Významná trofej pro značku Kia na Slovensku – FLEET AWARDS® pro inovovanou Kia CEE’D

Kia na Slovensku - FLEET AWARDS

Kia na Slovensku – FLEET AWARDS

Je na slovenském trhu zatím krátce a už ji stihla ozdobit důležitá trofej – modernizovaná Kia CEE’D se stala Firemním autem roku v kategorii referentských vozidel podle ankety ALD Fleet Awards 2015. I další model značky Kia byl úspěšný – elektrická Kia Soul EV obsadila druhé místo v kategorii alternativních pohonů. Vyhlašování se uskutečnilo počátkem října po akcí FLEET DAY 2015 na výstavišti Agrokomplex v Nitře v rámci Autosalonu Nitra 2015.

Soutěž o ocenění ALD FLEET AWARDS® 2015 – fleetové ceny České republiky tradičně vyhlašuje společnost Auto Business Media, sro prostřednictvím svého odborného magazínu FLEET firemní automobily. Jejím cílem je ve spolupráci flotilových manažerů společností, provozujících rozsáhlejší autoparky, vybrat vozidla, nejlépe vyhovující požadavkům firemní a korporátní klientely. Firemní auta roku v jednotlivých kategoriích volí volební komise, složená z fleetových manažerů významných společností z celé České republiky.

Kia na Slovensku - FLEET AWARDS

Kia na Slovensku – FLEET AWARDS

FLEET AWARDS® – fleetové ceny České republiky jsou rozděleny do několika kategorií. Jelikož jde o ocenění nejlepších firemních vozidel, tyto kategorie nekopírují klasické automobilové třídy, ale jsou postaveny na základě struktury firemních autoparků. Nominace vozidel jsou bezplatné, v každé kategorii však může jednotlivá značka nominovat nejvíce dva automobily. Volba vozidel probíhá podle předem stanovených kritérií, v rámci kterých jsou hodnoceny nejen samotné vlastnosti vozu, ale i provozní náklady včetně servisních nákladů a zbytkové hodnoty.

Dealerská síť Kia Motors se rozrostla o nové zastoupení

Nominacích KATEGORIE

1. poolový vozidla

2. referentských vozidla

3. Vozidla pro střední management

4. Vozidla pro vyšší management

5. Terénní vozidla (v této kategorii poprosíme nominovat pouze skutečné terénní vozidla určená k práci, kategorie není určena pro SUV)

6. Malé LCV do 3,5 tuny

7. Střední LCV do 3,5 tuny

8. Velké LCV do 3,5 tuny

9. Alternativní pohony (kategorie, v rámci které je možné nominovat vozidla s alternativním pohonem, to znamená hybridní vozidla a elektromobily)

Model Kia cee’dv minulých letech zásadní měrou přispěl k přetrvávajícímu úspěchu značky mezi flotilové zákazníky. S lepší dynamikou a designem charakteristickým pro značku Kia má zmodernizovaný model Kia CEE’D všechny předpoklady k tomu, aby uspokojil náročné požadavky firemních zákazníků na kvalitu a atraktivní design. Evropským designérům se podařilo nastylizovat design interiéru i exteriéru do nové vzrušující podoby, zatímco tým konstruktérů pohonných jednotek pracoval na rozšíření nabídky motorů a převodovek. Mezi novinky patří zcela nový moderní tříválcový agregát 1,0 T-GDi (Turbo Gasoline Direct Injection) ve dvou výkonových verzích 73 kW / 100 ka 88 kW / 120 k. Tuto maloobjemovou tříválcový jednotku vyvinuli konstruktéři za účelem snížení spotřeby paliva a emisí, přičemž nabízí spolehlivý a okamžitý výkon s bezprostředními reakcemi na pokyny řidiče.

Mistr světa v chůzi ze Slovenska jezdí v Kia Sportage

Nová Kia CEE’D nabízí i řadu dalších vylepšení v oblasti bezpečnosti, komfortu a praktických vlastností, mezi které patří i zcela nová sedmistupňová dvouspojková převodovka DCT. K dispozici bude výhradně pro verze s výkonnějším vznětovým motorem 1,6 CRDi s výkonem 136 koní. Nová DCT převodovka je schopna pracovat s vyšším točivým momentem modifikovaného motoru s vyšší kapacitou, než šestistupňový automat s měničem točivého momentu, který nahrazuje. Změny se všech karosářských verzí řady CEE’D – pětidveřového hatchbacku, kombi verze Sportswagon, tak třídveřové Kia pro_cee’d.

Kia Sportage příští generace přináší nový a výraznější design

Zmodernizovaný model Kia CEE’D je aktuálně k dispozici také v nové specifikaci označené jako GT Line. Nabízí atraktivní sportovní vzhled a dynamiku modelů GT ve spojení se všestranností standardních modelů CEE’D. Obsahuje takové lákavé prvky jako pneumatiky 225/45 R17 s originálními koly z lehké slitiny, sportovní přední i zadní nárazník, nezaměnitelné denní LED svícení ve tvaru kostek ledu, dvě koncovky výfuku, sportovní interiér v kombinaci barev šedá a černá a hliníkové pedály. Verze GT Line je také dostupná pro všechny karosářské verze.