Ruský pokročilý ledovec Ilya Muromets zahajuje státní zkoušky v Baltském moři

Pokročilý ledovec Ilya Muromets, který byl vybudován pro ruské námořnictvo, zahájil státní zkoušky v praxi v Baltském moři, zprávy TASS z nábřeží admirality loděnice.

Ruská jaderná letadlová flotila
Před zahájením státních procesů byl ledoborce kontrolován ruským námořním námořní velitelem Alexandrem Fedotenkovem.
„Námořnictvo již nepřijalo ledoborce do své struktury už více než 40 let, a proto byla pro nás historická událost stavba ledovce Ilya Muromets. Velmi potřebujeme ledovce, vzhledem k tomu, že Rusko se vrátilo do Arktidy a bojovalo lodě neustále vyvíjejí plavby do arktických oblastí. S příchodem ledovce pro severní flotilu bude seskupení v arktických oblastech samo soběstačné, „řekl Fedotenkov.
Stavba ledovce v Admiralty Shipyard probíhala přísně podle plánu, poznamenal.
„V roce 2015 jsme položili ledovce a vyrazili v roce 2016 a nyní začínáme státní zkoušky,“ řekl náměstek velitele ruského námořnictva.
Státní zkoušky ledovce Ilya Muromets trvají 27 dní, oznámilo hlavní velitelství námořnictva.
Zkoušky zkontrolují všechny výkonnostní charakteristiky a systémy ledovce, konkrétně provoz radionavigačních a dalších radiotechnických zařízení, mechanismy pro zvedání zátěže, systémy pro podporu života, pohonné jednotky a kotevní zařízení.
ČTĚTE TAKÉ
50 Nechte Pobedy jaderný pohon ledu
Ruský jaderný poháněč ledovců nastavuje rychlost záznamu v arktické oblasti
„V prvních desetidenních měsících leden bude ledovec provádět průchod na severní loďstvo. Vlajka ruského námořnictva bude zdvižena na ledoborce až do konce listopadu,“ uvedlo hlavní velitelství námořnictva.
Zmrzlý ledovec je ve výstavbě v Admiralty Shipyard na skluzu, který kdysi sloužil k vybudování prvního světového ledovce Lenin na světě.
Ilya Muromets vytěsní 6 000 tun. Zahrnuje nové principy elektrického pohonu a moderní pohonnou jednotku. Z ledovce se očekává, že bude mít osádku 32, vytrvalost na moři 60 dní a cestovní rozmezí 12 000 mil. Ledovec je schopen rozbít ledové pole o tloušťce až 80 cm.