RegioJet přepravil za 1. čtvrtletí na trati Bratislava – Komárno více než 560 tisíc cestujících, což je ve srovnání s loňským rokem o 22% více

Regionální vlaky společnosti RegioJet, které zajišťují přepravu cestujících na trati z Komárna do Bratislavy a zpět, iv tomto roce zaznamenávají dynamický nárůst. Jen v prvním čtvrtletí narostl počet cestujících o více než 22% a RegioJet svými vlaky přepravil za tři měsíce roku 2015 více než 562 tisíc cestujících.

RegioJet

RegioJet

„Linka z Komárna do Bratislavy se již čtvrtým rokem díky RegioJetu těší velké oblibě cestujících a pokračuje v nárůstu přepravených pasažérů. Za tři roky se nám na této trase podařilo počet cestujících ztrojnásobit, vytvořit pro cestující přitažlivý produkt, který každý den využijí tisíce cestujících při cestě za prací, do škol, na úřady či jen tak na výlet, „říká Radim Jančura, majitel společnosti RegioJet.
Ze statistik za první čtvrtletí na této trase vyplývá, že RegioJet přepravil měsíčně průměrně více než 187 tisíc cestujících, kteří cestovali na vzdálenost přibližně 35 kilometrů. V průměru RegioJet vypravil téměř 1500 osobních vlaků a regionálních expresů měsíčně.
„Čísla za první čtvrtletí potvrzují, že RegioJetu se podařilo vytvořit přitažlivý produkt příměstské vlakové dopravy, který cestující zaujal a dostal jejich z automobilů do vlaků. Atraktivní jízdní řád, moderní vlaky, proklientského přístup a různé další přitažlivé navazující produkty, jako jsou například aquabalíčky do aquaparků na Žitného ostrova, cestující stále více oslovují a ti jim říkají jasné ano, „dodává Radim Jančura.
Top zastávkami na jižní lince přes Žitný ostrov jsou samozřejmě bratislavské zastávky – Hlavní nádraží a Nové Město, které odbavili za první kvartál 376 tisíc cestujících, následuje Dunajská Streda s více než 232 tisíc zkontrolovanými cestujícími, bronzová příčka patří komárům s téměř sto tisíc zkontrolovanými cestujícími. Do první pětky se dostaly i Kvetoslavov, který atakuje hranici 60 tisíc cestujících za první čtvrtletí a Velký Meder s téměř 45 tisíc zkontrolovanými cestujícími.
Právě satelitní městečka Bratislavy ležící na trase vlaků RegioJet se staly prestižními iv případě prodeje či pronájmu realit a zaznamenaly nejdynamičtější nárůst počtu přepravených cestujících, když v některých případech narostly i o 30% oproti stejnému období loňského roku.
RegioJet provozuje osobní vlaky a regionální expresy na trase z Komárna přes Dunajskou Středu do Bratislavy a zpět na základě objednávky Ministerstva dopravy České Republiky ve veřejném zájmu od roku 2012, kdy trať převzal po Železniční společnosti Slovensko. Od té doby se počet cestujících ztrojnásobil na více než 2 miliony přepravených ročně.