Důležité zásady pro obchodování binárních opcí

Binární opce získaly velkou popularitu a v současné době v tomto ohledu možná předčí i Forex, který hrál dlouhé roky prim. Doprovází je ale stejný problém, a to že k jejich obchodování lidé často přistupují nepřipraveni.

Na minimalizaci rizika a maximalizace šance na úspěch je potřeba dodržet následující základní kroky.

Teorie

V první řadě je třeba pochopit, co je binární opce a jakým způsobem se s tímto investičním nástrojem obchoduje. Teorie je celkem jednoduchá, přesto ji není dobré podceňovat. Je třeba se seznámit se základními mechanismy, než postoupíme dál.

Testování

V druhém kroku by si obchodník měl otevřít cenové grafy, ať už přímo u brokera binárních opcí nebo jinde, a dívat se, jak se cena hýbe. Při tom může nanečisto (papírově) zkoušet, kdy by otevíral obchodní pozice a jak by dopadly.

V této fázi by si měl postupně začít připravovat svoji obchodní strategii a ladit ji tak, aby výsledky byly ziskové. Pro jakékoliv závěry je třeba uskutečnit desítky obchodů, abychom měli rozumný statistický vzorek.

Demo

Paralelně k testování můžeme používat demo účet, ale pak přijde fáze, kdy ho už nepoužíváme jen pro testování, ale přímo pro simulaci. Do strategie už nezasahujeme a zkoušíme ji obchodovat delší dobu, abychom poznali její výsledky. Pokud uvidíme potřebu strategii upravit, musíme ji pak znovu testovat delší dobu, abychom se přesvědčili o správnosti provedených změn.

Živý účet

Živé obchodování se skutečnými penězi je až posledním krokem. Udělat ho můžeme až ve chvíli, kdy jsme v simulaci na demu dosahovali uspokojivých výsledků. S živým obchodováním začínáme opatrně s nejnižšími možnými částkami, které navyšujeme postupně se ziskem jistoty a důvěry v náš obchodní systém. Pokud se nedaří, není žádnou ostudou se vrátit na demo a strategii upravit a doladit.

To platí u všech kroků, pokud shledáme jakékoliv nedostatky, vracíme se o krok nebo dva zpět a odstraňujeme je.