Archiv pro štítek: železniční doprava

RegioJet prodává lístky z Bratislavy do Košic za devět eur

Na trase Bratislava Žilina Košice, která se spouští 14. prosince, budou žluté vlaky jezdit třikrát denně tam a zpět. Jízdenky se dají zakoupit přes online rezervační systém firmy.

Metropoli východu a západu Slovenska spojí dopravce v zaváděcí režimu za ceny od devíti eur, spojení například do Trenčína stojí jen 4,40 eura. Pro srovnání, za lístek 2. třídy zaplatí v současnosti platící cestující na trase do Košic státnímu přepravci 17,82 eura, ICčka jezdí podle do poloviny prosince platného grafikonu na stejné trase za 24 eur.

Je tak pravděpodobné, že poté, co stát umožnil od 17. listopadu cestovat zdarma vybraným skupinám obyvatel, stáhne soukromník do svých vlaků těch, kteří by na poskytovaných trasách museli platit i státní ZSSK.

Pro cestující jsme připravili zvýhodněnou cenu jízdného, například z Bratislavy do Košic od 9 eur ve standardu. Máme také třídy Relax a Business, které jsou cenově výhodnější oproti konkurenci a navíc zde cestující získají nadstandardní služby, říká Radim Jančura, majitel Student agency holding, do kterého RegioJet patří.

FIEDLER REALITY s.r.o. – Rekonstrukce bytu

Třída standard nabízí cestování v kupé pro šest osob, které jsou osazeny plyšovými nebo koženými sedačkami. Cena v této třídě podle ceníku na stránce firmy začíná na devíti eurech neplatí však vždy. Na pátky a neděle se dá nejlevnější lístek koupit za 13,30 eura, stejně stojí například i na cestu v pondělí před Vánocemi.

Bohužel, ŽSR nám zatím nedali polovinu poboček, o které jsme žádali,“ vysvětluje R. Jančura, proč se snaží lidi přesvědčit, aby si kupovali lístky přes rezervační portál firmy. Nejnižší cena se dá získat právě pouze nákupem lístku přes web.

Ve třídě Relax jsou sedačky řazeny v otevřeném prostoru, lístek z Prahy do Košic tam vyjde na 18 eur. Business třída zas nabízí cestujícím více prostoru, v kupé s koženými sedačkami jsou jen čtyři místa. Na stejné trase zaplatí cestující 23,40 eura, což je srovnatelná cena jako za státem provozované IC vlaky.

Nadstandardní služby ve vyšších třídách budou zahrnovat kávu a nápoje zdarma, stejně tak přístup na internet či zábavní portál, jehož prostřednictvím bude možné sledovat filmy, poslouchat hudbu, číst elektronické knihy či hrát hry.

RegioJet nabídne cestujícím jídelní vůz s nabídkou teplých a studených jídel. Rodiny s dětmi mohou využít dětské kupé, kde jsou hračky, skládačky či TV s pohádkami.

V každém voze bude jeden člen palubního personálu stevard či stevardka, kteří se budou starat o obsluhu cestujících a členů palubního personálu doplní také baristé, připravující zákazníkům objednané občerstvení.

Tiva Invest Real s.r.o. Ostrava

Plánované časy nastávajících tras vlaků Bratislava Košice (odjezd):

Stanica

Príchod

Odchod

Príchod

Odchod

Príchod

Odchod

Bratislava

 

5:50

 

11:50

 

17:50

Trnava

6:15

6:17

12:15

12:17

18:15

18:17

Trenčín

6:56

6:57

12:56

12:57

18:56

18:57

Považská Bystrica

7:26

7:27

13:26

13:27

19:26

19:27

Žilina

7:55

7:57

13:55

13:57

19:55

19:57

Vrútky

8:13

8:14

14:13

14:14

20:13

20:14

Ružomberok

8:39

8:40

14:39

14:40

20:39

20:40

Liptovský Mikuláš

8:57

8:58

14:57

14:58

20:57

20:58

Poprad

9:37

9:38

15:37

15:38

21:37

21:38

Kysak

10:31

10:31

16:31

16:31

22:31

22:31

Košice

10:43

 

16:43

 

22:43

 

Plánované časy nastávajících tras vlaků Košice Bratislava (odjezd):

Stanica

Príchod

Odchod

Príchod

Odchod

Príchod

Odchod

Košice

 

5:17

 

11:17

 

17:17

Kysak

5:29

5:30

11:29

12:17

17:29

18:17

Poprad

6:22

6:23

12:22

12:57

18:22

18:57

Liptovský Mikuláš

7:01

7:03

13:01

13:02

19:01

19:02

Ružomberok

7:20

7:22

13:19

13:20

19:19

19:20

Vrútky

 

 

13:46

13:47

19:46

19:47

Žilina

8:03

8:05

14:03

14:05

20:03

20:05

Považská Bystrica

8:33

8:34

14:33

14:34

20:33

20:34

Trenčín

9:03

9:04

15:03

15:04

21:03

21:04

Trnava

9:43

9:45

15:43

15:45

21:43

21:45

Bratislava

10:10

 

16:10

 

22:10

 

RegioJet v neděli spustil vnitrostátní linku Bratislava – Žilina – Košice. Představil moderní lokomotivu Vectron a své služby, na které má nárok každý cestující. Cena lístků začíná od 9 Kč.

V neděli 14. prosince 2014 v 5:17 hodin vyjel z Košic poprvé vlak RegioJet na pravidelném spoji Košice Žilina Bratislava.

Na cestující čekají nižší ceny lístků začínající již na 9 eurech a zcela nový standard cestování, stejný jako na lince do Prahy. Celkově budou mezi Bratislavou a Košicemi jezdit denně 3 soupravy rychlých žlutých vlaků tam a zpět. Cesta mezi Bratislavou a Košicemi potrvá 4 hodiny 53 minut. RegioJet představuje na moderní železniční stanici novou lokomotivu Vectron a žluté vagony, které budou na dané trase jezdit, včetně jídelního vozu nebo dětského vagónu.

Takto by mělo vypadat cestování v 21. století, „říká Radim Jančura, majitel STUDENT AGENCY holding, do kterého RegioJet patří a dodáváUmožníme našim cestujícím pohodlné, bezpečné a rychlé cestování na trase Bratislava Žilina Košice a zpět, v úplně novém standardu , než byli zvyklí a které si každý cestující zaslouží. Naši zákazníci se tedy mohou těšit na nadstandardní služby a ochotný personál. K dispozici budou mít zdarma luxusní kávu, nealko, několik novin a časopisů ak tomu připojení na internet, zábavní portál nebo palubní občerstvení za nízké ceny. RegioJet se stává prvním vlakovým dopravcem v Evropě, který bude využívat pro pravidelnou osobní dopravu vícesystémových lokomotivu Vectron od společnosti Siemens, která může jít až 200 kilometrů za hodinu a dosahuje výkonu 6,4 MW. Tyto nejmodernější lokomotivy v Evropě budou jezdit především na nové trase Bratislava Žilina Košice. Firma RegioJet si od rakouské leasingové společnosti European Locomotive Leasing pronajala celkem tři vícesystémových lokomotivy Vectron na pět let, které rozšíří dosavadní flotilu devíti lokomotiv Škoda. První lokomotiva Vectron již začala jezdit od 15. 11. 2014 na trase Praha Ostrava Havířov. Vybrali jsme si lokomotivy Vectron, protože splnili naše technické požadavky, především na zabezpečovací zařízení a viacsystémovosť. Škoda, že stav Slovenská tratí neumožní v příštích letech využít jejich konstrukční rychlost. Modernizace železničního koridoru umožní v budoucnu i vlakem RegioJet jezdit rychleji a přinese cestující veřejnosti zkrácení času cestování. Zatím se na slovenský tratích bude jezdit na většině úseků maximálně 120 km rychlostí za hodinu, \ „konstatuje R. Jančura. Vlakové soupravy BratislavaKošice budou mít deset vozů ve třech cenových kategoriích – Standard, Relax a Business. Lístky na novou trasu Bratislava Žilina Košice jsou již v prodeji několik týdnů. jízdenka objednané přes online rezervační systém na stránce www.regiojet.sk z Bratislavy do Košic, je možné zakoupit již od 9 ve třídě Standard. Nákup lístků je možný i na pobočkách RegioJet a STUDENT AGENCY, zda u mobilních prodejců. RegioJet nabízí i třídy Relax a Business, které jsou cenově výhodnější oproti konkurenci a navíc zde cestující získají nadstandardní služby. Pro snadnější objednávání a správu svých lístků mohou zákazníci využít Kreditová jízdenka RegioJetu. Tato karta má hned několik výhod: ü je zdarma ü je přenosná ü je doživotní ü umožňuje cestujícímu ještě výhodnější cestování ü jednoduché vybavení stačí se registrovat na webu a zákazník ji hned může využít ü možnost zrušení zakoupeného lístku 15 min. před odjezdem bez poplatku Některé ceny jízdenek (více na www.regiojet.sk): Bratislava Kysak 9,00 Eur Trnava Vrútky 5,90 Eur Bratislava Trenčín 4,40 Eur Trnava Košice 9,00 Eur Trenčín – Kysak 9 , 00 Eur Trenčín – Ružomberok 4,70 Eur RegioJet také umožňuje platit lístky prostřednictvím platebních karet v rámci systému 3D Secure, což poskytuje klientovi bezpečné provedení operace. Data totiž klient píše na stránce dané banky, ne na stránkách obchodníka.

Plánované časy nastávajúcich trás vlakov Bratislava – Košice (odjazd):

Stanica

Príchod

Odchod

Príchod

Odchod

Príchod

Odchod

Bratislava

 

5:50

 

11:50

 

17:50

Trnava

6:15

6:17

12:15

12:17

18:15

18:17

Trenčín

6:56

6:57

12:56

12:57

18:56

18:57

Považská Bystrica

7:26

7:27

13:26

13:27

19:26

19:27

Žilina

7:55

7:57

13:55

13:57

19:55

19:57

Vrútky

8:13

8:14

14:13

14:14

20:13

20:14

Ružomberok

8:39

8:40

14:39

14:40

20:39

20:40

Liptovský Mikuláš

8:57

8:58

14:57

14:58

20:57

20:58

Poprad

9:37

9:38

15:37

15:38

21:37

21:38

Kysak

10:31

10:31

16:31

16:31

22:31

22:31

Košice

10:43

 

16:43

 

22:43

 

Plánované časy nastávajúcich trás vlakov Košice – Bratislava (odjazd):

Stanica

Príchod

Odchod

Príchod

Odchod

Príchod

Odchod

Košice

 

5:17

 

11:17

 

17:17

Kysak

5:29

5:30

11:29

12:17

17:29

18:17

Poprad

6:22

6:23

12:22

12:57

18:22

18:57

Liptovský Mikuláš

7:01

7:03

13:01

13:02

19:01

19:02

Ružomberok

7:20

7:22

13:19

13:20

19:19

19:20

Vrútky

 

 

13:46

13:47

19:46

19:47

Žilina

8:03

8:05

14:03

14:05

20:03

20:05

Považská Bystrica

8:33

8:34

14:33

14:34

20:33

20:34

Trenčín

9:03

9:04

15:03

15:04

21:03

21:04

Trnava

9:43

9:45

15:43

15:45

21:43

21:45

Bratislava

10:10

 

16:10

 

22:10

 

Na uvedené trase nabídne RegioJet cestujícím jídelní vůz s nabídkou teplých a studených jídel. Navíc, rodiny s dětmi mohou využít dětské kupé, kde jsou hračky, skládačky či TV s pohádkami. V každém voze bude jeden člen palubního personálu stevard či stevardka, který se bude starat o obsluhu cestujících. Členy palubního personálu doplní také baristé, připravující zákazníkům objednané občerstvení. Žluté vlaky RegioJet nabídnou cestujícím do / z Košic nadstandardní servis na palubě, kterým je vlakový dopravce pověstný: ü moderní klimatizované prostředí ü pohodlné kožená sedadla ü luxusní káva Illy a nápoje zdarma ü přístup k internetu zdarma ü zábavní portál možnost sledování filmů, poslech hudby , čtení elektronických knih, hry ü přípojka 230 V ü denní tisk a časopisy zdarma ü možnost zakoupit si palubní občerstvení za nízkonákladové ceny Více informací naleznete na www.regiojet.sk