zase rozjede. V takovém případě byste určitě radši měli vlastní auto, že? Jak lze vidět, auto i městská doprava má své přednosti i úskalí, kvůli kterým byste nejradši chtěli být zrovna na místo toho druhého.

Pořiďte si hodnověrná elektrokola a rychlé elektroskútry

Pokud hledáte elektrokola do města, či do mírného kopce, nestrachujte se obrátit se na obchod orientující se na elektrokola a elektroskútry. Zapálení sportovci, již mají rádi motorizované ježdění nebo jízdu po městě bez zdržování v zácpách, budou překvapeni pestrou nabídkou, neuvěřitelným výkonem a nízkou cenou. Děláme servis na všechna elektrokola, u nás zakoupené elektroskútry i elektrotříkolky.

Pořiďte si výhodná elektrokola a bezpečné elektroskútry

Jestliže si nakoupíte elektrokola a elektroskútry v naší provozovně, zarazí vás zanedbatelná cena, docela malá váha, typy kol vyprodukované jak pro muže, tak pro ženy, a především jejich ekologicky šetrné fungování. Nabízíme vám městská elektrokola, dále také elektrokola trekkingová, horská elektrokola, skládací elektrokola do městského provozu, ale také elektrokola kondiční pro náročné. Vlastníci menších bytových jednotek i studenti na bydlící na stísněných kolejích budou nadšeni kvalitami skládacího elektrokola.

Ideální elektrokoloběžky do kopcovité krajiny i do města

Bezpečné elektrokoloběžky docení všichni přerostlí kluci a dívky, kteří by si přáli vrátit se do mladistvých let. Námi nabízené elektrokoloběžky mají homologaci pro využívání na českých silnicích. Poskytujeme rovněž terénní elektrokoloběžky s připojenou odpruženou vidlicí pro nadšence, již se těší na ježdění v náročném terénu.

Prodáváme bezpečné elektrotříkolky jako pohodlný nákupní dopravní prostředek pro seniory

Námi nabízené elektrotříkolky jsou stabilnější verzí elektrokola, ale i elektroskútru. Naše elektrotříkolky mají tak jako dětské tříkolky zadní kolečko navíc a díky své stabilitě jsou určeny starší populaci, pro kterou není podstatné tempo jízdy, nýbrž bezpečí. I proto jsou pohodlné elektrotříkolky vnímány jako příhodný nákupní dopravní prostředek díky rozměrnému prostoru mezi zadními kolečky, kam každý – nejen – senior může pohodlně umístit nákup do košíku.

Tip na správný výběr subwooferu do auta

udbou si téměř každý řidič zpříjemňuje cestu ať už jede kamkoliv. Je to neodmyslitelná část každé zdlouhavé cesty. Stejně jako jsou pro řidiče důležité reproduktory do auta, tak pro auto hifi totéž znamená její basová složka. Ta může pořádně vyniknout jen za pomoci kvalitního subwooferu do auta, který dodá ozvučení pořádnou razanci. Jak tedy vybírat a podle čeho se řídit, pokud chceme vybrat ten nejvhodnější subwoofer? To se vám pokusíme přiblížit v tomto článku.

 

Výkon subwooferu

Stěžejní věcí, kterou by jste se měli řídit je určit vhodný výkon vašeho budoucího subwooferu. Pro každý typ auta se hodí jiná výkonnost. U automobilů ,,větších,, rozměrů jakými jsou například SUV, kombi nebo hatchback není zapotřebí extra výkonných ,,subáčů,,. Spíše vozy coupe nebo sedan vyžadují větší výkonnost, jelikož jejich konstrukce zvuk značně utlumuje.

Zesilovač

Důležitou částí při výběru  subwooferu je nepochybně důraz, který se klade na zesilovač. Ideálním krokem je přizpůsobení zesilovače subwooferu. Pokud vlastníte zesilovač o dvou nebo čtyřech kanálech, nejvhodnější subwoofer by měl mít impedanci 4 ohmy. Pokud je váš zesilovač pěti nebo tří kanálový, nejlepší volbou bude subwoofer na pátý nebo třetí kanál. Těmto kanálů nejvíce vyhovuje kanál do 2 ohmů.

Ozvučnice

Výroba dnešních subwooferů je znatelně podřízena ozvučnici. Ta se rozděluje na bassreflexovou, bandpassovou nebo uzavřenou. Odhaduje se že, zhruba z 95% jsou současné subwoofery do auta univerzální, tedy hodí se do každé ozvučnice. Zbylé typy jsou vhodné pouze do jednoho ze tří typů ozvučnic.

Zapojení

Paralelní 2-cívkového subw. :

4 + 4 Ohmy = impedance 2 Ohmy

2 + 2 Ohmy = impedance 1 Ohm

1 + 1 Ohm =  impedance 0,5 Ohmu

 

Sériové 2-cívkového subw. :

4 + 4 Ohmy = impedance 8 Ohmů

2 + 2 Ohmy = impedance 4 Ohmy

1 + 1 Ohm =  impedance 2 Ohmy

Efektní doplňky pro každé auto umístěné na konkrétních webových stránkách

Sháníte konkrétní autodoplňky pro svůj automobil? Kdybyste toužili po jízdě bez starostí, bezpečné, jednoduché a příjemné, určitě se bez konkrétních doplňků neobejdete. Jednoduše si vyberete a levně nakoupíte důležitou autovýbavu, jež vám stoprocentně zpříjemní ovládání vašeho auta. Pojďte se podívat, které z doplňků do aut se aktuálně řadí mezi nejpopulárnější.

Nádherný požitek z jízdy vám zpříjemní autorádio

Buď budete poslouchat rádio, nebo hudbu ze záznamu, nezbývá vám než si pořídit nové autorádio. Již za tisíc korun je dnes k mání kvalitní autorádio, které je vybaveno mnoha funkcemi. Avšak pokud toužíte mít autorádio s USB diskem a bluetooth přijímačem, asi si budete muset připlatit. Skoro každý si dovede zapojit čerstvě pořízené autorádio. Kupte si nové autorádio s barevnými podsvětleními v široké škále.

Pokud chcete, aby autorádio ve vašem vozidle produkovalo zvuk skutečně vysoké kvality, měli byste si pořídit reproduktory do auta. Hlavně když máte postarší vozidlo, je očekávatelné, že původní reproduktory do auta je třeba vyměnit. Navíc některé vozy mají reproduktory jen vepředu, a když chcete, aby se muzika z reproduktorů rovnoměrně linula ze všech stran automobilu, bylo by výhodné zakoupit si také zadní reproduktory do auta. Dobré reproduktory do auta se poznají dle kvalitního výkonu, citlivosti a současně vysokého rozpětí frekvencí. Což je nejdůležitější seznam podstatných parametrů, jež by při nákupu zánovních reproduktorů neměly být odsunuty na vedlejší kolej.

S autodoplňky z e-shopu Všeproauto.eu bude vaše řízení stoprocentní

V internetovém obchodě Všeproauto.cz nepořídíte jen cenově výhodná autorádia a reproduktory do auta, avšak také mnoho potřebných součástí do vaší autovýbavy. Ze zvukové škály byste neměli vynechat ještě zesilovač do auta, který je zárukou nepřekonatelného zvukového výstupu. V sortimentu internetového obchodu Všeproauto.eu naleznete i autoantény, centrální zamykání, držáky na mobily, mlhová světla, audiokabely, kabelové sady k zesilovači, parkovací asistenty přední i zadní, či vůně mnoha typů.

Všechny možné i nemožné náhradní díly na vozy různých typů pro vás sežene pražské vrakoviště Ford

Opotřebované náhradní díly i náhradní díly zářící novotou na vozy značky Ford, vytvořené od ročníku 1987, a souběžně náhradní díly k autům mnoha jiných značek vyhledáte v obchodě autovrakoviště Ford. Vybrané náhradní díly si zákazníci mohou koupit osobně, my však doporučujeme dnes velmi oblíbený nákup přes internet.

Nabízené náhradní díly, bohatý výběr a téměř okamžitá distribuce

Vybrané náhradní díly si z přehledného webu dovedou objednat také naprostí laici. V přehledných odkazech, či s pomocí formuláře, se snadno rozhodnete pro vybrané náhradní díly a objednáte si je. Kdyby se nějakým omylem přece jen stalo, že na stránkách nenajdete potřebné náhradní díly, bez zábran nás kontaktujte. Chybějící náhradní díly rychle seženeme a všechny všetečné dotazy téměř okamžitě zodpovíme. Ale máte možnost si vybrat, jakým způsobem si můžete náhradní díly převzít, či jak k vám budou náhradní díly dopraveny. Na několika místech v Praze je možné osobní převzetí autodílů, a to ve dne i večer, když částka za objednávku překročí dva tisíce korun, zboží po Praze vám dopravíme zadarmo, ale i jinak za akceptovatelnou cenu.

Od zákazníků vykupujeme všechny možné náhradní díly značky Ford

Vedle bohatého sortimentu autodílů vykupujeme i náhradní díly. Vykupujeme jak staré, tak zánovní náhradní díly, stejně jako všechny nabořené automobily typu Ford, které mají datum výroby od roku 1987. Bourané nebo nepojízdné vozy od klientů vykoupíme s doklady i bez dokladů, s variantou, že zařídíme odtah vraku, nutné převedení vraku na dopravním inspektorátu, ale i jeho povinné ekologické zlikvidování.

Bohatý sortiment autodílů je doplněn o potřebné doplňky, všelijaké oleje, nabíječky a autobaterie

Zmiňované vrakoviště Ford nepředstavuje pouze smutný hřbitov autovraků a bouraných vozů. Nabízené náhradní díly a doplňky do automobilů z vrakoviště Ford potěší všechny šoféry. V e-shopu autovrakoviště Ford si každý motorista vybere některý z autodoplňků, patří sem sady různých olejů, autorádia, kabely, baterie, antény, lékárničky, potahy a jiné důležité součásti výbavy každého motoristy.

5 nejrychlejších aut na světě

Současný automobilový průmysl podniká ve svém vývoji mílové kroky, a tak ty nejrychlejší supersporty dokáží atakovat hranici až 400 km/h. Připravily jsme si pro vás tedy žebříček 5-ti nejrychlejších automobilů. Nutno poznamenat, že obsahuje pouze auta s aktivním omezením rychlosti. Auta, které mají vypnutý omezovač zde zahrnuty nejsou. Veškeré hodnoty, které jsou zde obsaženy mají oficiální status a uvádí je také Guinesova kniha rekordů. Pro tyhle exkluzivní kousky, by jste asi nechtěli. hledat eshop s autodíly Automobilky se v honbě za titulem nejrychlejšího auta předhání co to jde, a tak se můžeme těšit na pěknou podívanou. Přejeme příjemné počtení.

Bugatti Veyron

Mezi klenoty současného motorového průmyslu bychom mohli naprosto s klidným svědomím zařadit strojovnu Bugatti Veyron. Obsahuje totiž mimo jiné přeplňovaný, vidlicový šestiválec, který dosahuje objemu až 8 litrů. Z nuly na sto dokáže zrychlit za neuvěřitelné 2,5 sekund. Díky výkonu o síle 1001 koní dokáže vyvinout rychlost až 408 km/h. Pokud by jste potřebovali sehnat náhradní díly do auta pro tohle žihadlo, uvědomte si , že jeho hodnota je bezmála 34 milionů Kč.

SSC Ultimate Aero TT

V jednu dobu nejrychlejší model auta na světě vůbec.  A to díky výkonu, který mu umožňuje dosáhnout rychlosti až 412 km/h.  V současné době se plánuje testování jeho následovníka, modelu Aero XT, jenž by měl podle dostupných odhadů dosahovat rychlosti až 430 km/h. Výkon Aero TT činí 1199 koní a pohlcuje 92 oktanové palivo. Stejně jako Bugatti Veyron pak dokáže z nuly na 100 zrychlit za 2,5 sekundy.

Bugatti Veyron Super Sport

I přesto, že dle rychlosti 231 km/h, kterou dokáže tento model vyvinout, by se řadil na první místo žebříčku, tak jsme uvedli pouze rychlost, kterou ujede bez omezovače rychlosti tedy 428km / h. Dle dostupných informací, však inženýři, kteří navrhují automobily a náhradní díly Volkswagen intenzivně pracují na další generaci, která by měla vrátit prvenství opět zpátky do Německa.

Koenigsegg Agera R

Co  nám Agera R nabídne, když otevřeme její kapotu? V první řadě pětilitrový osmiválec o síle 1115 koní se spalováním E58. Pro tento rok se vývojáři postaraly o navýšení výkonu na 1140 koní, což by znamenalo, že by se rychlost mohla navýšit na 420 km/h.

Hennessey Venom GT

Stroj, který váží pouhých 1244 kilogramů se řadí dokáže vyvinout až 428 km/h. Disponuje sedmilitrovým motorem od Corvette. Ten dosahuje výkonu až  1261 koní a zrychlení, jenž dokáže vyvinout atakuje hranici 1,35 sekundy.

Slavné automobilové značky a jejich loga

Pro každého výrobce automobilů je jejich firemní identita jedním z nejdůležitějších aspektů, které hrají roli v jejich marketingu. Když vám někdo řekne název automobilového výrobce, jako první se vám vybaví jeho logo. Představme si ve stručnosti historii pro nejznámější loga aut.

Alfa Romeo

Automobilka Anonima Lombardo Fabbrica Automobili neboli zkráceně ALFA poprvé použila své logo v roce 1910. Symbolika loga byla poměrně promyšlená. Had na světle modrém podkladu značil rod Visconti a červený kříž byl umístěn na bílém pozadí. Součástí kruhu, jenž tvořilo logo pak byl nápis Alfa Milano. Ten se změnil v roce 1915 a to sice vlivem změny majitele. Novým vlastníkem se stal Nicola Romeo, a tak došlo k přepisu automobilky na Alfa Romeo.

Audi

Slavná automobilka z Německa má zajímavou historii už v samotném názvu. V roce 1909 musel z ekonomických důvodů odejít z vlastní firmy, jenž nesla jeho název August Horch. Měl v plánu založit další firmu, jeho jméno však už použít nemohl. Rozhodl se tedy pro důmyslné řešení – název firmy zvolil jako AUDI, jenž znamenal  v anglickém jazyce poslouchat a v německém to byla narážka právě na Horchovo jméno. Audi používá také kvalitní reproduktory do auta. Samotné logo 4 kruhů pak naráží na koncern Audi, jenž byl vytvořen ze čtyř značek – Audi, DKW, Wanderer a Horch.

Mercedes – Benz

Počátek téhle další, tradiční německé značky se datuje do roku 1926. Původ jména byl nejprve složen ze jmen Daimler a Benz. Daimler byla narážka na na dceru jednoho z dovozců. Samotné logo, jenž je tvořeno třícípou hvězdou značí aktivity, na které se firma zaměřuje. Tedy vzduch pro letectví, země pro automobily a moře pro lodě.

Volkswagen

Další z řady kvalitních německých značek má svůj původ v zárodku třetí říše. Tedy nacistickém Německu. V roce 1936 se rozhodl Adolf Hitler založit firmu, jenž bude vyrábět automobily pro pracující lid. Z prvotních komplikací spojených s neprokazatelným financováním začala firma fungovat v roce 1938. V tomhle roce vyšel z výroby legendární Volkswagen Beatle nebo-li Brouk. Mimochodem to byl jeden z prvních prototypů aut, který poskytoval ke svým automobilům gumičky do stěračů. Navrhnul ho největší konstruktér tehdejší doby Ferdinand Porsche pocházející z Česka. Zní to možná trochu hrozně, ale můžeme tvrdit, že původní myšlenka Adolfa Hitlera přetrvává v automobilce Škoda Volkswagen dodnes. Logo je totiž tvořeno ze dvou písmen – V jenž značí Volks neboli lid a W jakožto wagen neboli vůz.

 

Co dělat po nákupu ojetiny? Především obstarat servis

Pokud jste právě udělali nákup v podobě ojetého auta a v hlavě se vám už honí myšlenky nad první jízdou v přírodě, tak vězte, že to bude dost možná velký chyba, která se vám prodraží. První věc, kterou by jste po nákupu ojetiny měly udělat je zařídit vašemu auto první servis. Na rozdíl od kupce nového auta, je nákup ojetiny ve značné nevýhodě. Ať už z hlediska předepsaných prohlídek nebo servisních intervalů. Na co si dát pozor?

Investice, tedy finance

Pokud si koupíte auto a nedáte si určitou tkz. bokem pro každý případ, tak si můžete koledovat o velké nepřijemnosti. Finanční rezerva při nákupu je opravdu velmi důležitá, pokud chcete předejít následným komplikacím spojených s opotřebovanými součástkami. Odborníci tvrdí, že uživately běžného automobilu by mohlo stačit do rezervy okolo 15-20 tisíc. Značně levně oproti konkurenci vás vyjdou náhradní díly Škoda. Pokud vaše první kroky nepovedou na kontrolu do servisu. Měli by jste vyměnit alespoň olej, jehož stáří v autě se nedá vypočítat.

Výměna oleje

Pokud tedy ze servisem začnete, první krok by měl vést k výměně oleje, případně rozvodů. Obecně je doporučeno měnit olej po 10.000 kilometrech. Když by ste měli problém s výběrem vhodného oleje do vaší ojetiny, poraďte se s odborníky v auto-servisu, nebo navštivte kvalitní e-shop s autodíly, ve kterém vám jistě pomohou.  Pro auta, jenž mají vyšší kilometrový proběh se doporučují výrobci olej s větší hustotou, která dokáže lépe působit na vyběhanější motory.

Brzdový systém

Pokud tedy už měníte olej, je doporučené rovnou vyměnit i olejový filtr. Jestli má vaše ojetina motor s řemenovým rozvodem, tak se doporučuje nejen vyměnit řemen ale také rozvody.  Nabízí se také výměna vodní pumpy, které může zabránit pozdějšímu protékání. Není radno podceňovat také brzdový systém. Jedná se o nejdůležitější součást automobilu, na které závísí vaše bezpečí. Prohlídka brzdového obležení nebo kotoučů nestačí – je potřeba zkontrolovat také brzdové vedení a zejména pak hadičky. Mimo jiné věnujte pozornost také brzdové kapalině, jenž se musí měnit každé dva roky.

Na co si dát ještě pozor?

Mimo jiné zkontrolujte také stav pneumatik, u kterých se dá snadno zjistit jejich opotřebovatelnost. Dezén, jenž se nachází na bočních stranách kola, nikdy nesmí přeáhnout danou rysku. Vhodné je také vyměnit kabinový filtr, jenž vám může zachránit nervy se zamlženým sklem. Zajímalo by vás, které značky ojetin mají nejčastější poruchy? Mezi ně se řadí zejména japonské značky v čele s Hondou. Problémy se často vyskytují ale třeba také evropských výrobců – nejlépe však na tom jsou náhradní díly Volskwagen.

 

Postup – výměna oleje

Jednou za čas je potřeba, aby jste vašemu motorovému miláčkovi vyměnily olej. Není to věc, kvůli které by jste museli utrácet peníze v drahém servisu. Bohatě vám postačí součásti, které má každý eshop s autodíly. Bude vám stačit, když se budete držet následujícíh kroků, které tady popíšeme a zvládnete to hravě i kdyby jste byly vysoká, vyvinutá blondýna. Výměna se nesmí podceňovat – olej hraje důležitou roli. Dle obecného pravidla je doporučeno vyměnit olej po 10.000 najetých kilometrech.

Vypustit olej

První se musíme zbavit starého oleje. To udělátě za pomocí vypouštěcího šroubu, který je umístěn na dne olejové vany motoru. U větších aut by to mělo jít bez problémů. Pokud jste ale majitely malých autíček, tak můžete mít problém s přístupem k danému místu. V takovém případě najedtě na vyvýšenou rampu.

Výměna filtru

Pokud už měníte olej, tak by bylo přínosné, rovnou vyměnit také olejový  filtr. Ten musíte nejprve odšrubovat. Jakmile se vám to povede, tak si dejte záležet na důkladném vyčištění místa, do kterého je zasunut. Použijte třeba obyčejný hadr. Následně můžete namontovat nový filtr a opět pořádně dotáhněte klíčem.

Nový olej

Jakmile zvládnete tuhle část. Nejhorší máte za sebou. Nyní už stačí filtr namontovat a připevnit šroub. Nyní přichází na řadu provozní kapaliny – nový olej. Nezapomeňte důkladně zavřít olejovou vanu pomocí víčka a máte splněno. Tešíme se na viděnou zase u dalších 10.000 kilometrů J

Zahřátí motoru

Nepsaným pravidlem je, že výměna oleje by měla probíhat s mírně zahřátým motorem. Je to tak, jako když měníte jiné náhradní díly do auta. Ideální tedy je, když olej začnete vyměnovat po jízdě a necháte auto pár minut chladnout. Následně tedy uvolníte vypouštěcí šroub – za pomoci vhodného klíče. Vemte si ale nejdřív nějakou větší nádobu, do které bude daný olej vypouštět. Jakmile šroub povolíte, můžete je odšrubovat, klidně i ručně a vypouštění může začít.

 

Historie Volkswagenu Passat

V dnešní době se pohybuje na silnicích celého světa více než 14 milionů vozů značky Volkswagen Passat. První model vyrobený v roce 1973 byl vůbec první automobilem, jenž měl motor vpředu a pohon předních kol. Pokud jste zákazníky a často nakupujete náhradní díly do auta, tak vás tento článek bude jistě zajímat.

Největší automobilka v Evropě – Volkswagen se proslavila výrobou tkz. lidových vozů, jenž byly dostupné za velmi dobrou cenu pro všechny střední třídy. Těchto vozů se vyrobilo něco okolo 14 miliónů a to sice celkově v 6 generacích. V samých počátcích byl suvérenně nejpopulárnější model Typ 1, který je nám známý spíše pod názvem Brouk. Teprve v roce 1969 se tento tred začal pomalu měnit. Způsobilo to připojení automobilky NSU k Volkswagenu. Tehdy Volkswagen přebral koncepci připravovaného typu NSU K70, který měl čtyřválec 1,6 litrů a právě onen motor vpřed s pohonem předních kol. Zde můžeme nesměle tvrdit, že se narodil jeho pozdější bratříček Passat.

 

Volkswagen Passat a jeho první generace (1973 – 1980)

V roce 1973 byla zahájena první výroba modelu Volkswagen Passat. Jednalo se o průlom mezi automobily s předním pohonem kol. Velký podíl na úspěchu měla také karoserie navržená italským designérem Giorgettem Giugiarem. Jaká byla jeho konstrukce a jaké náhradní díly Volkswagen Passat obsahoval? Čistě technicky by se dal přirovnat k Audi 80. Využivál stejné čtyřválcové karburátorové motory s rozvodem OHC, jenž měly objem 1,3 litru. Silnější verze motoru dosahovala výkonu 63kw. Maximální rychlost tehdejšího passatu dosahovala až 170km/h. Prodeje první generace Passatu zaznamenaly velký úspěch. V prvním roce se stačilo prodat kolem 133 tisích kusů a v prosinci dosáhl Passat na miliontou hranici. Celkově se podařilo prodat 2.6 miliónů.

Volkswagen Passat a jeho druhá generace (1980 – 1988)

Začátkem listopadu 1980 se veřejnost dočkala druhá generace vozu Passat. Vůz dostal elegantnější a prostornější vzhled a zároveň si zachoval dostupnost pro střední třídy, což by všichni ocenili obzvlášť v dnešní době, kdy levný eshop s autodíly je spíše vzácností. Nepřehlédnutelné rysy prvního typu, však téměř byly odstraněny. Velkou změnou prošel také interiér vozu, ve kterém byl doplňen přístrojový panel. Zájemce si mohl vybrat s nabídky třídveřových, pětidvěřových karoserií nebo také oblíbenou variantu Kombi. Menší průlom byl zaznamenán v roce 1985, kdy Passat prošel lehkou modernizací a na trh byl uveden první motor s katalyzátorem. Prodalo se jej více než 4 milióny kusů. Zajímavostí také je, že model byl velmi oblíben u taxikářů, pro které byla také vyrobena edice Taxi – Paket.

Volkswagen Passat a jeho třetí generace (1988 – 1993)

Na proslulém autosalnu v Ženevě byl uveden v roce 1993 Passat třetí generace. Jednalo se o sedan se stupňovitou zádí a pětidvéřovým Kombi. Velká změna byla patrná především v designu. Předek byl velmi výrazný díky světlometům spojenách do jednoho celku a také hlavně díky znaku VW. Obrovskou výhodou byl zejména velký zavazadlový prostor s objemem okolo 495 litrů.  Průlom nastal v roce 1989, kdy se začal vyrábět Passat Syncro G60, s pohonem všech kol. Jako pomyslný vrchol nabídky pak byl představen Passat VR6, jenž dosahoval rychlosti až 224 Km/h.

 

Historie firmy Škoda Auto

Škoda auto patří mezi celosvětové výrobce automobilů s mimořádně bohatou tradicí. Dle tržeb je největší českou fírmou, největším českým exportérem a pátým největším českým zaměstnavatelem. Pojďme se o tomto českém klenotu dozvědět více.

 

Laurin & Klement

Píše se rok 1895 a dva vášnivý cyklisté, mechanik Václav Laurin a Václav Klement se rozhodli založit malý.podnik na výrobu jízdních kol. Následně v roce 1899 začíná firma Laurin & Klement vyrábět i motocykly, se kterými se účastní soutěží.

Velký zlom nastává v roce 1905, kdy továrna vyrobí první automobil s názvem Voiturette A a okamžitě se stane velkým hitem. Prodejní úspěchy pak udělají v roce 1907 celou firmu akciovou společností.

 

Škoda Plzeň

V roce 1925 pak dochazí k výraznému milníku, poněvadž dojde ke spojení se strojírenským podnikem Škoda, což způsobuje i změnu názvu společnosti. Černou kaňkou tehdejší doby byla velká hospodářská krize, po které však nastoupila úspěšná éra, kterou přerušila až 2. světová válka. To mělo za důsledek, že se společnost stala součástí koncernu Hermann

Göring-Werke a byly nuceni vyrábět obrněné vozy a součásti zbraní.

 

Období komunismu

Po válce došlo k rozdělení výroby a reorganizaci celé automobilové výroby. Nákladná vozidla se začala v samostatných firmách čímž vznikla značka Liaz. Výroba autobusů byla pro změnu ukončena definitivně, aby se stala jedinou monopolní značkou na trhu Karosa. Kvůli režimu měl podnik v tehdejší době velmi omezené možnosti s moderními technologiemi, a tak automobily bohužel nemohly konkurovat západním výrobcům. V roce 1989 pak nastává velký zlom a to sice tím, že se stane významným partnerem společnost Volkswagen. Pro zajímavost: druhým finalistou ve výběru byl podnik Renault a mezi dalšími 22ti podniky byly take značky jako BMW nebo Fiat.

 

Koncern Volkswagen

Dne 16. dubna 1991 došlo ke spojení Škody a Volskwagenu, při čemž se Škoda stala čtvrtou značkou v koncernu. Došlo take opět k přejmenování a to sice na Škoda, automobilová akciová společnost. Nedostatky v technologiích se podařilo dohnat a dnes patří Škoda mezi celosvětově uznávané značky. Mimo jiné automobilka Škoda provozuje take vlastní vysokou školu a odborné učiliště. Pravidelně se take účastní závodů typu rallye. V roce 2006 vyrobila Škoda desetimiliontý vůz a my ji přejeme, aby v tom pokračovala úspěšně i nadále.

 

Na co se zaměřit při výběru reproduktorů?

Budete si kupovat nové reproduktory do auta a rádi by jste se dozvěděli něco o jejich správném výběru? Jelikož existuje mnoho typů autoreproduktorů, které jsou zhotoveny v různých rozměrech, tvarech a mají odlišné vlastnosti, tak vybrat ty nejvhodnější může být pěkné dilema. Připravili jsme pro vás pár tipů, které by mohli vaše rozhodnutí zjednodušit.

Rozměry reproduktorů do auta

Základním výběrovým kritériem pro nákup autoreproduktorů je jejich velikost. Jako nejčastěji používané rozměry jsou uváděny 165 a 130 mm, které jsou většinou umístěny ve dveřích. V palubní desce se používají běžně reproduktory o velikosti 87mm a 100 mm Běžně se můžete setkat také s označením v palcích (´´), přičemž 1 palec = 2,54 cm. Reproduktory s rozměrem 165 mm jsou tedy často označovány jako 6,5´´. Značky jako Ford, Mazda nebo Fiat mají oválné reproduktory, které však lze pomocí MDF adaptéru převést na klasické rozměry 165mm nebo 130mm, mezi  kterými pak budete mít podstatně větší možnosti výběru.

Typy reproduktorů

a). Komponentní reproduktory: Vyznačují se rozdělením na jednotlivá pásma – výškové a středo-basové . Nejvýraznější vlastností komponentních reproduktorů je oddělený výškový reproduktor od středobasového reproduktoru.Výškový reproduktor se dá umístit zcela odděleně, což se může výrazně pozitivně projevit v celkovém zvuku a akustickém projevu. Drtivé většině komponentních reproduktorů je přidělována také externí výhybka, které rozděluje výškové, středo-basové a u 3-pásma i pásma basové.
Mohawk
b). Koaxiální reproduktory: Vyznačují se tím, že jak výškový, tak i středobasový reproduktor jsou v jednom koši. Jednou z největších výhod je jejich snadná montáž a příznivější cena. Bohužel kvality tohoto typu reproduktorů nejsou tak vysoké jako u komponentních. Koaxiální reproduktory je doporučeno používat spíše v zadním platu apod. Než třeba ve dveřích.
Boschmann
Výkon reproduktorů

Pro mnoho začátečníků v oblasti auto-hifi je většinou nejvíce atraktivní jejich obrovský výkon. Je však nutné si uvědomit, že ten je téměř vždy uváděn v jejich maximálním rozpětí. Nejdůležitějším faktorem je tedy jejich RMS – reálný výkon, který se pohybuje u většiny autorádií zhruba 12- 15W. Pokud hledáte reproduktory pro připojení k autorádiu, bohatě vám postačí RMS výkon 20W

Citlivost

Dalším z důležitých parametrů při výběru reproduktorů do auta je jejich citlivost. Citlivost určuje hladinu hlasitosti reproduktoru, který je zatížen příkonem 1W ve vzdálenosti 1m. Reproduktory, které mají citlivost 90dB vyvolají při vybuzení reproduktoru výkonem 1W ve vzdálenosti 1m akustický tlak 90dB. To znamená, že reproduktory s vyšší citlivostí si vystarají s menším výkonem pro hlasitý poslech.

Materiál reproduktorů

Materiál reproduktorů je parametrem, jenž udává jejich trvanlivost a kvalitu zvuku. Zajímat by jste se měli tedy především z jakého materiálu je vyrobena membrána basového a výškového reproduktoru a její zavěšení.

 

 

Přečtete si také:

Rekonstrukce koupelny na klíč Lázně Bělohrad

Realitní kancelář – luxusní nemovitosti Ostrava

Cramo s.r.o – Půjčovna nářadí

Bicí – nástroj rytmu

Chtěli byste si vyšperkovat svůj vůz?

Každý chce mít ve svém vlastnictví něco, co nikdo jiný nemá. Každý chce vést kvalitní život a každý si rád užívá, když si může za dobrou cenu pořídit něco, co pak vypadá naprosto dokonale, luxusně, prostě tak, že vám to všichni v okolí budou závidět. Hydrografika představuje báječnou příležitost pro každého, kdo si chce udělat svůj automobil něčím zvláštní. Přece kdybychom byli všichni stejní, tak všichni jezdíme v jednom typu vozu jedné barvy. Naštěstí takoví nejsme a tak si můžeme dopřát třeba motivů kamene, lebek, karbonu, dřeva a mnoha dalších. Naše nabídka je skutečně široká a vy si jistě vyberete ten svůj vzhled. Takový, se kterým budete maximálně spokojeni!

vylepšit auto - vylepšit váš vůz

vylepšit auto – vylepšit váš vůz

Jaký vzhled si vyberete?

Stačí, když si vyšetříte trochu času a podíváte se k nám do jednotlivých sekcí, kde si vyberete takový vzhled, který se bude nejlépe hodit na váš vůz. Když byla hydrografika dobrá pro armádní účely a maskování, bude i pro vás.

Každý chce mít ve svém vlastnictví něco, co nikdo jiný nemá. Každý chce vést kvalitní život a každý si rád užívá, když si může za dobrou cenu pořídit něco, co pak vypadá naprosto dokonale, luxusně, prostě tak, že vám to všichni v okolí budou závidět. Hydrografika představuje báječnou příležitost pro každého, kdo si chce udělat svůj automobil něčím zvláštní. Přece kdybychom byli všichni stejní, tak všichni jezdíme v jednom typu vozu jedné barvy. Naštěstí takoví nejsme a tak si můžeme dopřát třeba motivů kamene, lebek, karbonu, dřeva a mnoha dalších. Naše nabídka je skutečně široká a vy si jistě vyberete ten svůj vzhled. Takový, se kterým budete maximálně spokojeni!

Jaký vzhled si vyberete?

Stačí, když si vyšetříte trochu času a podíváte se k nám do jednotlivých sekcí, kde si vyberete takový vzhled, který se bude nejlépe hodit na váš vůz. Když byla hydrografika dobrá pro armádní účely a maskování, bude i pro vás.

ŽOS-EKO Vrútky nadále úspěšně zhodnocuje auta, akumulátory a oleje

Jedním z nejvýznamnějších podniků zabývajících se opotřebovanými vozidly, bateriemi a akumulátory a opotřebovanými oleji v Žilinském kraji je ŽOSEKO, s. r. o., Vrútky. Za první pololetí 2014 firma materiálově zhodnotila 313 osobních a nákladních automobilů a shromáždila 98 tun alkalických baterií a akumulátorů, 11 tun přenosných baterií a akumulátorů a 12 tun opotřebovaných olejů. Pro srovnání, za první pololetí 2013 v ŽOSEKO to bylo 372 osobních a nákladních automobilů, 84 tun alkalických baterií a akumulátorů, 7 tun přenosných baterií a akumulátorů a 10 tun opotřebovaných olejů. Od získání autorizace v roce 2005, do poloviny roku 2014, zhodnotili v ŽOSEKO, s. r. o., Vrútky 10 521 opotřebovaných osobních a nákladních vozidel. Kromě toho spolu vyzbierali 320 tun opotřebovaných olejů a 1829 tun alkalických baterií a akumulátorů. Přenosné baterie a akumulátory sbírají pouze od roku 2011 a do pololetí 2014 jejich vyzbierali 115 tun. Informovala o tom generální ředitelka společnosti ŽOS EKO, s. r. o., Vrútky Jana Antošová. ,, Zatímco počet sebraných autovraků za první pololetí mírně klesl, ostatní komodity narostly. Naše firma pokračuje v ekologickém zhodnocování odpadů na cenné druhotné suroviny pro další zpracování v průmyslu. Provozu máme vybaveny moderními zařízeními. Výjimečná v rámci Slovenska je hlavně chemická čistírna odpadních vod, takzvaná deemulgační stanice, která zajišťuje špičkové vyčištění vod od všech kapalin souvisejících s likvidací opotřebených vozidel v naší firmě. Při zpracování starých vozidel jsou hlavy motorů silně znečištěné ropnými látkami a jejich vyčištění používáme Hydromat. V něm při teplotě cca 80 stupňů dochází v alkalickém prostředí k očištění hlav motoru od ropných látek. Alkalické prostředí v Hydroma vytváří elektrolyt vyzískaný z alkalických baterií a akumulátorů, které firma recykluje. Tento způsob spojení dvou autorizovaných činností je v České republice ojedinělý a specifický pouze pro ŽOSEKO, „vysvětlila J. Antošová. Součástí odpadového hospodářství společnosti je i zařízení pro sběr a skladování odpadních olejů. Slouží ke sběru, shromažďování a skladování odpadních olejů od smluvních partnerů v rámci celé ČR. ŽOSEKO, kromě součástí z automobilů, má vytvořený také komplexní systém sběru opotřebovaných alkalických baterií a akumulátorů. Hlavním environmentálním přínosem je recyklace, resp. zpětné získávání druhotných surovin a využití jednotlivých složek z odpadu až na plánovaných cca 98%. Recyklované Ni Cd akumulátory a baterie jsou významnou surovinou pro výrobu niklu, jeho sloučenin a pro výrobu různých druhů legovaných ocelí. Společnost má v rámci ČR vytvořeno několik sběrných míst, z nichž přepravuje baterie a akumulátory do zpracovatelského závodu ve Vrútkách. ŽOSEKO Vrútky si neúčtuje za odvoz vraku poplatek 33 eur, jako jiné firmy. Naopak, odtahová služba ŽOSEKO bez poplatku staré auto odveze a ve firmě ekologicky zlikviduje. Odvoz autovraku zdarma platí pro celý Žilinský, Středočeský a Ústecký kraj. Navíc majitel na starém autě, které již dosloužilo, může vydělat 30 až 50 eur. Stačí telefonát například na číslo 0905205732 a je po starostech. Výše příspěvku za autovraků se vyplácí dohodou a závisí na jeho stavu a hmotnosti vozidla. Podmínkou, v souladu se zákonem, je nejméně 95 procentní celistvost vozidla. V ŽOSEKO vozidlo ekologicky rozeberou, karoserii rozstřihnout a jednotlivé suroviny dodají na další zpracování konečným zpracovatelům. Telefonní čísla ŽOSEKO na odtah autovraků:

tel. (+421) 0434205531
tel. (+421) 0434205533

tel. (+421) 0905205732
tel. (+421) 0905687776
tel. (+421) 0915823251
tel. (+421) 0918893743

Na Australian Open 2015 uvidí návštěvníci Kia Sorento inspirovanou filmem „X-Men“

  • Ve spolupráci s produkční skupinou 20th Century Fox vznikla jedinečná podoba Kia XCar
  • Fanoušci sociálních sítí mohou tipovat, která z postav z filmu X-Men posloužila jako inspirace
  • Rafael Nadal grandslamový šampion a ambasador značky Kia, odhalí na Australian Open 2015 model Kia XCar“Společnost Kia Motors nedávno zveřejnila detaily spolupráce s produkční společností 20th Century Fox o propagaci nového filmu X-Men Days of Future Pastna discích Bluray, DVD a ve formátech Digital HD. Kampaň zároveň propaguje sponzorské partnerství značky Kia na tenisovém turnaji Australian Open 2015.

Uvedení zcela nového modelu Kia Sorento ve stylu X-Men“, je ve spolupráci se studiem Fox naplánováno na týden před prvním zápasem na tenisovém turnaji Australian Open 2015. Čestné úkoly odhalit nový model se zhostí ambasador značky Kia, tenisová hvězda Rafarel Nadal.

Ještě před odhalením mohou fanoušci značky Kia hádat, která z postav se stala inspirací pro tento výjimečný design. Návštěvníci stránky Kia Motors na Facebooku http://bit.ly/KiaXmen mohou tipovat, která ze 4 ikonických postav se skrývá za novým designem. Je to Storm, Wolverine, Mystique či Magneto? Fanoušci, kteří hlásí každé správně, budou zařazeni do losování s možností vyhrát DVD nového filmu X-Men: Dny budoucí minulosti(Days of Future Past).

V polovině prosince společnost Kia Motors zveřejní na svém profilu a na YouTube upoutávku, kde bude Rafael Nadal společně s postavami z X-Men soupeřit proti strážcům robotickým protivníkem (Sentinels“) z nejnovějšího filmu, kteří chtějí ovládnout Australian Open 2015. X- men a Nadal společně povedou útok proti strážcům, pomáhat jim bude samozřejmě Kia XCar.

Autopůjčovna: Předveďte se před přáteli

Vlastnit luxusní vůz působí dobře na image jeho majitele. Co ale dělat, když vám finanční situace nedovoluje si takový vůz pořídit? Krátkodobě byste mohl vyrůst v očích ostatních díky půjčenému vozu. Každá Autopůjčovna má ve svém vozovém parku většinou více typů automobilů od různých výrobců. Vybrat si můžete značku vozu, kterou máte nejraději. Rozhodnete se na jak dlouho si jej chcete půjčit a pak už můžete směle brázdit silnice. Naše autpůjčovna nabízí nové vozy značek Mercedes a Škoda. Najdete nás na čtyřech pražských pobočkách u obchodních center Europark Štěrboholy, Kotva, Galerie Butovice a Globus Zličín. Rádi vám půjčíme vůz na víkend nebo na celý měsíc. Součástí každého vozu je autorádio a klimatizace. Jsme schopni vám půjčit i další potřebné věci.